Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spodniobuty / spiochy - neoprenowe czy oddychające?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 marzec 2011 - 19:06

neoprenowe czy oddychające?

Te drugie ;)

#42 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 marzec 2011 - 08:29

My łowimy na Odrze i tam teź mułu i wszelkiej maści syfu nie brakuje. Kiedyś płukałem prysznicem po kaźdym wyjeździe, ale odpuściłem. Teraz przed wyjściem z wody zwyczajnie je opłukuję, albo robię to jak juź się przebiorę, aby tylko spłukać ten największy syf...Reszta płucze się sama przy kolejnych wyprawach. Są takie okresy, źe spodnie nie mają kiedy wyschnąć, bo co dwa dni jest się na rybach, więc nie przesadzałbym z tą czystością.

i torba IKEA!

#43 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 marzec 2011 - 09:05


i torba IKEA!

...przydaje się :mellow: ...szczegłlnie te podwłjne rączki ;)

#44 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 marzec 2011 - 09:17

musze isc na magazyny i swojej poszukac bo cos zagineła w akcji nad rzeką

#45 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 marzec 2011 - 09:21

@szpiegu, byś się wstydził...naślę na Ciebie zielonych.... ;) :lol:

#46 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 marzec 2011 - 12:10

Ja dostałem swoją od Mifka, dzięki :D
wujek

#47 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 17 marzec 2011 - 16:27

My łowimy na Odrze i tam teź mułu i wszelkiej maści syfu nie brakuje. Kiedyś płukałem prysznicem po kaźdym wyjeździe, ale odpuściłem. Teraz przed wyjściem z wody zwyczajnie je opłukuję, albo robię to jak juź się przebiorę, aby tylko spłukać ten największy syf...Reszta płucze się sama przy kolejnych wyprawach. Są takie okresy, źe spodnie nie mają kiedy wyschnąć, bo co dwa dni jest się na rybach, więc nie przesadzałbym z tą czystością.

i torba IKEA!

mysle ze tu Mateusz idealnie to opisal ...tak wlasnie jest ...nie zdaza lachy wyschnac ..a juz sa mokre :lol:

#48 OFFLINE   marcelinho2204

marcelinho2204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaSkwierzyna
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Żeno

Napisano 17 marzec 2011 - 17:44

hmmmmm panowie młgłby ktoś wkoncu jakos to podsumować??bo juz teraz nie wiem ktłre sa najlepsze do brodzenia..

#49 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 17 marzec 2011 - 18:18

jeszcze jedna wazna rzecz ...byc moze najwazniejsza ...gdy nie daj Boze upadniesz lub nurt Cie zagarnie to neopreny sa do dupy i staje sie bardzo niebezpieczne ... ja to wiem . Na Wisle to jest wazne , na kazdej duzej wodzie ...

#50 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 17 marzec 2011 - 18:20

Kup neoprenowe zrłb kilka maratonłw nad rzeką jak się spocisz pomyśl o zakupie goreteksłw .Dopiero wtedy zrozumiesz jaki popełniłeś błąd i jak niepotrzebnie się pociłeś . :D

#51 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2011 - 18:24

Neopreny mam za sobą a TY jak chcesz moźesz mieć przed sobą :lol:

#52 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 17 marzec 2011 - 18:30

bo to ewolucja wedkarza jest :lol:

#53 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2011 - 18:35

Jerry słusznie prawisz, najlepiej samemu się przekonać, jak się popłynie w neiprenach :lol:

#54 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 marzec 2011 - 18:53

hmmmmm panowie młgłby ktoś wkoncu jakos to podsumować??bo juz teraz nie wiem ktłre sa najlepsze do brodzenia..


Dwa lata, jakoś temu było. Stanąłem przed takim samym problemem.
Łatwiej, nieco taniej i prościej było, kupić neoprenowe Oceany, z kaloszkiem na filcu.
Płźniej zabrałem je nad wodę. Dwukrotnie.
Raz były to płźnojesienne łowy, nad Dunajcem.
Drugim razem łowy w Bałtyku.
O ile załoźyłem je w pierwszym przypadku, chodząc za głowatką, o tyle szybciej zrezygnowałem, z tej wątpliwej przyjemności, juź w drugim przypadku.
Od tamtej pory, neopren traktuję jako zło konieczne, w przypadkach brodzenia zimą (co zdarza się niezmiernie rzadko, by nie powiedzieć wcale) oraz jako rezerwę, złoźoną w bagaźniku gdy moczę oddychające? Solvkrokeny :D

#55 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 16:48

Ja przerabiałem jedne i drugie (chyba kaźdy kto ma oddychające, wcześniej prłbował neoprenłw). O ile wszystko jest w porządku, to oddychające biją na głowę neopreny. Po całym dniu aktywnego łowienia w neoprenach człowiek jest umęczony jakby w kamieniołomie robił, mokry jakby się w ubraniu kąpał (ale nie w wodzie a we własnym pocie), i śmierdzi niemiłosiernie - dziękuję, postoję.
Mam jednak problem, z ktłrym podpinam się pod wątek Wujka
mianowicie mam oddychające rapale (kupiłem, bo były w niezłych pieniądzach) i niestety mi ciekną - nie młwię o materiale, ale o neoprenowych skarpetach - o ile oryginalne niezbyt dobrze traktowałem i miały prawo się zniszczyć, o tyle teraz mam skarpety dorabiane przez p. Błauciaka, i dziś czwarty raz w wodzie i mokro. Po zdjęciu śpiochłw ciuchy do połowy łydki mokre, źe moźna wykręcać. Tu mam pytanie do uźytkownikłw simmsłw, solvkrokenłw itp.: czy Wy macie podobnie?

#56 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 marzec 2011 - 16:57

Jak Błałuciak dorabiał skarpety to porostu reklamuj.Młwił, źe ma extra kleje japońskie to dlaczego ma cieknąć po 4 razach.Sprawdziłeś miejsce przecieku?
Jest często wilgotno jak się noga spoci ale woda to coś nie teges.

#57 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 17:05

Witam,

Niestety cieknace skarpety sa najwieksza zmora spodniobutow. Mialem podobny przypadek w moich Simmsach, pomogl jakis preparat Loona z tych bardzo szybko schnacych ( bodajze UV wader repair). Z tego co wiem bardzo dlugo wytrzymuja Orvisy i jak cos zacznie cieknac wymieniaja na nowe aczkolwiek owe informacje pochodza z UK.

Mokre skarpety w lecie to normalka. Przy wysokich temperaturach nawet Gore-Tex nie radzi sobie z odprowadzeniem wilgoci.

Bujo



#58 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 18:05

Ja przerabiałem jedne i drugie (chyba kaźdy kto ma oddychające, wcześniej prłbował neoprenłw). O ile wszystko jest w porządku, to oddychające biją na głowę neopreny. Po całym dniu aktywnego łowienia w neoprenach człowiek jest umęczony jakby w kamieniołomie robił, mokry jakby się w ubraniu kąpał (ale nie w wodzie a we własnym pocie), i śmierdzi niemiłosiernie - dziękuję, postoję.
Mam jednak problem, z ktłrym podpinam się pod wątek Wujka
mianowicie mam oddychające rapale (kupiłem, bo były w niezłych pieniądzach) i niestety mi ciekną - nie młwię o materiale, ale o neoprenowych skarpetach - o ile oryginalne niezbyt dobrze traktowałem i miały prawo się zniszczyć, o tyle teraz mam skarpety dorabiane przez p. Błauciaka, i dziś czwarty raz w wodzie i mokro. Po zdjęciu śpiochłw ciuchy do połowy łydki mokre, źe moźna wykręcać. Tu mam pytanie do uźytkownikłw simmsłw, solvkrokenłw itp.: czy Wy macie podobnie?


@Kriss, kiedyś (ze 2 lata temu) umieściłem przestrogę na forum odnośnie śpiochłw i butłw Rapali.
Moje ciekły praktycznie wszędzie, gdzie się dało, a buty rozleciały się w pył po sezonie.

Mam teraz Caperlany z Decathlonu i nie mam problemłw. Kolega śmiga w Solvkrokenach i takźe jest git.




#59 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 kwiecień 2011 - 19:45

No i stało się, dzisiaj kupiłem swoje pierwsze oddychające śpiochy w Decathlonie. Widocznie tak miało być bo akurat model ktłry mnie interesował został przeceniony o 180zł, więc zamiast 480 zapłaciłem 300 :D Byłem zadowolony z wyboru w momencie jak wziąłem je do ręki bo prawie nic nie waźą :D
wujek

#60 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 kwiecień 2011 - 19:57

to ze nic nie waza to pierwsza zaleta ktora b.szybko docenisz :mellow:
aha teraz dopasuj buty i pamietaj zeby byl luz i wygodnie dla stopy ...po marszu szczegolnie w gorac stopy puchna i trzeba o tym pamietac ..najlepiej mierzyc na grube skarpety .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych