Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4891 odpowiedzi w tym temacie

#4841 ONLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 październik 2023 - 08:24

[quote name="micamica" post="3159209" timestamp="1698695008"][quote name="kruz" post="3159177" timestamp="1698688298"]Do 610mlxf lepsze, moim zdaniem, bedzie cos w rozmiarze 3000 (Shimano). Mam tą wedke, wiec nie teoretyzuje tylko pisze jak jest ;)

I nie trzeba łowić duzych ryb, zeby ten konkretnie model „pracował” jak to ktoś wyżej napisał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/quote

Dziękuje za odpowiedź
Czy ma Kolega jakieś doświadczenia z woblerami twichowymi i tą wędką?
Łowie na woblery do 10 gram i 8-9 cm długości
Pozdrawiam
Michał[/quote]

Woblerowy zupelnie nie jestem więc ciężko mi sie wypowiedzieć, bo nie chce głupoty napisać.
Mam dużo wędek St.Croix, nawet bardzo dużo ale ta jest moim absolutnym numerem 1. Na prawde warto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4842 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 31 październik 2023 - 08:58

Do 610mlxf lepsze, moim zdaniem, bedzie cos w rozmiarze 3000 (Shimano). Mam tą wedke, wiec nie teoretyzuje tylko pisze jak jest ;)

I nie trzeba łowić duzych ryb, zeby ten konkretnie model „pracował” jak to ktoś wyżej napisał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Także miałem różne St.Croix...

Witam.Możesz opisać ten kijek?Gumy,koguty...

Jak dół i góra?Charakterystyka?Z góry dzięki...


Użytkownik chlodnica edytował ten post 31 październik 2023 - 08:59


#4843 ONLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 październik 2023 - 15:28

Także miałem różne St.Croix...

Witam.Możesz opisać ten kijek?Gumy,koguty...

Jak dół i góra?Charakterystyka?Z góry dzięki...

Akurat 610MLXF mam jeszcze z przelotkami Daiwy, ten model, którego potem w Europie z jakichś dziwnych względów sprzedawać nie można było.

Ja nim łowię tylko na gumy i najlżej, wiosną, zakładam małe gumki na 4-5 gramowych główkach a najwięcej rzucałem coś koło 16-17 gram + guma.

Jak ją pierwszy raz zabrałem na ryby to byłem rozczarowany, bo wydawała mi się wręcz "kluską", no ale porównywałem do XLS70MF.

Wszystko na tym kiju jest fenomenalnie wyczuwalne. Rzadko łowię na pracujące gumy ale jak się ciągnie coś z ogonkiem to czuć drgania tego ogonka. Branie ryby to jak porażenie prądem.

 

Wędka pięknie amortyzuje rybę podczas holu i wchodzi w bardzo ładną parabole. Głównie łowię na nią sandacze ale i okonie, które z niej nie spadają, przy nawet agresywnym ciągnięciu. Największą rybą był jakiś "przysandaczowy" szczupak, sto ileś tam cm(chyba 12 o ile dobrze pamiętam) i poradziła sobie z nim bez najmniejszego problemu.

 

Miałem też w łapie tą nową wersję na Sea Guidach i na sucho jest troszkę inna niż ta z przelotkami Daiwy. Takie przynajmniej miałem wrażenie. Bardziej przypomina XLS610MLXF, która też zresztą jest fantastyczna  


  • Gad1979 i chlodnica lubią to

#4844 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 31 październik 2023 - 22:35

Tak jak mówisz. W europie jedynie Daiwa może używać tych przelotek, jest monopolistą ;)

#4845 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 listopad 2023 - 11:34

Kruz bardzo dobrze opisałeś nową xtreme. Mam 73MLXF i mam identyczne wrażenia. Pozdrawiam

#4846 OFFLINE   micamica

micamica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 listopad 2023 - 18:32

Dzień dobry

Oglądałem 610MLXF w sklepie u nas w Łodzi ale nie ukrywam, że szukam wędkę z brzegu więc dłuższa była by lepsza. Czy Kolega miał okazje porównać te wędki przed zakupem?

pozdrawiam

Michał



#4847 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 listopad 2023 - 10:09

Jeżeli chodzi o mnie to nie mialem jej wczesniej w ręku. Kupowałem w ciemno. Ja łowię z łodzi i z brzegu. Dla mnie jest idealna. Łowiłem Les68mxf, Les86MH2, LXS70ML i teraz tą. Nie wiem jak się zachowuje na przelotkach montowanych do sprzedaży w Europie.
  • micamica lubi to

#4848 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 listopad 2023 - 22:32

St.Croix uderza w boron? Ponoć seria muchówek będzie z boronu. Tak gdzieś mi się rzuciło w oczy.

#4849 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 19 listopad 2023 - 22:45

Też czytałem o tym tylko że cena takich muchówek to 5600 zł.

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

#4850 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 listopad 2023 - 15:45

A kto powiedział, że Fly Fishing to tani sport 😅
  • Gadget lubi to

#4851 OFFLINE   Gingers

Gingers

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 listopad 2023 - 16:00

Witam używa ktoś nowego Avida ASFS70MLF2?



#4852 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 18 grudzień 2023 - 15:19



ST. CROIX LEGEND ELITE SALMON & STEELHEAD

 

 

Witam użytkowników, 

Poszukuję wędki na rzekę jako uniwersał pod Bolenia, Szczupaka, Sandacza, Troć do przynęt w zakresie 8-35/40 g.

Celowo wymieniłem 4 gatunki ryb ponieważ chciałbym zabierać jeden patyk nad wodę i przerobić przynęty gumowe na główkach 7-15 g, cykady boleniowe do 25 g, wahadłówki i woblery trociowe i szczupakowe.

 

Kij już dawno nieprodukowany ale po różnych rozmowach i opiniach bardzo ceniony za swą uniwersalność.

 

Na co dzień łowię na rzece Narew gdzie średnia głębokość nie przekracza 3 metrów.

 

Zastanawiam się nad długością i mocą bo do wyboru mam:

 

8,6", 9" i 9,6" i mocy MF, MHF i HF (HF raczej będzie za mocny).

 

Pytanie do osób które używały i mogą doradzić.

 

 



#4853 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 18 grudzień 2023 - 18:52

O MF zapomnij bo rozsądny max dla niej to 25 g . MHF 9" najlepiej , ale ... 40 g to też za dużo w tym przypadku.
  • kineret i hewamich lubią to

#4854 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 18 grudzień 2023 - 22:50

Zastanawiam się nad długością i mocą bo do wyboru mam:
8,6", 9" i 9,6" i mocy MF, MHF i HF (HF raczej będzie za mocny).

Ale o której serii mówisz? One się trochę różniły między sobą, a w przypadku niektórych długości nawet dość znacznie.

 

Elitki S&S to fenomenalne blanki, ale nawet tu cudów nie było...

MF na pewno będzie za słaby, HF raczej za mocny. MHF teoretycznie najlepiej by się wstrzelił w Twoje potrzeby (nie mylić z oczekiwaniami ;)) z tym, że to też tak do ok. 30-35g, bo jak będziesz "walił" więcej to możesz się nim długo nie nacieszyć. Szukaj raczej nowszych ES, które są poprawnie uzbrojone w Torzite'y. Starsze LES  to odrobinę inne blanki, do tego tragicznie uzbrojone.

 

Po nowym roku ma być jakaś dostawa długich Elitek w Coronie - póki co nie wiadomo jeszcze co to będzie. Albo inaczej - niczego nie zdradzają. Moim zdaniem warto poczekać i porównać sobie na żywo kilka z tych nowych modeli, ale nie zdziwię się jeżeli to będzie reaktywacja tych samych kijów co kiedyś, tyle że ubranych Seaguide'y w wersji "internaszjonal" za 4000zł... :rolleyes:

 

A propos, czy ktoś z Was wie czy na Rybomanii będzie gdzieś można obejrzeć kije St. Croix?

Pamiętam, że kiedyś było całe stoisko i obczaiłem ich bardo wiele, ale to było w 2016 lub 2018r. i od tego czasu sporo mogło się pozmieniać z tymi targami. Będę wdzięczny za odp. Pozdr


Użytkownik kineret edytował ten post 18 grudzień 2023 - 23:02

  • Szymon82 i Kupisz lubią to

#4855 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 19 grudzień 2023 - 15:21

Szukam ES, zastanawiam się jeszcze nad długością czy 86 czy 90, więc wybór prosty w zasadzie ES86MHF lub ES90MHF.

 

Po nowym roku zapewne będą nowe elitki, ale cena będzie też nowa - czyli bardzo drogo.

 

Zapewne po zakupie ES i przypadkowym połamaniu, wymienią na nowy model #CEBULA  :D



#4856 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 19 grudzień 2023 - 21:28

Na uniwersał zdecydowanie 90 , Elite w tej mocy to trochę pałka jak dla mnie - tak jak uwielbiam M tak MH mi kompletnie nie leżała ...

#4857 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 19 grudzień 2023 - 22:16

Po nowym roku zapewne będą nowe elitki, ale cena będzie też nowa - czyli bardzo drogo.

Zapewne po zakupie ES i przypadkowym połamaniu, wymienią na nowy model #CEBULA  :D

Nooo... tego akurat nie byłbym taki pewny i moim zdaniem nie ma co się zbytnio napalać. Równie dobrze mogą Ci "zaproponować" króciaka o nie gorszych parametrach, jak dotychczas, bo takich produkują najwięcej i tyle będzie w temacie. Nic im nie zrobisz. No i koszty całego przedsięwizięcia są oczyiście po Twojej stronie jako że jesteś klientem "internaszjonal" ;)

 

Tak sobie myślę, że o ile nie będziemy mieć do czynienia z reaktywacją pełnej oferty długich wędzisk w USA (lub też zupełnie nową serią o podobnych parametrach) co jest w sumie mało prawdopodobne, ale mogę się mylić, to równie dobrze możemy mieć do czynienia z limitowanym batch'em produkcyjnym (cholera wie z jakiej znowu fabryki...) na okrojonych komponentach z metką "internaszjonal" w absurdalnej cenie. No i w sumie nie ma żadnej gwaracji, że nie będzie powtórki z wycofaniem długich Elitek z oferty więc mocno się zastanawiam czy w ogóle warto w to iść.

 

Nie zrozumcie mnie źle - nie chcę brudzić na firmę, a to że hajs musi się zgadzać jest oczywiste i nie widzę w tym niczego złego, ale mi osobiście coraz bardziej śmierdzi amerykańskim "profit maximizing" i pogonią za pieniądzem, a to w przypadku firm często skutkuje bogaceniem się menadżerów i założycieli i szkodą dla konsumentów i dla innowacji - o ile St. Croix mają jeszcze coś do powiedzenia w tym temacie.


Użytkownik kineret edytował ten post 19 grudzień 2023 - 22:18

  • saitt lubi to

#4858 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 grudzień 2023 - 06:06

Pytanie do użytkowników i ew. byłych użytkowników Avida AVS86HF2, 12-25lb, 1/2-2oz o:
-możliwości rzutowe, dynamikę i pracę pod rybą,
-czułość,
-faktyczną/realną moc,
-wrażenia z użytkowania.

#4859 OFFLINE   włóczy kij

włóczy kij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 20 grudzień 2023 - 12:23

Szukam ES, zastanawiam się jeszcze nad długością czy 86 czy 90, więc wybór prosty w zasadzie ES86MHF lub ES90MHF.

 

Po nowym roku zapewne będą nowe elitki, ale cena będzie też nowa - czyli bardzo drogo.

 

Zapewne po zakupie ES i przypadkowym połamaniu, wymienią na nowy model #CEBULA  :D

Myślę że pojawienie się nowych Elitek jest tak samo prawdopodobne jak silników V6 w samochodach kompaktowych VW. Przynajmniej katalog St. croix na 2024 nic o tym nie wspomina. Seria Elite jest "kompletna" i obejmuje króciaki podobnie jak inne serie. Póki co jest seria Triumph i nowe Onchory które praktycznie w pełni zaspokajają amerykańskie potrzeby w zakresie łowienia salmonoidów z brzegu. Dżigowanie z brzegu długimi wędkami jest tam mało popularne a rynek europejski to dla amerykanów nisza. Natomiast rynek rosyjski w tym temacie zdominowali Japończycy.


  • kineret lubi to

#4860 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 20 grudzień 2023 - 13:35

Takie info dostałem w Coronie - sam bym tego nie wymyślił ;)

 

Długie Elitki to w zasadzie jedyne patyki, które mnie zainteresowały w całej ofercie St. Croix. Niektóre Avidy też były spoko, ale nie można powiedzieć, że niezastąpione. Natomiast czy Onchory wnoszą u nas coś nowego? Może tak: w wersji carbonowej to jedne z najbrzydszych kijów jakie widziałem :D


  • Szymon82 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    delux64