Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Absurdalne mandaty P.S.R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 maj 2018 - 15:09

Może to jest jak z autem: by stało na podjeździe nie musisz mieć tablicy rejestracyjnej, przeglądu a nawet prawka  :)

 

Właśnie nie, w Urzędzie m.st. Warszawy specjalnie dopytywałem o tą kwestię.

Mogę pływać i korzystać z pełni praw bo jedynym obowiązkiem jest naklejenie zgodnych z wytycznymi numerów rejestracyjnych.



#122 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 15:23

... a jak jeździsz samochodem , to masz przy sobie dowód rejestracyjny ????  ; czy przykręciłeś sobie lewe tablice i bez papierka sobie jeździsz  ;)

Na jakiej podstawie osoba kontrolująca / dokonująca czynności kontrolnych ma zweryfikować rejestrację twojego środka pływającego ??? , bo chyba nie po numerach do których organy kontrolujące nie mają dostępu , bo takowy nie ma odzwierciedlenia w żadnym ogólnie dostępnym dla służb zestawieniu. 

U mnie bez problemu po zarejestrowaniu , poinformowano mnie , że za 3 dni mam się zgłosić po "zaświadczenie " ; BO bez tego mogę zostać poddany "czynnością prawnym" :) .

 

Dodatkowo poinformowano mnie , że przy sprzedaży "środka" powinienem zdjąć / zamaskować trwale moje numery rejestracyjne. Gdyż są one przypisane do danej osoby , nabywca powinien natomiast zarejestrować " środek " na siebie w swoim rejonie.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 maj 2018 - 15:28


#123 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 maj 2018 - 15:29

... a jak jeździsz samochodem , to masz przy sobie dowód rejestracyjny ???? ; czy przykręciłeś sobie lewe tablice i bez papierka sobie jeździsz
Na jakiej podstawie osoba kontrolująca / dokonująca czynności kontrolnych ma zweryfikować rejestrację twojego środka pływającego ??? , bo chyba nie po numerach do których organy kontrolujące nie mają dostępu , bo takowy nie ma odzwierciedlenia w żadnym ogólnie dostępnym dla służb zestawieniu.
U mnie bez problemu po zarejestrowaniu , poinformowano mnie , że za 3 dni mam się zgłosić po "zaświadczenie " ; BO bez tego mogę zostać poddany "czynnością prawnym" .

Bzdury. I proszę ich nie głosić publicznie.
Dowód rejestracyjny łodzi nie jest dokumentem obowiązkowym podczas kontroli.
Jesli ktoś twierdzi inaczej, niech podeprze swój wywód stosownym przepisem z podaniem ustawy/ rozporządzenia itp.


Pozdrawiam
Daniel

Użytkownik Dano. edytował ten post 06 maj 2018 - 15:29

  • Piotrek Milupa i woblery z Bielska lubią to

#124 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 maj 2018 - 15:30

... a jak jeździsz samochodem , to masz przy sobie dowód rejestracyjny ????  ; czy przykręciłeś sobie lewe tablice i bez papierka sobie jeździsz  ;)

Na jakiej podstawie osoba kontrolująca / dokonująca czynności kontrolnych ma zweryfikować rejestrację twojego środka pływającego ??? , bo chyba nie po numerach do których organy kontrolujące nie mają dostępu , bo takowy nie ma odzwierciedlenia w żadnym ogólnie dostępnym dla służb zestawieniu. 

U mnie bez problemu po zarejestrowaniu , poinformowano mnie , że za 3 dni mam się zgłosić po "zaświadczenie " ; BO bez tego mogę zostać poddany "czynnością prawnym" :) .

 

Akurat odnośnie samochodów przepisy są jasno sprecyzowane.

 

Nadal poproszę o podstawy prawne, na podstawie których zaświadczenie jest wydawane obligatoryjnie i jest nakaz posiadania go podczas pływania.


  • Dano. lubi to

#125 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 maj 2018 - 15:33

Akurat odnośnie samochodów przepisy są jasno sprecyzowane.

Nadal poproszę o podstawy prawne, na podstawie których zaświadczenie jest wydawane obligatoryjnie i jest nakaz posiadania go podczas pływania.


Nikt ci ich nie poda, bo nie istnieją :-)
I obaj o tym wiemy. Reszta to tylko modły strażników i wciskanie ludziom kitów...


Pozdrawiam
Daniel
  • Piotrek Milupa lubi to

#126 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 15:37

Ty tak uważasz i to twoja wola.

Ja się już z "koniem" kopałem , więc aby unikać nieprzyjemnych i nerwowych sytuacji mam go zawsze ze sobą.

Tak samo jak i w czasie przejazdu samochodem w odległe miejsca (inna niż w około rejestracja samochodu) uratował mi już nie raz niepotrzebne przestoje  aby udowodnić  POLICJI czyja to łódka ???? czy przypadkiem nie kradziona , o silnik też pytają - szczególnie na "zachodzie".



#127 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 15:40

Podstawa prawna ??? wszystko zależny od jej interpretacji , jak to w PL. 

Daniel , życzę spotkania z "panami" , ONI Ci wytłumaczą podstawę prawną  ;)  :) jak postoisz kilka godzin w drodze zamiast łowić  :rolleyes: .

... wtedy sobie przypomnisz nawet jak miał pradziad na drugie imię i oby ci "baterii" w telefonie nie zabrakło ...


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 maj 2018 - 15:43

  • Bajzi lubi to

#128 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 maj 2018 - 15:41

Ty tak uważasz i to twoja wola.
Ja się już z "koniem" kopałem , więc aby unikać nieprzyjemnych i nerwowych sytuacji mam go zawsze ze sobą.
Tak samo jak i w czasie przejazdu samochodem w odległe miejsca (inna niż w około rejestracja samochodu) uratował mi już nie raz niepotrzebne przestoje aby udowodnić POLICJI czyja to łódka ???? czy przypadkiem nie kradziona , o silnik też pytają - szczególnie na "zachodzie".

Nadal piszesz własne poglądy, a nie podstawy prawne, a o to się rozchodzi.
Było pytanie o konkretne postępowanie służb, a one mogą działać tylko w oparciu o przepisy prawa.

#129 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 maj 2018 - 15:45

Podstawa prawna ??? wszystko zależny od jej interpretacji jak to w PL. 

Daniel , życzę spotkania z "panami" , ONI Ci wytłumaczą podstawę prawną  ;)  :) jak postoisz kilka godzin w drodze zamiast łowić  :rolleyes: .

 

Mariusz, wbrew pozorom tak nie jest ,tak zwani "ONI" muszą przestrzegać prawa, a co do zatrzymania to też muszą mieć przesłanki.

Nie masz obowiązku rejestracji silnika, jak choćby w niektórych krajach europy, więc nie mają jak sprawdzić na drodze.


  • miramar69 lubi to

#130 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 maj 2018 - 15:49

Podstawa prawna ??? wszystko zależny od jej interpretacji , jak to w PL.
Daniel , życzę spotkania z "panami" , ONI Ci wytłumaczą podstawę prawną ;) :) jak postoisz kilka godzin w drodze zamiast łowić :rolleyes: .
... wtedy sobie przypomnisz nawet jak miał pradziad na drugie imię i oby ci "baterii" w telefonie nie zabrakło ...


Jesteś w błędzie.
Nikt nie będzie mnie przetrzymywał bezpodstawnie.
I nie jest to kopanie z koniem tylko korzystanie ze swoich praw. Ot tyle.



Pozdrawiam
Daniel

#131 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 15:51

Chłopy nie płacą mi za znajomość prawa ..... WY twierdzicie , że jest TO niepotrzebne. 

Pamiętajcie tylko tyle , że to WY musicie się obronić , a ONI WAM będą i tak udowodniać winę.

Wszystko zależny od podejścia do sprawy i jeszcze raz od INTERPRETACJI PRZEPISÓW.

 

Teraz zadam Ja pytanie : podajcie mi podstawę prawną , że nie trzeba.....


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 maj 2018 - 15:55


#132 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 15:53

Zgodnie z prawem , wystarczy podejrzenie , by cię zatrzymać na 48 h - Przyjacielu  ;)  :) , korzystaj z wolności póki możesz  ;)  :D  :lol:



#133 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 maj 2018 - 15:55

Nie do końca masz rację. Korzystam i będę korzystał :-)
Jestem z właściwej strony


Pozdrawiam
Daniel
  • miramar69 i BOB lubią to

#134 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 16:06

Mariusz, wbrew pozorom tak nie jest ,tak zwani "ONI" muszą przestrzegać prawa, a co do zatrzymania to też muszą mieć przesłanki.

Nie masz obowiązku rejestracji silnika, jak choćby w niektórych krajach europy, więc nie mają jak sprawdzić na drodze.

No i wracamy do sedna sprawy  :) : właśnie dlatego , że nie mają JAK !!!!! ; to właśnie dlatego mają prawo cię trochę "przetrzepać" i To my musimy w takiej sytuacji UDOWODNIĆ !!!! , że to MÓJ !!!! silnik , łódka itd.....

.... i kółko się zamyka , "ONI" są w pracy i mają czas ; "MY" spieszymy się na rybki..... 

Rozumiem "ICH" , bo w dobie gdzie kradnie się na potęgę (czego dowodem są wpisy nawt TU - "POMÓŻCIE") w jakiś sposób chcą to ograniczyć , ale z takim podejściem do sprawy "POCO" NACO" "CH... ICH TO OBCHODZI" będzie takie przyzwolenie w tym procederze. Potem jeden z drugim , gdy go takie coś "DOTKNIE" będzie się tu wylewał , że go okradli , a "SŁUŻBY" mają to w dupie .

 

CZEGO WIĘC WY CHCECIE ????? zadawam pytanie :)  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 maj 2018 - 16:16


#135 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 maj 2018 - 16:19

Nadal mylisz sprawy, przeczytaj proszę pytanie odnośnie którego się wypowiadamy i jeśli wiesz to odpowiedz, jak nie to proszę nie mieszaj stwierdzeniami typy "ONI, MY i itp."

Chodzi o jasną wykładnię przepisów prawa.

#136 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 16:24

Dokładnie taka sama sytuacja jest na wodzie i dotyczy zarejestrowania "środka" . W jaki sposób ,to można zweryfikować skoro nie potrzeba na to "papierka" .

Skoro nie potrzeba papierka , to po ...... MI numery rejestracyjne skoro i tak nie ma ich jak zweryfikować...

... i tak można se pogadać do usranego i się przekomarzać... 

 

Nieznajomość prawa , nie jest czynnikiem łagodzącym......... 



#137 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 16:33

Podstawa prawna
Ukryj
  1. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257, z późn. zm.).
  2. Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 652, z późn. zm.).
  3. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz. U. Nr 138, poz. 1559 z późn. zm.).
  4. Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2128, z późn. zm.) w zakresie art. 18 ust. 3.
  5. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1827, z późn. zm.).


#138 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 maj 2018 - 16:38

....

Nieznajomość prawa , nie jest czynnikiem łagodzącym.........


Jakiego prawa, bo odnośnie konieczności posiadania zaświadczenia to nie ma takiego prawa. Dlatego nie wprowadzaj proszę w błąd.

W przepisach jest zapis o konieczności rejestracji łodzi w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania i naklejeniu numeru rejestracyjnego o określonych parametrach.

#139 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 06 maj 2018 - 16:41

Kolego @miramar69 nie ośmieszaj się :-) nie myl podstawy prawnej z publikatorem aktu prawnego. Cytujesz kilka nazw aktów prawnych ale nie cytujesz przepisów. Podaj artykuł czy też paragraf to wtedy będzie można mówić o podstawie prawnej.
Wg mojej wiedzy posiadanie w trakcie łowienia ryb dokumentu potwierdzającego rejestrację środka pływającego nie jest wymogiem obligatoryjnym.
  • Piotrek Milupa, woblery z Bielska, Dano. i 1 inna osoba lubią to

#140 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2018 - 16:53

.... a zapytam : dla Ciebie co jest odzwierciedleniem tej "REJESTRACJI ŚRODKA PŁYWAJĄCEGO" ???

jak robisz zakupy , dostajesz paragon ???

jak kupisz bilet , to go dostajesz ???

jak rejestrujesz jakiś pojazd , dostajesz dowód ??? i płacisz ???

i jak jak jak jak ??? dostajesz zawsze kwitek ; cokolwiek byś nie zrobił dowodem dokonania jakiejś czynności jest potwierdzenie jakimś dokumentem na tą okoliczność; chyba tak to działa - to nie jest kupowanie pietruszki na bazarku  ;) ....

.... dlatego papier się liczy , a nie "gęba"  :)  ;) , by się szybko i bez nerw wybronić -  o to chyba chodzi 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 maj 2018 - 16:54