Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Absurdalne mandaty P.S.R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 30 sierpień 2016 - 10:21

Tak. W okresie letnim, w czasie upałów, w czasie deficytu tlenowego przy budowli piętrzącej wodę od wody dolnej bardzo często gromadzą się ryby w dużej ilości. 

Ja to widzę trochę inaczej: jak by znieść ten zakaz to okolice jazów od strony wody dolnej okupowane by były 24 godziny na dobę a ilości ryb łowione i wywożone doprowadziły by do kalectwa każdą rzekę. 


  • marb_2005 lubi to

#62 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 30 sierpień 2016 - 10:24

młyn zdemontowany brak kół oraz klap zasuwów nie ma tam instalacji piętrzacych wodę co można zauważyc na zdjeciach w google nawet tych co dał zed. pozostała tylko budowla częsci mieszkalnej nad rzeką oraz kanały nic poza tym tam nie ma nawet na wylocie młyna.Dla tego dla mnie jest to niesprawiedliwe wręczenie tam mandatu.Jestem ciekaw co by było jak by odremontowali go i zrobili apartamentowiec czy strażnik dalej by sie upierał ...

#63 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:01

Radek, status budowli określają wyłącznie dokumenty. Jeśli aktualnie w dokumentach jest napisane że jest to budowla hydro to nic Ci po tym, że jest fizycznie / częściowo zdemontowana itd.

Jeśli chcesz być pewien czy Twoja wizyta w sądzie ma uzasadnienie to zwróć się do Regionalnego Zarzadu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu z prośba o stanowisko w tej sprawie i potwierdzenie że miejsce w którym stałeś należy lub nie należy do Wrockowego węzłą wodnego, jest lub nie elementem / budowlą hydro.

 

Twoje osobiste przekonania w tym temacie na nic się zdadzą w obliczu obowiązujących dokumentów. Czy to źle czy dobrze, że można czy nie można tam łowić to już inna historia.

 

 

https://wroclaw.rzgw..._w_ze_wodny.doc



#64 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:06

Jeśli chciałbyś udowodnić jednak że nie jest to budowla hydro być może pomocna będzie ta wiedza.

 

http://prawo.legeo.p...ch-usytuowanie/



#65 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:11

Jeśli chciałbyś udowodnić jednak że nie jest to budowla hydro być może pomocna będzie ta wiedza.

 

http://prawo.legeo.p...ch-usytuowanie/

Ten artykuł podważa w 100% jako iż ten młyn jest w dalszym ciągu budowlą hydrotechniczną... gdyż sama budowla nie spełnia warunków aby uznać ją w obecnym stanie za budowlę hydrotechniczną.



#66 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:18

Młyn być może nie jest budowlą hydro ale czy sieć kanałów na wyspie (miejsce w którym stałeś) nie jest częścią budowli hydro? Z tego co wiem jakaś tam część tego bałaganu należy do Piaskowskiego węzła wodnego. Upewnij się w RZGW i będziesz miał jasność.

 

Ps. Hmm jeśli mnie pamięć nie myli, strażnik PSR czy inny police man przed ukaraniem mandatem powinien wskazać Ci przepis który świadczy o Twojej winie. To samo dotyczy wszelkich innych ewentualnych wykroczeń / przestępstw w każdej dziedzinie życia. 


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 30 sierpień 2016 - 11:22


#67 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:23

Młyn być może nie jest budowlą hydro ale czy sieć kanałów na wyspie (miejsce w którym stałeś) nie jest częścią budowli hydro? Z tego co wiem jakaś tam część tego bałaganu należy do Piaskowskiego węzła wodnego. Upewnij się w RZGW i będziesz miał jasność.

Jest to stopień wodny jak najbardziej i należy do węzła wodnego.Z tym się zgadzam ale torując tak trasę myślenia powiedz mi co z pozostałymi stopniami wodnymi jak i węzłami we Wrocławiu jak i poza nim??? to jest ta sama zasada to też są stopnie wodne np jazy,sluzy etc czyli łowię bezpośrednio na stopniu wodnym czyż nie prawda? to więc gdzie w takim wypadku mogę wędkować? zobacz tabelkę z linku możesz porównać na mapach gogle stopnie wody we wrocławiu... nigdzie w takim pojmowaniu nie można łowić....

https://pl.wikipedia...ne_we_Wrocławiu



#68 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:32

Być może jest tak jak mówisz, być może w obliczu absurdu nigdzie we wrocławiu nie można łowić. Nie mam o tym pojecia, nie widziałem żadnych planów dokumentacji dotyczących budowli hydro we Wrocławiu. To czy coś wygląda na budowlę hydro czy też nie wygląda nie świadczy o tym czy nią faktycznie jest czy nie. Być może ktoś ostatnio wpadł na wspaniały pomysł jak wydrenować zgodnie z prawem kieszenie niewinnych wędkarzy. Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do RZGW z pismem na sekretariat i wydrukiem z google maps oraz zwrócenie się do zarzadu PZW z zapytaniem czy coś w tej sprawie im świta? Bez potwierdzenia o dokumentacji można tylko domniemywać, można / nie można a to nie ma sensu.

 

Generalnie zgodnie z prawem to PSR powinno udowadniać Ci swoją rację a nie na odwrót ale absurd naszego stanu prawnego powoduje że niczego Ci nie wyjaśniono, nie przedstawiono przepisów które zakazywałyby Tobie łowienia w tym miejscu. Trzeba przypomnieć sobie również że PSR to urząd a strażnik to urzędnik. Mając tą świadomość należy zażądać wyjaśnień w oparciu o konkretne dokumenty i przepisy.

 

Wyobraź sobie że przychodzi do Ciebie list z urzędu skarbowego, że od dziś płacisz 90% podatku a urzędnik twierdzi że tak trzeba ponieważ tak mu się wydaje :D


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 30 sierpień 2016 - 11:41


#69 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:36

będę miał od Rafała zezwolenia pzw oraz rzgw które miał na street fishing.



#70 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:52

będę miał od Rafała zezwolenia pzw oraz rzgw które miał na street fishing.

Radek to zupełnie inna bajka. Imprezy zorganizowane są często częsciowo i czasowo nazwijmy to wyjęte z pod prawa. Np. Będąc uczestnikiem wyścigów na 1/4 mili mogę jechać 200/h w określonym miejscu miasta ale po imprezie w tym samym miejscu tylko 50, rozumiesz w tym rzecz?



#71 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:00

Nie Sławku nie masz racji dot. że imprezy mogą być zwolnione z tego prawa.

Jeśli by była jakakolwiek możliwość zwolnienia była by zawarta w ustawie o rybactwie śródlądowym lub innych przepisach szczególnych. O ile mi wiadomo takiej możliwości ustawodawca nie przewidział. 



#72 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:02

Musi być więc gdzieś przepis pozwalający na takie czasowe wyłączenie innego przepisu. Znacie taki, co upoważniałby do zezwolenia na wędkowanie wbrew zakazowi ustawowemu w odległości bliższej niż te mityczne 50 metrów od budowli czy urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę? Na jakiej zasadzie można sobie "wyjąć spod prawa" imprezy typu Street Fishing?

 

U mnie na jazach są tabliczki, że zakazuje się kąpieli, parkowania, wypasu bydła oraz wędkowania w odległości mniejszej niż...100 m B)



#73 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:07

A więc... :D
Rozmawiałem właśnie z uprzejmym panem z RZGW. Pytałem odnośnie statutu Młynu Maria. Odpowiedział on JEDNOZNACZNIE że jest to budynek MUZEALNY i nie ma statutu budowli hydrotechnicznej, nie ma tam urządzeń piętrzących wodę. Myślę że nie będzie problemu aby dostać takie potwierdzenie na piśmie :) To chyba powinno załatwić sprawę jak chodzi o potyczki w sądzie :) Jeśli Radek przebrniesz tą drogę i wygrasz sprawę będzie to bardzo ważne dla nas wszystkich. Ja pomogę jak tylko będę mógł.


  • Sławek.Sobolewski, Karol Krause, cristovo i 3 innych osób lubią to

#74 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:07

wyglada na to ze po remoncie i wybetonowaniu  w centrum miasta dla PSR to budowla hydrotechniczna wczesniej nie bylo tego problemu



#75 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:09

dokladnie skoro to budowla hydrotechniczna nie powinno byc zgody na lowienei z niej nawet na zawodach ;)



#76 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:20

Rafał jeśli będziesz miał takie orzeczenie od RZGW i prześlesz je mi  są umoczeni i sprowadzę ich na ziemię.Nie odpuszczę im dla dobra ogółu naszego. Ja również dzwoniłem dzisiaj do katastru pani podała maila abym opisał co potrzebuję.Ale jeśli Ty będziesz miał oficjalne pismo od tego pana maila co kolwiek co potwierdza nas chwała Tobie!!!!!


  • cristovo lubi to

#77 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:22

Ja przypomnę jeszcze raz to co już było kilka razy napisane:

50 m obowiązuje od budowli hydrotechnicznych piętrzących wodę!

To co napisał kolega Zed Set w poście wyżej wyjaśnia w 100%, że można tam było łowić, a poziom znajomości przepisów PSR jest słaby.

Do tej pory byłem świadomy, że znajomość przepisów większości strażników SSR jest żenująca ale widzę że perełki w szeregach PSR też się znajdują. 



#78 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:27

Masz PW. Jestem w 100% pewien że mandatu nie otrzymasz. Możesz za to dodatkowo złożyć skargę na strażnika, który Cię kontrolował lub w skrajnym przypadku zawiadomienie jak chodzi o próbę wyłudzenia. Komendant ufa swoim pracownikom, którzy albo nie mają odpowiedniej wiedzy lub chcą wyłudzić pieniądze. Komendantowi też przyda się trochę ogłady :)
Dla mnie jest to farsa od samego początku.


  • cristovo i coma lubią to

#79 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:32

Nie wiem jak jest faktycznie w przypadku Street Fishing, trzebaby zapytać organizatora ale..

 

Jest to możliwe na mocy decyzji dyrektora RZGW we Wrocku ponieważ:

 

 

6. wydawanie decyzji – pozwolenie wodnoprawne jako organ I instancji w przypadku:
 
         1.  gdy szczególne korzystanie z wód lub wykonywanie urządzeń wodnych odbywa się na terenach 
              zamkniętych w rozumieniu ustawy Prawo ochrony środowiska,
 
Pozwolenie wodnoprawne:
Zasady uzyskiwania i zakres pozwoleń wodno-prawnych reguluje dział VI, rozdział 4 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (§).

Uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego nie jest wymagane w następujących przypadkach:
  • rybackiego korzystania ze śródlądowych wód powierzchniowych;

 

Więc teoretycznie Dyrektor RZGW udziela (PZW we Wrocku) pozwolenia wodnoprawnego (czasowego) na szczególne korzystanie z wód w tym wypadku wykorzystanie elementów budowli hydro na potrzeby organizacji i trwania imprezy.

 

Podkreślam, nie wiem jak jest ale teoretycznie jakby jest to możliwe.

 



#80 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:32

mysle ze ten straznik chial pokazac swoja skutecznosc mlodszemu koledze ale w tym przypadku strzelil sobie i komendantowi w kolano ;)

 

sprawa jest na 100% do wygrania i osmieszy dodtkowo PSR Wroclaw


Użytkownik daz wroc edytował ten post 30 sierpień 2016 - 12:38