Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe przynety RH


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
807 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 wrzesień 2012 - 12:49

czyli w skrócie... Chcesz łowić zeby na ukleje RH ... domaluj jej oko markerem

#122 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 wrzesień 2012 - 12:55

..większość tychpo przejściach ma podmalowane slepia :lol:

#123 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 20 wrzesień 2012 - 13:22

Lekko sinawe te ślepka :unsure: moze po Czeskim metanolu ;) :lol:

#124 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 wrzesień 2012 - 14:54

Bo to specjalna imitacja martwej uklei i jej ostatnich podrygów <_< :lol:

#125 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 wrzesień 2012 - 10:10

Może znajdę oczka które nigdy nie odpadną. Mimo to moja ukleja po braniu wygląda duuuużo lepiej od prawdziwej.



Załączone pliki

  • Załączony plik  Cotlet.jpg   126,5 KB   809 Ilość pobrań


#126 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 wrzesień 2012 - 12:10

...bez porównania ;) ...

#127 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 27 wrzesień 2012 - 12:27

uuu ale ja cos pogryzło...musiało boleć

#128 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 wrzesień 2012 - 18:32

Z okiem czy bez oka to nadal jedyna przynęta która potrafi dać jednego dnia 6 „Mariolek” B)

#129 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 wrzesień 2012 - 20:40

...oczko, to swoisty celownik dla rap (dżołk). A tak serio, rapom to dynda czy puszczają gałkę czy nie...praca i jeszcze raz praca.
A Mariolki często przeplatają się z dobrymi Z(e)dzichami <_<...

#130 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 27 wrzesień 2012 - 20:44

To wy nie widzieliście jak wyglądają moje ukleje:) :huh: a i tak łowią :D zgadzam się z patu praca jest najważniejsza reszta detali ma już mniejsze znaczenie.

#131 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 wrzesień 2012 - 21:25

Mam kilka kapitalnych ujęć filmowych jak bolek atakuje „Ołówek”. Widać na nich jaki problem mają z tym celownikiem. No ale jak tu se wcelować jak się ma oczy tu gdzie my mamy uszy :D

#132 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4916 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 wrzesień 2012 - 21:33

Większość ryb ma z tym problem (położenie oczu) na szczęście kiedy występuje martwy punkt ryba jest na tyle blisko ofiary, że działają inne, bardziej subtelne zmysły. Ryba wtedy czuje coś jak człowiek, któremu w ciemnym pokoju coś otarło się o włosy na ciele. Więc to kolejny dowód na to, że liczą się drgania a nie tapeta B)

Wiem, że tak nie wolno ale w tym roku pozwoliłem sobie przerobić to na przynętę, kiedy padło w pobliżu kleni, atakowały bez namysłu mimo braku malowania czy ściągania.

http://www.dowcipnie.com/1043-1570-thickbox/nasadka-wibracyjna-s7480.jpg

#133 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 wrzesień 2012 - 21:46

Kiedy działają te inne zmysły, to działają. W jeziorze bolek zasysa bez problemów nawet agresywnie prowadzonego chlapaka. Ale już w rzece, np. za przykosą, mają z tym spory problem. Na 10 ataków udaje się zapiąć 2-3 ryby.

#134 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 wrzesień 2012 - 21:51

Większość ryb ma z tym problem (położenie oczu) na szczęście kiedy występuje martwy punkt ryba jest na tyle blisko ofiary, że działają inne, bardziej subtelne zmysły. Ryba wtedy czuje coś jak człowiek, któremu w ciemnym pokoju coś otarło się o włosy na ciele. Więc to kolejny dowód na to, że liczą się drgania a nie tapeta B)

Wiem, że tak nie wolno ale w tym roku pozwoliłem sobie przerobić to na przynętę, kiedy padło w pobliżu kleni, atakowały bez namysłu mimo braku malowania czy ściągania.

http://www.dowcipnie.com/1043-1570-thickbox/nasadka-wibracyjna-s7480.jpg

...perwery te Twoje klenie <_< ...chyba, że jerkowałeś tym cock-ustrojstwem :huh:

#135 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4916 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 wrzesień 2012 - 21:53

Zwyczajnie nakładają się fale i fałszują obraz dlatego grube cwaniaki wolą żerować tam gdzie im nie szumi...

@patu, mam powody myśleć, że nie tylko moje :lol: Dodam, że te eksperymenty nie miały na celu złowienia okazów a służą mi do znalezienia skutecznej przynęty na bolenie, takiej, która będzie zawsze łowiła, wierzę, że taką przynętę w końcu uda mi się zrobić.
  • skibek20 lubi to

#136 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 wrzesień 2012 - 07:37

Grube czy chude stoją tam gdzie jest co zjeść i nie patrzą czy szumi czy nie. Wybierają miejsca z których jest dogodna pozycja do ataku i bardzo często wykorzystują szum wody do maskowania swojej obecności. To po pierwsze. Po drugie, nie ma i nie będzie jednej uniwersalnej przynęty na bolenie. I całe szczęście bo łowienie tej ryby było by koszmarnie nudne, bo np. u nas by jej już dawno nie było. Amerykanie czy Hiszpanie pokochali bassy za ich umiejętność adaptacji do lokalnych warunków, co wymusza od łowiącego sporo wysiłku aby jej przechytrzyć. Boleń pod tym względem przebija bassa bo nie jest rybą statyczną co jeszcze bardziej komplikuje łowienie. Łowię jej od 1975 r ale nadal się czegoś o nich dowiaduję. Ostatnie ciekawe odkrycie to, że w jednej miejscówce ryby łowiliśmy dopiero po południu pomimo tego, że polowały intensywnie od rana. Brały jak się najadły i zaczynały się bawić ukleją. Oznaką tego były częste wyskoki w powietrze. To zjawisko obserwowałem wielokrotnie w miejscach koncentracji uklei. A co do „Mariolek” to wyczytałem kiedyś, że do dużych rozmiarów dorastają głównie samice. Ponieważ po za okresem tarła trudno ustalić płeć, przyjąłem to za pewnik.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Jump01.jpg   148,09 KB   403 Ilość pobrań


#137 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 wrzesień 2012 - 07:56

...chyba w większości gatunków rodzimych gatunków ryą samice przerastają samców, dobrze że u homo sapiensów nie ma takich tendencji...choć coraz częściej można zauważyć odstępstwa od normy:). P.S. ZeDZICHY to zedy,sandacze,nie kojarzyć z partnerami Mariolek :D

#138 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 wrzesień 2012 - 08:58

Takie wyskoki boleni kojarzą mi się nieodparcie z tym:



Oglądałem film o tym jak rekiny wykorzystują ukształtowanie dna żeby zrobić sprint ku powierzchni po uchatkę. Nawer jak żarłacz nie trafi dobrze to sama siła uderzenia ogłusza futrzaka. Myślę, że analogia uzasadniona B)

Załączone pliki



#139 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 wrzesień 2012 - 09:30

Oglądałem te filmy o rekinach dosyć dokładnie i analogia jest. Miejsc dużej koncentracji pokarmu i bawienie się ofiarą zanim się ją połknie. Mimo to bolki skaczą nie tylko za ukleja ale też jak są maksymalnie najedzone. Najbardziej spektakularne widowisko oglądałem w Rożnowie kiedy to wyskok bolenia, nie za uklej, było widać co kilka minut. Pływały w zupie z uklei która spłynęła właśnie z rzeki do zaporówki i było jest gęsto na cofce. Od rana do południa były tylko ataki na ukleje a potem istny balet skaczących rap. Na przykosach widziałem to samo mnóstwo razy. Scenariusz identyczny. Za to nie żerujące bolki spławiają się jak orki.
  • skibek20 lubi to

#140 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 wrzesień 2012 - 09:53

Oglądałem te filmy o rekinach dosyć dokładnie i analogia jest. Miejsc dużej koncentracji pokarmu i bawienie się ofiarą zanim się ją połknie.


Plus jeszcze wykorzystanie ukształtowania dna do nabrania prędkości żeby wyjść do powierzchni (i ponad nią).

Tak czy siak - fascynujące ryby.