Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 styczeń 2016 - 18:20

Arturze a jakbym sobie takiego TR76 Super Shore M zawinszował, to nada się na standardowe (sandaczowe)  7-21g + guma?

Miałeś styczność z tymi blankami? W sumie tylko dlatego, że raczej dwuskład potrzebny byłby ;)



#442 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 styczeń 2016 - 18:42

Niestety Waldek tego Matagi jeszcze nie miałem w rękach ale mam już jakieś pojęcie jak  blanki Matagi pracują .Są lekkie ,szczytowe ,szybkie ,więc do klasycznego opadu jak i DSa jak najbardziej będą się nadawały .Sam nie miałbym problemu aby zaryzykować bo wiem że ryzyko byłoby znikome ,ale zdajmy się na forumowiczów którzy są dumnymi posiadaczami tych kijaszków zrobionych na  blanku TR76 Super Shore M  może opiszą doznania i możliwości kija pod sandacza.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 15 styczeń 2016 - 18:43

  • popper lubi to

#443 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 15 styczeń 2016 - 18:51

Trop jak najbardziej dobry ale o oczko wyżej TX-715H-C będzie w sam raz lub jak już pisałem TX-765H-C

Artur tylko że  ten kijek nie spełnia moich kryteriów


Użytkownik jac72 edytował ten post 15 styczeń 2016 - 18:52


#444 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:10

moge polecić NFC MB 664 do opisanego zakresu przynęt, mam tez Borona 6610 , niby do 15g ale jak to boron daje rade wiecej i taj na ok. 35/40g sie konczy



#445 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7990 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:15

moge polecić NFC MB 664 do opisanego zakresu przynęt, mam tez Borona 6610 , niby do 15g ale jak to boron daje rade wiecej i taj na ok. 35/40g sie konczy

 

Tym boronem 10lb rzucasz 40g? Grubo  :D



#446 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:20

Tym boronem 10lb rzucasz 40g? Grubo  :D

sporadycznie ale zdarzyło się



#447 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7990 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:23

sporadycznie ale zdarzyło się

 

Swoja 15lb nie mialem okazji rzucac wiecej niz 35g ;)



#448 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:27

Swoja 15lb nie mialem okazji rzucac wiecej niz 35g ;)

brat 15lb rzucał 60g :)


  • Del Toro lubi to

#449 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7990 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:45

brat 15lb rzucał 60g :)

 

No to grubo :D Moze kiedys poprobuje 50g+ ale w wertykalu ;)



#450 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 07 luty 2016 - 14:41

Odgrzebuję temat. Na tegoroczny sezon mam zamiar sprawić sobie kijek na sandacze o następujących parametrach. Moc 14-17 funtów, długość 7 stóp plus ewentualnie kilka cali, tzn. coś między 2,13m a 2,35m, raczej dwuskład. Powinien pozwolić na łowienie w opadzie główkami 21-25g plus gumy typu Relax Kingshad, Relax Ohio 4", Keitech Easy Shiner ''5, ZMAN Grass KickerZ.

Jest jeszcze jedno istotne dla mnie wymaganie. Podstawowe przeznaczenie to sandacz, ale blank powinien pozwalać na skuteczny hol częstego okoniowego przyłowu. W moich okolicach jest tak, że sandacze i okonie często żerują na tych samych głębokościach i stanowiskach i biorą na te same przynęty. Kij powinien więc być skutecznym narzędziem na oba te gatunki.

Podobne pytanie zadałem jakiś czas temu w wątku o poppingach MHX, ale stwierdziłem, że zdecyduję się raczej na kij o bardziej równomiernym ugięciu. Zapytałem również kilka osób na priv m.in. o blanki Hers czy wymieniony we wcześniejszym poście Phenix MBX 2.36 17lb. Ale ich użytkownicy odradzali je, jako typowe sandaczowe "szpady", od których okonie będą się "odbijać".

Zastanawiam się więc, jaki blank wybrać do moich celów. Może Phenix M1, może któryś z blanków Blaas o niezbyt wysokim module, albo jeszcze coś innego?

Oczywiście zapytam w kilku pracowniach, m.in. w Rodmasie czy w Fishing Art, ale wpierw pozwolę sobie zasięgnąć opinii użytkowników forum.

Dodam jeszcze, że piszę o okoniach 25-35 cm. Zaś jeśli chodzi o wagę przynęt, w razie konieczności mogę się ograniczyć, np. wymienione przeze mnie gumy podpinałbym do ołowiu 20-21g, a jeśli główka 25g to raczej smukła guma typu Keitech EasyShiner "4.



#451 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7990 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 luty 2016 - 13:47

Przejzyj dzial rodbuilding, jest tam duzo info na ten temat. Dwa, pewnie szybciej dostalbys odpowiedz ;)


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#452 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 09 luty 2016 - 15:48

No właśnie od wielu dni przeglądam forum pod kątem znalezienia blanku dla moich celów. Korzystam z wyszukiwarki, zaglądam też do działu Rodbuilding, również do poszczególnych wątków autorskich. Tematów w stylu "kijek na sandacza" czy "blank na sandacza" jest multum, to jeden z motywów przewodnich forum :)  ale niewiele znalazłem, jeśli chodzi o konfigurację "blank na sandacza jako skuteczne narzędzie w przyłowie okoniowym". Jedynie kilka pojedynczych wypowiedzi w poszczególnych wątkach. Temat faktycznie bardziej pasuje do działu Rodbuilding, ale jak pokazuje wyszukiwarka i na co zwróciłem uwagę pisząc swoją prośbę o opinię, większość tego typu wątków jest w dziale Spinning. Nie chcąc zakładać kolejnego n...-tego już tematu "kijek na sandacza" podczepiłem się pod jeden z już istniejących.   


  • Del Toro lubi to

#453 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 09 luty 2016 - 17:58

Dla mnie takim blankiem jest NFC MB704 szybki,ale glebiej pracujacy niz typowe sandaczowe koleczki. Przy moim lowieniu komfort do 22g i 4 guma. Piekna praca pod ryba, no i okoni tez nie gubi


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#454 OFFLINE   szemo

szemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 09 luty 2016 - 18:08

moim zdaniem ciężko będzie znaleźć złoty środek by pogodzić blank sandaczowy z blankiem okoniowym. Poszedłbym drogą w ukręceniu jednak 2 kijków porządnego phenixa i jakiegoś budżetowego mhx, no ale mamy tu zacnych majstrów co nie jeden kij ukręcili może jednak coś się znajdzie.


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#455 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 09 luty 2016 - 19:06

To bardzo cieżki temat, jedyny kij jaki miałem a który by to wszystko całkiem dobrze ogarnąłi pogodził  jest Avid 2,9 do 21g. Wiem, ze szukasz raczej króciaka ale to jedyny trop jaki mogę podać. Może tu coś podpowiedzą,  zadaj pytanie w temacie o blankach st.croix.


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#456 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 luty 2016 - 19:13

Wystarczy czasem uwolnić się od plecionkowego dogmatu, a wszystkie nieomal blanki stają się z mety okoniowe..


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#457 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 09 luty 2016 - 19:27

Wystarczy czasem uwolnić się od "terenowego" dogmatu, a wszystkie nieomal samochody stają się z mety terenowe... 

Wystarczy czasem uwolnić się od "muchowego" dogmatu, a wszystkie nieomal blanki stają się z mety muchowe...

Wystarczy czasem uwolnić się od "podlodowego" dogmatu, a wszystkie nieomal wędki stają się z mety podlodowe...

Wystarczy czasem uwolnić się od "spiningowego" dogmatu, a wszystkie nieomal wędki stają się z mety spiningowe...

Wystarczy czasem uwolnić się od "karpiowego" dogmatu, a wszystkie nieomal blanki stają się z mety karpiówkami...

 

Oj Sławek, Sławek  :D 


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 09 luty 2016 - 19:32


#458 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 09 luty 2016 - 19:33

Moim zdaniem albo sandaczówka albo okoniówka, bo kompromisu tu się nie znajdzie.



#459 OFFLINE   M a n i e k

M a n i e k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:W

Napisano 09 luty 2016 - 19:59

Tak jak pisał @FidoAngel
Avid do 21g do takiego łowienia jak najbardziej polecam.
Tylko nie 2,9 ale krótszy ten co ma niecałe 2,6
Garby to takie większe na 5g+guma (zaczyna się czucie)
Sandał to tak nawet 25+guma
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#460 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 luty 2016 - 20:01

Moim zdaniem albo sandaczówka albo okoniówka, bo kompromisu tu się nie znajdzie.

Moim zdaniem, jedno nie wyklucza drugiego. To bardziej kwestia ciężaru i rozmiaru przynęty.


  • Krzysiek Rogalski i Rebel64 lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych