Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy blank okoniowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
261 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 kwiecień 2016 - 17:54

Kiwok jest dużo bardziej czuły - jeśli naprawdę poszukiwać czułości..



#102 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 kwiecień 2016 - 18:06

Kiwok jest dużo bardziej czuły - jeśli naprawdę poszukiwać czułości..

''Brawooooo''..... :lol: :lol: :lol: ...być może skorzystam bo lód jeszcze do końca nie zszedł z jezior...ale poproszę o poradę w sprawie blanku,gdy już go nie będzie...



#103 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 kwiecień 2016 - 20:12

Może za długo jestem za granicą, ale nie rozumiem dlaczego wędka z wklejaną szczytówką to coś gorszego niż takowa bez wklejanej szczytówki ? Tylko skończony d...il będzie twierdził że to profanacja ? Nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi, bo łowienie delikatną wklejką na cieniutką żyłkę czy też plecionkę to mega radość na pewno większa niż np.szarpanie pilkerem dorszowym kijem o  szczytówce grubości palca dorosłego faceta i podniecanie się 15 kg dorszem holowanym jak worek cementu i nadziewanie go na osękę.


  • Friko i Riqelme lubią to

#104 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 kwiecień 2016 - 20:20

Może za długo jestem za granicą, ale nie rozumiem dlaczego wędka z wklejaną szczytówką to coś gorszego niż takowa bez wklejanej szczytówki ? Tylko skończony d...il będzie twierdził że to profanacja ? Nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi, bo łowienie delikatną wklejką na cieniutką żyłkę czy też plecionkę to mega radość na pewno większa niż np.szarpanie pilkerem dorszowym kijem o  szczytówce grubości palca dorosłego faceta i podniecanie się 15 kg dorszem holowanym jak worek cementu i nadziewanie go na osękę.

 

A co tu jest do rozumienia - komuś coś do głowy uderza i tyle :)

 

Bardzo proszę, jeśli krytyka, to konstruktywna. Teza powinna być umotywowana, inaczej jest to wyłącznie spam. A co ze spamem robimy - wiadomo... Nie chcę wciąż ciąć tego wątku, jednak nalegam na stosowanie regulaminu. To dotyczy wszystkich.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 04 kwiecień 2016 - 20:34

  • Tomasz eS i Apioo lubią to

#105 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 kwiecień 2016 - 20:43

A co tu jest do rozumienia - komuś coś do głowy uderza i tyle :)

 

Bardzo proszę, jeśli krytyka, to konstruktywna. Teza powinna być umotywowana, inaczej jest to wyłącznie spam. A co ze spamem robimy - wiadomo... Nie chcę wciąż ciąć tego wątku, jednak nalegam na stosowanie regulaminu. To dotyczy wszystkich.

Skoro tak, to proszę poprosić pana Sławka o umotywowanie swego zawsze na przekór poglądu w imię swego napastliwego stwierdzenia, że wszytko co nie po jego myśli jest do dupy i podchodzi pod lizanie tyłka jakimś w jego mniemaniu wyższym bóstwom. To jest nie do ogarnięcia.



#106 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:18

Uniformizacja poglądów jest mi nieustannie obrzydła. Zwłaszcza funkcjonująca jako dogmat.. Wklejanka zaistniała w świadomości naszych  łowiących wraz z obłędnym usportowieniem wędkarstwa. Zwykła bieda wędka, banalny transfer z gruntówek awansowany na obiekt kultu.  Konstrukcyjnie ani koncepcyjnie ten dziwoląg nie wnosi niczego nowego, raczej jest uproszczeniem, a może nawet formą technologicznej niemocy. I ekonomizacji..

Prymitywna i tania - symbolem wyrafinowania :) 



#107 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:24

Pytanie czy prymitywne i tanie nie jest bycie ograniczonym w swym widnokręgu...
  • Godzio i mrWhite7 lubią to

#108 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:32

Jestem niespotykanie spokojny człowiek i czekam sobie az tu dyskusja dojdzie do zapętlenia. Ale widze ze można supłac bez końca....

 

'Rodbuilding jest umiejętnością budowy perfekcyjnych oraz bezbłędnych wędek, co niektórym notorycznie myli się z potulnym truchtaniem za kolejnymi marketingowymi modami. Co daje się w imię forumowego spokoju tolerować.. :)"

 

Poprosze Panie Sławku o zaprezentowanie tu i opisanie takiej jednej perfekcyjnej i bezbłędnej wedki. Może zdjęcia się uda wstawić, szerzej opowiedzieć o takiej doskonalej wedce i blanku. Proszę :)



#109 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:38

Czyżbyś  yglo nie robił klientom perfekcyjnych oraz bezbłędnych wędek, jedynych w swoim rodzaju - ze szukasz u mnie pomocy ? :)



#110 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:43

Czyżbyś  yglo nie robił klientom perfekcyjnych oraz bezbłędnych wędek, jedynych w swoim rodzaju - ze szukasz u mnie pomocy ? :)

Mistrz niemerytorycznych odpowiedzi.

#111 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:54

Mistrz niemerytorycznych odpowiedzi.

Trzeba przyznać, że riposta była klasowa B)


  • Godzio i Hunter_pike lubią to

#112 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:55

Czyżbyś  yglo nie robił klientom perfekcyjnych oraz bezbłędnych wędek, jedynych w swoim rodzaju - ze szukasz u mnie pomocy ? :)

.... tak, ucz się Jasiu od pana Janka.


  • Godzio, Apioo i Hunter_pike lubią to

#113 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 kwiecień 2016 - 22:10

Tak więc spokojnie, w koncyliacyjnym duchu możemy na zakończenie tego etapu swarów uznać , że jest niemało blanków mogących być podstawą do budowy kompetentnej wędki okoniowej, a najgorszym z wyborów jest picker spinningowy.. :) 



#114 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 04 kwiecień 2016 - 23:26

Tak więc spokojnie, w koncyliacyjnym duchu możemy na zakończenie tego etapu swarów uznać , że jest niemało blanków mogących być podstawą do budowy kompetentnej wędki okoniowej, a najgorszym z wyborów jest picker spinningowy.. :)

 

Toś się yglo dowiedział od Sławka, nadal musisz strugać jak strugasz i nie dyskutować bo wklejka jest be a wszystkich innych jest niemało więc musisz budować kompetentne wędki na okonie a jakie to się już domyśl bo tak mówi SOB, znawca nad znawców. 

 

Panowie ta rozmowa dawno odbiegła już od tematu i zamiast nad tym jaki blank jest konkretem pod okonie czyta się wzajemne przepychanki o tym kto jaki kij (czy wklejka czy nie) uważa za lepszy, takie wpisy nie służą tym co szukają informacji.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 04 kwiecień 2016 - 23:29

  • Godzio lubi to

#115 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 04 kwiecień 2016 - 23:53

Sławku może Ty pomyliłeś fora, ja chcę poczytać o wędce na okonia.
A tu same niezrozumiałe słowa ,głowa mnie boli idę spać.

#116 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 04 kwiecień 2016 - 23:58

Panowie to moze ja sie wetnę i zapytam o konkrety:
Poszukuję blanku na okoniówkę 1,98-2,10 do kwoty 300pln. Z racji tego, że wędkuje w miejscu gdzie nie trzeba szukać ryb i bawić się w UL, tylko łowi się ładne okonie kij ma być przeznaczony do gumek max 7,5cm na główkach 5-10g, a także do woblerów i okoniowych obrotówek. Kij musi również poradzić sobie z nieuniknionym, regularnym szczupakowym przyłowem rzędu 70-80cm. Oczywiście ma być szybki, czuły i nie gubić rybek :)

Myślałem o SJ782-2-MHX, jakie jeszcze blanki wziąć pod uwagę? Może coś z Bastona?

#117 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 05 kwiecień 2016 - 00:28

Moze MHX S842-2 ?

#118 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 05 kwiecień 2016 - 07:22

Tez o nim myslalem ale podobno bedzie za delikatny do 10g główki i gumy 7,5cm

#119 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 05 kwiecień 2016 - 07:53

 

Panowie to moze ja sie wetnę i zapytam o konkrety:
Poszukuję blanku na okoniówkę 1,98-2,10 do kwoty 300pln. Z racji tego, że wędkuje w miejscu gdzie nie trzeba szukać ryb i bawić się w UL, tylko łowi się ładne okonie kij ma być przeznaczony do gumek max 7,5cm na główkach 5-10g, a także do woblerów i okoniowych obrotówek. Kij musi również poradzić sobie z nieuniknionym, regularnym szczupakowym przyłowem rzędu 70-80cm. Oczywiście ma być szybki, czuły i nie gubić rybek  :)

 

Kolega to ma duże wymagania na takie coś to trzeba 3xtaki budżet i można śmiało odwiedzić stronę FC.

Nie ma szybkich czułych blanków do 300pln. To co można trafić to w miarę szybki w kategorii cena/szybkość ;) ale najczęściej te tańsze opcje wychodzą gorzej od gotowców dostępnych w sklepach.

Tak samo nie ma odpowiedzi na temat najlepszy blank okoniowy.

Ktoś kto dłużej jest na forum na pewno widział ile modeli potrafi jedna osoba kupić żeby dojść do tego właściwego.. który i tak zaraz ląduje na giełdzie.



#120 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 05 kwiecień 2016 - 14:33

 

 

 

Kolega to ma duże wymagania na takie coś to trzeba 3xtaki budżet i można śmiało odwiedzić stronę FC.

Nie ma szybkich czułych blanków do 300pln. To co można trafić to w miarę szybki w kategorii cena/szybkość ;) ale najczęściej te tańsze opcje wychodzą gorzej od gotowców dostępnych w sklepach.

Tak samo nie ma odpowiedzi na temat najlepszy blank okoniowy.

Ktoś kto dłużej jest na forum na pewno widział ile modeli potrafi jedna osoba kupić żeby dojść do tego właściwego.. który i tak zaraz ląduje na giełdzie.

 

Ja tam znalazłem swój złoty gral  :) Matagi SS LL i Mebaru bez wklejki :) Nic innego do "okoniowania" mi nie trzeba - no ale budżet nieco inny :( W tej cenie to tylko MHX jakiś - chyba....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych