Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Absurdalne mandaty P.S.R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:49

Przecież PSR to służba wojewody, cóż tu dzierżawca?

Zarówno RZGW, jak i PSR, to urzędy/służby skarbu państwa, rządowe. 

Nie znam kulisów, ale sprawa sądowa może być ciekawa, oczywiście jeśli trafi na dość dociekliwego sędziego. Może warto poszukać wędkarza pośród sędziów i przekonać prezesa sądu, by jemu przydzielił sprawę, jako najlepiej zorientowanemu w meandrach rzeki? 


  • cerek lubi to

#102 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 22 wrzesień 2016 - 21:12

Bartek, sprawa w naszym okręgu jest zgoła trochę bardziej skomplikowana niż może się wydawać. W zasadzie nic nie jest takie jak być powinno.
Jak chodzi o to co piszesz, czyli : "Przecież PSR to służba wojewody, cóż tu dzierżawca?"  - weźmy tu na przykład ostatnie zawody w Warszawie :)  :) :) Dziwne zależności przyczynowo skutkowe.
A sprawa, jak najbardziej, będzie ciekawa.



#103 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 wrzesień 2016 - 21:18

Wybacz, nie znam szczegółów, nie wiem o co biega. 



#104 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 23 wrzesień 2016 - 10:25

ale może jak by oficjalne pismo napisać to też nic nie da?



#105 OFFLINE   bartek2301

bartek2301

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 30 wrzesień 2016 - 14:47

Witam, pozwolę wtrącić swoje trzy grosze :D w trakcie rozmowy padła opinia że Radek powinien czekać na wyrok nakazowy i dopiero później się od niego odwołać, co jest moim zdaniem niepoprawne bo w tym konkretnym przypadku nie może mieć miejsca. W kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia mamy 3 tryby prowadzenia rozpraw sądowych w sprawach o wykroczenia.

1. tryb zwyczajny - i taki będzie tu miał miejsce 

2. tryb przyśpieszony - tzw. sądy 48 godzinne 

3. tryb nakazowy - w przypadkach nie budzących wątpliwości, gdzie materiał dowodowy zebrany na etapie postępowania wyjaśniającego są wystarczające i jednoznacznie wskazują sprawcę czynu zabronionego - np. mandaty z fotoradarów ;D

 

Radku czy możesz napisać coś odnośnie wspominanego "oficjalnego" wezwania jakie dostałeś od funkcjonariuszy? Czy było to wezwanie w charakterze świadka? osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia? czy wraz z wezwaniem otrzymałeś przysługujące Ci pouczenie i obowiązki strony w postępowaniu wyjaśniającym?

 

Jak wyglądała sama rozmowa z funkcjonariuszami na miejscu? czy byłeś przesłuchiwany w charakterze osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia i miałeś możliwość złożenia wyjaśnień do protokołu?

Czy w trakcie tych czynności nie złożyłeś wniosku o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i orzeczenie grzywny bądź środka karnego bez rozprawy?

Czy zostałeś pouczony o przysługujących ci prawach jako obwiniony w postępowaniu w sprawach o wykroczenie?

 Sprawy wyglądają tak że w ciągu najbliższego miesiąca, może dwóch nie wiem jakie jest obłożenie sądów rejonowych we Wrocławiu, spodziewaj się wezwania na rozprawę. Możliwe jest że stawi się tam komendant z którym miałeś rozmowę gdyż on jest jest tu oskarżycielem publicznym, bądź uprawniony inny funkcjonariusz i nie musi być to ten który chciał ci wystawić mandat.  Z góry uprzedzę Cię że sędzia nie będzie miał zielonego pojęcia o tych przepisach i wszystko będzie zależało od tego kto będzie się mocniej łokciami przepychał. Ty jako strona postępowania masz prawo do wnoszenia środków dowodowych i powoływania świadków wiec nie bój się z tego korzystać, skutkować to oczywiście będzie wydłużeniem się całego postępowania i kolejnymi rozprawami. Oświadczenie o tym iż ten nieszczęsny młyn jest tylko zabytkiem jest mile widziane i jak pokarzesz je w trakcie rozprawy będzie punktem dla Ciebie ale jeszcze lepiej zapunktujesz jak wniesiesz o powołanie na świadka kogoś z urzędu i on to potwierdzi i się wypowie na ten temat. Złożenie wniosku o powołanie na świadka prezesa PZW Wrocław też będzie ciekawą opcją jak dla mnie :D 

Odnośnie jawności rozprawy to jest tak że każda rozprawa jest z założenia jawna chyba że sąd zarządzi inaczej lub ustawa stanowi inaczej, wiec nie widzę problemu żeby się tam pokazać w większym gronie :D jak już dostaniesz wezwanie do sądu to będziesz miał tam nadany numer rejestru sądowego. Jak będziesz miał kilku chętnych którzy będą chcieli z tobą się tam udać to najzwyczajniej w świecie zadzwoń do sekretariatu sądu, powołaj się na ten numer i zapytaj czy jest możliwość aby rozprawa odbywała się w obecności kilku obserwatorów. Czasem zdarza się tak że sale rozpraw są tak małe że nie da się tak siedzieć w więcej niż 4 - 5 osób.

Moje szczegółowe pytania wynikają z tego że możemy postarać się ich wypunktować przed sądem że postępowanie wyjaśniające zostało przeprowadzone niedbale i a Twoje prawa naruszone :D


  • Zed Zgred i biker1 lubią to

#106 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 01 październik 2016 - 21:46

Niestety trafiłem na służbiste. Bylem przesluchiwany w charakterze oskarzonego o wykroczenie jak i otrzymalem pouczenie na kartce.Był sporzadzony raport i moje zeznania.W obecnej sytuacji rzgw tez sie wyparło odp. Od nich ze młyn nie jest ich tylko w prywatnych rekach.Druga odpowiedz tyczyła sie wroclawskiego środmiejskiego wezła wodnego w ktorego wskład wchodzi szereg budowli w miescie takze młyn rzgw pisze ze wezel ten spietrza wode o 0,2 m jako całosc.Zwrociłem sie dobobecnego inwestora o udzielenie informacji o statucie młyna ale nie wiem czy takiego udziela gdyz młyn jest w procesie zalatwiania pozwolen.Bede sie jeszcze kontaktowal z nimi.W obecnej sytuacji moge liczyc tylko na siebie ewentualnie wyrozumialosc sedziego i ewentualnie jak by ktos pomogł jako swiadek ze street fishing.Najlepsza jest rozbieznosc odpowiedzi rzgw gdyz jedni pisza iz młyn nie podlega juz pod nich a z zarzadu zlewni napisali mi o tym weźle wodnym. 



#107 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 03 maj 2018 - 19:55

Podczas majówkowego pływania mieliśmy kontrole na wodzie, kolega dostał mandat od PSR za brak kamizelki, na drugim pontonie było dwóch kolegów z czego jeden niełowiący, tam strażnik dał jeden mandat "na dwóch" za brak kamizelek, wypisał go na łowiącego kolegę. Zastanawia mnie czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez strażnika? Czy PSR ma prawo zajmować się rzeczami takimi jak brak kamizelki ratunkowej, jeśli tak to czy również może wystawiać mandaty za brak kamizelki osobom niełowiącym które np. pływają rowerkiem wodnym?
 Druga rzecz to domagał się ode mnie dowodu rejestracyjnego pontonu, powiedziałem, że ustawa nakłada na mnie obowiązek rejestracji oraz oznaczenia, a nie posiadania i okazywania dowodu, mandatu nie dostałem tylko pouczenie, strażnik jednak mnie poinformował, że gdybym dostał mandat i go nie przyjął to sąd przyznał by mu rację mimo, że nie ma tego w tej ustawie, "bo na zdrowy rozum jak ma on sprawdzić czy ja sobie sam nie wymyśliłem nr rejestracyjnego". Tu kolejne pytanie czy mamy obowiązek okazywać podczas kontroli ten dowód?



#108 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 03 maj 2018 - 20:09

http://www.ww.media....Viewer&nid=5043



#109 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 03 maj 2018 - 20:36

Przeczytałem, ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytania.



#110 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 maj 2018 - 21:05

Może zamiast walczyć z wiatrakami , to dopiac do karty dowód od jednostki pływającej. A na pokład wsadzić na sztukę (jeśli nie używasz) kapok/kamizelke/koło?
Po co się scierac z ustawami , struzami prawa... o takie pierdoly. Mandaty , sądy... szkoda życia na to.

#111 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 maj 2018 - 21:06

Podczas majówkowego pływania mieliśmy kontrole na wodzie, kolega dostał mandat od PSR za brak kamizelki, na drugim pontonie było dwóch kolegów z czego jeden niełowiący, tam strażnik dał jeden mandat "na dwóch" za brak kamizelek, wypisał go na łowiącego kolegę. Zastanawia mnie czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez strażnika? Czy PSR ma prawo zajmować się rzeczami takimi jak brak kamizelki ratunkowej, jeśli tak to czy również może wystawiać mandaty za brak kamizelki osobom niełowiącym które np. pływają rowerkiem wodnym?
 Druga rzecz to domagał się ode mnie dowodu rejestracyjnego pontonu, powiedziałem, że ustawa nakłada na mnie obowiązek rejestracji oraz oznaczenia, a nie posiadania i okazywania dowodu, mandatu nie dostałem tylko pouczenie, strażnik jednak mnie poinformował, że gdybym dostał mandat i go nie przyjął to sąd przyznał by mu rację mimo, że nie ma tego w tej ustawie, "bo na zdrowy rozum jak ma on sprawdzić czy ja sobie sam nie wymyśliłem nr rejestracyjnego". Tu kolejne pytanie czy mamy obowiązek okazywać podczas kontroli ten dowód?

 

Przerabiałem to drugie z patrolem policji wodnej, tak samo mnie panowie chcieli potraktować mandatem za brak dowodu rejestracyjnego i na nic się zdało że pokazałem im informację ze strony starostwa że zaświadczenie o zarejestrowaniu jest wydawane tylko na życzenie, a nie obligatoryjnie.

Puścili mnie jak znalazłem w telefonie potwierdzenie opłaty za wydanie tego dowodu, na szczęście w tytule opłaty miałem wszystko opisane.

 

P.S. Na tej stronie jest trochę o rejestracji

 

https://mgm.gov.pl/w...16/01/PDZv2.pdf

 

P.S.2. Po tamtej akcji, jako że nie odnalazłem dowodu wyrobiłem sobie wtórnik i wsadziłem do skrzyni z echosondą, bo bez niej nie pływam ;)


  • Apioo lubi to

#112 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów

Napisano 03 maj 2018 - 21:28

Apioo plywales po JT?

#113 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 03 maj 2018 - 22:00

Przerabiałem to drugie z patrolem policji wodnej, tak samo mnie panowie chcieli potraktować mandatem za brak dowodu rejestracyjnego i na nic się zdało że pokazałem im informację ze strony starostwa że zaświadczenie o zarejestrowaniu jest wydawane tylko na życzenie, a nie obligatoryjnie.

Puścili mnie jak znalazłem w telefonie potwierdzenie opłaty za wydanie tego dowodu, na szczęście w tytule opłaty miałem wszystko opisane.

 

P.S. Na tej stronie jest trochę o rejestracji

 

https://mgm.gov.pl/w...16/01/PDZv2.pdf

 

P.S.2. Po tamtej akcji, jako że nie odnalazłem dowodu wyrobiłem sobie wtórnik i wsadziłem do skrzyni z echosondą, bo bez niej nie pływam ;)

Wydaje mi się, że przy takiej sytuacji o podstawę prawną trzeba pytać. :)



#114 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 maj 2018 - 22:02

Wydaje mi się, że przy takiej sytuacji o podstawę prawną trzeba pytać. :)


Zapytałem i stąd też odpuszczenie na dowód wpłaty, przynajmniej tak mi się wydaje.
  • Apioo lubi to

#115 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 03 maj 2018 - 22:07

Może zamiast walczyć z wiatrakami , to dopiac do karty dowód od jednostki pływającej. A na pokład wsadzić na sztukę (jeśli nie używasz) kapok/kamizelke/koło?
Po co się scierac z ustawami , struzami prawa... o takie pierdoly. Mandaty , sądy... szkoda życia na to.

Tu nie chodzi o spieranie się z kimś, tylko chcę czy PSR ma do tych rzeczy o które pytałem prawo czy nie doszło do przekroczenia uprawnień.



#116 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 maj 2018 - 09:07

Moim, skromnym, zdaniem strażnicy PSR nie posiadają takich uprawnień.

 

https://bippsr.e-woj...znikow-psr.html

http://psr.poznan.ib...blic/?id=202430

http://www.psr.waw.pl/home.html



#117 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 04 maj 2018 - 10:08

skoro zaświadczenie wydawane jest na życzenie, to znaczy że jego posiadanie nie jest obowiązkowe.

Zarówno PSR jak i PP w trakcie kontroli może sobie sporządzić protokół i jesli podejrzewa naruszenie przepisów i "lewe" numery, to juz ich "broszka" aby przeprowadzić postepowanie sprawdzające i wysłać zapytania do właściwego urzędu o potwierdzenie zarejestrowania takiego środka pływającego.

W przciwnym wypadku, posiadanie zaświadczenia a więc i jego wydanie byłoby obligatoryjne.


  • bartsiedlce lubi to

#118 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 14:26

Papirologia:

Zaświadczenie odnośnie rejestracji należny się jak psu buda i powinno zostać wydane po dokonaniu czynności rejestracyjnych w urzędzie.

Ponadto jest to dokument właśnie świadczący o zarejestrowaniu środka pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb , który powinno się w czasie dokonywania takich czynności posiadać wraz z innymi dokumentami stanowiącymi podstawę / uprawniającymi do posługiwania się / kierowania statkiem wodnym. Nie wspomnę o karcie wędkarskiej, aktualnych opłat / uprawnień do wędkowania na dany okręg, akwen itd...   i wpisu w pieprzony rejestr  :angry: .

Nawet w czasie kontroli ruchu drogowego , w czasie przewozu takich urządzeń , policja pyta / powinna sprawdzić legalność / własność / legalność posiadania (łodzi i silnika), oprócz oczywiście dokumentów rejestracyjnych przyczepki podłodziowej , samochodu i uprawnień oraz tożsamości kierującego całym zestawem.  ;)  :)

 

Co do drugiego :

- Według prawideł (choć tu nie znam szczegółów NOWYCH zmian  co do uprawnień funkcjonariuszy PSR, PSL itd...) - PSR raczej nie ma takich uprawnień , by nakładać mandat karny za brak środków bezpieczeństwa (kapoków, gaśnicy itd...) na wędkarzy. Od tego rodzaju uchybień jest POLICJA .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 maj 2018 - 14:54


#119 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 maj 2018 - 14:58

Papirologia:

Zaświadczenie odnośnie rejestracji należny się jak psu buda i powinno zostać wydane po dokonaniu czynności rejestracyjnych w urzędzie.

Ponadto jest to dokument właśnie świadczący o zarejestrowaniu środka pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb , który powinno się w czasie dokonywania takich czynności posiadać wraz z innymi dokumentami stanowiącymi podstawę / uprawniającymi do posługiwania się / kierowania statkiem wodnym.

Nawet w czasie kontroli ruchu drogowego , w czasie przewozu takich urządzeń policja pyta / powinna sprawdzić legalność / własność / legalność posiadania (łodzi i silnika), oprócz oczywiście dokumentów rejestracyjnych przyczepki podłodziowej , samochodu i uprawnień oraz tożsamości kierującego całym zestawem.  ;)  :)

 

 

 

Możesz wskazać podstawę prawną dotyczącą wydania zaświadczenia o zarejestrowaniu?

Jak również na jakiej podstawie policja może zweryfikować własność legalność silnika, bo akurat nie ma obowiązku ich rejestracji? 

 

 

 

Co do wydawania zaświadczeń w Warszawie to nawet na stronie UM można przeczytać że aby otrzymać zaświadczenie to trzeba uiścić opłatę, a zarejestrować można bez tego.

 

https://warszawa1911...o-do-polowu-ryb



#120 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 maj 2018 - 15:03

Może to jest jak z autem: by stało na podjeździe nie musisz mieć tablicy rejestracyjnej, przeglądu a nawet prawka  :)


  • miramar69 lubi to