Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spodniobuty / spiochy - neoprenowe czy oddychajÄ…ce?

śpiochy wodery

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 20 październik 2011 - 17:25

Witam kolegÃÅ‚w i mam dylemat jako Åźe koÅ„czÄ… siÄ™ powoli moje portki neopreny do brodzenia zmuszony jestem do rozglÄ…dniÄ™cia siÄ™ za nowymi.I tu drugi dylemat neopreny czy gore texy.W rachubÄ™ nie wchodzi zakup za wielkÄ… wodÄ… a jedynie w naszych sklepach ewentualnie za zachodniÄ… miedzÄ…. Tylko ktÃÅ‚re ? za i przeciw proszÄ™ o jakÄ…Å› dyskusjÄ™ jak wy to widzicie stosujecie ktÃÅ‚re uÅźywacie ktÃÅ‚re sÄ… warte zachodu a ktÃÅ‚re omijać szerokim Å‚ukiem Tornado.

#82 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 20 październik 2011 - 19:17

NeoprenÃÅ‚w uÅźywam tylko w zimie, przez resztÄ™ roku oddychajÄ…ce gacie.

A co polecić? Solvkrokeny majÄ… w Polsce dobrÄ… opiniÄ™. Sam obecnie uÅźywam irlandzkich Climb 8. ZapÅ‚aciÅ‚em za nie 120 euro z przesyÅ‚kÄ…, majÄ… 2 lata gwarancji. Z trzech par gaci, ktÃÅ‚rych uÅźywaÅ‚em te sÄ… zdecydowanie najlepsze.

#83 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 20 październik 2011 - 19:34

Simms tylko moÅźe nie aÅź z gÃÅ‚rnej pÃÅ‚Å‚ki.
http://www.taimen.com//product/simms-l2-stockingfoots_2086/8 9759
MoÅźe to.

#84 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 20 październik 2011 - 19:35

ChcÄ™ jeszcze trochÄ™ na oponce popÅ‚ywać wiÄ™c w 1 kolejnoÅ›ci chyba neopreny i to co najmniej 5mm.A na wiosnÄ™ trzeba bÄ™dzie za szmatkami siÄ™ porozglÄ…dać. Do tej pory uÅźywaÅ‚em 11 lat 5mm DuÅ„skich i byÅ‚y super bardzo miÄ™kki neopren raz wymieniÅ‚em kalosze ale juÅź zaczynajÄ… przeciekać i znowu trzeba kleić a obawiam siÄ™ Åźe zacznÄ… siÄ™ sypać na dobre. Teraz nie mam pojÄ™cia jakÄ… firmÄ™ wybrać wiÄ™kszość to twarda guma niby neoprenowa a nie pianka.

#85 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • ImiÄ™:Przemek

Napisano 20 październik 2011 - 19:38

Władziu ja kupiłem w Decathlonie Daiwy za 200 pln jakieś 3 lata temu i są ok.

#86 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 20 październik 2011 - 19:41

Te gero texy czy zdolnej czy z gÃÅ‚rnej sÅ‚yszaÅ‚em Åźe i tak po dwÃÅ‚ch trzech latach zaczynajÄ… siÄ™ sypać czy to prawda? Wiadomo Åźe jak chcieć to nic nie wytrzyma,mam kolegÄ™ ktÃÅ‚ry z mucha siÄ™ ugania po Bobrze i Kwisie i zajeÅźdÅźa wszystko w dwa sezony ale to taki juÅź typ.

#87 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 20 październik 2011 - 19:44

No wÅ‚aÅ›nie dzisiaj szperaÅ‚em po alle drogo i tam wypatrzyÅ‚em jakieÅ› Cormorany, Tim Cormorany 5mm jak i jakiÅ› Behr Niemieckie nie znam firmy z opisÃÅ‚w Ciekawe.

#88 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 20 październik 2011 - 20:03

Takie mi się podobają i ciekaw jestem jak bym się czuł w nich na łodzi cały dzień wędkując w chłodniejsze dni.
http://www.taimen.com//product/taimen-master-ii-waders_5921/ 93051

#89 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 20 październik 2011 - 21:15

Takie mi się podobają i ciekaw jestem jak bym się czuł w nich na łodzi cały dzień wędkując w chłodniejsze dni.
http://www.taimen.com//product/taimen-master-ii-waders_5921/ 93051


TÄ… firmÄ™ Ci odradzam...Moje Taimenie padÅ‚y po 2 m-cach. OdesÅ‚aÅ‚em, niby naprawili szycie materiaÅ‚u, ale skarpety cieknÄ… dalej. DaÅ‚em sobie spokÃÅ‚j z naprawami gwarancyjnymi, bo koszty wysyÅ‚ek Å›piochÃÅ‚w do Polski przewyÅźszyÅ‚ by wartość gaci...

#90 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 20 październik 2011 - 22:09

Polecił bym te:

http://www.bogdangaw...hp/cPath/65_331



#91 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 20 październik 2011 - 22:44

Ja od kilku lat uÅźywam Simmsa. SÅ‚yszÄ™ rÃÅ‚Åźne opinie na temat tej firmy, ale mÃÅ‚j egzemplarz jest ok. WÅ‚ÃÅ‚czÄ™ siÄ™ po krzakach, drÄ™ po kamieniach i wytrzymujÄ….
Moim zdaniem neopreny sÄ… za ciÄ™Åźkie, latem moÅźna sobie jajka ugotować na twardo, a jesieniÄ… i tak trzeba coÅ› zaÅ‚oÅźyć pod spÃÅ‚d.
W oddychajÄ…ce wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci rÃÅ‚Åźnych Å›piochÃÅ‚w nie wierz za mocno, trochÄ™ oddajÄ… na zewnÄ…trz, ale nie jest to technologia dobrych kurtek, czy prawdziwych windstopperÃÅ‚w.
JeÅźeli chodzio inne firmy, to obserwujÄ™ kolegÃÅ‚w, ktÃÅ‚rzy uÅźywajÄ…. Daiwa - wielka poraÅźka, szkoda 2 zÅ‚ na to coÅ›. PÄ™kajÄ…, przecierajÄ… siÄ™ skarpety, itd, itp.
Taimen - jak trafisz egzamplarz, robione sÄ… w taniej, chiÅ„skiej fabryce. Gwarancyjnie mr wÅ‚aÅ›cicel je naprawia, ale skutek bywa rÃÅ‚Åźny.
Cormoran - ostatnio byÅ‚em z kumplem, ktÃÅ‚ry wziÄ…Å‚ nÃÅ‚wkÄ™ na pierwszy wyjazd, zadarÅ‚ nogÄ™ i pÄ™kÅ‚y na d...e. CaÅ‚y wyjazd miaÅ‚ do niczego.
Behr - nie widziaÅ‚em wdzianka, ale mam kilka ich ciuchÃÅ‚w i sÄ… wysokiej klasy.
Solvkroken - byÅ‚em z koleÅźkÄ… na wyjeździe, miaÅ‚ takie Å›piochy. Bardzo sobie chwaliÅ‚, lekkie, elastyczne, dobra cena.
To tyle, co wiem w tym temacie, mam nadziejÄ™, Åźe pomogÅ‚em choć odrobinÄ™.

#92 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOÅ‚awa

Napisano 21 październik 2011 - 09:42

Mam spodniobuty Cormorana neoprenowe kupione Å‚adnych parÄ™ lat temu (7-8?), jeszcze na ul. Ruskiej.
Dopiero w tym sezonie zaczęły po kropelce sÄ…czyć na jednym ze szwÃÅ‚w.
JeÅźeli nic siÄ™ nie zmieniÅ‚o w jakoÅ›ci - to polecam.

#93 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 21 październik 2011 - 20:02

Takie mi się podobają i ciekaw jestem jak bym się czuł w nich na łodzi cały dzień wędkując w chłodniejsze dni.
http://www.taimen.com//product/taimen-master-ii-waders_5921/ 93051

Znając trochę sytuację z lat poprzednich (mam lekkie Solvkrokeny i piankowe Oceany), wskazać Ci mogę jedynie na oddychacze.
To na Å‚odzi.
Mniej ambarasu z przebieraniem a przecieÅź o to chodzi. No i na Å‚odzi rÃÅ‚wnieÅź komfortowo caÅ‚kiem być moÅźe.
Jeśli chodzi o pływadło, to nie wiem. Sam kupiłbym piankę.
Dwa w jednym (w domyśle pianka), to w zasadzie niczego nie zmieni. Miałeś i wiesz najlepiej, jak jest

PS.
JeÅ›li pianka w Å›pochach Cormorana jest ta sama, ktÃÅ‚rÄ… mam w ocieplanych woderach tej firmy, to warta jest grzechu. Tak sobie przypomniaÅ‚em teraz a wÅ‚aÅ›ciwie mÃÅ‚j przedmÃÅ‚wca mi to uÅ›wiadomiÅ‚
:lol:

#94 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 22 październik 2011 - 14:24

Panowie dziÄ™ki za odpowiedź na nurtujÄ…ce pytanie .WidzÄ™ Åźe nic tu nie wykombinuje piorytet to zabezpieczenie przed niskimi temperaturami starych koÅ›ci,nie mam zamiaru ganiać po rzece za pstrÄ…gami bo u mnie ich nie ma odpowiedniej wielkoÅ›ci.Na poczÄ…tek pozostaje pianka aby w dupsko ciepÅ‚o byÅ‚o na oponce.A wiosnÄ… moÅźe coÅ› pomyÅ›lÄ™ nad gaciami szmatkami.Tylko jak znam Åźycie wyjdzie 1001 innych potrzeb na Å‚odzi w arsenale przynÄ™t w domu przy aucie itd a portek jak nie ma tak nie ma :unsure: teraz pozostaje wytypować te pianki ktÃÅ‚re warte sÄ… zachodu.WÅ‚adek

#95 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 25 październik 2011 - 14:27

Polecam Simms G3, od blisko roku uÅźywam takÅźe Redington CPX - pÃÅ‚ki co sÄ… ok. Å»eby nie marznąć trzeba siÄ™ pod oddychajÄ…ce wodery odpowiednio ubrać. TUTAJ znajdziesz szczegÃÅ‚Å‚y.


#96 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 26 październik 2011 - 11:25

Panowie dziÄ™kuje za podpowiedzi decyzja juÅź zapadÅ‚a idÄ… Å›piochy z gero texu, a neopreny jeszcze raz naprawiÄ™ bo caÅ‚kiem przyzwoicie wyglÄ…dajÄ… i szkoda by ich byÅ‚o wyrzucić z powodu jednej dziurki.Natomiast podÅ‚Ä…czÄ™ siÄ™ do wniosku co pod gacie B) Pozdrawiam Tornado

#97 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 27 październik 2011 - 14:30

W caÅ‚kiem zimne dni i lodowatÄ… wodÄ™ zakÅ‚adam kalesonki oddychajÄ…ce i spodnie z polaru. Zdolność ogrzewania dupska regulujÄ™ gruboÅ›ciÄ… polaru, mam 3 rÃÅ‚Åźne. MoÅźna teÅź zafundować sobie takie wdzianko a'la spodnie narciarskie (nie pamiÄ™tam jak to siÄ™ nazywa), czyli spodnie z wysokÄ… częściÄ… przedniÄ… i tylnÄ….
W buty zakÅ‚adam cieniutkÄ… skarpetkÄ™ baweÅ‚nianÄ… i na to grubÄ… z weÅ‚nÄ… merynosa, albo cieÅ„szÄ… weÅ‚nianÄ…. JeÅ›li duÅźo chodzisz w Å›piochach, to polecam skarpety z nićmi zawierajÄ…cymi tlenek srebra, ktÃÅ‚re usuwajÄ… smrodek. NiektÃÅ‚rzy koledzy zakÅ‚adajÄ… skarpety z cieniutkiego neoprenu, teÅź niezÅ‚e, ale przy chodzeniu cholernie poci siÄ™ stopa (przynajmniej moja.
Bartek

#98 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:07

Czy ktoś z was miał styczność z tańszymi modelami gaci Redingtona?

chodzi o modele 

Redington Crosswater Wader,szukam czegoś co podoła deszczom na pontonie raczej brodzenie to tylko przy wodowaniu jednostki

http://www.flyhouse....gton-crosswater



#99 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:10

Czy ktoś z was miał styczność z tańszymi modelami gaci Redingtona?

chodzi o modele 

Redington Crosswater Wader,szukam czegoś co podoła deszczom na pontonie raczej brodzenie to tylko przy wodowaniu jednostki

http://www.flyhouse....gton-crosswater

Przemek a po cholerę CI do siedzenia na pontonie czy wodowania oddychające, zwykła cerata wystarczy szkoda kasę topić.Raczej nie spodziewaj się dobrej jakości.



#100 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:16

Nie znam się na wodowaniu pontonu. Natomiast kolega, jak wodował łódź, a czasem przy wyciąganiu, zakładał często neopreny.

Tylko, że zaraz po wejściu na łajbę (lub wyjściu na brzeg) zdejmował.

Pływanie, w neoprenach, pontonem raczej mało komfortowe.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery