Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy blank okoniowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
261 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:58

Minimy są przystępne... i mają spore ID. Torzite też trochę większe światło przelotki, dzięki cieńszemu pierścieniowi. Teraz Sławku każdy na plecionke łowi a na PE #0.2 to nawet z Delty żuk poleci... sprawdzałem niedawno  :rolleyes: takie czasy


  • JanuszD lubi to

#142 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:18

 Teraz Sławku każdy na plecionke łowi

Wątpię aby Pan Sławek znalazł się w tym stadzie


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 06 kwiecień 2016 - 21:27

  • Apioo i gringo lubią to

#143 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:22

Ja mam w zasadzie pewność co do tego ;)



#144 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:57

Ha! Gold Cermet.. Wolałbym bardziej przystępne :) Wyboru w przelotkach do ul jak nie było tak nie ma.. Nowoczesne pomysły z minimalizacją akurat tu niczego  przełomowego nie wniosły.

 

Jeśli nawet nie wniosły, to w bardzo właściwym momencie się pojawiły. Mi to jednak pomogło. Niedawno nie było tak kolorowo.

 

Sławku, widzę problemy mamy zupełnie podobne, ja też często borykam się z nietrafioną ofertą. Albo zbyt duże ringi, albo ramka cherlawa.



#145 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2016 - 22:06

Jak ryba żre, to to wszystko i tak nie ma większego znaczenia :) Pamiętam a propos wątku kiedy tak trafiłem że okonie zaczęły żreć a ja miałem pod reką tylko hot-shota 20lb Talona z jakąś plecionka 30lb bodajże i słusznym i dosyć już poskręcanym przyponem wolframowym - po prostu szczupakowy zestaw. A przelotki to ten Talon miał dwustopkowe hardloye. I wiecie co? Połowiłem nim tych okoni wtedy :D

 

Takich pięknych chwil nad wodą wszystkim nam szukającym rodbuildingowego Graala życzę jak najwięcej. Wszystkie te nasze spory sprzętowe stają się wtedy tak odległe, małe i zupełnie nieistotne


  • Jozi i andrklim lubią to

#146 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 06 kwiecień 2016 - 22:08

Friko, on 06 Apr 2016 - 21:58, said:

Minimy są przystępne... i mają spore ID. Torzite też trochę większe światło przelotki, dzięki cieńszemu pierścieniowi. Teraz Sławku każdy na plecionke łowi a na PE #0.2 to nawet z Delty żuk poleci... sprawdzałem niedawno  :rolleyes: takie czasy

 

Niemożliwe, jeśli PE to na pewno #0.6 było. W opcji PP 10lb lub Techron Olive 0,04 było. Do ciorania po krzakach PE #0.2 nie używam  B)  


  • Friko lubi to

#147 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2016 - 22:10

Fakt Janusz, masz racje - tak było jak piszesz :)


  • JanuszD lubi to

#148 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 06 kwiecień 2016 - 23:12

Temat postawiony niefortunnie, fakt.
Tez bym chicial miec trzy wedki najlepsze i koniec...

 

A co byś robił potem??? No toć przecie tak nie uchodzi. Wąska specjalizacja sprzętu jest absolutnie niezbędna. Inaczej człek pomysłów na dalszą działalność "wędkoróbczą" się wyzbędzie!!! ;)  :lol:



#149 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2016 - 07:08

A spróbuj kiedyś Janusz - jak będziesz się nudził - uzbroić w sposób staromodny nowoczesny blank do micro przynęt i porównaj ich  osiągi. Zauważyłem rzecz zdumiewającą, choć od zawsze znaną - nieloty są przyjaźniejsze, daje się używać żyłek o mocy zbliżonej do maksimum mocy blanku, nawet dalej leci to co wagi niema wyraźnej..

 

A tak w ogóle to daje się tutaj, w dziale budujących wędki zauważyć silna skłoność do unifikacji poglądów, a może nawet nie wychylania się dla świętego spokoju - co jest zawsze zabójcze dla osobistej skłonności do  innowacji.. :) 


  • Friko, andrklim i Lepton lubią to

#150 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1032 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 07 kwiecień 2016 - 07:35

Panowie. Tak tu pięknie rozwija się dyskusja o przelotkach, to skorzystam z okazji i spytam...

Mam Loomisa GLX 2,9 cw : do 10g.. Numer z katalogu to zdaje się STR1141S.. Kij ma pewnie z 16-17 lat. Uzbrojony fabrycznie w przelotki typu matchowego. Są zapewne lekkie, żyłka nie klei się do blanku ale mają małą średnicę.

Czy jest sens zmienić je aby uzyskać większe odległości rzutowe?

Pozdrawiam.



#151 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 07 kwiecień 2016 - 08:48

Sławek Oppeln Bronikowski, on 07 Apr 2016 - 08:08, said:

A spróbuj kiedyś Janusz - jak będziesz się nudził - uzbroić w sposób staromodny nowoczesny blank do micro przynęt i porównaj ich  osiągi. Zauważyłem rzecz zdumiewającą, choć od zawsze znaną - nieloty są przyjaźniejsze, daje się używać żyłek o mocy zbliżonej do maksimum mocy blanku, nawet dalej leci to co wagi niema wyraźnej..

 

A tak w ogóle to daje się tutaj, w dziale budujących wędki zauważyć silna skłoność do unifikacji poglądów, a może nawet nie wychylania się dla świętego spokoju - co jest zawsze zabójcze dla osobistej skłonności do  innowacji.. :)

 

Do puki dyskusja ma charakter merytoryczny mogę uczestniczyć.

O jedno kryterium będzie trudno, ja nie nudzę się nigdy, więc, że wrócę do tego co dawno przerabiałem obiecać nie mogę. Odnoszę wrażenie, że w klasycznym zbrojeniu możliwości z grubsza zostały wyczerpane. Rzeczywiście wniesie coś użycie jeszcze lżejszych przelotek o dużych ringach w klasycznym stożku, jednak efekt jest w pełni przewidywalny i będzie tylko proporcjonalny do redukcji masy tych przelotek. Zupełnie niedawno pisałem, że:

 

  • Napisano 03 kwiecień 2016 - 02:14

Domyślam się, że lubisz, chyba nawet bardzo  ;)

 

Wiem, że nie chciałeś bardziej uruchomić blanku, tylko spowodować mniejsze opory na większych ringach. Dlatego podkreślałem, że z jednej strony zmniejszysz opory, z drugiej przeładujesz blank.

 

Dla mnie jest oczywiste, że albo maksymalnie redukuje się opory zwiększając średnice pierścieni i daje lince swobodę, albo trzeba ją jak najszybciej zdławić przy udziale jak najmniejszej liczby przelotek i utrzymać w tym stanie. Czyli więcej małych przelotek. Żyłki są sztywne i mają pamięć, to trochę komplikuje.

 

Zwracałem uwagę na to, że FX862 nie zapewni dynamiki potrzebnej bardzo lekkim przynętom na tyle by latały na grubszych żyłkach. Trudno będzie ugrać coś w tym przypadku.

  • Koniec cytatu :)

Więc jak można wywnioskować z powyższego ja nie zamykam się w jakimkolwiek określonym dogmacie. Szukam ciągle. Jednak żeby efekty były zadowalające, należy być konsekwentnym i każdą interesującą opcję zgłębić możliwie dobrze. Rozwiązanie które od kilku lat używam niesie taki potencjał (w moim mniemaniu), że powinienem jeszcze trochę uwagi mu poświęcić, widząc dotychczasowe efekty, uważam, że warto  :)

 

Sławku ja nie zamykam się na żadną opcję, chwilowo bardziej koncentruję się na jednej, jak na pozostałych. Robię to z dwóch powodów.

Pierwszy- jest ciekawa i jeszcze nie w pełni poznana, a już wnosi sporo. Drugi- jest ciekawa a na razie nie wiele osób próbuje ją zgłębiać więc jednocześnie rozwijać.

Jak wspomniałem, ja nie dystansuję się od żadnego rozwiązania, oczywiście te znane od dawna, dawno przerobiłem. Zalety i ograniczenia nieźle znam, tak mi się wydaje. Proponuję żebyś Ty poznał od strony praktycznej moje rozwiązanie. Oczywiście służę pomocą, to co już wiem przekażę. Da to lepszą platformę do dyskusji. Zapewniam jednocześnie, nie będzie to dla Ciebie czas stracony.

 

Adresatem ostatniego akapitu nie czuję się tak do końca, więc się nie odniosę :)



#152 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:19

Odjadę nieco od dysputy...

Kupiłem dwa dni temu, z polecenia, patyk Varivasa light game ViOLENTE 86PT czyli japoński seryjniak (nie wklejka). Tradycyjnie doszedł wczoraj i wieczorem pobiegłem z nim nad rzekę...

blank typowo papierkowy lekki dość smukły ale mimo fizycznej delikatności budowy ma swoje 8lb jednak nie o tym chciałem...

Nie wiem z czego to wynika ale nie miałem w życiu kija tak czułego, po kilku dotknięciach główką patyków spoczywających na mulistym dnie rzeki zacząłem obawiać się odczucia jakie będzie podczas brania ryby i to zjawisko wystąpiło u mnie też po raz pierwszy w życiu.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 07 kwiecień 2016 - 09:28

  • strary, malinabar i Lars lubią to

#153 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2016 - 16:22

No tak.. Jednak sieciowe dyskusje oprócz przeglądu poziomu kultury osobistej, mają pewien specyficzny ryt który należy brać pod uwagę. Jest w nich jak w dawnej knajpie  - jak nie przekrzyczysz wszystkich, to albo cię inni nie zechcą słuchać, albo nie usłyszą w rejwachu.. ani na chwilę nie przycichną  :)

Mylę się ?

 

Ciężko o idealny we wszystkich potrzebach system zbrojenia. Wszystkie mają swoje plusy i minusy. Miniaturowe ringi słabo się sprawdzają w ekstremalnych sytuacjach - przy ul i o dziwo przy rzutach na dalekie dystanse cięższymi kalibrami. Pośrodku jest ok, a nawet gra i buczy.. :)

 

Jestem fanem twoich eksperymentów rodbuildingowych. Życzę temu forum więcej  takich poczynań, zamiast nudnych typoszeregów w guście wklejanka , albo inna obezwładniająca przemysłówka.. :)



#154 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 kwiecień 2016 - 20:19

Jestem miłośnikiem RB, lubię i kibicuję wszystkim, którzy pracują za pomocą własnych Hands ale japońska przemysłówka osiągneła poziom tak wysoki, że nie sposób nawet zbliżyć się do tych wyników małym japońskim manufakturom czy podobnym rodem z USA.

#155 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2016 - 21:22

Znam z używania tylko Megabassy. Kucają przy prostocie wykonania i konstrukcyjnej doskonałości NRX-ów, StC, NFC..  Japan to tak bardziej przedział hipsterski.. Przemysłówka hipsterska :) Tesla - to jest coś oryginalnego..



#156 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 kwiecień 2016 - 21:34

Czasy się zmieniły i niebawem pewnie powstaną blanki w technologi jaką proponuje dziś Varivas i może jakieś inne przemysłówki również (których nawet nie znam). Fakt jest jednak taki, że wędeczki  VLL oferują dziś coś co jest niedostępne u innych "oryginalnych"


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#157 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2016 - 21:47

Nie znam tych wędek..  Powiem ci jednak, że japońszczyzna nie wzbudza mojego entuzjazmu. Widzę w niej wtórność zręcznie kryjącą się za kiczowata estetyką, przerysowaniem i dziwaczną napuszoną  stylizacją. Taka starsza, grepsiarska PRC..



#158 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2016 - 22:02

Ja żałuję bardzo ze nie można dostać gołych blanków na których są robione JDM. Zapeniam Cie Gucio że jakbys wysłał goły blank z tego VLL do Wojtka to by Ci taki kij odpalił na nim że rychło bys uznał Japonie za kraj "zasadniczo, przekwitłej wiśni" ;)



#159 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 kwiecień 2016 - 22:04

Do wczoraj miałem podobne do Twoich odczucia więc rozumiem co masz na myśli.

Dodam, że patyk polecił mi człowiek od którego chciałem kupić elixira i chociaż łowiąc reofilne na woblery zupełnie nie wykorzystam zalet związanych z czułością tego blanku to jednak chciałem podzielić się wrażeniami jakie odniosłem podczas łowienia tym modelem przy użyciu przynęty silikonowej, której gaśnięcie blank sygnalizował tak wyraźnie, że aż dziwnie się czułem, co wcześniej nigdy nie było mi dane.

Edit- odniosłem się do postu Sławka.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 07 kwiecień 2016 - 22:07

  • strary lubi to

#160 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 kwiecień 2016 - 07:04

homaxie czyli jest to moc rzędu 8-10lb, czyli podobny monofil mieć może około fi 0.25, określoną pamięć kształtu. Nie jest to najszczęśliwsze połączenie, ale z plecionką to będzie i owszem.. Widywałem w tamtych latach loomisowskie ul z jednostopkowym  REC na szczytówce - co później powtórzono także na NRX.

 

Choć mam subiektywne zapewne wrażenie, że do okoni wożonych za nader delikatną mordkę,  plecionka jest tak odpowiednia jak łyżka do spożywania carpaccio z łososia.. :) 


  • homax lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych