Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PROGRAM POMOCY dla MŁODYCH RODBUILDERÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2011 - 10:49

Portal jerkbait.pl od początku swego istnienia stara się propagować ideę rodbuildingu (...) Chcąc w szczególny sposób wspierać osoby stawiające swoje pierwsze kroki w rodbuildingu a także zachęcać innych do podjęcia tych kroków wraz z pracownią Fishing Center ogłaszamy Program Pomocy dla Młodych Rodbuilderów, którego elementy przedstawiam poniżej w rozmowie z Hubertem Matuszewskim z Fishing Center.

- zapraszam do dsykusji nad nowym artykułem i nową inicjatywą, która zapewne bedzie nam towarzyszyć na portalu przez dłuższy czas. Zdaję sobie sprawę, że pomysł kierowany jest głównie do grupy Forumowiczów czynnie parających się rodbuildingiem lub zamierzających rozpocząć swoją przygodę z rodbuilidingiem, ale mimo wszystko liczymy na Wasze zainteresowanie. Od Was zależy, ile pomysłów uda nam się zrealizować !

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 01 marzec 2011 - 10:57

Jestem bardzo zainteresowany .Właśnie dostałem silniczek od mikrofali (jakieś 5-6 obr. na min. ) i będę w wolnej chwili tworzył mały warsztacik .Na razie za mną tylko przeróbki i kilka wymienionych przelotek w spinach/castach :(

#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 marzec 2011 - 11:05

Osz Ty Friko to tak kombinowałeś :mellow: bardzo ładnie super pomysł z tym podejściem do rodbuildingu ,fajnie pokazane od kuchni co trzeba,gdzie to dostać,jak zacząć.brawo i dzieki

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2011 - 11:21

tak B) na początek mamy już z Hubertem garść pomysłów, będe je stopniowo podawał do publicznej wiadomości, będa to wspomniane w artykule

- rabat % na komponenty w pracowni FC - szczegóły podam jutro
- konkurs z możliwością wygrania całego zestawu (motor + warapper) - myślę że w tym miesiącu podamy szczegóły
- 'rodbuilding class' (myślałem wstępnie o cyklu 4- spotkan składających się na poszczególne etapy budowy wędki) - będziemy się musieli wspólnie zastanowić nad szczegółami organizacyjnymi, liczę na aktywność osób zainteresowanych rodbuildingiem w tym temacie



#5 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 marzec 2011 - 11:26

Ja chętnie wpadłbym na takie lekcje podpatrzeć zawodowców myślę że zgarnąłbym też Wiśnię.
raczej napewno znajdą się chętni na takie zajęcia,a sobota to dobry pomysł na spotkania :D

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2011 - 11:31

Właśnie o takie podejście mi chodzi :mellow:

aha, od razu uprzedzajac ewentualne pytania osób zainteresowanych możliwościa nabycia zestwów do montażu wędek, to wyglądają one następująco:

Hand wrapper (do robienia omotek) - 90 zł
Drying motor + verical stand (suszarka) - 180 zł

Czyli koszt razem mniej niż połowa wartości wędki zamawianej z pracowni !


#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 marzec 2011 - 13:33

Słuszna inicjatywa!

Grunt to uwierzyć w siebie. Jak ja mogę wędki temi rencami kręcić, to każdy może. Nawet przelotki kręcę ręcznie - da się. A suszenie maszynowe zaczynałem od zasilacza do kolejki, silniczka od zabawki i rolek zrobionych z klocków Lego :mellow: A dostep do informacji był nieco gorszy...

#8 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 marzec 2011 - 13:59

Powiem tak,

najmłodszy nie jestem, używam kijów z seryjnej produkcji ale jak widzę te zabawki to też mam chęć się w to pobawić, zwłaszcza że zima taka długa.
Słowa uznania dla autorów za otwartą głowę!!!

Pozdrawiam,
drzejko

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 marzec 2011 - 14:04

Nie przejmuj się, ja też się do młodzieży nie zaliczam Potraktujmy to jako gest w kierunku młodych stażem :mellow:

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2011 - 15:00

Tak dokładnie o to chodzi, nie o wiek przecież. Chodzi o początkujących rodbuilderów - ale nie zmieściłoby się na banerze akcji więc użyliśmy skrótu myślowego - młodych (w domyśle stażem)

Na marginesie, to większość ludzi hobbystycznie praktykujących rodbuilding w USA to chyba ludzie w wieku emerytalnym :D którzy w fajny sposób chcą sobie spędzać czas robiąc wędkę dla wnuczka, dla syna czy dla kolegi :D

Myślę że u nas musimy przyjąć formułę typu 'OPEN' i akcję kierować do wszystkich, równiez do wędkarzy zainteresowanych roduildingiem - a nuż w czyjejśc głowie zakiełkuje dzięki temu myśl żeby spróbować własnych sił? Na to liczę :mellow: W praktyce to wygląda tak, ze wydatek na sprzęt zwróci się już po pierwszym kiju, góra dwóch

#11 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 01 marzec 2011 - 15:50

No czegoś takiego to się nie spodziewałem, super pomysł.


#12 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 marzec 2011 - 16:47

Mi się podoba, że jak się okazuje można zrobić to, co można zrobić. Biznes i koleżeństwo, zysk firmy i dobro ogółu, bez konfliktu obok siebie. Tak to widzę, uważam, że nikt nie straci na tym pomyśle, a zyskają wszyscy chętni, i pomysłodawcy i uczestnicy, czyli sam pomysł w założeniu trafiony w 10. Podoba mi się formuła 'open', czyli to że każdy kto zechce może dołączyć, jako współorganizator akcji propagowania idei RB oraz jako słuchacz, jeśli seminaria będą osiągalne czasoprzestrzennie. Myślę, patrząc na szkic tej akcji, że uda się taką wizję zrealizować. Gratuluję pomysłu i sądzę, że wielu Kolegów chętnie skorzysta. Połamania... blanku?! <_<

Pozdrawiam
Grzesiek

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2011 - 17:36

Kiedyś Grzesiek się odgrażałeś na forum- ja mam pamięć do takich rzeczy - że się zaweźmiesz w sobie i kija ukręcisz <_< chciałbym zauważyć że wymówek żeby swojej zapowiedzi nie zrealizować masz już coraz mniej B)

#14 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 marzec 2011 - 18:40

Dobra Friko, to organizuj to tak: pierwsze spotkanie jeszcze przed 24 marca albo po 15 kwietnia, bo w międzyczasie mnie nie ma, a że jestem samolubny to chcę być na wszystkich. Kombinuj bo podpadniesz <_< :lol:

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2011 - 20:23

Miło mi poinformować, iż pierwszy z zapowiadanych elementów Programu Pomocy dla Młodych Rodbuilderów już został wdrożony:


10% RABAT w Fishing Center


@pablom - myślę że po 15 kwietnia :D

#16 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 marzec 2011 - 01:16

Kiedyś Grzesiek się odgrażałeś na forum- ja mam pamięć do takich rzeczy - że się zaweźmiesz w sobie i kija ukręcisz <_< chciałbym zauważyć że wymówek żeby swojej zapowiedzi nie zrealizować masz już coraz mniej B)


Czy złamana ręka jest dobrą wymówką? :lol: Fakt, teraz mam więcej wolnego, bo główne - ostatnimi czasy - narzędzie pracy mam na prawą łapkę i nie da się tego obejść :unsure: a i kręcić wędki jednorącz nie dam rady. Jestem bardzo w sobie zawzięty, ale zima zamiast stać pod znakiem kręcenia i strugania, stała pod znakiem pracy na 300% normy. Jak przyjdą owoce tej pracy, to będzie czym się pochwalić, choćby i upiór najgorszy mi wyszedł. Trzy blanki z odzysku spoglądają zza szafy...
Kuszące 10%... Kolega Hubert chyba często będzie odkurzał jerkbaitową skrzynkę ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#17 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 marzec 2011 - 07:50

Inicjatywa cenna , szlachetna i oryginalnie nietypowa , prawie jak rodzina na swoim ..
Zachęcam do śmiałości , nic do stracenia nie mamy , prócz marketingowego jarzma i dybów :D

#18 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2011 - 10:36

Witam,

Zapraszam wszystkich do przeczytania artykulu ,,Program Pomocy dla Mlodych Rodbuilderów” i zachęcam do czynnego udzialu w programie.
Projekt ten ma na celu pomoc wszystkim tym, których pasją jest rodbuilding, Myślę, że spoleczność jerkbait.pl będzie zainteresowana wspomnianym w rozmowie ,,roudbilding classes” i zorganizujemy wspólnie owocne spotkanie w pracowni.

Pragnę nadmienić o wspomnianym przez Friko rabacie 10%. Oczywiście rabat jest dla osób które zglosily swoje prace do galerii ,,Nasze prace” i dotyczy zakupu kompletu tj. blanku wraz z komponentami.

Hubert Matuszewski


#19 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 marzec 2011 - 17:00

Czyli mam rozumieć ze jako świeżego adepta który dopiero przymierza się do składania swojej pierwszej wędki rabaty nie dotyczą? :(
Tak pytam bo gdy zajrzałem do wątku nasze prace to w większość prac jest tam starych wyjadaczy niżeli młodych stażem rodbilderów

#20 OFFLINE   c00per

c00per

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Karol

Napisano 03 marzec 2011 - 17:21

Bardzo fajna inicjatywa. Przyłączam się do pytania kolegi. :D