Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 luty 2012 - 17:08

bazyloss- miał fajnego Phenixa na sprzedarz jak dobrze pamiętam, puknij do niego moze jeszcze ma, a to sympatyczny gosć i co najważniejsze łowi :lol: nie kolekcjonuje

#182 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2012 - 20:07

Mam go i tragedii nie ma, ale posyła dobrze przynęty tym 2.75m :( Uczciwe 17lb przydaje się przy główce20g a tamten 15lb może klękać.

Jozi nie klęknie, ten BLRBR299M jest sztywniejszy i szybszy, nie mierzyłem ale na oko :unsure: grubszy minimalnie w szczytówce i ugięcie bardziej przesunięte do szczytu niż BLRBR 2108M. 25g + 3guma da radę.
To co napisałeś o tym 2.75 28g zgadzam się w 100% :mellow: mam takie same odczucia

#183 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 16 luty 2012 - 15:35

Powiedzcie jak wyglądają brania nocnego sandacza właśnie na woblera? Czy są to podskubywania czy konkretne kopnięcia? Przede wszystkim zależy mi na czułości wędki, dzięki której będę mógł czytać dno. Oczywiste jest to, że jak będę miał możliwość liczenia kamieni w rzece to brania będą również bardzo wyczuwalne. Na nocne łowienie sandaczy jakoś szczególnie się nie nastawiam więc bardziej zależy mi na dziennej wędce.
Niestety mam porównanie tylko do Phenixów i uczepiłem się ich jak rzep psiego ogona :D traktując jako punkt odniesienia.

#184 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 16 luty 2012 - 15:52

Brania są na ogół mocne , zdecydowane, bez porównania do pstrykania w gumę


#185 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 16 luty 2012 - 18:37

Brania są na ogół mocne , zdecydowane, bez porównania do pstrykania w gumę

Nie zgadzam się że brania sandacza są na ogół mocne na woblera w nocy .Są to brania bardzo specyficzne ,raz będzie delikatnie próbował podskubywał woblera aż go złapie i poczujemy narastający opór innym razem delikatnie skubnie a za sekundę poprawi że trzeba dobrze kij trzymać .W nocy nie ma reguły dużo zależy od miejsca od sandaczy jaką znajdziemy raz są mniej cwane innego razu jeden na kilka brań udaje się przechytrzyć .Wędki jakę używam do nocnego łowienia latem wiadomo małe woblerki szybki kijek do 21g , jesień woblery minimum 8cm do 12cm uzbrojone w kotwice 4\0 ,2\0 tylko podwójnie wzmacniane Ownery .Kije sprawdzone z dużym zapasem mocy minimum do 28g mi najlepiej sprawdziła się długość 2.90m .Nie koniecznie z dużą liczbą PSI podebranie sandała w nocy przy gliniastej tłustej i ślizgej burcie wymaga czasem odrzucenia kija na bok że by mieć dwie ręce wolne , które są nam potrzebne do bezpiecznego
trzymania sandacza .Nocny spinning jest moją ulubioną metodą łowienia od ponad 15 lat.

#186 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 16 luty 2012 - 19:02

Dunajeckie sandacze uderzają mocno - nie spotkałem się nigdy z podskubywaniem , ale co woda to inne ryby i inne ich obyczaje ;)

#187 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 16 luty 2012 - 19:06

Tylko pozazdrościć takich agresywnych sandaczy :lol:
  • kibol lubi to

#188 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 luty 2012 - 19:14

Walnięcie to jest miodzio sprawa a na zbiornikach jak się potrafią zachowywać to są różne cuda B).

#189 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 16 luty 2012 - 19:31

Tylko pozazdrościć takich agresywnych sandaczy :lol:


No niestety już nie bardzo jest czego bo z roku na rok coraz mniej ich jest nietety.

#190 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 16 luty 2012 - 20:01

... śliz gej ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
wybacz, ale chwilę się zastanawiałem co napisałeś :D :lol: :lol:

Poza tym tak chciałem naprowadzić na właściwy tor dyskusji. Rozmawiamy o sandaczowym patyku na rzekę :D

#191 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 16 luty 2012 - 20:38

[quote]
... śliz gej ...
[/quote]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
wybacz, ale chwilę się zastanawiałem co napisałeś :D :lol: :lol:

Poza tym tak chciałem naprowadzić na właściwy tor dyskusji. Rozmawiamy o sandaczowym patyku na rzekę :D
[/quote]

Widzę, że Ci myśli homoseksualne chodzą po głowie :lol: :lol: :lol: :lol: ;) :mellow: nieładnie :D

#192 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 16 luty 2012 - 22:55

Kij sandaczowym będzie wtedy, gdy wygodnie łowimy nim swoją ulubioną metodą i techniką, a sandacz się nieprzypadkowo uwiesi.
@Jack, większość wędek jakie masz to kije sandaczowe :D
Nocne łowienie rzecznych sandaczy rzadko bywa finezyjnym,
tematu czułości nie ma co demonizować, woblery mocno pracują, ryba wypływa się najeść, brania w 8 przypadkach na 10 zdecydowane, zakończone udanym holem. Problemy są, lecz innej natury :D

Pozdrawiam i powodzenia w łowach.

#193 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 17 luty 2012 - 08:33

[quote title=Tomasz K napisał(a) dnia czw, 16 luty 2012 10:55]Kij sandaczowym będzie wtedy, gdy wygodnie łowimy nim swoją ulubioną metodą i techniką, a sandacz się nieprzypadkowo uwiesi.
@Jack, większość wędek jakie masz to kije sandaczowe :D
Nocne łowienie rzecznych sandaczy rzadko bywa finezyjnym,
tematu czułości nie ma co demonizować, woblery mocno pracują, ryba wypływa się najeść, brania w 8 przypadkach na 10 zdecydowane, zakończone udanym holem. Problemy są, lecz innej natury :D

Nie zgadzam się że nocne łowienie jest mało finezyjne ,że woblery mocno pracują ,brania mamy zdecydowane zakończone udanym holem.Nocny spinning jest to wyża sztuka jazdy ,wymagająca dla komfortu łowienia lekkich i zarazem mocnych kijów .Nie jest lekko trzymać wędkie kilka godzin przy opasce łowiąc na woblera.
Nie jest łatwo na rynku kupić dobrą wędkie do łowienia nocnych sandaczy wiadomo sumy w nocy nie śpią i nigdy nie wiadomo czy nie zainteresuje się naszym delikatnie pracującym woblerem sandaczowym .

#194 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 17 luty 2012 - 17:40

Wstydu nie mają te sumy, coby woblerem sandaczowym się interesować.. :D
Przy takim niezamierzonym spotkaniu z sumem, podczas naszego nocnego sandaczowania, szanse na wygraną zazwyczaj wielkością sumka określone będą.
Jeżeli bolą Ciebie ręce po kilku godzinach łowienia, to prawdopodobnie w obawie przed tymi potworami jakiś morski kręcioł do rzecznego średniaka dołączyłeś. :D

#195 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2012 - 20:40

Tak a propos nocnego łowienia sandaczy to pamiętam jak kiedyś zabrałem kręcioł na dotarcie na nockę - porażka :angry: Chodził jak młynek do kawy i normalnie nic nie czułem z pracy przynęty, nie dało się łowić po prostu. Łowiłem na delikatnie pracujące uklejokształtne woblery na bardzo płytkiej wodzie i generalnie czucie było istotne żeby podbić przynete nieco wyżej jak zaczynała smyrać po kamyczkach. Myślę że różnie to bywa nocą po prostu - w zależności od łowiska, rybostanu, techniki. Czasami to czucie może być bardzo ważne, bo jak bym nie patrzeć inne zmysły mamy raczej wyłączone.

#196 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 18 luty 2012 - 21:23

A tak.., tak to właśnie jest w tym naszym wędkarstwie; wiele tam spraw, które bardziej czuć niż rozumieć trzeba. :D

#197 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 19 luty 2012 - 16:59

Tak piszecie o nocnym łowieniu sandaczy na woblery, a mnie jednak bardziej interesuje łowienie od poranku do zmierzchu na gumy :D i takiej wędki będę szukał. Nie sądzę również, że byłyby jakiekolwiek przeciwwskazania, jakbym został dłużej nad wodą, żeby do takiego kija jakiegoś woblera uczepić i dalej łowić :D. Więc jakbyście mogli się skupić nad wędkami spełniającymi te moje wymagania to byłbym wdzięczny :D.
pzdr.

#198 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 luty 2012 - 17:35

Phenix MBX790-2ML
Avid 8'6 1oz
BlueRapid 2,52m do 35g

Masz nad czym mysleć :mellow: Ale do czerwca jeszcze trochę wody upłynie :D

#199 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 luty 2012 - 20:50

Phenix MBX790-2ML
Avid 8'6 1oz
BlueRapid 2,52m do 35g

Masz nad czym mysleć :mellow: Ale do czerwca jeszcze trochę wody upłynie :D

Dokładnie tak jak piszesz, nie spieszy mi się więc do czerwca będę się pilnie przyglądał co się będzie pojawiało w propozycjach. Nuż się trafi, że ktoś mi pokaże swojego patyka i będę wiedział od kogo zgapić :D.
pzdr i dzięki za propozycje.

#200 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 27 luty 2012 - 19:08

Chyba zdecyduje się na tego XSH1022MT Magnum Taper. Mam nadzieję że długość 2,6m wystarczy. Jest jeszcze dłuższa wersja 2,9m - XSH 114 2MT. Nie łowię na bardzo dużych rzekach, czasami też na wodach stojących. Za szczupakiem też chyba da radę z tym kijem poganiać. Jak myślicie ten XSH1022MT da radę?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych