Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskusja o propozycji konieczności filmowania wypuszczania okazów.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
100 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 30 listopad 2016 - 14:51

Widzę że zima zawitała już w pełni na forum B)


Nie tylko na forum.

#62 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 30 listopad 2016 - 15:27

Regulamin wstawiania zdjęć jest prosty. Wstawiamy ryby wypuszczone spełniające minimum forumowe. Jak ktoś ma wątpliwości to zgłasza to moderatorom bez wywoływania niepotrzebnej burzy.
Po co to komplikować. Bo kilka osób chce zobaczyć moment wypuszczania ryby?
Czasami nagrywam lub robię zdjęcie wypuszczanej rybie ale to ja będę decydował czy chcę to pokazać a nie kilku krzykaczy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#63 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 30 listopad 2016 - 15:51

Regulamin wstawiania zdjęć jest prosty. Wstawiamy ryby wypuszczone spełniające minimum forumowe. Jak ktoś ma wątpliwości to zgłasza to moderatorom bez wywoływania niepotrzebnej burzy.
Po co to komplikować. Bo kilka osób chce zobaczyć moment wypuszczania ryby?
Czasami nagrywam lub robię zdjęcie wypuszczanej rybie ale to ja będę decydował czy chcę to pokazać a nie kilku krzykaczy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Czyli nie zalezy Ci na dobrym stanie polskich wód? Już widze jak watki z chwalenia sie rybami by uszczuplały bo trzeba wypuścić tyle mięsa. Pustka by nastala w tych tematach, wszyscy na forum krzycza o c&r a nad woda slychac tylko głuchy dźwięk rozbijanych zaraz po złowieniu rybich łbów. Prawda jest taka że 99% wędkarzy zabiera ryby, na tym forum wcale nie jest dużo lepiej... Oj ale będzie krzyk zaraz :)


  • Jopek1971 lubi to

#64 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 30 listopad 2016 - 16:39

Czyli nie zalezy Ci na dobrym stanie polskich wód? Już widze jak watki z chwalenia sie rybami by uszczuplały bo trzeba wypuścić tyle mięsa. Pustka by nastala w tych tematach, wszyscy na forum krzycza o c&r a nad woda slychac tylko głuchy dźwięk rozbijanych zaraz po złowieniu rybich łbów. Prawda jest taka że 99% wędkarzy zabiera ryby, na tym forum wcale nie jest dużo lepiej... Oj ale będzie krzyk zaraz :)

A co te filmiki miały by wspólnego z poprawą stanu polskich wód? Chyba by tylko pomogły w ustaleniu dobrej mety.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • Friko, Pumba i Andru77 lubią to

#65 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 30 listopad 2016 - 16:41

A gdzie tak napisalem? Popierasz wypuszczanie ryb?

Odniosłem się do Twojego cytowania mojej wypowiedzi. Popieram, bo sam wypuszczam. Ale nie popieram robienia z tego cyrku, pucowania się medialnie i parcia by za wszelką cenę to udowadniać. To już zakrawa o fanatyzm a jak wiadomo z łaciny ma to powiązanie ze słowem "szalony". A jak ktoś jest szaleńcem to ma deko zryty beret.

Fanatyczne C&R tak jak z homoseksualistami. Spoko, tylko we własnym zaciszu proszę.

Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 30 listopad 2016 - 16:41


#66 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 30 listopad 2016 - 16:46

.Prawda jest taka że 99% wędkarzy zabiera ryby, na tym forum wcale nie jest dużo lepiej... Oj ale będzie krzyk zaraz :)

I właśnie ideą C&R jest aby te 99 % robiło to z głową , sensownie , okazjonalnie , na styk , oszczędzając najbardziej wartościowe okazy i medalowe sztuki.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 30 listopad 2016 - 16:47


#67 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 30 listopad 2016 - 16:48

A co te filmiki miały by wspólnego z poprawą stanu polskich wód? Chyba by tylko pomogły w ustaleniu dobrej mety.
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Nie trzeba filmu , zwykle zdjęcie. Skoro forum jerkbait promuje c&r to gdzie jak nie tu promować ta idee. Jaki jest problem w zrobieniu dwoch a nie jednego zdjęcia gdy się ma dobre intencje?
Ktos chce zabrać rybę zgodnie z rapr, niech tak robi , ale niech nie lansuje się z rybą na forum popierajacym no kill.
Wiem że beretujacym ryby byloby to bardzo nie na rękę
  • Zed Zgred lubi to

#68 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 30 listopad 2016 - 17:56

Czyli nie zalezy Ci na dobrym stanie polskich wód? Już widze jak watki z chwalenia sie rybami by uszczuplały bo trzeba wypuścić tyle mięsa. Pustka by nastala w tych tematach, wszyscy na forum krzycza o c&r a nad woda slychac tylko głuchy dźwięk rozbijanych zaraz po złowieniu rybich łbów. Prawda jest taka że 99% wędkarzy zabiera ryby, na tym forum wcale nie jest dużo lepiej... Oj ale będzie krzyk zaraz :)

Znam spora grupę wędkarzy z tego forum którzy w 100% stosują na kill - wiec jest troche lepiej niż ci sie wydaje :) poza tym jest regulamin jaki jest - chcesz filmować wypuszczenie ryby - proszę bardzo tylko pozniej wstaw na forum i daj przykład - bo poki co sporo krzyku a z strony broniących tego pomysłu ani jednego własnego przykładu.
Z tym parciem na szkło... ja wiem chyba po to sa wątki aby mozna było sobie pooglądać zdobycze kolegów - kit tu nie pisze o nich jako o guru - ja wielu gatunków nie lowie a cieszę sie oglądając zdjecia ich na forum. Oby tak zostało.

Nie, nie zabieram ryb :)
  • Paweł Bugajski, eRKa i Krzysiu lubią to

#69 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 30 listopad 2016 - 18:27

Meme 

 

dokładnie jak ja i nie wstawiam na forum, po prostu nie czuję takiej potrzeby. Wszystkie pływają i mają się dobrze.

 

Najważniejsze to uświadamiać, że warto chociaż duże sztuki wypuszczać. Mój tato jeszcze kilka lat temu nie wyobrażał sobie, jak można takie ryby wypuszczać. A teraz zastanawia się jak można je zabić.

 

Ale to była moja i brata ciężka praca nad nim  ;)



#70 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 30 listopad 2016 - 18:30

Znam spora grupę wędkarzy z tego forum którzy w 100% stosują na kill - wiec jest troche lepiej niż ci sie wydaje :) poza tym jest regulamin jaki jest - chcesz filmować wypuszczenie ryby - proszę bardzo tylko pozniej wstaw na forum i daj przykład - bo poki co sporo krzyku a z strony broniących tego pomysłu ani jednego własnego przykładu.
Z tym parciem na szkło... ja wiem chyba po to sa wątki aby mozna było sobie pooglądać zdobycze kolegów - kit tu nie pisze o nich jako o guru - ja wielu gatunków nie lowie a cieszę sie oglądając zdjecia ich na forum. Oby tak zostało.

Nie, nie zabieram ryb :)

Znam przypadek jak gościu targał przez pół kilometra wiklinowego gąszczu suma by kolega zrobił mu fotkę, sum został wypuszczony ale czy przeżył tego nie wiem, jedno jest pewne, parcie na szkło łowcy sumek nie będzie mile wspominał :lol:



#71 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2016 - 18:44

...poki co sporo krzyku a z strony broniących tego pomysłu ani jednego własnego przykładu.

Tam gdzie łowię ciężko o okaz a kamerkę mam od niedawna. Przed chwilą wrzuciłem na yt:

Nie zabieram ryb.


  • Maciej1979 i eRKa lubią to

#72 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 30 listopad 2016 - 18:51

I od razu lepiej :) dawaj przykład na forum, w wątkach rybnych a moze inni wezmą przykład z Ciebie :)

#73 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 30 listopad 2016 - 19:23

No spoko, tylko teraz trzeba wywalić kilka setek na kamerę, zawsze pamiętać o zapasowym aku, później obrobić film i na forum.

Według niektórych daje to chwilowe 100% C&R. Gdyby kolega zrobił tylko foto część dyskutujących stwierdziła by, że ryba prawdopodobnie dostała w beret.

Wychodzi na to, że trzeba zainwestować dla ludzi których nie znamy po to by nie nazwali nas mięsiarzami. Owi ludzie i tak by tylko krytykowali.

Ja bym osobiście tak się nie pucował dla kogoś, kto dla mnie nie istnieje a jeszcze do tego w słaby sposób obraża. Dlatego zostaję przy swoim i nie popieram pomysłu z filmowaniem.
  • Majo, Tomas81 i Bułka lubią to

#74 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2016 - 19:49

250 z przesyłką i dwoma akumulatorami sjcam4000 na alliexpres. Przyda się jako wideorejestrator do samochodu a czasami jako pamiątka z ryb, jazdy na rowerze, wycieczki w góry itd. Wycięcie odpowiedniego momentu do mp4 to 5 minut. Darmowy program np shotcut zaznaczamy odkąd dokąd wytnij eksportuj i upload na YouTube.

Nikt nikogo mięsiarzem nazywać nie będzie. Fajnie by było natomiast gdyby zdjęcia i filmiki mogły ze sobą koegzystować.

Regulamin "Zasady umieszczania zdjęć/filmów na forum jerkbait.pl" jest według mnie nie przystosowany do dzisiejszych standardów. O ile do zrobienia zdjęcia wymagany jest pewien okres czasu o tyle w przypadku filmów nie. Dlatego nie wrzucamy zdjęć ryb takich jak szczupak poniżej 75 cm czy boleń 65 cm. Inaczej wygląda to w przypadku kamer zamontowanych np na głowie lub gdy ktoś nas kameruje. Powinno się dla filmów wprowadzić mniejsze wymiary bo przecież nie tracimy czasu na wykonanie zdjęcia. Dodatkowo wprowadzić maksymalny czas w którym ryba na filmie powinna wrócić do wody od wyjęcia jej z naturalnego środowiska. Oczywiście bez cięć co zresztą widać na materiale.


  • crizz100 lubi to

#75 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 30 listopad 2016 - 20:09

No spoko, tylko teraz trzeba wywalić kilka setek na kamerę, zawsze pamiętać o zapasowym aku, później obrobić film i na forum.

Według niektórych daje to chwilowe 100% C&R. Gdyby kolega zrobił tylko foto część dyskutujących stwierdziła by, że ryba prawdopodobnie dostała w beret.

Wychodzi na to, że trzeba zainwestować dla ludzi których nie znamy po to by nie nazwali nas mięsiarzami. Owi ludzie i tak by tylko krytykowali.

Ja bym osobiście tak się nie pucował dla kogoś, kto dla mnie nie istnieje a jeszcze do tego w słaby sposób obraża. Dlatego zostaję przy swoim i nie popieram pomysłu z filmowaniem.


Wystarczy zwykła fotka, po co jakieś filmy. Gdzie ma być propagowane wypuszczanie ryb jak nie tu?
  • wicher_dziki_koń lubi to

#76 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 30 listopad 2016 - 20:20

Wystarczy zwykła fotka, po co jakieś filmy. Gdzie ma być propagowane wypuszczanie ryb jak nie tu?

Wypuszczałeś kiedykolwiek dużą silną niezajechaną w czasie holu rybę wychylając się za burtę i robiąc druga ręką zdjęcie? Chyba nie wiesz o czym piszesz? Bo robienie zdjęć małym rybom większość sobie dawno odpuściła , dla dobra ryb. 



#77 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2016 - 20:46

Kolega @crizz100 przecież ironizuje.

 

Edit: Chyba. xD


Użytkownik hvast87 edytował ten post 30 listopad 2016 - 20:48


#78 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 30 listopad 2016 - 20:50

Zmartwię cię - takie kontrole są wręcz nielegalne w świetle obowiązującego prawa. Brak podstaw.

 

To co jak mnie gliniarze zatrzymają do kontroli i każą dmuchać w balonik to mam im powiedzieć, że to nielegalne i nie będę dmuchał?



#79 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2016 - 21:09

Kolega @psulek raczej ma rację.


Użytkownik hvast87 edytował ten post 30 listopad 2016 - 21:10

  • Maciej1979 lubi to

#80 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 30 listopad 2016 - 22:08

No i co za problem ? Akurat kontrole trzeźwości to najlepsza rzecz jaką robi policja i tak samo jak nad wodą mogą mnie codziennie kontrolować na drodze . Ten filozof z auta bije chęcią dostania konkretnego wpi..e...olu na km , jak ja nie znoszę takich typów !

Hvast na szczęście tym forum rządzą mądrzy ludzie , jestem spokojny o ich decyzje w tym przypadku ;) A dyskutować sobie możesz tak jak ten ''pacjent'' - powodzenia.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 30 listopad 2016 - 22:12

  • radek_u, Artek i eRKa lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych