Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

ZDOBIENIE WĘDEK - Wyplatanki

tech-rb omotka nici wyplatanka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 06:31

Ale brzydale ... już zdecydowanie lepsza taka pstrągówka ;)
3969dac4c90da.jpg
  • Kajtelek2, Mateo1989 i cast64 lubią to

#222 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 kwiecień 2020 - 07:47

Ponoć o gustach się nie dyskutuje ... Jeśli się komuś taki dolnik podoba to czemu nie ? Choć jak mówi moja koleżanka (tak jak z ponad czasowymi trendami w modzie) "mała czarna" z niewielkimi dodatkami ;) zawsze zrobi robotę tak i tutaj mniej byłoby pewnie więcej. Jakbym miał coś takiego dla siebie poprosić to maksymalnie 3 rodzaje, kolory nitki: pod kolor blanku, pod kolor omotek i pod kolor rękojeści w jakimś stonowanym układzie.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 11 kwiecień 2020 - 07:48

  • Jozi i Maja 2 lubią to

#223 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 kwiecień 2020 - 13:29

A co powiecie na to?  :lol:

 

45981f32843affa447563ae31659eea3.jpg



#224 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 kwiecień 2020 - 13:34

Chyba nawet na forum ktoś machnął już taki projekt z wężem. Nie pamiętam już kto



#225 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 11 kwiecień 2020 - 13:36

Ja na wędkę patrzę jak na narzędzie, bo ich używam właściwie tylko nad woda, (nie licząc fotelowego przewijania linki przed sezonem 😀). I chodzi mi o to, ze ma być to sprzęt niezawodny i pomagający zniwelować moje wędkarskie braki, np kij wybaczający błędy w czasie holu. Poza tym, ma się po prostu wygodnie łowić. I jeszcze koniec końców uważam, ze 90% sprzętu nie ma dożywocia w jednych rękach, bo każda wędka, kołowrotek się w końcu nudzi, a postęp technologiczny skłania ludzi do nowego. No i warto mieć wtedy kij ubrany tak, aby wizualnie nie odstraszał - to taki przyziemny argument...
  • miramar69 i Bułka lubią to

#226 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:07

Co do wyplatanek ładne a i owszem. Widać Pan Włodek wziął się za nie na dobre ;)

Specyficzny,solidny(drewniany) styl rękojeści.

Jak się mieszka na wodzie to fajne pomysły przychodzą do głowy ;)

Temat z wężem to odgrzewany kotlet.


  • popper i Jozi lubią to

#227 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8026 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:10

Chyba nawet na forum ktoś machnął już taki projekt z wężem. Nie pamiętam już kto

 

Byl, ale z tego co pamietam wedka byla z US.


  • bartosz311287 lubi to

#228 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 11 kwiecień 2020 - 15:32

Trochę drewna i nici i jak nam się temat rozwija :) .W kwestii wyglądu uchwytu każdy ma swoje preferencje ,które trzeba uszanować . Niektórzy chcą  by wędka oprócz tego że łowi, jeszcze generowała pozytywne odczucia poprzez kunszt wykonawcy, ulubione akcenty ,kolory ,motywy itp.Dla innych to tylko narzędzie ( jak dla mnie to takie podejście  ma pewnie niewidomy do seksu. :D ,nie obrażajcie się,musiałem)


  • gulf lubi to

#229 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:38

Niektórzy chcą by wędka oprócz tego że łowi, jeszcze generowała pozytywne odczucia poprzez kunszt wykonawcy, ulubione akcenty ,kolory ,motywy itp.Dla innych to tylko narzędzie ( jak dla mnie to takie podejście ma pewnie niewidomy do seksu. :D ,nie obrażajcie się,musiałem)


Kolego, nie wiem, czy Ci zazdrościć, czy współczuć, jeśli odczucia związane z wędką porównujesz do sexu... Ale mam prośbę: wrzuć zdjęcia swoich wędek - może oczy mi się otworzą..,,
  • miramar69 i eRKa lubią to

#230 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:06

Święta.Koronawirus.Trudny czas dla wędkarzy.Pewnie stąd i emocje.Nie wiem skąd pomysł że porównuję wędkę do seksu.Czytanie ze zrozumieniem to przecież szkoła podstawowa.Porównanie to miało zabrzmieć humorystycznie a  przekaz był  taki że dla niektórych uroda to rzecz drugoplanowa , i by ta opinia potraktowana została  na wesoło, dodałem ikonkę - prościej się nie da.Napisałem też że każdy ma swoje upodobania które należy szanować.Nikogo nie zamierzam przekonywać do swoich . Myślę że z taką dyskusją brniemy w ślepą uliczkę , więc życzę Tobie i wszystkim byśmy jak najszybciej mogli swoim ulubionym zajęciom.


  • popper lubi to

#231 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:38

Ciekawe Kolego, ze przez całe życie bardzo dobrze radzę sobie z czytaniem ze zrozumieniem, ale akurat głębi przekazu Twego umysłu pojąć nie mogłem... No bo przecież pisząc to „Dla innych to tylko narzędzie ( jak dla mnie to takie podejście ma pewnie niewidomy do seksu. :D ,nie obrażajcie się,musiałem)” trzy wiadomości później wcale, a wcale nie nawiązywałeś do mojej wypowiedzi - prawda? 🙂
I tu nie chodzi o emocje, po prostu poznałem Twój Punk widzenia, a teraz chciałbym poznać Twoje wędki, bo z wypowiedzi wnioskuję, ze akurat zaliczasz się do tych, co uwagę do wyglądu przywiązują.
No chyba ze znowu chcesz zrobić unik zasłaniając się moimi brakami w czytaniem ze zrozumieniem 😁

#232 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 kwiecień 2020 - 13:28

a teraz chciałbym poznać Twoje wędki, bo z wypowiedzi wnioskuję, ze akurat zaliczasz się do tych, co uwagę do wyglądu przywiązują.

Mowisz i masz - autorski watek ;)

 

http://jerkbait.pl/t...pierwszy-kijek/

 

Maciek akurat specjalizuje sie w niebanalnych projektach i eksperymentach rodbuildingowych.

 

Jestem tez pewien, ze nie mial zamiaru Cie urazic


Użytkownik madmatt edytował ten post 12 kwiecień 2020 - 13:29


#233 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 12 kwiecień 2020 - 14:50

Cóż mogę powiedzieć - Koledze @Mc.D gratuluje odwagi w eksperymentowaniu, a ja pozostanę w świecie moich prostych wędek, które radość dostarczają swoimi walorami użytkowymi 🙂 I żeby nie było - nigdy nie miałem do czynienia z wędkami Kolegi Maćka i w żaden sposób nie ujmuję im walorów użytkowych.

#234 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 12 kwiecień 2020 - 15:39

Fajnie że jest uśmiech.Oczywiście że nie chciałem nikogo urazić . I ,co powinienem  zaznaczyć od  początku że to nie jest odpowiedż na post kolegi [wtedy bym go wkleił} lecz użycie popularnego sformułowania do określenia  w żartobliwy sposób swojego stanowiska.



#235 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 12 kwiecień 2020 - 19:02

Z mojej strony luzik 😀
  • Mc.D lubi to

#236 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 kwiecień 2020 - 19:07

Tak Koledzy trzymać, szkoda zdrowia na pierdoły.

Jeszcze ryba nie bierze :D .



#237 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2023 - 14:59

Panowie, orientujecie się czy dobra jakościowo nić nylonowa może spełnić funkcję omotki?
Nie chodzi mi o estetykę, tylko zabezpieczenie końca rurki węglowej przed rozszczepieniem.

#238 ONLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 czerwiec 2023 - 18:36

Nici do omotek w większości są nylonowe.


  • Włóczykij lubi to

#239 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3003 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 14 czerwiec 2023 - 05:33

Od biedy to jakakolwiek nić może pełnić funkcję omotki, a nawet plecionka z kołowrotka. Z estetycznego względu - ważne, żeby nie było wystających włosków, a z użytkowego, żeby była wystarczająco wytrzymała i nie kurczyła się po nałożeniu lakieru (nie powodowała naprężenia).

Profesjonalnie stosuje się zarówno nylonowe, jak i bawełniane, czy jedwabne.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, omotka, nici, wyplatanka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych