Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybory PZW - czy będziecie głosować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
264 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 13 wrzesień 2016 - 21:40

Może dobrze by było przyjąć do wiadomości, że są ludzie, którzy wręcz obsesyjnie mają wstręt do pracy społecznej. Jak ja.

 Można wprowadzić dodatkową opłatę np 100 zł, nie chcesz porobić 10h społecznie dla koła to płacisz i tyle, ktoś kto chce też musi zapłacić ale za rok jest zwolniony z tej opłaty 100 zł a ten co nie porobił musi ją zapłacić kolejny raz jeśli nadal jest tylko wygodny, by ktoś za niego robił. Kasę przeznaczyć na zarybienie albo oczyszczenie brzegów. Ot taki luźny pomysł szybko uczący że w grupie siła i razem można zrobić więcej a tych co nie chcą pomagać wyróżnia się dodatkową opłatą albo wyjazd z koła jak się nie podoba płacenie czy praca społeczna jako zamiennik opłaty.



#42 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 wrzesień 2016 - 21:44

A wy cały czas kręcić się w kółko z tymi zebraniami, wyborami, pracami społecznymi ....itd. Kolega sierżant dobrze napisał. Wędkarstwo dla WIELU osób jest tylko czasem miło spędzonym nad wodą. Ja osobiście poza wędkarstwa mam jeszcze parę innych pasji i jakikolwiek wolny czas którego zresztą mam niewiele wole spędzić na moczeniu kija. Niestety takie czasy. Może jak mi podrosną dzieciaki, przejdę na emeryturę i bedę miał więcej wolnego czasu bardziej zaangażuje się w poprawę obecnego stanu rzeczy. A tak na chwilę obecną jestem zwyklym klientem, płace i żądam. Tak przez wiele lat robiłem za granicą i nie było z tym problemu. W Polsce z podobnym podejściem jest się członkiem. Dlatego ja związkowi podziękowałem. A wam życzę powodzenia w tej syzyfowej pracy.

#43 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 13 wrzesień 2016 - 23:03

No cóż...
Albo się należy do związku albo nie...
Jak się należy, ro trzeba przyjąć do wiadomości, że wody nie są "ich" tylko "nasze" i jest się za nie wspolodpowiedzialny...
Jeśli się chce tylko zapłacić i połowić, to trzeba się wypisać...

#44 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 14 wrzesień 2016 - 00:36

Tak, tak, kolego Venom, wody są nasze wspólne...

Jakoś po tym zdaniu usłyszałem łopot czerwonych sztandarów i zobaczyłem (przed oczami duszy mojej) defilujących radośnie chłopów i robotników, pod światłym kierownictwem...no...wiecie kogo.

Doskonale pamiętam czasy, gdy wszystko było nasze: szkoły, fabryki, infrastruktura. Dużo dobrego z tego nie wyszło, choć mogę zrozumieć sentymenty :)

Teraz zdaje się tylko wszystkie dzieci są nasze.

 

Ponadto nie rozumiem, czemu to ja się mam wypisać? Jeśli władzom związkowym nie odpowiada moje członkostwo, z takich czy siakich powodów, niech mnie wywalą. O, bez żalu z mojej strony.

Natomiast chętnie zapłacę ekwiwalent pieniężny, w dowolnej walucie, za swoją pasywność statutową, jak wyżej zaproponował Hunter.

 

Nie bardzo pojmuję tok rozumowania Szanownych Kolegów. Jeśli ktoś sądzi, że zmiana władz PZW spowoduje wzrost pogłowia ryb w naszych wodach, to się bardzo zawiedzie. Ludzi wymienicie, i tyle. Może niektórzy mają apetyt na synekurki związkowe i stąd ten temat. Nie mam nic przeciwko temu, oczywiście, skład osobowy prezesów i vice prezesów zwisa mi i powiewa, jako ten sztandar o pięknej barwie.

 

A co do ryb, żywych ryb, zamieszkujących nasze wody...

Proponuję zapoznać się z tym, co kolega trout -master napisał na ten temat na forum Fly Fishing. Zakładam, nawiasem, że to tenże sam trout-master z naszego forum.

W skrócie: ryby giną i żadne zarybienia nie odbudują stada. Problem tkwi w wodzie. Problem, którego istoty tak właściwie nie znamy.

 

Dlatego rozumiem tych, którzy na żadne wybory i inne spędy nie chodzą. Szkoda czasu po prostu. Zgodnie ze starym przysłowiem: "zamienił stryjek siekierkę na kijek".


  • Alexspin lubi to

#45 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 14 wrzesień 2016 - 05:24

łopot czerwonych flag ??

Czy jesli z kilkoma kumplami wydzierżawisz sobie jakiś stawik i razem o niego zadbacie to też będzie komuna??

Czy klubowe wody w innych krajach (w tym nasza Polska Passaria) to też czerwone flagi i Stalin??

Nasze Towarzystwa Przyjaciół Rzek, które potrafią się dogadać z samorządami dla ich dobra, to też relikt przeszłości?? Czy może po prostu ludzie z trochę większą świadomością i odpowiedzialnością za wodę której jako członkowie są współdzierżawcami i uzytkownikami ??

Mówisz że rozumiesz sentymenty za tamtymi czasami ??

Ja ich nie mam, ale widzę że u niektórych pozostało z tamtych czasów brzemię dzielenia na "nasze" i "ich" mimo tego że wspólne i zrzucanie odpowiedzialności na wszystko i wszystkich poza sobą...

Za taki stan jaki mamy nie odpowiada tylko "beton" na górze, bo on stoi na bardzo solidnych fundamentach z żelbetu biernych członków.


  • Sławek Oppeln Bronikowski, bartsiedlce i Hunter_pike lubią to

#46 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 wrzesień 2016 - 06:06

Jeśli się chce tylko zapłacić i połowić, to trzeba się wypisać...


Widzisz, problem jest w tym że się "płaci" a z połowieniem już jest problem. Oczywiscie jest to wina głównie tych co tylko płacą bo cała reszta związku pracuje jak szwajcarski zegarek. Litości.
  • Alexspin lubi to

#47 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 14 wrzesień 2016 - 06:08

Wina jest wszystkich, a nie tylko tych na górze, bo ich mam takich jakich sobie wybieramy...

Ot taka to juz przypadłość demokracji



#48 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 14 wrzesień 2016 - 06:16

Ponadto nie rozumiem, czemu to ja się mam wypisać? Jeśli władzom związkowym nie odpowiada moje członkostwo, z takich czy siakich powodów, niech mnie wywalą. O, bez żalu z mojej strony.

Natomiast chętnie zapłacę ekwiwalent pieniężny, w dowolnej walucie, za swoją pasywność statutową, jak wyżej zaproponował Hunter.

 

Nie bardzo pojmuję tok rozumowania Szanownych Kolegów. Jeśli ktoś sądzi, że zmiana władz PZW spowoduje wzrost pogłowia ryb w naszych wodach, to się bardzo zawiedzie. Ludzi wymienicie, i tyle. Może niektórzy mają apetyt na synekurki związkowe i stąd ten temat. 

 

Widzisz obecne władze Cię nie wywalą bo przynosisz im pieniążki a dostajesz figę z makiem pod postacią pozwolenia na wędkowanie. Zmiany muszą iść od dołu, wymiana ludzi w zarządach na takich jacy wymienią tych w okręgach a Ci znów wykopią od korytka tych z Twardej. Proste w słowie, na przełomie może dwóch może trzech wyborów realne do wykonania. Trzeba jednak dołożyć swoją cegiełkę do tego by ludzie jakich chciało by się osadzić na stanowiskach byli za tworzeniem i ochroną tarlisk, by jako siła popierana przez tak ogromną ilość wędkarzy mogli doprowadzić do zniesienia ochrony kormoranów i tym samym doprowadzić do zmniejszenia ich liczebności, by zamiast konta okręgów zapełniać pieniędzmi z odłowów sieciowych przeznaczyć je na ochronę wód bo kto nam zabroni wynająć firmę ochroniarską jeśli na PSR nie można liczyć, by byli to ludzie jacy są za brakiem betonowania brzegów rzek i potoków, tak aby były one naturalne , by ci sami wybrani faktycznie zarybiali wody a nie tylko na papierkach. To wszystko razem może na przełomie lat stworzyć wody rekreacyjne wędkarsko nawet mimo presji wędkarskiej jak jest na wielu wodach. Obecna gospodarka PZW to gospodarka rabunkowa za Twoje, moje i innych pieniądze, ja tego nie chcę, chcę zmian. Strajki grupy wędkarzy nic nie dały więc trzeba to od dołu zniszczyć, zamiast odcinać łeb hydrze by odrosły w to miejsce dwa utnijmy jej nogi.  ;)



#49 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 wrzesień 2016 - 07:22

Wszystkie bez wyjątku obiekcje "od zawsze" są zglaszane pod adresem PZW. Takiego mocno wyimaginowanego PZW. To zabawne, bo to właśnie my jesteśmy twórcami tego całego porzuconego chlewu..Oczywiście dystansowanie się od niego, ustawianie w roli wymagającego, wypłacalnego klienta typu sierżant jest jak najbardziej uprawnione.. ale znosi też prawo do współdecydowania, a w konsekwencji także jęczenia - jak to mówią - kibic z dala się nie w.......a..

No i co stworzeni do bezsilnego miauczenia wtedy poczną ? :)

Zmiana formy zorganizowania wędkarstwa również nie stanie się sama. Problem jest w tym, że sześćset tysięcy ludzi z wędką - z chlubnymi, ale i kompletnie osamotnionymi wyjątkami -  mocno przywykło funkcjonować w myśl trzech wielkich N,  co się wykłada jako nachuizm + niemogizm + niedasizm..

To jest nasza kula u nogi.. :)


  • NMCNP lubi to

#50 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 14 wrzesień 2016 - 07:29

Sławku z chlewa da się pałac zrobić, trzeba chcieć, działać i pokazać innym że można, jojczą tylko podwórkowe maminsynki, ja do takich nie należę a że chcę zmian to chyba dobrze. Po co mam być w tym chlewie skoro wspólnymi siłami możemy zrobić z niego pałac, trzeba tylko przekonać te 600 tyś ludzi że może być lepiej.


  • Alexspin lubi to

#51 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 14 wrzesień 2016 - 08:32

Drodzy koledzy, Sławku i Przemku.

Jakoś nie przypominam sobie, abym jęczał i jojczył na działania obecnych władz związkowych, czy na ubogi rybostan. Rzucenie uwagi, że ryb jest mało, to chyba nie jęki i rąk załamywanie?

Ja traktuję przynależność do związku wyłącznie jako przepustkę do legalnego przebywania z wędką nad wodą i za to płacę, niewielką przecież opłatę.

To mi wystarcza w zupełności.

Chętnie zrezygnuję takoż ze swojego prawa do wspódecydowania o władzach PZW.

 

Niestety, nie widzę większych szans na powstanie silnego lobby wędkarskiego w skali kraju. Obawiam się, że amatorscy poławiacze ryb nie są, i nie będą poważnie traktowani. Zapory na rzekach będą powstawały, bo nagłośnione stepowienie kraju i brak wody są znacznie cięższymi argumentami, niż ryby w nich żyjące. Kogo, poza nami, interesują ciągi tarłowe? Ryb będzie ubywać bez względu na kierownictwo Związku, mogę się założyć o najlepszą moją muchówkę.

 

A jeżeli ktoś ma duszę społecznika, niechże sobie debatuje na zebraniach, nic mi do tego.


  • Alexspin lubi to

#52 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 14 wrzesień 2016 - 09:19

Rysiu zapory nie są niczym złym jeśli tylko zrobione będą na nich przepływy dla ryb i pozakładane odstraszacze elektryczne by przy otwieraniu uspustów nie mieliło setek albo tysięcy sztuk drobnicy.
  • Alexspin lubi to

#53 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 14 wrzesień 2016 - 09:48

Kiedy są te wybory dokładnie? Kiedy odbywaja się wybory w kołach w Warszawie?



#54 OFFLINE   Rapa Modlińska

Rapa Modlińska

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŻerań
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 14 wrzesień 2016 - 09:52

Ogólnie jest syf. Tak w wodzie jak i wśród "opiekunów".

 

Ponieważ wolę łowić i zajmować się rzeczami twórczymi niż pisać dla samego pisania zwracam się bez wstępnych dyplomacji do Wędkarzy z apelem.

 

Szanowni

 

PZW doprowadził stan polskich wód do ruiny. Nie ulega wątpliwości że należy wymienić kadry wojewódzkie i krajowe.

 

Nasze protesty nie przyniosły żądanych skutków, zatem postanowiliśmy załatwić tę sprawę na drodze obalenia obecnych władz.

 

Uważam iż każdy z nas powinien znaleźć uczciwego człowieka w kole wędkarskim i na walnym zebraniu zaanonsować go na delegata. Sam tak postąpię a moim głównym celem będzie odwołanie obecnego zarządu wojewódzkiego jak i krajowego ( o ile zostanę wybrany).

Mój pomysł nie spodobał się władzom PZW (  ) i PZW mazowieckie właśnie podpisało porozumienie z PZW łódzkim m.in. po to aby mieć po swojej stronie jak najwięcej delegatów głosujących za utrzymaniem obecnego nieudolnego zarządu.

 

Jeżeli leży Wam na sercu dobro naszych wód ....  zapraszam do powielenia mojego pomysłu.

 

Jeżeli mamy wśród wędkarzy pozycjonerów sieciowych ...proszę o rozpropagowanie tego pomysłu w necie.

 

Pozdrawiam

 

Piotr Kozłowski

 

RAPA


  • beton007, Hunter_pike i cyprys19 lubią to

#55 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 wrzesień 2016 - 09:55

może warto było dopisać tu?

http://jerkbait.pl/t...iecie-głosować/



#56 OFFLINE   CzarnyPL

CzarnyPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2016 - 10:06

Możemy się zebrać nawet w 1000000 osób i starych gadów ze stołków nie strącimy. Szary człowiek taki jak Ty i ja i cała reszta forum może sobie tylko pomarzyć o nowych władzach PZW. Proponuje zacząć od siebie, przestrzegać wymiarów i limitów dobowych. To co ostatnio spotykam nad wodą to jest jakaś masakra. Każdy leszcz dostaje w głowę bo ponoć 45 już jest dobry. Zachowujemy się jak niedożywione stado Australopiteków. Wszystko co się rusza to do gara. Teksty "płacę to mam prawo brać ryby", jak to słyszę to mi nogi miękną. Zastanawiam się czy wędkowanie to sposób na relax czy może na przeżycie? Chory kraj i chore podejście do spraw. Kilogram leszcza w sklepie to 7 zł.  Duże i ładne oraz często smaczniejsze niż te z PZW. Ryby z PZW nigdy nie zjadłem i nie zjem odkąd wycinałem nicienie z płoci. Na 5 rozciętych ryb 4 miały nicień długości około 5 cm. Wszystkim życzę smacznego !


Użytkownik CzarnyPL edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 10:07

  • NARA lubi to

#57 OFFLINE   Rapa Modlińska

Rapa Modlińska

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŻerań
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 14 wrzesień 2016 - 10:14

wystarczy większość delegatów i strącimy, zatem dziwne jest szablonowe stwierdzenie że nic się nie da zrobić ... takimi typowymi stwierdzeniami że nic nie da się zrobić chwalą się ludzie, którzy nie walczą jeno piszą 



#58 OFFLINE   CzarnyPL

CzarnyPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2016 - 10:21

Proszę tego nie odbierać za życzenia niepowodzenia. Trzymam kciuki z całego serca. Osobiście karty opłacał już nie będę więc nie mam na to wpływu. 

Poza tym niczym się nie chwalę tylko podchodzę racjonalnie do sprawy. Winicie PZW o zrujnowanie naszych wód. Zgoda, ale na równi z Nimi stoimy my- wędkarze i trzeba się do tego przyznać. 



#59 OFFLINE   Rapa Modlińska

Rapa Modlińska

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŻerań
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 14 wrzesień 2016 - 10:29

Należy wymienić kadry PZW ponieważ PZW także nie zajmuje się tropieniem kłusoli i mięsiarzy. Przeznacza na to miliony a kłusole i mięsiarze mają się dobrze. PZW interesują debilne wpisy w książeczkach (  2% wyrywkowo sprawdzanych w PZW po złożeniu ) a nie to co najważniejsze.

 

Mało jest takich którzy odeszliby dobrowolnie posiadając 40 milionów na samo zarybianie....  ryby wpuszczonej nie znajdzie żaden Sh.Holmes w przeciwieństwie do rzeczy zbudowanych i innych nieruchomości. Ot i to jest majstersztyk na skalę galaktyki....


  • Majo i cyprys19 lubią to

#60 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 10:32

No PZWPZPR rządzi i nikt tego nie zmieni !!!!!!!!!!!!!


  • CzarnyPL lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych