Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Działacze PZW donoszą na... przeciwników sieci !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
273 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 06 listopad 2016 - 12:14

Wędkarze dożynają resztki tego co wyrżnęli rybacy,a tam gdzie nie ma rybaków sieciowych rządzą rybacy wędkarscy.
  • eRKa lubi to

#242 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 listopad 2016 - 20:23

newrom - wstyd mi tłumaczyć, ale powinieneś wiedzieć iż w przeważającej części przypadków łowimy ryby w wodzie dzierżawionej od skarbu państwa, na podstawie umowy zaakceptowanej przez obydwie strony. Jeśli właściciel zawinszował sobie, aby w niej znalazł się zapis o prowadzeniu odłowów gospodarczych - to będą one realizowane.

 

Wiem, że zdolność czytania jest w miarę powszechna, acz zauważam równovcześnie, że nie nadąża za nią zdolność zrozumienia zupełnie prostych faktów, przez co fora wędkarskie są niestety synonimem pojęcia ograniczony.. :)    



#243 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 06 listopad 2016 - 20:59

Zawinszował sobie? To ciekawe, bo byłem przekonany że to potencjalny dzierżawca składa operat i w nim zapisuje, bądź nie "odłowy gospodarcze".

To jak jest ? RZGW nakazuje sieci?


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#244 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 listopad 2016 - 05:58

Rzadko kiedy dzierżawca dyktuje warunki, i ponurym nonsensem jest wmawianie sobie albo innym, że jest inaczej. Bierzemy wodę pod całym szeregiem zastrzeżonych w umowie warunków.  W tym często niestety, odłowów gospodarczych. Zresztą delegacja ulicznych wywrzaskiewiczów pod wodzą kultowego kultrednacza kultowej gazety miała możność zapoznania się z pełną treścią umowy/operatu, ale najwyraźniej rozumienie przeczytanego tekstu ich przerosło, albowiem kooorwowanie i choooyowanie jeszcze bardziej się nasiliło.. :)  

Najzupełniej bezpodstawnie przyjęliśmy uważać,  że jesteśmy środowiskiem pełniącym w społeczeństwie funkcję panów wszelkiego stworzenia,  monopolistą z samego przyrodzenia, dysponującym i zarządzającym wspólnym mieniem oraz gospodarką wg swojego widzimisię.. Nie wiem kto ten przyjemny fajans członkom sprzedał, czyniąc ich pigmejami intelektu.. ale mogę go wskazać palcem.. :)



#245 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 07 listopad 2016 - 08:51

To zapytam inaczej. Czy w warunkach przetargu był wymóg odłowów sieciami czy nie.


  • Alexspin lubi to

#246 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 listopad 2016 - 09:33

newrom - wstyd mi tłumaczyć, ale powinieneś wiedzieć iż w przeważającej części przypadków łowimy ryby w wodzie dzierżawionej od skarbu państwa, na podstawie umowy zaakceptowanej przez obydwie strony. Jeśli właściciel zawinszował sobie, aby w niej znalazł się zapis o prowadzeniu odłowów gospodarczych - to będą one realizowane.

 

Wiem, że zdolność czytania jest w miarę powszechna, acz zauważam równovcześnie, że nie nadąża za nią zdolność zrozumienia zupełnie prostych faktów, przez co fora wędkarskie są niestety synonimem pojęcia ograniczony.. :)    

Rzadko kiedy dzierżawca dyktuje warunki, i ponurym nonsensem jest wmawianie sobie albo innym, że jest inaczej. Bierzemy wodę pod całym szeregiem zastrzeżonych w umowie warunków.  W tym często niestety, odłowów gospodarczych. Zresztą delegacja ulicznych wywrzaskiewiczów pod wodzą kultowego kultrednacza kultowej gazety miała możność zapoznania się z pełną treścią umowy/operatu, ale najwyraźniej rozumienie przeczytanego tekstu ich przerosło, albowiem kooorwowanie i choooyowanie jeszcze bardziej się nasiliło.. :)  

Najzupełniej bezpodstawnie przyjęliśmy uważać,  że jesteśmy środowiskiem pełniącym w społeczeństwie funkcję panów wszelkiego stworzenia,  monopolistą z samego przyrodzenia, dysponującym i zarządzającym wspólnym mieniem oraz gospodarką wg swojego widzimisię.. Nie wiem kto ten przyjemny fajans członkom sprzedał, czyniąc ich pigmejami intelektu.. ale mogę go wskazać palcem.. :)

facebook_thumbs_down_icon_by_roguevincen



#247 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 07 listopad 2016 - 14:43

Rzadko kiedy dzierżawca dyktuje warunki, i ponurym nonsensem jest wmawianie sobie albo innym, że jest inaczej. Bierzemy wodę pod całym szeregiem zastrzeżonych w umowie warunków.  W tym często niestety, odłowów gospodarczych.

 

Po raz kolejny przytaczana jest oczywista nieprawda. Rzadko który konkurs czy przetarg na zagospodarowanie wód ma wpisane w warunki przetargu odłowy gospodarcze. Istnieje taki magiczny zwrot jak "prowadzenie racjonalnej gospodarki rybackiej". Przy czym słowo rybackiej jest mylące bo sugeruje bądź może sugerować, że taka jest możliwa tylko z bezpośrednim udziałem brygady rybackiej inaczej mówiąc: stawiania siatek. Otóż tą racjonalną gospodarkę można prowadzić częściowo lub w 100% tylko gospodarką wędkarską. Wmawianie, że jest inaczej jest zwykłą manipulacją. Ogłaszającemu przetarg zależy na utrzymywaniu wody w należytym stanie na wielu obszarach. Metody jakie zastosuje dzierżawca mogą być różne i często są w 100% ukierunkowane na wędkarzy. Natomiast czym innym jest pójście po najmniejszej linii oporu i wpisanie w operat odłowów gospodarczych bo jest to w miarę łatwe i proste do wykazania na papierze. Do tego deklaracja zarybień na odpowiednim poziomie i niby wszystko jest ok. Stąd się biorą te nieszczęsne rejestry wędkarskie które musimy wypełniać nad wodą by być w zgodzie z przepisami prawa. To, że obie strony tj: wędkarze i rybacy zaniżają na papierze deklarowane połowy a zarządca deklarowane zarybienia nie jest chyba tajemnicą. To było powodem (głównie zarybienia), że PZW Koszalin stracił rzekę Parsęte i Wieprze a później nawet nie wystartował w nowym konkursie ofert.

 

Czym innym natomiast są ograniczenia stawiane nam wędkarzom i rybakom. Nie widzę powodu dlaczego mają być narzucane restrykcyjne warunki wędkowania np.: górne wymiary, całkowity nakaz wypuszczania na wodach gdzie legalnie pracują rybacy którzy w sposób naturalny mają takie ograniczenia gdzieś. Natomiast w sytuacji gdy już pozbawimy tych panów możliwości łowienia siatką lub trolowania niewodem po dnie to niestety ale musimy przyjąć ograniczenia także na siebie. Dlatego jak mają zniknąć rybacy z Zegrza to musi to iść w parze z dużym zaostrzeniem przepisów dla wędkarzy. Dlatego współistnienie obu grup na obecnych warunkach jest w mojej ocenie nie możliwe bez wzajemnych uprzedzeń.


  • Friko lubi to

#248 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 listopad 2016 - 20:58

http://ompzw.pl/modu...ty_8p0asbe3.pdf

http://ompzw.pl/modu...gw_h759f67h.pdf

http://ompzw.pl/modu...go_wz7632y6.pdf

http://ompzw.pl/modu...go_amhzsnjw.pdf


Użytkownik Friko edytował ten post 08 listopad 2016 - 07:59

  • azhek lubi to

#249 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 listopad 2016 - 22:21

Sławku, z przykrością muszę przyłączyć się do krytykujących, ten język nie przypadł mi do gustu. Umysłowy beton nie jest fajny.


  • Alexspin lubi to

#250 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 07 listopad 2016 - 22:27

Przeczytałem, masz rację, umiesz czytać, nawet pisać w barokowym stylu. Ale nie  rozumiesz co czytasz.

Wyjaśnię Ci więc, operat składa przyszły dzierżawca. Nawet PZW w powyższych dokumentach nie twierdzi że nakazano im wpisać do operatu odłowy sieciowe.

Opinia Panów psorów ma fałszywe podstawy (brak ewidencji połowów amatorskich), oczywiście nie twierdzę że kłamie, on po mija się z prawdą bo mu tak wygodnie. Ale piąte miejsce w Europie! Sukces PZW i IRŚ. Zwłaszcza że taka biedna w wody Szwecja wyłowiła połowę tego co Polska, a rybaków śródlądowych ma cztery razy mniej.

Jako argument za odłowami sieciowymi zarybienia? To PZW nie zarybia ?

Dobrze że wykazano wspólnego wroga! To kormoran winien i basta!

Dalej, żeby ustalić czy faktycznie odstawienie od cyca rybaków wpływa, bądź nie na pogłowie ryb potrzeba najpierw doprowadzić do jakotakiego poziomu jeziora i poczekać aż się ekosystem trochę odbuduje. 4 lata po zaprzestaniu odłowów to żaden okres, okoń nie zdąży dorosnąć do 20cm. Jedynie szczupak szybko rośnie.

Wywód Pana marszałka wraca do operatu, czyli czegoś co potencjalny dzierżawca sam pisze (no dobra, piszą mu go panowie z IRŚ, których później można zapytać czy operat przez nich stworzony jest dobry :-D ).

Sorry, ale wracasz do ignorowanych, szkoda nerwów na czytanie bluzgów.


  • Alexspin lubi to

#251 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 listopad 2016 - 22:28

Takiego plugawego języka, dokładnie takich pojęć używa tutejsza alternatywa. Do nich nie miewasz podobnych pretensji, tak więc sprawa smaku jest bezprzedmiotowa. Patrz na meritum.. :)



#252 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 07 listopad 2016 - 22:29

Sławek, z tego co wrzuciłeś to kormorany są wszystkiemu winne,a na poważnie przyjemna lektura.

Nie wiem czy wszyscy jesteśmy na to gotowi ale trochę skaczemy sami na siebie. Tu na tym portalu zakładam, ze większość z nas to C&R, jeśli tak to ostrze naszego słusznego oburzenia musimy kierować na zewnątrz, na innych wędkarzy, na naszych przedstawicieli w PZW aby np. organizowali łowiska no kill.

Co do odłowów sieciowych to PZW samo sobie trochę przeczy, z jednej strony piszą że odłowy są w operacie, ale z drugiej to oni sami ten operat składają do konkursu. Po drugie, jeśli będą mieli opinię specjalistów to mogą tych odłowów zaprzestać nawet w trakcie dzierżawy (tak,nie jest to łatwe ale możliwe).

W dokumencie http://ompzw.pl/modu...go_wz7632y6.pdf na str 4 jest błąd w obliczeniach, jeśli wędkarze łowią 5250 ton a jest ich 1,5 mln to nie jest to 43 kg rocznie a nędzne 3,5 kg.

Pomimo tego błędu , dla mnie wniosek jest jasny, dostęp wędkarzy jest zbyt szeroki i trzeba go ograniczyć znacząco. Inny wniosek jest taki, ze poza PZW wędkuje 900,000 wędkarzy, skoro wiec PZW ma ponad połowę wody, to na komercji presja jest jeszcze większa,czy na pewno? Gdzieś jest błąd w obliczeniach a więc i we wnioskach i nie jest to czepianie się a zwykła konkluzja, sam jestem ciekawy kto łowi najwięcej, kormorany, wędkarze czy rybacy. O ile rybacy mają obowiązek prowadzić rzetelnie rejestry, o tyle ani kormorany ani wędkarze tego nie robią. nawet jeśli wędkarze coś wpisują, to może to się mijać z prawdą a po drugie nie zawsze jest to liczone przez PZW


Użytkownik wuran edytował ten post 07 listopad 2016 - 22:31


#253 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 07 listopad 2016 - 22:43

Wędkarze mają obowiązek rzetelnie wypełniać rejestry. Dokładnie tak samo jak rybacy. Jeśli zakładasz że wędkarze kłamią, to czemu nie dopuszczasz że kłamią też rybacy?

Ja nie mam wątpliwości że najwięcej obecnie łowią wędkarze, ale skoro wodę dzierżawi związek wędkarski, a ryb brakuje to trzeba przede wszystkim ograniczyć dostęp do wody dla obcych. PZW już to zrobił podnosząc ceny dla obcych wędkarzy (niezrzeszonych), teraz kolej na kolejną konkurencje członków.

Może jak już nie będzie konkurencji rybaków to łatwiej będzie przekonać członków żeby przesunąć kasę z zarybień i pokropków, na ochronę przed kłusownikami.

Później też na ograniczenia w ilości ryb, odcinki no-kill itd


  • Friko i Alexspin lubią to

#254 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 08 listopad 2016 - 07:58

 

Gdzie jest napisane, że konkursy ofert lub przetargi nakładają na dzierżawcę obowiązek odłowów gospodarczych? Wskaż konkretnie takie stanowisko lub przestań manipulować faktami (nie po raz pierwszy). 



#255 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 listopad 2016 - 08:24

Fajny jest ten postulat odnośnie rodzin wędkarza :-) Znaczy chcieli żeby np dwóch dorosłych synów+ żona mogli łowić w ramach jednej opłaty? He he znaczy się że wyszło by 8 wędek na raz?
Bo jeśli w ramach dwóch wędek to ok ale co ze spinem? Też ?

#256 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 listopad 2016 - 06:33

Tytuł wątku brzmieć powinien - działacze słusznie bronią się przed oszczerstwem, chamstwem, niewiedzą i brakiem elementarnej kultury. Ale to kłóciłoby się z przyjętą narracją.. :)

  

Powstaje zatem proste pytanie - czy równoważników wyjątkowo uproszczonych argumentów, typu beton/złodzieje/debile/banda zwyczajowo używanego przez wyluzowaną z wszelkiej normy sieć, można używać w "dyskusji" w obie strony, czy regulamin j.pl tego zabrania - albowiem zaczyna tu zalatywać stronniczą obłudą ? 


  • Friko i Little Wing lubią to

#257 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2016 - 07:48

Tu muszę Ci przyznać rację Sławku. Kultura osobista powinna obowiązywać wszystkie strony dyskusji.


  • Sławek Oppeln Bronikowski, cristovo i Alexspin lubią to

#258 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 09 listopad 2016 - 20:41

O ile rybacy mają obowiązek prowadzić rzetelnie rejestry, o tyle ani kormorany ani wędkarze tego nie robią. nawet jeśli wędkarze coś wpisują, to może to się mijać z prawdą a po drugie nie zawsze jest to liczone przez Pzw

@wuran

​Czytając rzetelne wpisy rybaków to dokładają po pare tysięcy rocznie do interesu , pewnie są milionerami i robią to hobbistycznie. 


  • Friko i newrom lubią to

#259 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 listopad 2016 - 21:08

nie pisałem że prowadzą czy nie prowadzą rzetelnie bo nie mam takiej wiedzy tylko stwierdziłem, ze mają taki obowiązek wynikający z prawa.

Co do rejestrów wędkarskich to polecam lekturę http://ompzw.pl/modu...09_as2f3649.pdf

w 2009 roku w OM wędkowało trochę ponad 4000 wędkarzy :D



#260 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 09 listopad 2016 - 21:20

Nosz do jasnej ciasnej, wędkarze też mają taki obowiązek! Wynikający z prawa! Z ww dokumentu wynika jasno że wędkarze OM płacili, ale na ryby nie chodzili. I tylko niepełnosprytni mogą twierdzić że wędkarze wyrybiają te wody! ;-)


  • Friko i Franc lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych