Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spodniobuty / spiochy - neoprenowe czy oddychające?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:16

firma dobra, gaci nie znam :)



#102 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:19

Pitt dobra ale 470zł  na wodowanie to kilka drobnych.A co tam Hasior sprzeda jakiś młynek i kupi simmsy :) .



#103 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:24

co hasior bedzie w tych gaciach robil, to zalezy tylko i wylacznie od jego perwersyjnej wyobrazni :P  ja napisalem tylko, ze fima dobra :)



#104 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:34

Po prostu ,jak pada deszcz to ja nie spływam do brzegu bo pada,tylko jadę dalej :D ,w kalosze napada w zawijańce na nogi też, to takie gacie wydają się być dobre,solvkroken-ów nie mogę ustrzelić, a muszę brać hurtowo i dla panny to celuję w miarę ekonomiczne "wodowacze" pontonu  :D 



#105 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:41

Przemek  jeżeli ekonomicznie to zwykła cerata wystarczy jak jeszcze  musisz 2 pary kupować.No jasne że to kwestia ile chcesz wydać ale jak ma być tanio i bez brodzenia na dłuższych dystansach to w ceratę wchodź.



#106 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 styczeń 2013 - 09:48

No tak ale w tych ceratach w ciepłe miesiące jak przylało a potem przygrzało to byłem ugotowany jak szmata.chodzi o kompromis.Ma być w miarę oddychalny,nie chcę ich zdejmować na pontonie bo jak zaczyna padać to niema czasu na zakładanie.ma nie krępować ruchów i być nie przemakalny jak zacznie padać ,no i to wodowanie bez przebierania się,co by nie było na małej jednostce jaką jest ponton.

 

najchętniej bym solvcrokeny ustrzelił ale posucha na rynku



#107 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 styczeń 2013 - 10:15

Do sezonu jeszcze trochę czasu jest, zamów w jakimś sklepie może sprowadzą.



#108 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 styczeń 2013 - 15:48

Temat ogarnięty Hodgmany Guidelite ,już jadą.Czy ktoś z was miał do czynienia z butami do śpiochów Greys Platinium?

szukam czegoś w miarę dobrego ale nie najdroższego,aha i jak one trzymają numerację wiadomo skarpeta ze śpiochów jakaś zwykła skarpeta i z num 45 robi się 47,czy ogólnie w butach do brodzenia jest przyjęta poprawka na te wszystkie skarpety?



#109 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:54

Podepnę się pod pytanie @hasiora, czy celować w buty rozmiar większe, czy może dwa? Jak się ma typowa rozmiarówka do rozmiarówki butów do brodzenia?



#110 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:00

Podepnę się pod pytanie @hasiora, czy celować w buty rozmiar większe, czy może dwa? Jak się ma typowa rozmiarówka do rozmiarówki butów do brodzenia?

Mam kopyto 30 czyli stopę długości 30cm.Jak kupiłem gacie simmsa z bodajże 3,5mm skarpetą neoprenową to buty do tego 13 czyli mam jakby 3 numery większe.Wiesz jak trzeba jeszcze założyć nieraz ciepłą skarpetę to jest w sam raz, nie możesz mieć absolutnie przyciasnawo bo nie będzie krążenia i zmarzniesz.



#111 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 22 styczeń 2013 - 12:13

Normalne buty mam dwa rozmiary wieksze i jest ok. Neopren mi nie wchodzil w powiekszone o jedno oczko. Trzy rozmiary wiekszych na moje stopki nie ma. Jeszcze skarpety musisz miec pod neoprenem, raczej niezbyt cienkie.Rozmiar rozmiarowi nierowny, lepiej przetestowac.

Użytkownik ictus edytował ten post 22 styczeń 2013 - 12:15


#112 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 22 styczeń 2013 - 20:58

Osobiście kupilem 2 numery na + w porównaniu do tych w których chodzę normalnie. Najlepiej jednak przymierzyć!

Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 22 styczeń 2013 - 20:59


#113 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:03

Osobiście kupilem 2 numery na + w porównaniu do tych w których chodzę normalnie. Najlepiej jednak przymierzyć!

Obowiązkowo przymierzyć bo później ból :D .



#114 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 maj 2013 - 18:29

Panowie , waszym zdaniem co lepiej sprawdzi się podczas łowienia jesienią w morzu ? Lepiej kupić jakieś lepsze jakościowo neopreny czy może spodniobuty oddycające team weaders taimen + jakieś buty do tego ? 

 

Dzisiaj przymierzałem w decathlonie neoprenki 3mm i wyglądam w nich jak ludzik michelin ... no ale wygodne są :x



#115 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 maj 2013 - 18:49

Oddychające, polar pod spód

Dobre buty na gumie, z kolcami

Spiochy bym kupił po taniości - w F-M sa solvkrokeny po 4 stówy i do tego jakieś rozsądne buty, na to bym troszkę przeznaczył. Dla mnie ideał to rivershedy simmsa, ale spora kasa. Ja mam sprintery visiona na gumie i to jest jakas rewelacja, najlepsza podeszwa z jaka miałem kontakt. Guma jest miękka, aż lepiąca, ale nie ściera się jakoś znacznie. Jak na moje użytkowanie 3 sezon, w słonej wodzie itd - spisują się świetnie. jedyny mankament to sporadycznie odklejająca się guma na samym czubku - ale trochę aquasure rozwiązuje u mnie sprawę na ponad sezon. Niby lipa, ale nadrabiają z nawiązką "własnościami trakcyjnymi".
 



#116 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 maj 2013 - 19:00

Co do śpiochów to podobają mi się taimen Team Waders , cena 350 zł też dość mocno akceptowalna jak dla mnie :) Buty mówisz żeby kupić dobre , a czy takie powiedzmy tańsze coś z taimena za 200-250 zł też będą dobre ale po prostu szybciej się zniszczą , powiedzmy po sezonie ? Czy będzie z nimi coś niedobrego się jeszcze działo ? 



#117 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 maj 2013 - 19:06

O tych butach raczej źle słyszałem, ale to były pierwsze wypustki, może podciągneli jakość?



#118 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 maj 2013 - 19:11

ja z neoprenami miałem same kłopoty.W końcu je odesłałem i zwrócili mi kasę



#119 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 maj 2013 - 19:14

A coś takiego ? http://www.trotka.pl...solvkroken.html

 

Ewentualnie , do brodzenia w morzu http://www.decathlon...id_8125916.html , mogą być okej ? 



#120 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 maj 2013 - 19:30

Teraz to już całkiem zgłupiałem , z tego co czytam czy wyczytałem że takie buty do brodzenia za każdym razem trzeba porządnie suszyć bo przemakają...jeszcze przeczytałem taki wpis na pewnym forum dość znanym i cenionym o rybach szlachetnych: 

 

"Mój kumpel zakupił ponad 2 lata lemu buty myśliwskie z Decathlon'a i używa ich do brodzenia w pomorskich rzekach ... do dziś . Jeśli ktoś nie chce wydać za dużo kasy( ok. 100 zł ) a nie łowi w rzekach o kamienistym dnie ( podeszwa gumowa , ew. można u szewca zeszlifowac bieżnik i nakleić filc ) tzn. w górach ( na morze także dlatego się nie bardzo nadają...) to warte polecenia . Wiem , bo sam takie kupiłem jako rezerwowe i do biegania na Pomorzu , to naprawdę trwałę buty ze skóry + kordura , podeszwa guma , nie jakieś PCV , problemem jest rozmiarówka - ja normalnie noszę 43 ( czyli do brodzenia nr 10 ) - tu musiałem wziąć ..47 ( nie mają "poprawki" na skarpetę neoprenowa wink.png , czyli jak ktos ma "kajak" rzędu 45+ , to ta opcja odpada sad.png 

Link do tych bucików : 

www.decathlon.com.pl/PL/namib-100-khaki-11313331/ " 

 

Czy to oznacza , że jeśli kupiłbym jakieś gacie z "wbudowanymi" skarpetami neoprenowymi to mogą do kompletu być najzwyklejsze buty i po prostu po każdym łowieniu je suszyć ? 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery