Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4934 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:13

Mam Extrema 7,6 12LB a ta Elite mialem kilkukrotnie w rece.Mialem w rekach oba blanki przed zlozeniem i po.

Extream to "delikatniejszy" kij (subtelniejszy) chociaz oba kije na sucho to straszne paly. W akcji dzieje sie z nimi cos dziwnego jak dla mnie to sa zrobione z gumy  ;)

Ciezar wyrzutu w tych kijach to cos ciezkiego do opisania. 30 gr czy 15 gr dzialaja tak samo. Gorna granica nie zostala przynajmniej przezemnie odkryta.....tonacy slider 10 cm nie robi na extremie zadnego wrazenia,nie sadze zeby robil na Elicie.

Tylko czemu chcesz je porownywac? 

 

Dzięki za odpowiedź. Mam Elitkę 8,6 12lb i kijek jest świtny jako uniwersał rzeczny (Wisła Narew). U mnie max jaki używałem to główka 21gr + gumki 7,5cm (Kopyto, SG Cannibal, Reno Killer). Z racji, że od jakiegoś czasu przesiadłem się na łódkę, czasem te 2,60 jest nieporęczne. Zastanawiam się czy Extremka to taka krótsza wersja Elitki, ale już wiem że nie.    



#342 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:11

Widac, ze kazdy uzytkujacy ciut inaczej rozumie "spokojnie ogarnie" ;)

to jest dosc ciekawa kwestia bo nie pierwszy raz czytam opis kija ktory uzywam czy uzywalem i kompletnie nie moge sie z tym opisem zgodzic. 

Inaczej postrzegamy?? A moze po prostu ta granica komfortu jest dla kazdego w innym miejscu. Moze inne techniku rzutu maja tu znaczenie?



#343 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:19

Technika rzutu techniką rzutu, ale obciążenie/ugięcie szczytu pod cięższą przynęta to inna bajka...nie podawałbym 30gr ołowiu z 12lb SCV


  • Wiktor lubi to

#344 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:23

to jest dosc ciekawa kwestia bo nie pierwszy raz czytam opis kija ktory uzywam czy uzywalem i kompletnie nie moge sie z tym opisem zgodzic. 

Inaczej postrzegamy?? A moze po prostu ta granica komfortu jest dla kazdego w innym miejscu. Moze inne techniku rzutu maja tu znaczenie?

 

Moim zdaniem to kwestia czysto akademicka. 
Moze sie niektorym uzytkownikom zdarzaja sytuacje nad woda, kiedy musza zalozyc taka ciezka przynete, a dysponuja tylko 12 lb wedka.

Nie widze jednak sensu nastawiac sie na lowienie takimi przynetami przy pomocy TAKIEJ wedki...



#345 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:27

Ja też bym nie podawał,ale nie miałem wyjścia chciały brać ciężkiego, a nie miałem przy sobie innej wędki wiec ryzykowałem było to skrajnie nie odpowiedzialne, ale elitka dała radę.:-)

#346 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:28

Moim zdaniem to kwestia czysto akademicka.
Moze sie niektorym uzytkownikom zdarzaja sytuacje nad woda, kiedy musza zalozyc taka ciezka przynete, a dysponuja tylko 12 lb wedka.
Nie widze jednak sensu nastawiac sie na lowienie takimi przynetami przy pomocy TAKIEJ wedki...

właśnie chciałem to tak ładnie ująć
  • Guzu lubi to

#347 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:52

Dzięki za odpowiedź. Mam Elitkę 8,6 12lb i kijek jest świtny jako uniwersał rzeczny (Wisła Narew). U mnie max jaki używałem to główka 21gr + gumki 7,5cm (Kopyto, SG Cannibal, Reno Killer).

To i tak zaszalałeś - ja też z początku myślałem, że ten kij jak to się utarło może więcej , ale chyba lepiej tego nie robić.21 g + guma 7,5 to licząc kopyto relaksa 3 prawie 30 gramów , wg. mnie o 5 za dużo. W tej wędce mylący jest dolnik, który ma konkretnego powera i może dawać złudne poczucie zawyżenia mocy całego zestawu.Część szczytowa wydaje się być totalnie z nim nie zgrana co oczywiście jest nieprawdą a całość tworzy super konstrukcję , która tnie chyba wszystko co da się zaciąć a szybkość i finezja szczytówki połączona z jej właściwościami amortyzującymi zrywy ryb utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że dla mnie sprawa lżejszego rzecznego uniwersału jest już przesądzona na stałe.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 21 wrzesień 2015 - 19:54

  • pawello lubi to

#348 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 wrzesień 2015 - 20:00

Dzięki za odpowiedź. Mam Elitkę 8,6 12lb i kijek jest świtny jako uniwersał rzeczny (Wisła Narew). U mnie max jaki używałem to główka 21gr + gumki 7,5cm (Kopyto, SG Cannibal, Reno Killer). Z racji, że od jakiegoś czasu przesiadłem się na łódkę, czasem te 2,60 jest nieporęczne. Zastanawiam się czy Extremka to taka krótsza wersja Elitki, ale już wiem że nie.    

 

Nie wiem jak bardzo musi to byc akurat SC V z St Croix. Jak chodzi o kij na lodke.

Ale rzuc okiem na SC4 z serii SW (jest takie fajne 230 cm 17 lb w 1 kawalku)...


  • pawello lubi to

#349 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 22 wrzesień 2015 - 18:15

To i tak zaszalałeś - ja też z początku myślałem, że ten kij jak to się utarło może więcej , ale chyba lepiej tego nie robić.21 g + guma 7,5 to licząc kopyto relaksa 3 prawie 30 gramów , wg. mnie o 5 za dużo. W tej wędce mylący jest dolnik, który ma konkretnego powera i może dawać złudne poczucie zawyżenia mocy całego zestawu.Część szczytowa wydaje się być totalnie z nim nie zgrana co oczywiście jest nieprawdą a całość tworzy super konstrukcję , która tnie chyba wszystko co da się zaciąć a szybkość i finezja szczytówki połączona z jej właściwościami amortyzującymi zrywy ryb utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że dla mnie sprawa lżejszego rzecznego uniwersału jest już przesądzona na stałe.

 

 

Szymon, małe sprostowanie. Jeśli chodzi o kopyta to łowię na 2,5' (waga ok.4,5g) także razem daje ok. 25g i to raczej maximum które można założyć dla tego kija. W pełni się z Tobą zgadzam że lekko-średni uniwersał na rzekę to temat zakończony. Extremka interesuje mnie bardziej z ciekawości, no i zima idzie :P  :D     



#350 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 22 wrzesień 2015 - 23:27

Technika rzutu techniką rzutu, ale obciążenie/ugięcie szczytu pod cięższą przynęta to inna bajka...nie podawałbym 30gr ołowiu z 12lb SCV

Musze przeprosic bo pomylilem 12LB z 17LB  :rolleyes:

Wybaczcie zamieszanie  :ph34r:



#351 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 wrzesień 2015 - 04:31

17tka to inne bajka. Bliżej jej do 20lb :)
  • Wiktor lubi to

#352 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 wrzesień 2015 - 20:42

Od ilu ciągnie dół elitki 8,6 12lb, ; 10gr + 3'' będzie już się komfortowo łowić ?



#353 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 wrzesień 2015 - 21:05

Od ilu ciągnie dół elitki 8,6 12lb, ; 10gr + 3'' będzie już się komfortowo łowić ?

Komfortowo idzie łowić nawet 5 + 3 '' , mało tego , raz trafiłem małe stadko okonków na Warcie.Miałem akurat mocną plecionkę bo około 12 lb , ale założyłem gumkę 5 cm na 5 g i szło tym w razie potrzeby w miarę rzucić i poprowadzić.

10 g + 3 '' to idealna przynęta na ten kijek


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 23 wrzesień 2015 - 21:10

  • Bartas93 lubi to

#354 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 wrzesień 2015 - 21:25

Właśnie ten kij kijek sobie zamówiłem !

Cieszy mnie to co napisałeś !



#355 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 wrzesień 2015 - 21:39

 10gr + 3''

Tylko pamiętaj Bartku, że 10 groszy waży około 3 gramy :P

Pozdrawiam - będziesz zadowolony z zakupu :)


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 23 wrzesień 2015 - 21:42


#356 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 28 wrzesień 2015 - 20:33

Witam

 

Mam dwa kijki Stc, AVS86MF2 i LES70MLF. Ten pierwszy to bardziej na rzeke niz jeziora ;]. Drugi typowo jeziorowy kijek moim zdaniem do wyciagania kazdej ryby ze spokojnej wody. Okonie od drobnych po wieksze. Szczupaki na lekko itp. LES70MLF jest moim zdaniem dobrze opisany. Od 3 gram da sie rzucac na jakies okolo 20 metrow na plecionce 0.9 (oshikage momoi). Glownie przynety to twisterki 3,5 - 3,8 cm + 4g kij laduje przyzwoicie na jakies 30 metrow. 6g glowka + ripper 5cm leca na 4x metrow. Fajnie czuc juz opad na 4g - delikatne odbijanie szczytowki. Przy 5g pelen komfort lowienia. Nie wspomne o tym ze jak przeciagnie sie przyneta gdzies po drobnicy to czuc kazde musniecie. Poki co jestem zadowolony i uwazam ze to taki uniwersal na jeziora. (Chociaz nie lubie pojecia kij uniwersalny to narazie zadnej ryby mi nie zgubil, od 10 cm okoni po szczupce).

 

Co do wywazenia kija LES70MLF Vanquish 4k bardzo dobrze go wywaza.


Użytkownik horac edytował ten post 28 wrzesień 2015 - 20:36


#357 ONLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 02 październik 2015 - 19:31

Witam jestem posiadaczem od niedawna St. croix AVS96MF2 (kilkanaście razy nad wodą). Zastanawia mnie jedna kwestia a mianowicie łączenie dolnika z częścią szczytową(na początku w miarę delikatnie składałem spinning(wiadomo nowy, cena ...:))ale podczas wędkowania zauważyłem że często spin tracił "zbieżność" , nie było równoległości na przelotkach, przekręcał się po prostu...;) Obecnie bardzo mocno dociskam obie części(co w przypadku innych spinningów nie było konieczne). Zastanawiam się czy to "normalne" czy trafiłem na jakieś niedociągnięcie ze strony rod builderów St. croix?



#358 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 02 październik 2015 - 20:13

Ja mam cztery wedki St Croix i ani jedna nie ma tego problemu. Sa firmowe.

#359 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 październik 2015 - 22:15

Rowniez nie spotkalem sie z takim problemem a duzo przerobilem wedek STC. 


  • arekch1 lubi to

#360 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 03 październik 2015 - 13:19

Mam trzy St.croixy i nic  się nie dzieje ;)

4 jest już w drodze


Użytkownik milupa edytował ten post 04 październik 2015 - 16:33
To nie giełda