Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 sierpień 2019 - 18:49

 ... krótki, bardzo szybki kij z plecionką i oczywiście zabetonowanym hamulcem  - tak własnie wygląda propagowana dzisiejsza droga do sukcesu sandaczowego  :)

Moda panowie, Moda to wypaczyła  ;)  :rolleyes: ; ... ale Ci którzy swoje już "przerobili" nad wodą wiedza co dobre ... , a niektórzy mam nadzieję dopiero do tego dojdą ... 

Człowiek zawsze uczy się najszybciej na własnych błędach... ;)

Mariuszek samo sedno :) .

No cóż, frycowe każdy musi zapłacić :lol:  :lol:  :lol: .


  • Wojtek_34 lubi to

#662 OFFLINE   Robert91

Robert91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • Lokalizacjagdzieś w dorzeczu górnej Wisły

Napisano 05 sierpień 2019 - 05:42

Czy uważacie że Kraag XF będzie zbyt sztywny na wiślane bolki i sandacze? Może jeszcze jakiś inny kij podpowiecie? Długość 2,70-2,90m

#663 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 07:22

Mariuszek samo sedno :) .

No cóż, frycowe każdy musi zapłacić :lol:  :lol:  :lol: .

 

 

 ... krótki, bardzo szybki kij z plecionką i oczywiście zabetonowanym hamulcem  - tak własnie wygląda propagowana dzisiejsza droga do sukcesu sandaczowego  :)

Moda panowie, Moda to wypaczyła  ;)  :rolleyes: ; ... ale Ci którzy swoje już "przerobili" nad wodą wiedza co dobre ... , a niektórzy mam nadzieję dopiero do tego dojdą ... 

Człowiek zawsze uczy się najszybciej na własnych błędach... ;)

Nooo, pięknie, pięknie tylko bez treści. Może coś konkretniej?


  • Luciano79 i S.N. lubią to

#664 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 sierpień 2019 - 14:21

Nooo, pięknie, pięknie tylko bez treści. Może coś konkretniej?


Konkrety leżą w praktyce ,a zdobywa się je nad wodą ...
  • januszz lubi to

#665 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4562 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 sierpień 2019 - 14:25

Nooo, pięknie, pięknie tylko bez treści. Może coś konkretniej?

 

Nie ma konkretów. Dlaczego ? Dlatego, że na każdej niemal wodzie jest trochę inaczej ...


  • miramar69 i januszz lubią to

#666 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 sierpień 2019 - 15:47

Dokładnie ....

... każda woda , rządzi się swoimi prawami, ale do tego dochodzą najważniejsze rzeczy jak : praktyka i upodobania ...  ;)  :)

Poza tym dla każdej w z wymienionych przykładowo firm , suche opisy FAST/ EXFAST nie maja znaku równości ...

Dlatego nie będzie szczegółów :P , a każdy sobie musi określi co dla niego jest dobre prędzej czy później  ;)



#667 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2299 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 05 sierpień 2019 - 16:09

Nooo, pięknie, pięknie tylko bez treści. Może coś konkretniej?

Fido , to może ja spróbuję  :) . Nie krótkie i nie szpady , to MXS72L lub SP-742-ML od Phenix'a . Pierwszego znam , drugiego oglądałem i gdybym potrzebował dwuskładu , to pewnie byłoby to . Ale absolutnym hiciorem , który ani specjalnie krótki , ani specjalnie szybki nie jest , a w zadanej gramaturze działa sandaczowo super w moim odczuciu , to Silverado GSIS-782M . Zacina wszystko , gnie się cudnie pod małym i dużym  ;) . A fabryczny i gotowy do użycia na najlepszych komponentach . Gdybym nie miał tego , czego używam , byłby mój . 


  • popper, Krzysiek Rogalski i strary lubią to

#668 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 18:10

Konkrety leżą w praktyce ,a zdobywa się je nad wodą ...

 

 

Nie ma konkretów. Dlaczego ? Dlatego, że na każdej niemal wodzie jest trochę inaczej ...

 

 

Dokładnie ....

... każda woda , rządzi się swoimi prawami, ale do tego dochodzą najważniejsze rzeczy jak : praktyka i upodobania ...  ;)  :)

Poza tym dla każdej w z wymienionych przykładowo firm , suche opisy FAST/ EXFAST nie maja znaku równości ...

Dlatego nie będzie szczegółów :P , a każdy sobie musi określi co dla niego jest dobre prędzej czy później  ;)

Tjaaaa, a dlaczego od razu odrzuciliście

krótki, bardzo szybki kij z plecionką i oczywiście zabetonowanym hamulcem  - tak własnie wygląda propagowana dzisiejsza droga do sukcesu sandaczowego  :)

 

skoro z dalszych postów wynika, że są miejsca/warunki do używania takowego? No i to jest forum dyskusyjne a nie "Forum wiem-nie powiem"


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 05 sierpień 2019 - 18:11

  • count_martin3z i Luciano79 lubią to

#669 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 sierpień 2019 - 19:04

Dokładnie ....

... każda woda , rządzi się swoimi prawami, ale do tego dochodzą najważniejsze rzeczy jak : praktyka i upodobania ...  ;)  :)

Poza tym dla każdej w z wymienionych przykładowo firm , suche opisy FAST/ EXFAST nie maja znaku równości ...

Dlatego nie będzie szczegółów :P , a każdy sobie musi określi co dla niego jest dobre prędzej czy później  ;)

Podpisuję się pod tą wypowiedzią, ciężko jest udzielić dobrej rady, dlatego ja też się nie wypowiem w temacie.

To co mnie "leży" innemu wędkarzowi może być be.



#670 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 20:27

To ja już Was "kolegów" nie rozumiem, a najbardziej tego oklepanego sloganu: "każda woda rządzi się innymi prawami" oraz najprzeróżniejszym odmianom jego.

Dżizus, klepanie o niczym. Po co pisać? Odzywamy się w wątku, to konkretnie. Jak nie sztywna pałka, to co? Który macie kij i na sandacza się nadaje? O czym piszecie? Co macie na myśli? Po co pisać jak każecie płacić to "frycowe" za nie rzadko dwa patole? Fajne koleżeńskie podejście.

Nie rozumiem takie "koleżeńskiego" forum i też nie ukrywam, że co raz bardziej mnie to zaczyna irytować w ciul.

#671 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 sierpień 2019 - 20:47

Co ma napisać ??? , że mam obecnie kilkanaście wędek rożnych producentów, gramatur, mocy długości itd....  , których używam do łowienia sandaczy ... , a ze 2 razy tyle "przerobiłem" oraz opisywać wszystko by zaraz ktoś stwierdził , że to o dupę....  bo najlepsze wędki to MIKADO INAZUMA 


  • S.N. lubi to

#672 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 20:54

No i masz jednego posta więcej na liczniku ale nic z niego nie wynika. Ja natomiast twierdzę, że szybki króciak z plecionką to kij jak najbardziej sandaczowy. Może mieć czuła szczytówkę albo nie. I już.....


  • starydrwal lubi to

#673 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 sierpień 2019 - 20:54

Co ma napisać ??? , że mam obecnie kilkanaście wędek rożnych producentów, gramatur, mocy długości itd....  , których używam do łowienia sandaczy ... , a ze 2 razy tyle "przerobiłem" oraz opisywać wszystko by zaraz ktoś stwierdził , że to o dupę....  bo najlepsze wędki to MIKADO INAZUMA 

Mariusz, to chociaż napisz, która jest najbardziej dla Ciebie idealna i po którą najchętniej sięgasz.



#674 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 sierpień 2019 - 21:21

.... odmianom...

...Dżizus,..

 

Obrzygałeś mnie, ale pozostawię bez komentarza coby Moderatorom pracy nie dokładać. 

Co ma napisać ??? , że mam obecnie kilkanaście wędek rożnych producentów, gramatur, mocy długości itd....  , których używam do łowienia sandaczy ... ,

 

 

Mariusz, to chociaż napisz, która jest najbardziej dla Ciebie idealna i po którą najchętniej sięgasz.

Mariusz pisząc patrzył przez pryzmat swojego wędkowania. Przerzucił kilka/naście/dziesiąt wędzisk , więc zdaje sobie sprawę jak diametralnie mogą się różnić charakterystyką, a mimo tego równie dobrze sprawdzić się przy polowaniu na sandacze.

Osobiście nie dalej jak wczoraj miałem okazję potestować wędziska (nie sandaczowe) zbudowane na blankach, które na tym forum są już kultowe. Mi jakoś tyłka nie urwały (pewnie się nie znam). Osobiście mam sprzęt, który niekoniecznie wpisuje się w utarte kanony, a mimo tego rybom to nie przeszkadza.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 05 sierpień 2019 - 21:25

  • S.N. lubi to

#675 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 21:26

Obrzygałeś mnie, ale pozostawię bez komentarza coby Moderatorom pracy nie dokładać.


Mariusz pisząc patrzył przez pryzmat swojego wędkowania. Przerzucił kilka/naście/dziesiąt wędzisk , więc zdaje sobie sprawę jak diametralnie mogą się różnić charakterystyką, a mimo tego równie sprawdzić się w polowaniu na sandacze.
Osobiście nie dalej jak wczoraj miałem okazję potestować wędziska (nie sandaczowe) zbudowane na blankach, które na tym forum są już kultowe. Mi jakoś tyłka nie urwały (pewnie się nie znam), a mam i wciąż szukam sprzętu, który niekoniecznie wpisuje się w utarte kanony.

Chyba sobie frywolnie zażarrowaleś, albo to lekka cyniczna ironia, bo związku z moim postem żadnego... Good luck soldier, well done!


A jak masz te magiczne blanki, lub produkcyjniaki, które są takie dobre, to o nich napisz...

Chyba, że jesteś kolejnym "ziomkiem", co niby wie, ale nie powie... Weź się... Wstydź...

@Koincydencja
Teraz przeleciałem kilka stron i nawet do twojego nie doszedłem... Chyba pomyliłeś mnie z kim innym

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 05 sierpień 2019 - 21:44


#676 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 sierpień 2019 - 21:38

Mogę napisać , z czystym sumieniem , że zrezygnowałem z bardzo szybkich blanków typu : EXTRIM, ELITE  na korzyść blanków z JP ....

... Dlaczego ??? , ano dlatego , bo pracują cieplej i głębiej od np. ww. pomimo zachowania sprężystości i względnej szybkości...

Nauczony praktyką zrezygnowałem z ekstremalnie szybkich , krótkich wędek z których spadały mi ryby. 

Postawiłem na dłuższe wędki od 240cm  , które dają mi lepszy komfort łowienia w każdym względzie.

Która ??? mam ich kilka ... i podpowiem , że nie trzeba 2K !!! by być bardzo zadowolonym . 

Nie będę podawał modeli ni firm - bo się zaraz zacznie "lokowanie produktu"  - poza tym w pierwszym zdaniu jest chyba wszystko wyjaśnione ...


  • HaDe i count_martin3z lubią to

#677 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 21:40

Co ma napisać ??? , że mam obecnie kilkanaście wędek rożnych producentów, gramatur, mocy długości itd.... , których używam do łowienia sandaczy ... , a ze 2 razy tyle "przerobiłem" oraz opisywać wszystko by zaraz ktoś stwierdził , że to o dupę.... bo najlepsze wędki to MIKADO INAZUMA

To lepiej napisać, że jest tzw. Golden Boy, ale nie powiem jak się nazywa naprawdę, bo ktoś mnie skrytykuje... Zauważ, w jakim dziale forum jesteś....
  • strary i januszz lubią to

#678 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 21:41

Mogę napisać , z czystym sumieniem , że zrezygnowałem z bardzo szybkich blanków typu : EXTRIM, ELITE na korzyść blanków z JP ....
... Dlaczego ??? , ano dlatego , bo pracują cieplej i głębiej od np. ww. pomimo zachowania sprężystości i względnej szybkości...
Nauczony praktyką zrezygnowałem z ekstremalnie szybkich , krótkich wędek z których spadały mi ryby.
Postawiłem na dłuższe wędki od 240cm , które dają mi lepszy komfort łowienia w każdym względzie.
Która ??? mam ich kilka ... i podpowiem , że nie trzeba 2K !!! by być bardzo zadowolonym .
Nie będę podawał modeli ni firm - bo się zaraz zacznie "lokowanie produktu" - poza tym w pierwszym zdaniu jest chyba wszystko wyjaśnione ...

I to się nazywa KOLEŻEŃSKIE forum! Brawo i dziękuję za wymianę spostrzeżeń!
  • januszz lubi to

#679 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 sierpień 2019 - 05:39

I to się nazywa KOLEŻEŃSKIE forum! Brawo i dziękuję za wymianę spostrzeżeń!

Marcinku nie nakręcaj się :P .

Pamiętam jak zacząłem pisać o resstafine monster boron, to zaczęły się głosy dające mi do zrozumienia że jestem naganiaczem pewnego Pana...

Obecnie bardzo dobrze postrzegam blanki wyprodukowane na dalekim wschodzie. Jednego kija na nim już mam, drugi powinien dzisiaj dotrzeć do testowania i ewentualnego kupna.

Dla mnie ten pierwszy jest uniwersałem, no ale co będę tłukł w klawiaturę i mocno zachwalał, nie chcę znowu  usłyszeć że jestem naganiaczem kolegi Janusza.

Co odpowiada mnie nie musi odpowiadać drugiemu.

Organista lubi ogórki a ksiądz jego córki.....


  • sieko i S.N. lubią to

#680 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 06 sierpień 2019 - 06:48

Dzieci, czas na poobiednie leżakowanie. A starszaki niech idą na ryby....


  • Fiskare lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych