Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4934 odpowiedzi w tym temacie

#4801 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 20 czerwiec 2023 - 21:53

Lubię kije st.croix. Do lekkiego łowienia ich bym nie wybrał ale do średniego i ciężkiego były by pierwszym wyborem. "Oszczędzanie" kończy się tym że ciągle się myśli czy warto było było kilka stów oszczędzić i ciągle czuć niedosyt.
Oczywiście seryjne kije st.croix nie są topowo wykonane i jak mam możliwość kupuje sam blank.
Dla mnie szkoda czasu na testowanie wszytkiego co oferuje obecnie rynek.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka


Pełna zgoda. Jak wróciłem do Wędkowania w 2015 to aż mnie zmroziło jak się półki uginają w sklepach, przerzuciłem trochę wędkę budżetowych, trochę tych droższy i zawsze coś nie pasowało, cw niby ok ale nie rzucały jak chciałem i czym chciałem. Spróbowałem stc, wrs86mf2 i bajka. Potem kolejne i znowu bajka. I tak zostało.
  • polifem8, delux64 i Ostry krokodylec1 lubią to

#4802 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 20 czerwiec 2023 - 22:46

Managerowie z Park Falls zapewne przejęli się, że w Polsce można nabyć inne świetne konstrukcje. Takie lepiej doszacowane... i w ogóle wszystko na lepiej. I przede wszystkim tańsze! 


  • vastus lubi to

#4803 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 21 czerwiec 2023 - 06:12

Pełna zgoda. Jak wróciłem do Wędkowania w 2015 to aż mnie zmroziło jak się półki uginają w sklepach, przerzuciłem trochę wędkę budżetowych, trochę tych droższy i zawsze coś nie pasowało, cw niby ok ale nie rzucały jak chciałem i czym chciałem. Spróbowałem stc, wrs86mf2 i bajka. Potem kolejne i znowu bajka. I tak zostało.

WRS86MF2 to stara konstrukcja na bazie SCII dupy nie urywa.

Znowu wrócę do motoryzacji z SC jest tak jak harley davidson, trzepią go od 1903r coś tam cyklicznie udoskonalają, coś dołożą.

Teraz konkluzja czy płacimy za markę czy za towar.

Taka jest moja opinia i zdania nie zmienię. według mnie SC nie jest przeznaczony na nasz rynek.

 

HaDe@ Pewnie mają tu kreta, dziś lub jutro walne zebranie :-)

 

 

To chyba mój ostatni wpis nie chcę rozpętać burzy, bo zaraz wyleję się fala hejtu.


Użytkownik Marcin70 edytował ten post 21 czerwiec 2023 - 06:26


#4804 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 27 czerwiec 2023 - 10:46

Bez sensu jest porównywanie St.Croix z tanimi Mikado , ale już oferta pracowni lub wyższych modeli zagranicznych marek demoluje mit o "najlepszych wędkach na Ziemi " St.Croix.
Mało tego , topowe Dragony , Mikado , SG też są super . Niektórzy jednak nie mogą wyjść z przeświadczenia o swej "wyjątkowości" , muszą być "elitarni" - Made in China nie wygląda tak fajnie jak USA ;) + 10 pkt do cool stylu gwarantowane , a cena z kosmosu pozwala poczuć się lepiej w myśl zasady - w końcu mnie stać i nie oszczędzam na pasji .
Niech mi tutaj tylko ktoś odpowie , jak wielkim fanem marki trzeba być aby za taką wędkę jak Triumph 260 do 21 g płacić ponad 1000 zł ? Proszę wybaczyć, ale spokojnie w tej cenie kupię 3 , no z zapasem dwa - lepiej wykonane , fajniesze , ładniejsze i tak nie będę ukrywał faktu - tańsze kije. To samo topowe Elite ... porównajmy cenę i porozmawiamy co za to można sobie ukręcić w pracowni.
  • nalewator i bartek lubią to

#4805 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 czerwiec 2023 - 13:37

Kazdy towar znajdzie swojego nabywce , za cene Maybacha czy bentley mozna kupic pewnie z 5 skoda albo 8 Kia itd.kazde z nich jezdzi ma klimatyzacje i inne wodotryski. Marki znane sie cenia czy to sie komus podoba czy nie, moga i g. w zlotym papierku sprzedac pod swoim szyldema a cena bedzie wysoka. taki swiat koroporacji i konsupcjonizmu, Maja sztab ludzi , inzynierow, projektantow , fabryki itd. To kosztuje + zarabiac chca sporo. Wiekszosc pracowni to male firemki (lub ludzie z pasja)1-3osoby cos tam kreca na komponentach firm znanych. Czesto /gesto bez paragonow , z malymi nakladmi sprzetowymi itd. Czemu Mikad , dragon i inni nie sa tak znani na swiecie jak st croix ? A no dla tego , ze Marketing , finanse ,, lata na rynku im na to nie pozwalaja.



#4806 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1279 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 27 czerwiec 2023 - 14:07

No i w cenę jest wliczone kilka połamanych kijów bo przecież rzuci więcej niż opis.
A co do pracowni. Od czasu rejestracji na forum widziałem upadek 4 sporych pracowni. Kto przejął ich zobowiązania gwarancyjne?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

#4807 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 czerwiec 2023 - 14:26

Ach, te wieczne równanie w dół jako wykładnia większej mądrości. Koneserzy dużotaniotesco  :) 

Rynkowa cena jest składową wielu czynników; materiałów, technologii i przede wszystkim kosztów robocizny. W USA płacą dużo lepiej niż w PRC, nie kopiują bez kosztowo, no i trzymają doskonały poziom..

Woodland nadal rządzi, ale Park Falls jest tuż, tuż..



#4808 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 27 czerwiec 2023 - 20:04

WRS86MF2 to stara konstrukcja na bazie SCII dupy nie urywa.
Znowu wrócę do motoryzacji z SC jest tak jak harley davidson, trzepią go od 1903r coś tam cyklicznie udoskonalają, coś dołożą.
Teraz konkluzja czy płacimy za markę czy za towar.
Taka jest moja opinia i zdania nie zmienię. według mnie SC nie jest przeznaczony na nasz rynek.

HaDe@ Pewnie mają tu kreta, dziś lub jutro walne zebranie :-)


To chyba mój ostatni wpis nie chcę rozpętać burzy, bo zaraz wyleję się fala hejtu.


Co to znaczy "dupy nie urywa"?

#4809 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2023 - 20:42

Co to znaczy "dupy nie urywa"?


Znaczy to że nie jest Dragonem na Torayu 80mln psi i z racji SCII będzie ciut czulszy niż szklak.

Dziwny jest ten kraj a i wędkarze też mają na bani :D

#4810 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 czerwiec 2023 - 21:12

Na dworze burza i wątek od paru dni burza. Ja wiem, że legendy to były najczulsze wędy jakie miałem. Krzywe blanki miały i bąble powietrza w lakierze pod przelotkami i korek był po 1 sezonie jak by go korniki przeżarły bo oryginalnie był jakimś sealantem uzupełniany a potem to wypadało i dziury po tym zostawały wypełnione brudem z dłoni. Ale to były/są wędki jak sonar morski. Nigdy już potem nie miałem tak czułej wędki. Idzie jakaś nowa oferta na europę tak na marginesie ptaszki ćwierkają. Może znowu długie spiny dla nas będą kręcić?!


  • strary, Doman i neronhell lubią to

#4811 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 czerwiec 2023 - 06:18

...

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 28 czerwiec 2023 - 06:20


#4812 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 28 czerwiec 2023 - 15:44

Szymon czytałem twój post :-)
Miałem premiera z tymi kiganami dramat.
Konstrukcja z 2014 roku :-)
Dlaczego miałem bo został sprzedany. 300 stówki w plecy.

Użytkownik Marcin70 edytował ten post 28 czerwiec 2023 - 15:47


#4813 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 czerwiec 2023 - 20:19

Skasowałem bo pomyliłem wersje z Kiganami ze starszą WS ...tam to był dopiero powrót do przeszłości - coś jakby na klasyczny blank dać przelotki z Cormorana rocznik 95 , ale były markowe i z pewnością zmyślnie zamontowane - nie do rozpracowania temat dla takich laików jak ja .

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 28 czerwiec 2023 - 20:23


#4814 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 28 czerwiec 2023 - 21:16

No i w cenę jest wliczone kilka połamanych kijów bo przecież rzuci więcej niż opis.
A co do pracowni. Od czasu rejestracji na forum widziałem upadek 4 sporych pracowni. Kto przejął ich zobowiązania gwarancyjne?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka


O jakie zobowiazania gwarancyjne ci chodzi?

Jesli pracownia daje ci gwarancje na swoje uslugi i sie zamyka to zostaje ci tylko liczyc na zlamana czesc jesli wspolpracowali z oficjalnym dystrybutorem. Niektorym bylo to za malo, chcieli wiecej.

Irek zajal sie blankami po swoich dystrybutorach dawno temu jak zakonczyli dzialalnosc.

Jesli zas chodzi o same wedki St Croix to czytanie wielu opowiesci ile to one potrafia to ja sie nie dziwie, ze jest tyle zlaman.

Elite 76mlxf2, ponoc potrafi 25 plus jeszcze jakas guma. Opisana 10 lbs i 10.5 gram. Pewnie i potrafi ale nie za dlugo :)

Natomiast najgorzej wykonana wedka jaka mialem byl Legend Elite 9' #10. Lakier wodny poschodzil po slonej wodzie, rekojesc sie zapadla bo byla klejona na rolce srajtasmy czy sznurku od snopowiazalki jak Hardy Zenith Sintrix 10' #7 :)
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#4815 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 28 czerwiec 2023 - 21:29

A o tych feniksach czy essexach pisalem od poczatku. Po dozywotniej gwarancji zostaly popioly :)

#4816 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 30 czerwiec 2023 - 18:09

Hej.
Czy avid 70mf2, obsłuzy woblera 25g w twichu?

#4817 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 czerwiec 2023 - 18:51

Hej.
Czy avid 70mf2, obsłuzy woblera 25g w twichu?

Raczej nie. 70MHF jak najbardziej.

Użytkownik Kamil_Olsztyn edytował ten post 30 czerwiec 2023 - 18:51

  • Biesan i Sebulba lubią to

#4818 OFFLINE   ŁukaszFZS

ŁukaszFZS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 sierpień 2023 - 21:43

Użytkuje ktoś model TRSS86MHF2 ? Szukam uniwersalnej wędki na duże rzeki z łodzi . Głównie łowienie boleni , czasem opad . Zastanawiam się nad tym modelem albo używanym avs86mhf2  . 



#4819 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 sierpień 2023 - 21:58

Opad tym kijem sobie odpuść...
  • golsyl lubi to

#4820 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 21 sierpień 2023 - 14:48

AVS86MHF2 spełnia założenia


  • ŁukaszFZS lubi to