Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spodniobuty / spiochy - neoprenowe czy oddychajÄ…ce?

śpiochy wodery

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 14 marzec 2011 - 14:26

Witam,

Podobnie jak wiekszosc polecam cos oddychajacego. Zdecydowanie lepiej znosza krzaki od neoprenow, co chwile rozdzierajacych sie i wymagajacych latania.

Buty oczywiscie pod katem Wisly nie musza byc jakies specjalne. Starczy podstawowy model z filcem.

Bujo

P.S. Przyzwoity komplet np. Airflo Delta wraz z butami na filcu kosztuje £160 funciakow z ang. e-baya

#22 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 marzec 2011 - 14:32

Witam,

Podobnie jak wiekszosc polecam cos oddychajacego. Zdecydowanie lepiej znosza krzaki od neoprenow, co chwile rozdzierajacych sie i wymagajacych latania.

Buty oczywiscie pod katem Wisly nie musza byc jakies specjalne. Starczy podstawowy model z filcem.

Bujo

P.S. Przyzwoity komplet np. Airflo Delta wraz z butami na filcu kosztuje £160 funciakow z ang. e-baya


Å»adnych filcÃÅ‚w na WisÅ‚Ä™ !
Wisła w okolicach Wawy to błoto lub kamienie.
Wiadomo jak filc zachowuje się na błocie.

Tylko guma plus ewentualnie wkręty.

#23 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 14 marzec 2011 - 14:38

Nie tylko się ślizga jak cholera, to jeszcze jak nawłazi w ten filc wiślanego czarnego szlamiku, to potem niemyty skunks wysiada... :lol: I nie idzie tego dopłukac... <_<

#24 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 14 marzec 2011 - 14:54

Zapewne macie racje :D Tak wiec @wujek ma juz problem z glowy i wie co kupic.

Bujo

#25 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 marzec 2011 - 15:19

Wujek - czego nie kupisz to i tak nie wytrzyma spotkania z kolcami jeÅźyn, rÃÅ‚Åźy czy innych ciernistych krzakÃÅ‚w, a resztkach drutu czy rozbitego szkÅ‚a nie wspominajÄ…c.

trzeba o tym pamiÄ™tać i juÅź. Ale lekkość i wygoda jest zdecydowanie wiÄ™ksza. Tylko gdy woda zimna, warto siÄ™zdecydowanie cieplej ubrać.

#26 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 14 marzec 2011 - 16:19

Wujku :D ...zaczalem od neoprenow ...teraz tylko oddychajace . Neopren jest najlepszy gdy wiele nie wedrujesz , jest zimna woda . Do przemieszczania sie w terenie musi byc lekko !!!...docenisz to po pierwszyj ekspedycyji :D . Co do krzakow z kolcami ...nie ma na to lekarstwa ...nawet myslalem zeby na nowe zakladac stare juz poniszczone przyciete tylko od powyzej lydki ...ale jeszcze tego nie sprobowalem .

#27 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • ImiÄ™:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 marzec 2011 - 18:18

DziÄ™kujÄ™ wszystkim za wszelkie sugestie :)KupiÄ™ pewnie oddychajÄ…ce, nie wiem jeszcze tylko czy Å›poichy czy z kaloszem, ale jeszcze trochÄ™ czasu mam. Neopreny mocno mi daÅ‚y w kość w ostatnie lato przy upaÅ‚ach kiedy wracaÅ‚em do domu mokry jak szczur, wiÄ™c pora wyprÃÅ‚bować coÅ› przyjemniejszego dla ducha i ciaÅ‚a :D
pozdrawiam
wujek

#28 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 marzec 2011 - 18:27

absolutnie spiochy i osobno buty !!!...zadnych kompletow z gumiakami !!!

#29 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • ImiÄ™:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 marzec 2011 - 19:36

Jerry, opcja z butami jest na pewno lepsza, ale juÅź widzÄ™ jak buciki bÄ™dÄ… wyglÄ…daÅ‚y po pierwszym Å‚owieniu, kupa wiÅ›lanego bÅ‚ota w kaÅźdym zakamarku ktÃÅ‚re ciÄ™Åźko bÄ™dzie domyć, a jak znam siebie to w domu nie bÄ™dzie mi siÄ™ tego chciaÅ‚o myć i buciki bÄ™dÄ… przypominaÅ‚y obraz nÄ™dzy i rozpaczy. Kalosz jest na pewno Å‚atwiejszy we wzglÄ™dnym utrzymaniu w czystoÅ›ci.
pozdrawiam
wujek

#30 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 marzec 2011 - 12:18

Jerry, opcja z butami jest na pewno lepsza, ale juÅź widzÄ™ jak buciki bÄ™dÄ… wyglÄ…daÅ‚y po pierwszym Å‚owieniu, kupa wiÅ›lanego bÅ‚ota w kaÅźdym zakamarku ktÃÅ‚re ciÄ™Åźko bÄ™dzie domyć, a jak znam siebie to w domu nie bÄ™dzie mi siÄ™ tego chciaÅ‚o myć i buciki bÄ™dÄ… przypominaÅ‚y obraz nÄ™dzy i rozpaczy. Kalosz jest na pewno Å‚atwiejszy we wzglÄ™dnym utrzymaniu w czystoÅ›ci.
pozdrawiam
wujek

Janek - bÄ™dziesz ÅźaÅ‚owaÅ‚ po n-tym klejeniu gumiaka.
W ten sposÃÅ‚b zajeździÅ‚em 3 pary spodniobutÃÅ‚w - materiaÅ‚ jeszcze ÅźyÅ‚ ale gumiak nie nadawaÅ‚ siÄ™ do uÅźytku.
Co do butÃÅ‚w , przy podeszwie z protektorem ( a jedynie taka wchodzi w grÄ™ przy wielkorzecznym Å‚owieniu) nie ma takiej tragedii. NajwiÄ™cej syfu klei siÄ™ do filcu - jego czyszczenie to masakra...

#31 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2011 - 12:45

Najlepszy sposob, zeby buty byly czysciunie to lowic na kamieniach albo piachu.
W przypadku Wisly to zwlaszzca okresowo plynie nia tyle syfu, ze w ogole trudno mowic o sterylu.
Zatem najlepszym sposobem na czystosc (zakladam ze nie wchodzi w rachube) to nie uzywac. <_<

Przejdz sie Janek do sklepu na Spojni, tam bylo kilka modeli butow na jakims rodzaju gumy z kolcami. Podobno tez (byle podeszwa byla dosc gruba) mozna nabyc kolce i samemu wkrecic.
Ja jednak wole wersje z od razu wkreconymi - jak cos nie tak nie trzeba sie bujac tylko od razu do reklamacji.

Z tego co widzialem to dobre buty sobie kosztuja troche ale mysle ze per saldo warto sie zastanowic czy to nie jest warte pewnosci ze wybralo sie dobry model/rozmiar..


Gumo

#32 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • ImiÄ™:MichaÅ‚

Napisano 16 marzec 2011 - 12:48

juÅź widzÄ™ jak buciki bÄ™dÄ… wyglÄ…daÅ‚y po pierwszym Å‚owieniu, kupa wiÅ›lanego bÅ‚ota w kaÅźdym zakamarku ktÃÅ‚re ciÄ™Åźko bÄ™dzie domyć, a jak znam siebie to w domu nie bÄ™dzie mi siÄ™ tego chciaÅ‚o myć i buciki bÄ™dÄ… przypominaÅ‚y obraz nÄ™dzy i rozpaczy

No to będą B)
A tak naprawdę warto je choćby opłukać.

Natomiast, jak Koledzy napisali, połączenie oddychacza z kaloszem jest osobliwie podatne na przecieki. Śpiochy ponad wszystko. Trochę upierdliwe w zakładaniu, ale o niebo lepsze do chodzenia.

Jak dobrze buty wybierzesz, to caÅ‚y dzieÅ„ moÅźna Å›migać i zero obtarć. Plus duÅźo stabilniej nogÄ™ trzymajÄ…, a to teÅź ma znaczenie. Bogaty wybÃÅ‚r butÃÅ‚w jest za WielkÄ… WodÄ…. Sam sobie niedawno Å›ciÄ…gnÄ…Å‚em z Cabelasa neopreny (na maÅ‚o chodzenia w zimnej wodzie) i buty (ichnie na gumie i z kolcami). Na bÅ‚oto, ziemiÄ™, trawÄ™ i inne takie bÄ™dÄ… cacy. Buty takie:

http://www.cabelas.com/product/Footwear/Mens-Footwear/Mens-W aders/Mens-Wading-Boots|/pc/104797980/c/104747580/sc/1046746 80/i/103896180/Cabelas-Ultralight-2-Lug-Wading-Boots/1161054 .uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2Ffootwear-mens-footwea r-mens-waders-mens-wading-boots%2F_%2FN-1101202%2FNs-MIN_SAL E_PRICE%3FWTz_l%3DSBC%253BMMcat104797980%253Bcat104674680%26 WTz_stype%3DGNU&WTz_l=SBC%3BMMcat104797980%3Bcat10467468 0%3Bcat103896180

Wychodzą za ok. 250 zł - spoko cena

Pzdr,
Fatso

#33 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 16 marzec 2011 - 12:51

Jerry, opcja z butami jest na pewno lepsza, ale juÅź widzÄ™ jak buciki bÄ™dÄ… wyglÄ…daÅ‚y po pierwszym Å‚owieniu, kupa wiÅ›lanego bÅ‚ota w kaÅźdym zakamarku ktÃÅ‚re ciÄ™Åźko bÄ™dzie domyć, a jak znam siebie to w domu nie bÄ™dzie mi siÄ™ tego chciaÅ‚o myć i buciki bÄ™dÄ… przypominaÅ‚y obraz nÄ™dzy i rozpaczy. Kalosz jest na pewno Å‚atwiejszy we wzglÄ™dnym utrzymaniu w czystoÅ›ci.
pozdrawiam
wujek


wujek to ma usztywniac kostke zebys sobie krzywdy nie zrobil moje nie wygladaja wcale leza na balkonie z dodatkowym balastem błota na sobie odpusc gumowce idz do hurtowni bhp kup buty ktore ci pasuja na spodniobuty i w castoramie kup zwykle wkrety z krotkim gwintem i po problemie


#34 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2011 - 16:16

TeÅź szukam Å›piochÃÅ‚w w rozsÄ…dnej cenie. PatrzyÅ‚em w Decathlonie na Caperlany i chyba siÄ™ na nie zdecydujÄ™. CiÄ™Åźko powiedzieć jak z jakoÅ›ciÄ… ale uszyte sÄ… porzÄ…dnie. Jeno poprosiÅ‚em o Å›ciÄ…gniÄ™cie wersji 4C i 5C to sobie wybiorÄ™(w PL dostÄ™pne sÄ… tylko najcieÅ„sze 3C). Zastanawia mnie tylko jakość membrany - 5000 mm sÅ‚upa wody to maÅ‚o w porÃÅ‚wnaniu do 20000 gore-tex, ale... i cena inna. Poza tym strasznie maÅ‚o informacji o tych Å›piochach w Internecie.

Jedna uwaga - Å›piochy TRZEBA mierzyć, byÅ‚em w szoku. Simms i inne podobne wg. rozmiarÃÅ‚wki powinny pasować na mnie w rozmiarze L, LK.
W Caperlany wcisnąłem się w XL a kupię XXL !!!, bo dopiero ten rozmiar daje mi komfort w zimie, ubierany na klika warstw odzierzy. W lato trochę będę wyglądał jak w worku :D no ale trudno.

Od 10 lat uÅźywam jednej pary spodniobutÃÅ‚w PCV (materiaÅ‚ a'la ortalion, cienkie, b.mocne z kaloszami) SUPER do utrzymania czystoÅ›ci i wygodne, ale juÅź dosyć mam zimowych marszrut w Å›niegu po kolana. Temperatura -15st C a z czÅ‚eka siÄ™ leje, skarpety mokre. Dobre rozwiÄ…zanie do takich butÃÅ‚w to bielizna termo i cienkie jak papier spodnie z membranÄ…. Wtedy woda zatrzymuje siÄ™ miÄ™dzy woderami a membranÄ… spodni, bielizna pozostaje sucha ale wszystko po woderach spÅ‚ywa do skarpet :D Dlatego czas na zmiany. Ale i tak te z kaloszami pozostanÄ… na sÅ‚uÅźbie do wyjÄ…tkowo ciÄ™Åźkich warunkÃÅ‚w terenowych.


Trutta

#35 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • ImiÄ™:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 marzec 2011 - 17:13

Dobra, dobra, rozejrzę się za śpiochami :mellow:
pozdrawiam
wujek

#36 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 16 marzec 2011 - 17:56

Alez Wujku ja mam okropnie w blocie omorusane , chodze przeciez tez w bagnach ale ...konczac wedrowke zawsze znajde kawalek wody gdzie moge je oplukac i dopiero ide do samochodu . Ja mam o tyle dobrze ze jest tu pod moim domem szlauf z woda i ja prawie zawsze splucze rzeczy po wyprawie :mellow:

#37 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 16 marzec 2011 - 17:59

BARDZO WAZNE jest aby kupujac buty zalozyc nogawke spiochow na noge i mierzyc ...ma byc wygodny luz w grubszej skarpecie !!!

#38 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • ImiÄ™:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 marzec 2011 - 18:28

Alez Wujku ja mam okropnie w blocie omorusane , chodze przeciez tez w bagnach ale ...konczac wedrowke zawsze znajde kawalek wody gdzie moge je oplukac i dopiero ide do samochodu . Ja mam o tyle dobrze ze jest tu pod moim domem szlauf z woda i ja prawie zawsze splucze rzeczy po wyprawie :mellow:


Jerry, teÅź tak robiÄ™, ale muszÄ™ jeszcze dojść od WisÅ‚y do waÅ‚u, czÄ™sto przez bÅ‚ocko i nie widać Åźe byÅ‚y myte :D, a potem byle zdjąć i jedyne na co mnie stać to je rozÅ‚oÅźyć Åźeby podeschÅ‚y, czÄ™sto nie zdÄ…Åźą bo nastÄ™pnego dnia znowu trzeba iść na ryby <_<
w


#39 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 16 marzec 2011 - 18:32

Jerry, teÅź tak robiÄ™, ale muszÄ™ jeszcze dojść od WisÅ‚y do waÅ‚u, czÄ™sto przez bÅ‚ocko i nie widać Åźe byÅ‚y myte :D, a potem byle zdjąć i jedyne na co mnie stać to je rozÅ‚oÅźyć Åźeby podeschÅ‚y, czÄ™sto nie zdÄ…Åźą bo nastÄ™pnego dnia znowu trzeba iść na ryby <_<
w


No i?

Moje stojÄ… sobie na balkonie, a do transportu uÅźywam torby z Ikei :D

#40 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • ImiÄ™:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 marzec 2011 - 18:44

Torba z Ikei dobra rzecz :D
w





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych