Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Absurdalne mandaty P.S.R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 26 maj 2018 - 14:32

Kiedys slyszalem takie oto madre zdanie - nasze Panstwo bardzo dba i martwi sie o obywateli, co prawda umrzec pod szpitalem z braku pomocy sie zdarza, ale za to kapok w bakiscie dla bezpieczenstwa musi byc - tak nas wlasnie tresuja, a my sie dajemy 😒
  • marcin186, Alexspin i konopaa lubią to

#162 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 maj 2018 - 20:18

 ale za to kapok w bakiscie dla bezpieczenstwa musi byc - tak nas wlasnie tresuja, a my sie dajemy

Koleżanka z pracy została namówiona kilka lat temu na wakacje na jachcie na Mazurach. Miała obawy bo nie umie pływać ale na wyposażeniu były kapoki więc ze strachem na tydzień się wybrała. Codzienne od śniadania w kapoku przez tydzień pływała chociaż był upał i było ciężko wytrzymać. Jak zdawali jacht ostatniego dnia była tak wściekła na to chomąto że rzuciła nim za burtę. Kapok ...... poszedł na dno jak kotwica :P. Jakiś wadliwy albo stary musiał być. 



#163 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 26 maj 2018 - 20:27

I tak mniej wiecej jak ten kapok chronia nas bzdurne nakazy i zakazy. A my jak barany zadamy wiecej, wiecej...przykladowo swiatla calodobowe w terenie zabudowanym tyle samo dobrego czynia co kapoki w schowkach, a zwolennicy jacys tego kretynizmu chyba musza byc, skoro to kuriozum wciaz funkcjonuje i ma sie dobrze. Mandat nawet za 'niemanie' swiatel mozna dostac 😒

Rejestracja lodek wedkarskich czemu sluzy?

Użytkownik coloumb edytował ten post 26 maj 2018 - 20:36

  • sierżant i Alexspin lubią to

#164 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 październik 2018 - 13:09

Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Jaka kara grozi , za trolingowanie na zbiorniku gdzie jest ta.metoda niedozwolona? Tylko proszę bez fantazji , krótko i zwiezle
  • szczupak1 lubi to

#165 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 październik 2018 - 09:25

Jest to wykroczenie, więc postępowanie mandatowe, kara do 500 zł.

Tak mi się wydaje



#166 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 październik 2018 - 14:42

Jest to wykroczenie, więc postępowanie mandatowe, kara do 500 zł.

Tak mi się wydaje

Można jeszcze w sądzie naubliżać sędziemu i strażnikom wtedy będzie więcej  :P



#167 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 październik 2018 - 14:58

@sacha mozesz jeszcze pojsc i na wiejskiej ognisko rozpalic...mialo byc bez fanatazji a widze u Ciebie jakis poryw



#168 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2018 - 16:14

W Polsce łowienie na trolling nie jest zakazane ustawą więc nie jest przestępdtwem.
Jeśli użytkownik rybacki (a fuj!) danej wody zakazuje go wewnętrznymi przepisami, to łamiąc te przepisy narażasz się na konsekwencje w postaci unieważnienia pozwolenia na amatorski połów ryb na podstawie którego go (w sposób niewłaściwy) dokonujesz.
No chyba że regulamin mówiący o zakazie trollingu mówi też o innych konsekwencjach grożących za jego złamanie...

#169 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 październik 2018 - 16:41

Jeśli się nie mylę. To w regulaminie nie ma konsekwencji podanych a jedynie zakaz użycia danej metody. Więc gdzie jest zapis jakiś o tym co się należy za owo przewinienie

#170 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 październik 2018 - 17:02

Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Jaka kara grozi , za trolingowanie na zbiorniku gdzie jest ta.metoda niedozwolona? Tylko proszę bez fantazji , krótko i zwiezle

Pytanie zasadnicze w danej sprawie to "to" co zostało zapisane na temat ww metody w zezwoleniu połowowym, które otrzymałeś(jeśli jest to woda PZW). Jeśli są tam zapisy sankcjonujące tą metodę, to jest podstawa do ukarania. Np. w OM PZW(zresztą nie tylko tu) jest zapis w zezwoleniu połowowym zakazujący trollingu.

Zezwolenie połowowe jest dokumentem wymienionym w Ustawie o Rybołówstwie Śródlądowym, który to określa warunki połowu na wodach należących do konkretnego użytkownika rybackiego/wędkarskiego. W przypadku odstępstw od wspomnianych już zapisów ma zastosowanie jako podstawa prawna do wyciągania sankcji przez służby państwowe.

Wobec tego PSR i Policja ma prawo karać delikwenta za ww. wykroczenie. Jeśli fakt ten powtarza się notorycznie (przynajmniej 2 razy) to może zostać potraktowany już jak przestępstwo.

 

Poniżej przykładowy cennik dla PSR.

https://www.fakt.pl/...wedkarz/9tkfp8l


Użytkownik vako edytował ten post 15 październik 2018 - 17:26

  • siarq lubi to

#171 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 październik 2018 - 17:05

Dzięki

#172 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 październik 2018 - 19:56

W Polsce łowienie na trolling nie jest zakazane ustawą więc nie jest przestępdtwem.
Jeśli użytkownik rybacki (a fuj!) danej wody zakazuje go wewnętrznymi przepisami, to łamiąc te przepisy narażasz się na konsekwencje w postaci unieważnienia pozwolenia na amatorski połów ryb na podstawie którego go (w sposób niewłaściwy) dokonujesz.
No chyba że regulamin mówiący o zakazie trollingu mówi też o innych konsekwencjach grożących za jego złamanie...

Michał, nie musi mówic o żadnych innych konsekwenkcjach, łowiąc wbrew temu na co otrzymałeś zezwolenie, łowisz de facto bez zezwolenia. Łamiesz więc Ustawę o Rybactwie Śródlądowym i z jej przepisów jesteś karany...



#173 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2018 - 22:06

Na pewno łamię Ustawę?
Są wody, na które zezwoleń nie trzeba, wystarczy karta wędkarska - łowię tam bez zezwolenia a żadnych przepisów nie łamię przecież.
Zakaz trollingu jest dla mnie absurdalny. Nie lubię tej metody, choć kilka fajnych rybek nią złowiłem, ale jak chcą zakazywać czegoś pod pretekstem ochrony rybostanu to niech w końcu raz na zawsze zakażą żywca.

#174 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 październik 2018 - 22:43

Michał, pytanie dotyczyło kary za łowienie trolingiem na wodzie na której jest zakazany. Jest to więc lowienie bez wymaganego zezwolenia.
Ustawa takiego zezwolenia wymaga. Przeczytaj ;-)

#175 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 15 październik 2018 - 23:15

A mi się wydaję, że łamie tylko punkt regulaminu.

#176 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 październik 2018 - 23:24

A jak ma się sprawa braku dopłaty na łowienie ze środków pływających ? 
Taki nonsens wymyśliło sobie PZW Radom. Na zebraniu swego czasu zapytałem, czy niedługo to nie wymyślą dopłaty za wodery :) 



#177 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 16 październik 2018 - 05:59

Jeśli jest zakaz, to trzeba go przestrzegać, nawet jeśli miałoby się to skończyć pouczeniem. Nie podoba mnie się (pewnie nie tylko mnie) takie traktowanie prawa, ja sobie tak łowię bo nic mi nie zrobią (stać mnie na mandat), a inni jak są głupi (biedni) niech się stosują. Prawo jest takie same dla wszystkich, choć nieraz bywa "głupie". Tak jak wyżej z tymi dopłatami do łódek, na wodach PZW. Kończę kawę i lecę właśnie na łódkę na wodę PZW (Odra) może coś dziubnie? Bez dopłat, normalnie!


  • Karol Krause i woblery z Bielska lubią to

#178 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 październik 2018 - 08:41

Michał, pytanie dotyczyło kary za łowienie trolingiem na wodzie na której jest zakazany. Jest to więc lowienie bez wymaganego zezwolenia.
Ustawa takiego zezwolenia wymaga. Przeczytaj ;-)

 

Chyba nadinterpretujesz prawo.

Nie możesz mieć zezwolenia na trolling, bo jest zakazany. Wniosek z tego, że nie można cię ukarać za brak zezwolenia, bo nie jest możliwe uzyskanie takowego.

Twój tok myślenia byłby właściwy gdyby na rzeczonej wodzie trolling był dozwolony za odrębnym zezwoleniem, a Ty byś go nie posiadał w trakcie łowienia.

 

Karą dodatkową, poza postępowaniem mandatowym, może być postępowanie wewnątrzzwiązkowe przed Sądem Koleżeńskim.


  • woblery z Bielska i Alexspin lubią to

#179 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 październik 2018 - 10:18

Zdaje mi się ale moę się mylić zastosowanie będzie miał tu artykuł  Art.27a . ust 1 . punt 2. -Technika połowu niezgodna z R.A.P.R -  ( 100 zł i wzyż ) - czyli sprawa zamyka się na etaapie postępowania mandatowego plus jak wskazał wyżej Bartek organ uprawniony może zawnioskować o postępowanie dyscyplinarne w macierzystym kole 



#180 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 16 październik 2018 - 12:12

Ale RAPR nie zabrania trollingu a jedynie okręg...
Niemniej Z.Milewski ma rację - nie wolno to nie wolno i już.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych