Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki St. Croix


  • Please log in to reply
4911 replies to this topic

#3981 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Posted 04 April 2020 - 18:07

Kup u Marcysia a za te niech kasę zwrócą.Dogadasz się z nim na 100% powodzenia brahu ;)
Za te pieniądze musi być perfekto abyś się cieszył sprzęcikiem


a Marcyś ma w ofercie Avida i Panfisha?
  • kaziu1976 likes this

#3982 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Posted 04 April 2020 - 18:09

Ewidentnie egzemplarz przynajmniej wystawowy. Mam parę egzemplarzy awidow, tych że starej serii AS i tu nie ma krzywo wklejonych przelotek, nadlewek lakieru czy krzywych blanków


na zdjęciach jest Panfish i Avid

#3983 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,577 posts
  • LokalizacjaMazury

Posted 06 April 2020 - 15:26

I jak załatwiłeś sprawe w CF?
Jak cię potraktowali?

#3984 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Posted 06 April 2020 - 15:52

A więc tak,zadzwoniłem z samego rana,rozmawiałem z Remkiem,wyjaśniłem mu co i jak,trochę się zdzwił,bo twierdził,że sprawdzali  wędki przed wysyłką,więc mu powiedziałem,że mogę podesłać mu zdjęcia i mu zaznaczę i opiszę co jest nie tak,stwierdził że nie ma takiej potrzeby i  nie ma problemu,wymieni mi te wędki na inne,tylko musze poczekać 4 dni,aż je ściągną na sklep,zdecydowałem,że jednak wolę gotówkę i też się zgodził,bo mam takie prawo,więc zamówiłem kuriera,jutro przyjedzie i zabierze kijki,a w południe zadzwoniłem bezpośrednio do Żbika,zapytałem czy mają te modele na stanie,sprawdzała to jakaś kobieta i ostatnie sztuki wysłali w tamtym tygodniu,odrazu jej powiedziałem,że te wędki ja zamawiałem i mają wady,i zacząłem jej tłumaczyć co jest nie tak,a ona na to,że tą są wędki ręcznie robione i takie rzeczy się zdarzają,więc jej grzecznie wyjaśniłem,że mam wędki z pracowni i wiem jak wyglądają,a te wady poprostu widać gołym okiem,odpuściła,alę zmartwiła mnie bardzo bo powiedziała że najbliższa dostawa będzie pod koniec miesiąca,o ile wogóle będzie,przez obecną sytuację,zadzwoniłem ponownie do Corony,odebrał Darek,powiedziałem mu,że kurier jutro zabierze kijki,a on stwierdził że powinienem zrezygnować wogóle z St.Croix jeśli takie wady mi przeszkadzają bo każdy kij taki jest  :rolleyes: 

i teraz sam nie wiem co mam zrobić czy poprostu czekać do końca kwietnia/początek maja na dostawę czy zaryzykować i ukręcić kija w pracowni,lub poszukać jakiejś alternatywy,coś podobnego do St.Croix  :unsure:



#3985 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 posts
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Posted 06 April 2020 - 16:03

Nie prawda,że każdy kij jest wadliwy .Mam 3 sztuki i są  idealne .

Wciskają wysyłkowo to co wstyd na stojak postawić  i tyle .



#3986 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,577 posts
  • LokalizacjaMazury

Posted 06 April 2020 - 17:12

Pewnie że nie prawda.
Ja mam z 8szt i brak jakich kolwiek oznak takiego wykończenia przez St.croix.
Czasami są nadlewki lakieru ale to jest promil.
Ja czasami się zastanawiam czy nie wysyłają do Polski 2 klasy wędek.
  • saitt and bogunow like this

#3987 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Posted 06 April 2020 - 17:23

A czy na forum jest ktoś,kto ma dojście do kijków St.Croix ściąganych bezpośrednio z USA? jeśli tak to proszę o kontakt na priv

Edited by Voiteh, 06 April 2020 - 17:26.


#3988 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,186 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 06 April 2020 - 18:23

Posiadam kije StC kupione zarówno w Polsce jak i sprowadzone z USA. Nie widzę różnicy w jakości wykonania. Co więcej, jedyny kij co do którego wykonania miałem jakieś zarzuty pochodził z USA.
  • Voiteh likes this

#3989 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 06 April 2020 - 18:43

Hejka, Pewnie te z USA będą idealne ?? Sledze dyskusję od 3 dni i powiem bez ogródek. My Polacy jesteśmy strasznie dziwnym narodem. Po pierwsze mamy kłopot z realna ocena sytuacji. Wydaje sie nam ,że amerykanie wysyłają gorsze wędki do naszego kraju. Bzdura , to nie prawda...Wszedzie ida takie same. Trafi sie lepiej wykonana albo gorzej( to robia tylko ludzie ). Jednak ludzie na świecie uważają , że wedki służa do łowienia a nie do oglądania.. Inne nacje łowia tymi narzędziami a my oglądamy a potem przez kilka kolejnych dni bijemy pianę - jakie to STC jest paskudne.  Przyznam tez  ,że znam takich co oglądaj wędki pod lupa , czyszczą ściereczka co 6h ale na ryby nie chodzą. Za to są bardzo aktywni na różnego rodzaju forach.

Słowo komentarza- wiem, ze tu jest wielu takich co uważają ,że tylko pracownia robi pięknie. No tak, 3 dziennie- dobra 5 szt.. Nie będę komentował, ale z 45 leniego doświadczenia  i masy przetestowanych wędek mam zupełnie inne zdanie. reszty nie będę pisał, domyślcie sie sami. Co jeszcze- ważne fabryka robi kilka tysięcy wędek dziennie. Jest jeszcze  problem zarobków -  dla amerykańca 1 wędka STC to dniówka , max 1,5 dnia pracy( tu rozumiem naszych). Ważne -mamy gwarancje i nie pytaja jak sie ją popsuło( a każdy wie że same sie nie psuja). Na swiecie jest 1-2 procent reklamacji a w krajach bloku wschodniego 27 procent. Polska niestety w tym przypadku jest na zdecydowanie pierwszym miejscu. No tak fabryka robi złe produkty !! a może problem jest zupełnie inny - naraże się - cwaniactwol?? itp.

Obiecałem sobie ,że nie będę się udzielał na żadnym forum, bo to mija się z sensem(to też lata doświadczeń), ale cos mnie podkusiło - może nadmiar czasu wynikającego z kwarantanny.

No konec , życzę Wam pięknie wykonanych kijków, prawdziwego wędkowania i ...


  • kruz, golsyl, darsio and 7 others like this

#3990 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 posts

Posted 06 April 2020 - 18:48

Witam ...nie psują się same ?st croix elite 2,75 m 10-28gr trzy razy złamana ....porażka totalna jak dla mnie ....dla mnie st croix jest po prostu przereklamowany i nie kupię ich nigdy w życiu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • ktm777 likes this

#3991 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 06 April 2020 - 18:52

Właśnie , o tym pisałem, nie warto sie wypowiadać, bo hejt , bo Polak potrafi. Popełniłem kolejny błąd i czas sie wylogować. pozdrawiam a ponadto STC nie warto kupować bo sie łamia - 3 razy, hehe


  • kruz likes this

#3992 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Posted 06 April 2020 - 19:02

Hejka, Pewnie te z USA będą idealne ?? Sledze dyskusję od 3 dni i powiem bez ogródek. My Polacy jesteśmy strasznie dziwnym narodem. Po pierwsze mamy kłopot z realna ocena sytuacji. Wydaje sie nam ,że amerykanie wysyłają gorsze wędki do naszego kraju. Bzdura , to nie prawda...Wszedzie ida takie same. Trafi sie lepiej wykonana albo gorzej( to robia tylko ludzie ). Jednak ludzie na świecie uważają , że wedki służa do łowienia a nie do oglądania.. Inne nacje łowia tymi narzędziami a my oglądamy a potem przez kilka kolejnych dni bijemy pianę - jakie to STC jest paskudne. Przyznam tez ,że znam takich co oglądaj wędki pod lupa , czyszczą ściereczka co 6h ale na ryby nie chodzą. Za to są bardzo aktywni na różnego rodzaju forach.
Słowo komentarza- wiem, ze tu jest wielu takich co uważają ,że tylko pracownia robi pięknie. No tak, 3 dziennie- dobra 5 szt.. Nie będę komentował, ale z 45 leniego doświadczenia i masy przetestowanych wędek mam zupełnie inne zdanie. reszty nie będę pisał, domyślcie sie sami. Co jeszcze- ważne fabryka robi kilka tysięcy wędek dziennie. Jest jeszcze problem zarobków - dla amerykańca 1 wędka STC to dniówka , max 1,5 dnia pracy( tu rozumiem naszych). Ważne -mamy gwarancje i nie pytaja jak sie ją popsuło( a każdy wie że same sie nie psuja). Na swiecie jest 1-2 procent reklamacji a w krajach bloku wschodniego 27 procent. Polska niestety w tym przypadku jest na zdecydowanie pierwszym miejscu. No tak fabryka robi złe produkty !! a może problem jest zupełnie inny - naraże się - cwaniactwol?? itp.
Obiecałem sobie ,że nie będę się udzielał na żadnym forum, bo to mija się z sensem(to też lata doświadczeń), ale cos mnie podkusiło - może nadmiar czasu wynikającego z kwarantanny.
No konec , życzę Wam pięknie wykonanych kijków, prawdziwego wędkowania i ...

nie wiem kolego do kogo pijesz,ale jeśli do mnie to napisz wprost

Edited by Voiteh, 06 April 2020 - 19:12.


#3993 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 posts

Posted 06 April 2020 - 19:20

Panie Żbiku widział Pan te zdjęcia z zarysowaniami? Przecież  to nie wina składającej Pani amerykanki czy meksykanki...



#3994 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,700 posts
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Posted 06 April 2020 - 19:35

Ja to się z każdym zgodzę i ze swojego podwórka dorzucę coś  :P

StC fabryczne takie są a nie inne . Trafiają się kwiatki . Seryjne StC kupuje na zasadzie aby blank był cały , przelotki całe , a reszta mniej istotna bo i tak gotowa wędka z fabryki StC to nie mój styl . Jak połowię i spodoba mi sie BLANK to kijek oddaje do pracowni , do gruntownej przebudowy . Teraz polityka firmy na tyle sie zmieniła , że powyższy sposób wydaje mi się jedynym słusznym ,  o ile zapragnę łowic na StC . Z jednym tylko się nie zgodzę , a mianowicie nowe ceny są przesdą . Fakt , ze firma stosuje lepsze komponenty ale z jakościa wykonania to się nie wyrobili tzn pozostała jak była , a to nie zawsze oznacza zadawalajaca . O kijach seryjnych mogę  powiedziec klasa wyższa średnia a powinno być najwyższa  ;)

Odnośnie kijaszków powystawowych , stojakowych w sklepach , które to przeszły przez co najmniej naście rąk . Nie powinny być sprzedawane jako towar nowy , pełnowartościowy za 100% ceny sklepowej . Na takie wędki powinna być najzwyczajniej wyprzedaż . Tak jest w dobrych sklepach na całym świecie .  Nowe to jest zapakowane , nie otwierane , dokładnie tak jak wyjechało z fabryki  :)



#3995 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 posts
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Posted 06 April 2020 - 19:38

Mam cztery patyki z tej stajni, dwa kupione u Żbika, jeden u CF, a czwarty od kolegi z tego forum. Do żadnego nie mam zastrzeżeń i co najważniejsze łowią. A kiedy koledze połamałem niezarejestrowaną elitkę za ponad 2 kpln to za kilka stówek dostałem nową. Naprawdę nie mogę narzekać.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#3996 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Posted 06 April 2020 - 19:50

Te wedki nie powinne miec takich zarysowan i sztukowanej rekojesci jako nowe. Tyle w temacie. Wedka nowa ma wygladac jak nowa. Zadnych sladow uzytkowania. Oczywiscie nadlewki sie zdazaja i w Stanach rzeczywiscie nikt na to nie zwraca uwagi. Gdybym ja zamowil te wedki i dostal je w takim stanie to w ten sam dzien wracaly by do sprzedawcy. Druga sprawa to, ze nikt takich wedek w takim stanie jako nowych nie sprzeda w USA.

 

Czy wedki St. Croix sie lamia? Oczywiscie. Mi w zeszlym roku strzelila strzytowka w Elitce jak zapalka. Wedka z wyrzutem 2 uncji pekla przy ciezarze okolo 25g. Gdyby mi sie to nie stalo to nigdy bym nie uwierzyl, ze te wedki sie lamia. Do tego czasu smialem sie pod nosem czytajac tutaj opowiadania o lamiacych sie St. Croix. No ale przyszedl czas na mnie i sie juz nie smieje. Wymiana kosztowala mnie $70.00 ale niesmak pozostal i raczej nastepnej wedki St. Croix juz nie kupie.

 

Nie dziwie sie chlopakom, ze te wedki ogladaja z kazdej strony wymagajac aby wygladaly jak nieuzywki. Dla wielu koszt zakupu to prawie miesieczna zaplata, dla Amerykanina jest to polowka dniowki wiec roznica jest i to spora.


Edited by Kwinto, 06 April 2020 - 19:54.

  • grzegorz197503, coma, Voiteh and 1 other like this

#3997 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 06 April 2020 - 20:00

Każdy kij można złamać.

No może nie BeastMastera :D

Nadlewkami bym się nie przejmował, ale rysami od stojaka może i tak. To nie jest światowy top, ale u nas się wymaga.
Sprzedawałem St.Croix, fajne kije z małym zarobkiem. Buble się nie trafiały, tylko gwarancja do dupy.

#3998 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 06 April 2020 - 20:07

Ja to się z każdym zgodzę i ze swojego podwórka dorzucę coś  :P

StC fabryczne takie są a nie inne . Trafiają się kwiatki . Seryjne StC kupuje na zasadzie aby blank był cały , przelotki całe , a reszta mniej istotna bo i tak gotowa wędka z fabryki StC to nie mój styl . Jak połowię i spodoba mi sie BLANK to kijek oddaje do pracowni , do gruntownej przebudowy . Teraz polityka firmy na tyle sie zmieniła , że powyższy sposób wydaje mi się jedynym słusznym ,  o ile zapragnę łowic na StC . Z jednym tylko się nie zgodzę , a mianowicie nowe ceny są przesdą . Fakt , ze firma stosuje lepsze komponenty ale z jakościa wykonania to się nie wyrobili tzn pozostała jak była , a to nie zawsze oznacza zadawalajaca . O kijach seryjnych mogę  powiedziec klasa wyższa średnia a powinno być najwyższa  ;)

Odnośnie kijaszków powystawowych , stojakowych w sklepach , które to przeszły przez co najmniej naście rąk . Nie powinny być sprzedawane jako towar nowy , pełnowartościowy za 100% ceny sklepowej . Na takie wędki powinna być najzwyczajniej wyprzedaż . Tak jest w dobrych sklepach na całym świecie .  Nowe to jest zapakowane , nie otwierane , dokładnie tak jak wyjechało z fabryki  :)

 

Wydaje mi sie, ze kijki otrzymał w oryginalnych opakowaniach, ale moge sie mylić, Chyba nie ze stojaka...



#3999 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 06 April 2020 - 20:19

Każdy kij można złamać.

No może nie BeastMastera :D

Nadlewkami bym się nie przejmował, ale rysami od stojaka może i tak. To nie jest światowy top, ale u nas się wymaga.
Sprzedawałem St.Croix, fajne kije z małym zarobkiem. Buble się nie trafiały, tylko gwarancja do dupy.

 

Fakt, każdy mozna złamać, ale same sie nie łamią. Używam kijki tej marki od początku swojego wędkowania , oj dużo czasu . A złamałem 1 szt ze swojej winy. Nonszalancja i tyle. A gwarancja dla mnie ok, tym bardziej,ze ostatnio miałem klienta , który używał elitke przez 16 lat(taka brązowa), złamał i za 550 zł dostał nowa najnowszej generacji. Mnie sie to podobało.


  • tomaszek11, pawelHERP and wjts1922 like this

#4000 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 posts

Posted 06 April 2020 - 20:20

W najtańszym Jaxonie korek by ładniej wyglądał niż w tym st.croix


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk