Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 sierpień 2013 - 20:58

Użytkuję Legend extreme 7' 14 lb 3/4 oz na recach (jeszcze ten poprzedni) i dla mnie po prostu "top of the top". Maszyna z prądem, bardzo czuła i mocna. Inne bym odpuścił bo lepiej kupić raz, a dobrze

 

No właśnie mam Twój tok myślenia, raz a dobrze.

Tylko jak się w ręku nie miało kija tej klasy to nawet nie wiadomo co się chce i oczekuje od niego.

Po cichu myślę właśnie o xtreme szukam jakiegoś potwierdzenia u tych co się więcej znają, co mieli w ręku, 

 

Póki co mam trzy głosy na każdy model.

 

Może ktoś jeszcze się znajdzie co ma lub miał St.Croix Xtreme i coś skrobnie o tych patkach.



#302 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:06

Próbuj się spotkać z kimś i połowić wspomnianymi kijami.

Ja łowię na ZZ i jeśli chcesz to możesz sprawdzić mój P844-2 lub jeśli chcesz batsona XSB842.

Na ZZ łowi jeszcze Mario i też ma P844-2 i nie długo będzie miał XSB783(chyba 783)


Użytkownik paawelek83 edytował ten post 28 sierpień 2013 - 21:06


#303 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:08

Użytkuję Legend extreme 7' 14 lb 3/4 oz na recach (jeszcze ten poprzedni) i dla mnie po prostu "top of the top". Maszyna z prądem, bardzo czuła i mocna. Inne bym odpuścił bo lepiej kupić raz, a dobrze

 

Porównywałeś z RX8, czy "misiasz"? Bo ja miałem w ręku różne SCV i różne RX8...



#304 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:15

Próbuj się spotkać z kimś i połowić wspomnianymi kijami.

Ja łowię na ZZ i jeśli chcesz to możesz sprawdzić mój P844-2 lub jeśli chcesz batsona XSB842.

Na ZZ łowi jeszcze Mario i też ma P844-2 i nie długo będzie miał XSB783(chyba 783)

Moje znajomości nie posiadają takich kijów, mają inne fajne, ale nie pod sandacza.

Mi się w głowie umotał taki kij i weź to człowieku wylecz, nawet teściowej lekarstwa już nie pomagają  ;)  :D

Tylko chcę raz, a dobrze i tu też mój kłopot.

Ale wole się uczyć na innych błędach, niż swoich  B)

 

O ZZ myślałem kiedyś, ale po wątku o ZZ, łodziach motorowych, skuterach, turystach, wypadkach  - stwierdziłem że nie mój klimat, wolę spokojne jeziorko na Mazurach i silniczek elektryczny.

 

Ale dziękuję za chęci, rozważę na przyszłość.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 28 sierpień 2013 - 21:19


#305 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:20

A jakbyś jeszcze w Rodmasie zapytał ........ Mają tam ciekawe propozycje pod sandacza.

Nie pamiętam tylko, czy w tych gramaturach również takie fajne jak średniaki, które oglądałem .



#306 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:21

Miałem 5S68MXF i 35g główka + guma w moim odczuciu kij siadał. Raz łowiłem takim ciężarem na plecionce 15lb i pomimo wielu brań nic nie mogłem zaciać, dopiero jak zmieniłem szpulę na taką z plecionką 10lb i z gramaturą zszedłem do 25g to meldowały się ładne okonie i sandacze trochę poniżej wymiaru.

Dla mnie komfort łowienia SCV 5/8 to 15-30g+3".

Co do prądu w SCV to wcale nie uważam, aby był to kij wybitnie elektryczny, jest napewno dobrze ale nie powala na kolana i nie dystansuje konkurencji o lata świetlne.


Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 28 sierpień 2013 - 21:22


#307 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:21

dla tego Ci napisałem że mam MHX'a i trochę innego niż chciałeś Batsona, a na ZZ nie masz strasznie daleko żeby sprawdzić dwa kije nad wodą. nawet z główki mojej przystani jest w zasięgu rynna 7m lub można łodzią wypłynąć. możemy się spotkać na ZZ jak będę na rybach i potestujesz na różnych przynętach.



#308 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:23

Miałem 5S68MXF i 35g główka + guma w moim odczuciu kij siadał. Raz łowiłem takim ciężarem na plecionce 15lb i pomimo wielu brań nic nie mogłem zaciać, dopiero jak zmieniłem szpulę na taką z plecionką 10lb i z gramaturą zszedłem do 25g to meldowały się ładne okonie i sandacze trochę poniżej wymiaru.

Dla mnie komfort łowienie SCV 5/8 to 15-30g+3".

Co do prądy w SCV to wcale nie uważam, aby był to kij wybitnie elektryczny, jest napewno dobrze ale nie powala na kolana i nie dystansuje konkurencji o lata świetlne.

 

A ja dopiszę że RX8 Batsona "lepiej kopie" :P :D



#309 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:25

Teraz na zegrzyńskie sandacze mam Diaflex Zander i też dobrze kopie.



#310 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:35

A ja dopiszę że RX8 Batsona "lepiej kopie" :P :D

 

 

Teraz na zegrzyńskie sandacze mam Diaflex Zander i też dobrze kopie.

 

 

Czyli, że to może te sandacze żwawsze się zrobiły i agresywniej kopią? ;)



#311 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:45

Oj, aj, ej, uj  :)

 

Znów mi się robi masło maślane jak mi podrzucacie kolejne modele.

I jak tu się ograniczyć i coś wybrać :mellow:

 

 

dla tego Ci napisałem że mam MHX'a i trochę innego niż chciałeś Batsona, a na ZZ nie masz strasznie daleko żeby sprawdzić dwa kije nad wodą. nawet z główki mojej przystani jest w zasięgu rynna 7m lub można łodzią wypłynąć. możemy się spotkać na ZZ jak będę na rybach i potestujesz na różnych przynętach.

Jeśli już to w zasadzie zostały tylko weekendy na ryby, koniec laby i wakacji, czas zarabiać PLNy na sprzęt  :)

Reszta PW co by licznika postów nie bić  ;)



#312 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 sierpień 2013 - 09:09

Porównywałeś z RX8, czy "misiasz"? Bo ja miałem w ręku różne SCV i różne RX8...

Ano porównywałem, nawet miałem przyjemność łowić RX8 (xsb843), który leży teraz u @Sławka Oppeln Bronikowskiego, na naprawę szczytówki czeka bo zaprotestowała. Wystarczy też Jego zapytać co myśli na temat różnic obu blanków  :ph34r: , a kilkanaście już "wystrugał". Wcale też nie mówię, że batson czy mhx (tymbardziej bo nie miałem w ręku) jest zły tylko moim skromnym zdaniem extreme jest po prostu "perfect". Może i jestem uparty bo w sumie to uparłem się na tę markę i nie w głowie mi eksperymenty z innymi producentami bo do tego mam kompletne zaufanie, więc po co miałbym kombinować.
Pozdrawiam 
Kamil



#313 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 sierpień 2013 - 09:16

@Pietruk, koniecznie musisz "pomacać", nawet kosztem dłuższych wycieczek bo bez sensu żeby koledzy Ci kija wybierali.
Druga strona medalu jest taka, że i tak w sklepie zawsze jest co innego niż nad wodą i to co Cię wprowadzi w zachwyt może nie do końca podobać Ci się "w obsłudze". Ja zmieniłem kilka kijków i teraz jestem stabilny w uczuciach (na razie, póki coś głupiego do łba nie strzeli  :P ).



#314 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 29 sierpień 2013 - 21:21

Wycieczki to powyżej 100 km,

Co mam wydać na paliwo i stracić czas, jak mi nie będzie pasował to o tą kwotę go sprzedam taniej.

Po ostatnio złamanym kiju i nie uwzględnieniu gwarancji na 90 % będzie to St.Croix. 

Stwierdziłem że nie stać nie na takie straty.

 

Waham się jeszcze między LXS68MXF a LXS70MHF2.

Czyli kłania się transport jednoczęściówki i nie wiem jakie jest rzeczywiste CW LXS70MHF2.



#315 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 29 sierpień 2013 - 21:39

Ja pod gramatury o jakich piszesz sprawiłem sobie MHX MB843-2 i jestem bardzo zadowolony. Super kijaszek. Od 15-35g główka lata jak z procy, przy tym fajnie pracuje i kontakt z przynętą również zadowalający. To mój drugi MagBass i napewno nie ostatni.
  • Pietruk lubi to

#316 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 sierpień 2013 - 21:51

Nie rób sobie krzywdy i nie kupuj 2 częściowego extrema, przerobiłem temat wędek jedno i dwuczęściowych i uważam, że jedna rura jest po prostu pewniejsza (mniej podatna na jakieś przeciążenia czy złamania) i jest bardziej czuła, takie mam odczucia,  a jeśli chodzi o twoje potrzeby to na pewno lepiej sprawdzi się lxs70mhf, ten lxs68mxf to kij z delikatniejszą szczytową częścią i nie będzie komfortu przy 35gr+gumiś.



#317 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 sierpień 2013 - 06:20

Ja ogólnie jestem gruboskórny, ale nie widze różnicy pomiędzy monoblakiem i dwuskładem w transmisji. Mam 5S70MLF2 i jest super. Nic dodać nic ująć. Ja już do mono raczej nie wrócę nigdy, wg. mnie nie mają żadnych zalet.

#318 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 sierpień 2013 - 09:24

Głosy jak widzę różne, zrobię przymiarkę jednoczęściowej do auta i zobaczę.
Jak pisałem wczesniej zależy mi na gwarancji.
St.Croix Xtreme daje mi ten komfort że w razie jakiejś przygody mam sprawdzony serwis (czyli drugi kij), dożywotnio.
Batson i MHX tego mi chyba nie dadzą, a jak się mylę to mnie wyprostujcie.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 30 sierpień 2013 - 12:17


#319 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 30 sierpień 2013 - 10:04

Witam, dozywotnia gwarancja? A  co ona tak wogloe znaczy, dozywotnia w sensie, ze np. po 10- 20-30 itd. latach lamiesz kij i co, dostajesz drugi? To raczej nie tak dziala, dozywotnia w sensie, do czasu zakonczenia produkcji danego modelu. Ale kto w to wnika  :) . Myle sie? Nie rozumiem czemu ludziska rzucaja sie na taka gadke, to nic innego jak chwyt, chociaz wyroby st.croix cenie. Pozdrawiam



#320 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 sierpień 2013 - 10:47

Dożywotnia ma wiele ograniczeń, generalnie w większości przypadków przywileje otrzymuje zarejestrowany użytkownik. W przypadku zakończenia produkcji danego modelu może on otrzymać odpowiednik w nowszej serii, przeważnie po pewnej dopłacie. Akurat MhX również zapewnia pierwszemu zarejestrowanemu właścicielowi dożywotnią gwarancję.
  • Zbrojarz lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych