Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4934 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 03 październik 2015 - 21:19

Najprościej żeby tego uniknąć to podczas łączenia nasuń górną część na złącze mając nierówno przelotki i ciągle dociskajac okrecaj aż do wyrównania przelotek. Gdy będą równo oba składy mają być maxymalnie docisniete. Takie połączenie gwarantuje że Ci się nic nie będzie obracało podczas łowienia i ten sposób połączy oba składy dużo ciaśniej. pozdrawiam


Witam jestem posiadaczem od niedawna St. croix AVS96MF2 (kilkanaście razy nad wodą). Zastanawia mnie jedna kwestia a mianowicie łączenie dolnika z częścią szczytową(na początku w miarę delikatnie składałem spinning(wiadomo nowy, cena ...:))ale podczas wędkowania zauważyłem że często spin tracił "zbieżność" , nie było równoległości na przelotkach, przekręcał się po prostu...;) Obecnie bardzo mocno dociskam obie części(co w przypadku innych spinningów nie było konieczne). Zastanawiam się czy to "normalne" czy trafiłem na jakieś niedociągnięcie ze strony rod builderów St. croix?



#362 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 04 październik 2015 - 08:38

Warto zastosować odpowedni smar - sprzedawane są między innymi w sklepach z ofertą muchową. Smarując zapobiegasz niszczeniu złącza i przeciwdziała wysuwaniu się szczytówki. Działa! Sprawdzałem

#363 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 04 październik 2015 - 08:56

Witam wszystkich szczęśliwych i tych mniej szczęśliwych,posiadaczy wędzisk ze stajni St.Croix.Jestem szczęśliwym posiadaczem wędki ukręconej,przez naszego wspólnego znajomego kolegi @Dąbek 111.Jest to model blanku 5SC90MLF2 6-10lb,1/8-5/8oz.Wędka rewelacyjnie zachowuje się przy przynętach,woblery od 3-7cm,waga 2-7gr.Macham od smużaków do smukłych woblerów z drobną akcją.Bardzo dobrze ogarnia też główki od 2-7gr plus guma 3-7cm.Z plecinką PP 0,06.Odczucia są masakryczne,każde puknięcie czy to,o dno czy,branie nawet okonka jest odczuwalne w rękojeści.Rzuty tym wędziskiem to sama przyjemność,przy długości 2,7m jedną ręką potrafię operować tym kijaszkiem pomiędzy zakrzaczonymi brzegami rzeki.Nigdy nie próbowałem,stosować większych przynęt,czy względem wymiaru,czy wagi.Po prostu jest to mi nie potrzebne.Ogólnie na zakończenie powiem tak,ta wędka ma u mnie dożywocie.
  • Apioo lubi to

#364 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 październik 2015 - 11:13

Warto zastosować odpowedni smar - sprzedawane są między innymi w sklepach z ofertą muchową. Smarując zapobiegasz niszczeniu złącza i przeciwdziała wysuwaniu się szczytówki. Działa! Sprawdzałem

 

Ciekawe :) Mozesz Lukasz podrzucic linka do takiego smaru?



#365 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 październik 2015 - 14:56

Ktoś gdzieś pisał na forum że przy luźnym bądź też wytartym już łączu można zastosować zwykły wosk ze świecy.

#366 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 04 październik 2015 - 15:57

Jak chcesz profesjonalnie i ostatecznie pozbyć sie klinowania czy luzowania i obracania sie złącza, to kup to http://www.gobio.ryb...generacji-zlacz

Postepuj tak https://m.youtube.co...h?v=V4iQJAkLB0g

I po kłopocie ;)

#367 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 04 październik 2015 - 18:45

Wędkarze wyczynowi łowiący na tyczkę,używają smaru grafitowego.Zapobiega on poluzowywaniu się składów w wędziskach.Z tego co się orientuje firma Maver ma takowy smar.Występuje w formie aerozolu,bardzo prosto się go używa.Poszperaj w internecie,na pewno znajdziesz

#368 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 04 październik 2015 - 19:39

Ciekawe :) Mozesz Lukasz podrzucic linka do takiego smaru?

Ja do swoich wędek stosuje to
http://salar.pl/prod...roducts_id/6337
Ale wiem że smar o którym napisał Żbiku też się sprawdza

Użytkownik Luka81 edytował ten post 04 październik 2015 - 19:39

  • Del Toro lubi to

#369 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 październik 2015 - 19:48

Od zawsze, używam wyłącznie wosku. Bywał nawet ten od pszczółek. 



#370 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 październik 2015 - 19:56

Zamierzam kupić i sobie zrobić wędkę na blanku St.Croix Elite i trochę mam problem z dobraniem długości .Ma to być uniwersał na grube okonie ,z przyłowem średniego sandacza ,troci ,oraz zamierzam ją zabrać na wyprawę na brzany .Oczywiście w standardzie będę łowił klenie oraz bolenie . Przynęty to przede wszystkim gumy na główkach 8 - 12 g wirówki Mapsa nr 2 oraz małe wobki brzanowe ( Wide.ł 4-5 cm) wobki bolweniowe itp. Upatrzyłem sobie blank 12 lb ale z długością na razie waham się między 8'6" a 9" .Pytanie padło już tu na forum o różnicę między tymi dwoma blankami ale zostało bez odpowiedzi i jeżeli ktoś zna precyzyjną odpowiedz to będę wdzięczny .Chodzi oczywiście o połowy z brzegu .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 04 październik 2015 - 19:56


#371 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 październik 2015 - 20:09

Elitek nie znam na tyle, więc nie pomogę. Jeśli chodzi o samą długość, to wybrałbym 8'6"



#372 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 październik 2015 - 20:18

Jeżeli konstrukcje są podobne to będzie mi potrzebny raczej leniwy kij bo docelowo jest na ryby które wymagają płynniejszego ugięcia i nie są tak ostre , mam dwie 8'6" 17 lb i 25 lb i są to sandaczowe superkosy ...ale na grubego okonia czy też trotkę ...no nie wiem . Pytam o różnicę bo np. Vegterboron 8'6" i 9' w tej samej mocy 20 lb to całkowicie różne kije i chodzi mi o to aby nie zrobić jakiegoś głupstwa. Czytałem wątek i lepsze opinie ma kij 8'6" Ft więc poczekam na opinię posiadaczy 9' 12 lb. Liczę na rzetelną opinię @Karola Krause :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 04 październik 2015 - 20:20


#373 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 październik 2015 - 20:41

Mam 8,6 a 9'' machałem w wersji ''pracownianej'' i tej fabrycznej - ze względu na lekkie wobki wybrałbym tą dłuższą . Same kije nie różnią się zbytnio , ale leniwe to one nie są na pewno ;)



#374 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 październik 2015 - 04:57

Mam 8,6 a 9'' machałem w wersji ''pracownianej'' i tej fabrycznej - ze względu na lekkie wobki wybrałbym tą dłuższą . Same kije nie różnią się zbytnio , ale leniwe to one nie są na pewno ;)

Wystarczy zastosować żyłkę i lenistwo kija w niczym nie przeszkadza :) .


  • Friko lubi to

#375 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 05 październik 2015 - 10:27

Józek wbrew pozorom nie jest to takie proste jak piszesz. Budując kij przy wyborze spacingu z gory zakładam na co będę łowić (pkecionka, żyłka )i tak dobieram wielkość przelotek,w tym wypadku będę łowić tylko na plecionke a więc jedna opcja odpada chyba że będę się liczył ze stratą odległości bo chcę zrobić tego Croixa bardzo lekko

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 05 październik 2015 - 10:55

  • Lepton lubi to

#376 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 październik 2015 - 16:34

Błędne założenie Artur z ta plecionką,- będziesz łowił na żyłkę i to w zarówno brzany jak i bolenie a i pewnie nie rzadko okonie,- no chyba, że chcesz zejść z wody o kiju o co Cię nie posądzam  ;) ale i tu nie musisz sie bardzo przejmować bo w grę wchodzą zyłki 0,18-0,22 a to nie daje jakiejś wielkiej różnicy w ustawieniu i wielkosci przelotek  :)


  • Friko lubi to

#377 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 październik 2015 - 17:45

Artur to już chyba takie mało znaczące niuanse, że możesz je spokojnie pominąć przy zbrojeniu. Miękka plecionka varivasa 10-15lb a żyłka 0,20 to praktycznie to samo.


Użytkownik Jozi edytował ten post 05 październik 2015 - 17:46


#378 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 05 październik 2015 - 19:52

Chodzi o gaszenie żyłki na otwierającej przelotce i dobranie prawidłowo odpowiedniego pierścienia . Myślę że aby wykorzystać całkowicie siłę tego blanku i nie zmniejszyć zasięgu rzutu będzie właściwe jak otworzę sobie 20 H a skończę na tunelu 4,0 oczywiście system KR i pierścienie Torzitte.


  • Rheinangler lubi to

#379 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 październik 2015 - 20:01

Jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem Ci Artur powiedzieć w naszej rozmowie ale to drobiazg  ;)

Pewnie i tak nie zaakceptujesz tego - ale co tam....

W uniwersalnym patyku jak ten planowany często przy łowieniu plecionką warto dowiązać VEP lub FC i jeśli miałby to być tak jak u mnie odcinek ok 1-1,5m to lepiej zakończyć 5-tkami bo węzełek łączący plecionkę z przyponem wali o 4-ki niesamowicie i nieprzyjemnie a z kolei przy 5-kach prawie wcale. Przy przyponie do 0,5m nie jest to oczywiście potrzebne.

Piszę o tym bo sprawdziłem to na swoich patykach i w tych w których stosuję plecionkę z VEP-em powymieniałem szczytowe przelotki na 5-ki.


  • Guzu i Maciej1979 lubią to

#380 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 05 październik 2015 - 20:20

 Budując kij przy wyborze spacingu z gory zakładam na co będę łowić (pkecionka, żyłka )i tak dobieram wielkość przelotek,w tym wypadku będę łowić tylko na plecionke a więc jedna opcja odpada chyba że będę się liczył ze stratą odległości bo chcę zrobić tego Croixa bardzo lekko

Jak mógłbyś określić różnice zbrojenia kija pod pletkę a pod żyłkę? Choćby tak w skrócie?