Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa BG 1500-8000 (Big Game, Black Gold)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1010 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 19 grudzień 2017 - 10:41

I właśnie o to mi chodziło, konkretnie i na temat. Podziękował kolego 😉
  • Vuko, kineret i ktm777 lubią to

#502 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 11:01

Wczoraj dotarła szpula do 3000.

Odnośnie wielkości w/w kołowrotków.Mam dwa  2500 i 3000.

Jeśli ktoś miał wcześniej styczność z młynkami Daiwy ,to BG jest adekwatna wielkością do wcześniejszych R4 jak Certate ,Bradia czy wyższe modele.

Szerokość szpulek taka sama jak w w/w modelach w tej samej wielkości .Body między 2500 a 3000  różni się wielkością ,więc myślę choć nie rozbierałem jeszcze ,że koła przekładni też będą się różnić.


  • kineret lubi to

#503 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 19 grudzień 2017 - 11:35

No ale to mówi samo przez sie, skoro obudowa jest większa to koło musi być większe.

#504 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 19 grudzień 2017 - 12:09

Zrobie powtórke

Załączony plik  Zrzutekranu_2017-12-19-12-07-14-046.jpeg   57,2 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  Zrzutekranu_2017-12-19-12-07-28-748.jpeg   66,92 KB   23 Ilość pobrań

#505 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 15:55

No ale to mówi samo przez sie, skoro obudowa jest większa to koło musi być większe.

Na logikę tak powinno być.



#506 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 grudzień 2017 - 15:34

Witam,

To ja zapytam kolegów tak;

Daiwa BG 2000 czy Bioaster 2500S ( nówka 2011r) do kijka 3-13g . Czyli w praktyce 5-10 g lata na stałe.

Podobne wagi i dobrze wyważają kije. Który byście zakupili  patrząc na jakość młynka, bebechy, etc..

Może ktoś miał takiego Biomka i może porównać - wypowiadając się w temacie. Sprawa dla mnie pilna... :)


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 21 grudzień 2017 - 15:34


#507 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 21 grudzień 2017 - 17:44

Kolego ja bym obstawiał Biomastera. Chodź tego w łapie nie miałem jak i innych. Ale obecnie użytkuje Saharę. Powiem tak Sahara w porównaniu do BG czy ninjy to miod. A domyślam się że biomek to dużo dużo lepszy młynek jak Sahara 🤣. Tylko zasadniczo to wiesz trochę inna kasa za BG i biomka😉. Do tej gramatury będzie idealny, a nawet z małym zapasem.
  • przemo_w lubi to

#508 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2017 - 21:55

Kolego ja bym obstawiał Biomastera. Chodź tego w łapie nie miałem jak i innych. Ale obecnie użytkuje Saharę. Powiem tak Sahara w porównaniu do BG czy ninjy to miod. A domyślam się że biomek to dużo dużo lepszy młynek jak Sahara . Tylko zasadniczo to wiesz trochę inna kasa za BG i biomka. Do tej gramatury będzie idealny, a nawet z małym zapasem.


Nie miałem tego ani tego to ci doradzę bo mam Saharę :D
Brawo.
Ja mam 3000 z tym że nie używałem jeszcze, miałem w ręku 2500 i oba na sucho kręcą idealnie, ładnie nasmarowane, tańsze od Biomka. Pod 10gr to ani Shimano ani Daiwe nie zajedziesz więc bierz to co bardziej Ci się opłaca lub podoba

#509 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 23 grudzień 2017 - 10:07

A widzisz gdzieś w mojej wypowiedzi że BG nie miałem. Naucz się czytać ze zrozumieniem dopiero później komentuj.

#510 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 grudzień 2017 - 10:25

Łukaszowi chyba o Biomka chodziło...

#511 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 23 grudzień 2017 - 10:29

Wypadało by konkretnie napisać o co komu chodzi.

#512 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 24 grudzień 2017 - 00:52

Ja też nie miałem żadnego, ale kręciłem i biomkiem, i BG. Przy lekkim spinie , jeśli Cię stać - Biomaster. Jak wyżej, i tak żadnego nie zajedziesz, a biomek pracuje bardziej maślanie. Bardziej, nie znaczy że BG to traktor w stylu Slammera.

Mając ten sam budżet, powiedzmy do 900zł na kołowrotek do różnych klas obciążenia, wybierałbym w każdej inny. Do lekkiego spina - Biomek, albo cos z wyższej półki Shimano. Do średniego i ciężkiego w słodkiej wodzie - Daiwa BG/Prorex/Saltiga, albo stare Shimano SW (TP, Biomek). Do ekstremalnej jazdy - Penn Spinfisher/Slammer.

Co nie znaczy, że mam zastrzeżenia do taniej, plastikowej Ninja w lightcie. Wręcz przeciwnie, spokojnie może konkurować z wielokrotnie droższym Shimano Technium. Kulturą pracy, nawojem. Bo trwałość - czas pokaże.

I odwrotnie, bo smarowałem i Spinfishera, i Ultegrę SS. Penn to moc bez dyskusji, tam nie ma co się zepsuć. Stare Shimano - dużo bardziej złożona konstrukcja, ale nadal widać założenia, że to ma ciągnąć, wszystko, zawsze, i bez zmiłuj. Równie dobrze można pytać, czy lepszy jest Chevrolet Impala, czy Mercedes 123...

#513 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:21

Panowie czy jest się czym martwić ?Chodzi o ten luz na korbie.Kołowrotek nowy, dopiero wyciągnięty z pudełka :

 

 

 



#514 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 styczeń 2018 - 23:22

Kurde niezle sprawdzasz :) do glowy by mi nie przyszlo probowac co do milimetra. Pociesze cie, wlasnie sprawdzilem i w 2500 tez tak mam, 2000 lezy gdzies w aucie wiec nie sprawdze. Jezeli chodzi o biomka i bg to wybralbym bg z uwagi na cene, jezeli cena nie ma znaczenia to twin power poprzednia wersja(podobna cena do biomka). Bardzo ladnie pracuja, chociaz 2000 ostatnio zabralem nad wode i raz czuc tryby a za chwilke maselko , cud miod malina . chyba trzeba bedzie zajrzec do srodka.



#515 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2018 - 23:46

Panowie czy jest się czym martwić ?Chodzi o ten luz na korbie.Kołowrotek nowy, dopiero wyciągnięty z pudełka :

 

 

Jak dla mnie to trzeba dołożyć na koło napędowe pod łożysko podkładkę 0,05 a może 0,10 ale wcześniej trzeba się upewnić że luz jest na przekładni. 



#516 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 styczeń 2018 - 07:49

Dwóch moich kolegów po tym jak pokręcili moją BG postanowiło kupić sobie ten kołowrotek , zarówno u jednego jak i drugiego występują podobne luzy jak u Ciebie .W jednym jest mniejszy luz a w drugim podobny ,jak już pisałem wcześniej nie kupię tego kołowrotka przez neta ,to tak jak z randką w ciemno ,można się nieźle rozczarować . Ta która Ja kupiłem spasowana jest idealnie ,jak oglądałem ją w sklepie to odrazu wiedziałem że będzie moja. Jeden z kolegów będzie swoją reklamował, zobaczymy co z tego wyniknie.

Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 05 styczeń 2018 - 07:52


#517 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:49

Każdy mechanizm wymaga potocznie zwanego luzu roboczego*. Taki luz jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania przekładni.

 

Różne rodzaje przekładni mają różne tolerancje*. W dużym skrócie: kute na zimno przekładnie Shimano mają (i potrzebują!) największego luzu roboczego, dlatego czasem sprawiają wrażenia "rozklekotanych", a frezowane przekładnie mają najmniejzy luz, który czasem wydaje się byc zerowy, ale oczywiście istnieje. Z odlewanymi przekładniami bywa różnie, aczkolwiek gdy są dobrze wykonane (Daiwa BG) to funkcjonują precyzyjne i pracują równo i bardzo płynnie.

 

Każdy kołowrotek posiada fabrycznie dobrany zestaw podkładek dystansowych*, korygujących luzy do odpowiedniego poziomu tolerancji.

 

Luz z filmiku wygląda całkowicie normalnie. Moja rada, nic nie otwieraj, bo najzwyczajniej nie ma takiej potrzeby. Jeśłi jesteś zadowolony z produktu to kręć i łów ryby :) 

Jeśli natomiast taki luz komuś przeszkadza, to niestety musi pogodzić się z faktem, że będzie musiał zapłacić znacznie więcej za odpowiednią maszynkę.

 

* Rzeczoznawców z doktoratem z nauk o kołowrotkach proszę o wstrzymanie się od poprawiania pisowni technicznej, tekst był pisany pod kątem* zwykłego użytkownika, nie inżynierów mechaniki precyzyjnej.


  • nalewator lubi to

#518 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 styczeń 2018 - 15:00

Ty masz gotowce przygotowane na konkretne okazje?
Kolejny raz wklejasz to samo....
Co do luzu z filmiku to się nie wypowiadam ....bo nie w taki sposób się to sprawdza. Tobie gratuluje wprawnego oka...

#519 OFFLINE   ksyweksto

ksyweksto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaFrankfurt am Main

Napisano 12 styczeń 2018 - 12:25

Zdecydowałem się na zakup kołowrotka daiwa bg zastanawiam się teraz tylko nad rozmiarem który będzie lepiej pasował do kijka dragon hm69 trout 7-25g, wędkować będę na rzece dużej rzece głównie gumkami z główka max do 15g cel - sandacz/szczupak.
Który model będzie odpowiedni?

E: ewentualnie daiwa prorex 2500 w której szpula jest od 2500 a body od 3000

Użytkownik ksyweksto edytował ten post 12 styczeń 2018 - 12:27


#520 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 styczeń 2018 - 12:35

2500


  • popper lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych