Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4902 odpowiedzi w tym temacie

#4821 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 29 sierpień 2023 - 19:51

Są jużdostępne w Corona Fishing nowe kije stc kroix,o nazwie Onchor , węgiel SC3 pełna korkowa rękojeść podobno sztywniejsze w szczycie od avida lepiej wykonane od nowego tryumfa,i cena też raczej przystępna, może ktoś już testuje...

i coś więcej..?

#4822 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 29 sierpień 2023 - 21:27

Sądostępne w Corona Fishing nowe kije stc kroix,o nazwie Onchor , węgiel SC3 pełna korkowa rękojeść podobno sztywniejsze w szczycie od avida lepiej wykonane od nowego tryumfa,i cena też raczej przystępna, może ktoś już testuje...

i coś więcej..

#4823 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 29 sierpień 2023 - 21:40

Też jestem ciekaw. Prawdopodobnie kupię wersję z korkiem 86mf. Ponoć katapulta. Pod woblery, cykady i wahadła. Z gumami raczej nie ma mowy o opadzie. Cena z drugiej strony nie mała bo 1300 zł. Wędka składana w Meksyku, komponenty też raczej średnie ( przelotki, uchwyt, nie wiemy jakiej jakości korek) Tak czy siak podoba mi się ten klasyczny design, kolor blanku i myślę że będzie to świetna propozycja na bolenie.

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

#4824 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 sierpień 2023 - 22:13

Kij za 1,5 kafla wykonany na Seaguide i made in Mexico. Nie przemawia to do mnie. Co innego gdyby było USA, uchwyt DPS i klasycznie Alconite chociażby to wtedy będzie ten urok St.Croix.

Za 1,5k wolałbym poszukać Avida z drugiej ręki lub Lamiglasa.

#4825 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 sierpień 2023 - 13:40

Też jestem ciekaw. Prawdopodobnie kupię wersję z korkiem 86mf. Ponoć katapulta. Pod woblery, cykady i wahadła. Z gumami raczej nie ma mowy o opadzie. Cena z drugiej strony nie mała bo 1300 zł. Wędka składana w Meksyku, komponenty też raczej średnie ( przelotki, uchwyt, nie wiemy jakiej jakości korek) Tak czy siak podoba mi się ten klasyczny design, kolor blanku i myślę że będzie to świetna propozycja na bolenie.

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

 

Dużo niewiadomych. Ciekawe jaka waga i wyważenie. Akcja ?. Jednak trzeba poczekać na więcej informacji.



#4826 OFFLINE   KoksikKLM

KoksikKLM

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 wrzesień 2023 - 00:07

Panowie, czy używał ktoś z was VTC74HF? Mam okazję kupna w bardzo dobrej cenie i zastanawiam się czy nada się na szczupaki. Jakie gramatury owa wędka obsłuży?

#4827 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 październik 2023 - 17:20

Sądostępne w Corona Fishing nowe kije stc kroix,o nazwie Onchor , węgiel SC3 pełna korkowa rękojeść podobno sztywniejsze w szczycie od avida lepiej wykonane od nowego tryumfa,i cena też raczej przystępna, może ktoś już testuje...

i coś więcej..

Coś więcej ...

Na stronie spinningshop.pl podano wagę i bardzo lakoniczną "ocenę " poszczególnych modeli. Trafiłem tam w opisie - ONFCS 86 HF2 - taki kwiatuszek: Producent deklaruje cw. 28-168g. Sprzedawca ciężar wyrzutu tego samego modelu ocenia na 15-70g. Może to ktoś logicznie wyjaśnić ?



#4828 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1582 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 październik 2023 - 21:58

Coś więcej ...
Na stronie spinningshop.pl podano wagę i bardzo lakoniczną "ocenę " poszczególnych modeli. Trafiłem tam w opisie - ONFCS 86 HF2 - taki kwiatuszek: Producent deklaruje cw. 28-168g.


St.Croix po przeanalizowaniu forum jerkbait zaczęło poprawnie opisywać wędki a nie zaniżać jak kiedyś :D
  • popper, Adam K. i strary lubią to

#4829 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 październik 2023 - 08:18

St.Croix po przeanalizowaniu forum jerkbait zaczęło poprawnie opisywać wędki a nie zaniżać jak kiedyś :D

 

 

 Producent deklaruje cw. 28-168g. Sprzedawca ciężar wyrzutu tego samego modelu ocenia na 15-70g. Może to ktoś logicznie wyjaśnić ?

 

Przeczytaj jeszcze raz. Wynika, że jest dokładnie odwrotnie. (sprzedawca to spinningshop).



#4830 OFFLINE   micamica

micamica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 29 październik 2023 - 08:56

Witam

Planuje zakup wędki na sandacza, głównie woblery typu twich. Obecnie używam do tego wędki pstrągowej do 10 gram i z wyrzutem problemu nie ma gorzej jest z zacięciem ryby spadają. Woda stojąca, płytka ( do 2 metrów ). Oglądałem St croix Legend Xtreme  (International ) IXFS610MLXF. Wędka podoba mi się tylko cena znacznie wyższa niż pozostałych modeli. Stąd moje pytanie czy warto? Może w tym budżecie można kupić coś znacznie lepszego lub nie warto przepłacać?. Nie jestem nastawiony koniecznie na St Croix, nigdy wcześniej nie miałem, ale prawda jest taka, że łowiłem głównie na muchę. To mój pierwszy prawdziwy sezon ze spiningiem. Z góry dziękuje Kolegom za pomoc i zapraszam do dyskusji

pozdrawiam

Michał


  • Sebulba lubi to

#4831 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 29 październik 2023 - 17:30

St C bardzo dobrze wcina ryby. Ale uważaj wędka o której piszesz to xfast - będzie sztywna kosa. A do tego ML to taki niby do 14g ale w SC będzie spokojnie rzucał dwa razy tyle. Ten kij będzie miał niewiele wspólnego z pstrągowym do 10g.

 

Co Oczywiście nie oznacza, że to złe wędki. Sam mam jedną i bardzo lubię. Ale specyfikę tych Kijów trzeba poznać. Znajdź sklep i pomacaj ich wędki bo inaczej się raczej zdziwisz.

 

Na sandacze Oczywiście jak najbardziej ok ale różnica będzie kolosalna.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 29 październik 2023 - 17:34

  • micamica lubi to

#4832 OFFLINE   M@lini@k

M@lini@k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPlock
  • Imię:Piotr

Napisano 29 październik 2023 - 17:41

Witam. Panowie czy ktoś może mi po chłopsku wytłumaczyć czym różni się wędka ES66MF od wędki LES66MF ??

#4833 OFFLINE   micamica

micamica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 29 październik 2023 - 18:09

St C bardzo dobrze wcina ryby. Ale uważaj wędka o której piszesz to xfast - będzie sztywna kosa. A do tego ML to taki niby do 14g ale w SC będzie spokojnie rzucał dwa razy tyle. Ten kij będzie miał niewiele wspólnego z pstrągowym do 10g.

 

Co Oczywiście nie oznacza, że to złe wędki. Sam mam jedną i bardzo lubię. Ale specyfikę tych Kijów trzeba poznać. Znajdź sklep i pomacaj ich wędki bo inaczej się raczej zdziwisz.

 

Na sandacze Oczywiście jak najbardziej ok ale różnica będzie kolosalna.

Dziękuje za odpowiedź oglądałem tą wędkę w sklepie u Pana Żbika i również przypadła mi do gustu. Czyli nie ma co trzeba kupić :) . Ze względu na to, że łowię z brzegu zastanawiam się jeszcze nad modelem IXFS73MLXF ze względu na długość. Jaki kołowrotek podpina Kolega do swojej wędki?

pozdrawiam 

Michał



#4834 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 29 październik 2023 - 19:50

Szukam wszelakich informacji o tym castingu
IXFC74HF
Czy uzywany na rzece, zaporowce, jakie przynety, ciezary glowek i glebokosci lowisk na ktorych jest uzywana zwlaszcza przy podbiciu
Z gory dziekuje

Użytkownik Kacperw22 edytował ten post 29 październik 2023 - 19:53


#4835 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 październik 2023 - 20:21

Witam. Panowie czy ktoś może mi po chłopsku wytłumaczyć czym różni się wędka ES66MF od wędki LES66MF ??


Są to dwie różne generacje serii Legend Elite. Poza przelotkami i bodajże uchwytem pozostałe zmiany są kosmetyczne.

#4836 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 29 październik 2023 - 20:35

Dziękuje za odpowiedź oglądałem tą wędkę w sklepie u Pana Żbika i również przypadła mi do gustu. Czyli nie ma co trzeba kupić :) . Ze względu na to, że łowię z brzegu zastanawiam się jeszcze nad modelem IXFS73MLXF ze względu na długość. Jaki kołowrotek podpina Kolega do swojej wędki?

pozdrawiam 

Michał

Hehehe a co za różnica? Ja wpinam te co mi ryby wyciągają. ;)  A tak poważniej, różnie. SG6, SG8, TP. Wszystko 4000. Ale to kwestia upodobań. Kij jak kij. Zależy jaki kołowrotek masz i jak Ci do kija przypasuje.

Ogólnie będziesz pan zadowolony. To fajne wędki choć drogie. Sa naprawdę szybkie ale zadziwiająco dobrze rzucają. Czucie i zacięcie malina. Z pracą już gorzej, trzeba łapać tylko duże ryby żeby pracował   ;)

Ale ja mam LTBS71MF? Chyba. I to już jest dość sztywne i naprawdę mocne. Jedyne co mnie w tym kiju trochę denerwuje to przykrótki dolnik. No brakuje z 4-5 cm i byłby ideał. Ale ja mam kilka SG a tam dolniki raczej długie. No i wolałbym 73 ale w tym wymiarze nie ma MF …


Użytkownik Qh_ edytował ten post 29 październik 2023 - 20:37

  • micamica lubi to

#4837 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 październik 2023 - 18:51

Dziękuje za odpowiedź oglądałem tą wędkę w sklepie u Pana Żbika i również przypadła mi do gustu. Czyli nie ma co trzeba kupić :) . Ze względu na to, że łowię z brzegu zastanawiam się jeszcze nad modelem IXFS73MLXF ze względu na długość. Jaki kołowrotek podpina Kolega do swojej wędki?
pozdrawiam
Michał

Do 610mlxf lepsze, moim zdaniem, bedzie cos w rozmiarze 3000 (Shimano). Mam tą wedke, wiec nie teoretyzuje tylko pisze jak jest ;)

I nie trzeba łowić duzych ryb, zeby ten konkretnie model „pracował” jak to ktoś wyżej napisał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik kruz edytował ten post 30 październik 2023 - 19:01

  • micamica lubi to

#4838 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 30 październik 2023 - 20:01


I nie trzeba łowić duzych ryb, zeby ten konkretnie model „pracował” jak to ktoś wyżej napisał

Fakt, może też być konkretny zaczep żeby to się coś ugięło 😁
  • micamica lubi to

#4839 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 październik 2023 - 20:10

I nie trzeba łowić duzych ryb, zeby ten konkretnie model „pracował” jak to ktoś wyżej napisał

Fakt, może też być konkretny zaczep żeby to się coś ugięło

A łowiłes na tą wędke ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • micamica lubi to

#4840 OFFLINE   micamica

micamica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 30 październik 2023 - 20:43

[quote name="kruz" post="3159177" timestamp="1698688298"]Do 610mlxf lepsze, moim zdaniem, bedzie cos w rozmiarze 3000 (Shimano). Mam tą wedke, wiec nie teoretyzuje tylko pisze jak jest ;)

I nie trzeba łowić duzych ryb, zeby ten konkretnie model „pracował” jak to ktoś wyżej napisał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/quote

Dziękuje za odpowiedź
Czy ma Kolega jakieś doświadczenia z woblerami twichowymi i tą wędką?
Łowie na woblery do 10 gram i 8-9 cm długości
Pozdrawiam
Michał