Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskusja o propozycji konieczności filmowania wypuszczania okazów.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
100 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 30 listopad 2016 - 22:20

No i co za problem ? Akurat kontrole trzeźwości to najlepsza rzecz jaką robi policja i tak samo jak nad wodą mogą mnie codziennie kontrolować na drodze . Ten filozof z auta bije chęcią dostania konkretnego wpi..e...olu na km , jak ja nie znoszę takich typów !

Hvast na szczęście tym forum rządzą mądrzy ludzie , jestem spokojny o ich decyzje w tym przypadku ;) A dyskutować sobie możesz tak jak ten ''pacjent'' - powodzenia.

Masz rację, filozofów i pajaców nie brakuje, zarówno na drogach,jak i nad wodą.


  • Szymon82 lubi to

#82 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2016 - 22:47

Też uważam że takie kontrole są bardzo dobre ale mimo wszystko policja która ma stać na straży prawa i porządku powinna w pierwszej kolejności go przestrzegać. Więc daleko jestem od nazywania tych ludzi którzy nie dają sie kontrolować pajacami skoro są po stronie prawa. Morawiecki powiedział że tak ciężko pracują niech dadzą policji możliwość legalnej kontroli trzeźwości, póki co dla mnie to jest patologia.

#83 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 grudzień 2016 - 00:22

Kolega @psulek raczej ma rację.

Witam

 

Ciekawe co by się działo w USA,w Szwajcarii czy w Rosji choćby...w takiej sytuacji...

 

Gość po pierwszym zdaniu leżał by na glebie i niewykluczone,że jeszcze kilka pał by zarobił...

 

To,że mamy ułomne prawo, nie znaczy, że mamy popadać w paranoję. A nie znam państwa na świecie gdzie nie byłoby policji.Ktoś zna?A zdrowy rozsądek mówi, że kontroli należy się poddać...

 

Co do filmowania, fotografowania, opisywania ....jak ktoś chce i lubi to czemu nie. Ja jak jestem na rybach wolę się skupić właśnie na nich.

 

Mam jedną fotkę z rybą...wystarczy.

 

Wypuszczam.Tak jak już tutaj gdzieś pisałem - od trzech lat wypuszczam wszystko.I naprawdę mało mnie obchodzi kto co pomyśli o mnie.Że bez fotki zabieram,czy po co chodzę na ryby jak nic nie przynoszę.I powiem jeszcze jedno - taki przykład działa.Kolega też zaczął wypuszczać.Jeszcze nie wszystko, lecz kilku rybek dla "kotka" już nie bierze.A brał wszystko..

I myślę,że tędy droga....własnym przykładem.

 

Pozdrawiam - Romek


Użytkownik wobo edytował ten post 01 grudzień 2016 - 00:24

  • Krzysiu lubi to

#84 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:44

Proponuję inne podejście do sprawy,na portalu wpisujemy w regulaminie ,że można wstawiać tylko zdjęcia złapanej ryby razem z filmikiem,na którym widać jak okaz wraca do wody.Do szanownego admina Remka @remek  i kolegi moderatora Piotra @milupa myślę ,że warto rozważyć taki pomysł,powiem nawet więcej,ten punkt regulaminu można rozszerzyć o comiesięczny konkurs,w którym forumowicze głosują i wybierają najlepszą propozycję,zwycięzca otrzyma nagrody rzeczowe,jeśli będzie problem z nagrodami,ponieważ sam robię wahadłówki i obrotówki,jestem w stanie co miesiąc wyasygnować komplet błystek.Myślę,że koledzy i koleżanki twórcy też by się może dołączyli,ja w każdym razie zgłaszam chęć takiej promocji C&R i możecie mnie trzymać za słowo.


Może jeszcze pieczęć wójta i podpis sołtysa o wpisie do księgi nie zapominając ?

#85 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 10:06

Nie zapominajmy ze przy kręceniu filmu powinien być obecny urzędnik partyjny aby sprawdzał na bierząco zgodność filmu z obecnie panująca poprawnością polityczna:)
Nie dajmy sie zwariować

#86 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2016 - 11:13

skończcie tę głupią dyskusję, kto będzie chciał wrzuci filmik, kto nie, nie wrzuci i tyle  w temacie. Po co bić pianę.



#87 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2016 - 12:23

skończcie tę głupią dyskusję, kto będzie chciał wrzuci filmik, kto nie, nie wrzuci i tyle  w temacie. Po co bić pianę.



Fora są po to żeby dyskutować, bez dyskusji nie będzie forum. Ci do pomysłu to wg mnie jest absurdalny bo to tylko utrudni wszystko, a ten co ma apetyt na rybki i tak nie zrezygnuje tylko dlatego żeby mógł się pochwalić na forum. Ja chcę na fotce widzieć ładną żywą rybkę, a za to co się później z nią stanie niech się wstydzi fotograf, nie oglądający :)

#88 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 01 grudzień 2016 - 12:24

Jako nowa osoba na Forum, czytając powyższą rozmowę, nie wrzucam zdjęć, i niezbyt chętnie udzielam się w wątkach. Skutecznie odstraszacie ludzi. Możecie wylać litry hejtu na moją głowę, mam to głęboko...... A jezeli już, to kto prowadzi dofinansowanie do sprzetu? Kto będzie podbijać homologację kamer? Czy do zamieszczonego filmu będę musiał dołączyć pismo stwierdzające iż płacę abonament radio-tv? W jakim kierunku to wszystko idzie......... Wolę te kilka stów wydać na woblery. I mimo iż będę miał nagranie z wypuszczania ryby z udziałem Gminnego Ośrodka Kultury poparte patronatem organów Wojewódzkiej Komendy to i tak znajdzie się Taki co powie: eeee tam, i tak ryba była na smyczy i poza kamerą zjadł na surowo bo doczekać się patelni nie mógł. Ludzie, dajcie sobie na wstrzymanie. Pozdrawiam ,,zdrowo,, myślących.



#89 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2016 - 12:33

Fora są po to żeby dyskutować, bez dyskusji nie będzie forum. Ci do pomysłu to wg mnie jest absurdalny bo to tylko utrudni wszystko, a ten co ma apetyt na rybki i tak nie zrezygnuje tylko dlatego żeby mógł się pochwalić na forum. Ja chcę na fotce widzieć ładną żywą rybkę, a za to co się później z nią stanie niech się wstydzi fotograf, nie oglądający :)

 

Dyskutować trzeba z sensem i czytać również z sensem.



#90 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2016 - 12:42

Dyskutować trzeba z sensem i czytać również z sensem.


Czego wg ciebie nie zrozumiałem?

#91 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2016 - 12:48

Gofer1005

 

bez obrazy

 

napisałem to co Ty czyli, że ten pomysł jest absurdalny  :) , więc dyskusja jest bez sensu  ;)

bez obrazy dla autora pomysłu


  • godski lubi to

#92 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2016 - 13:09

A no dokładnie kto wrzuci to fajnie ale nie można przymuszać :)
  • silurus i wicher_dziki_koń lubią to

#93 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2016 - 13:18

doszliśmy do konsensusu

 

:D  :D  :D  :D

 

miłego dnia  ;)



#94 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 grudzień 2016 - 14:44

Doszliśmy do pewnego progu. Następuje powielanie argumentów, gdyż - mam wrażenie - wyczerpały się. Mam zamiar dziś wieczorem zamknąć dyskusję. Jeśli macie jeszcze coś sensownego do powiedzenia, bardzo proszę. Później będzie czas na małe podsumowanie i wewnątrz redakcyjne podjęcie decyzji.


  • Friko i wicher_dziki_koń lubią to

#95 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 grudzień 2016 - 15:17

Doszliśmy do pewnego progu. Następuje powielanie argumentów, gdyż - mam wrażenie - wyczerpały się. Mam zamiar dziś wieczorem zamknąć dyskusję. Jeśli macie jeszcze coś sensownego do powiedzenia, bardzo proszę. Później będzie czas na małe podsumowanie i wewnątrz redakcyjne podjęcie decyzji.

Czekałem kiedy kolega to zrobi,propagowanie tego tematu jest jednak bardzo ciężkie,niemniej jeśli przedstawicie propozycje "nie przymuszania" tylko konkursu z filmami z uwalniania okazów,jestem dalej gotów wspierać to nagrodami w formie błystek,które robię.Chyba ,że uważacie ,że ja mam "parcie nie wiadomo na co",chcę to robić społecznie i w zamian nic nie chcę to proszę uważać temat za nie były,rozgłosu nie potrzebuję,możecie nawet mi wyłączyć polubienia,bo co niektórzy mi to tu zarzucali,że poruszyłem taki temat,żeby nabić postów i polubień.


  • wicher_dziki_koń lubi to

#96 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2016 - 15:31

Konkurs jak najbardziej, nawet miesiarza może odmienić np pomyśli wypuszczę jednego szczupaka wygram 5 blaszek na które zlowię 10 szczupaków i je zjem :)

A tak na serio jestem za , fajny pomysł i motywujący również :)
  • Kamil_Be i Krzysiu lubią to

#97 OFFLINE   hombre06

hombre06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 01 grudzień 2016 - 22:33

Jeśli ktoś chce robić filmiki z wypuszczania - super, jeśli ma taką możliwość i chęć to popieram. A jeśli ktoś chce narzucić robienie filmików czy chociażby zdjęć z wypuszczania ryb to niech w łeb się stuknie i wyobrazi sytuację, że łowi z metrowego murka i wyciągnie dużego szczupaka.

 

Nie wiem jak koledzy, ja w takiej sytuacji żeby go wypuścić albo klękam i upuszczam go z jak najniższej wysokości albo odkładam go do wody podbierakiem. Nie trzeba być geniuszem, żeby stwierdzić, że w obu sytuacjach obie ręce są zajęte. Ale w zamian mogę zrobić filmik lub zdjęcie z wypuszczania, tylko chyba rybkę będę musiał butem wodować. C&R jak w mordę strzelił  :wacko:



#98 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 23:24

Miałem przyjemność widzieć cudowny przykład c&r. Goście na łódce złapali szczupaka może z 90cm wyciągnęli i bach go w łeb. Potem do wody na zdjęcie że niby puszczają i w skrzynkę.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#99 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 01 grudzień 2016 - 23:49

Miałem przyjemność widzieć cudowny przykład c&r. Goście na łódce złapali szczupaka może z 90cm wyciągnęli i bach go w łeb. Potem do wody na zdjęcie że niby puszczają i w skrzynkę.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka


I większość tak robi, widać to zresztą po tym temacie. Pisac po forach umieją, a jak jest temat ochrony ryb i głupiego zdjęcia to zaraz podłapali że ciężko zrobic film. A zdjęcie z rybą łatwo zrobić?
Mięso rządzi jak widać nie tylko u gumofilców ale i u profi wędkarzy z pozłacanymi stellami. Byle napchac lodówki
  • wicher_dziki_koń lubi to

#100 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 grudzień 2016 - 09:28

Trochę statystyk:

W wątku zabrały głos 32 osoby. 5 poparło pomysł zmiany regulaminu, 21 było przeciw, 6 co prawda zabrało głos, ale bez przedstawiania swojego stanowiska. 

 

Pomysł każdego konkursu dla naszych forumowiczów jest bardzo dobry. Zarówno pomysłodawcę, jak i ewentualnych sponsorów takiego konkursu zapraszam do kontaktu na priv, byśmy mogli wspólnie ustalić szczegóły.

 

 

Stanowisko redakcji w sprawie ewentualnej zmiany regulaminowej zostanie przedstawione w niniejszym wątku, niezwłocznie po podjęciu decyzji.


  • Friko i Krzysiu lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych