Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciężki sprzęt muchowy "na początek"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   luxuss

luxuss

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaJaworzno

Napisano 12 maj 2011 - 18:11

Witam,
Zdaje sobie sprawę, że było już wiele tematów tego typu (pewnie przeczytałem większość z nich), lecz potrzebuję pomocy doświadczonych kolegów. Po dość długiej przerwie postanowiłem powrócić do łowienia, wybrałem muchę (metoda w której nie mam za dużego doświadczenia). Chcę łowić szczupaki na muchę (zarażony filmami na yt). Próbowałem łapać tym co mam, mianowicie Robinson aquarius 6/7 2,85m, Jaxon mega fly 6/, dokupiłem tani sznur 7 intermediate. Myślałem, ze jakoś dam rade (mimo wyczytanych ostrzeżeń w wielu postach/artykułach). No niestety rzuty wychodzą słabe na bank to nie wina tylko mojego sprzętu, ale również mojej zabójczej techniki (chociaż z każdą wyprawą idzie coraz lepiej). Dlatego proszę o pomoc, dysponuję kwotą ok 2ooo zł chciałbym za to kupić kij, kołowrotek (z przynajmniej 1 szpulą zapasową) i 2 sznury. Kij myślałem zamówić w którejś pracowni (tylko w jakiej?) na blanku CD ICT #9, zda egzamin, a może za tą cenę znajdę coś lepszego? Rozpisałem się zbytnio, koledzy proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Wojtek

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 maj 2011 - 19:26

Z tego co wiem to Mifek coś bąkał że ma do sprzedania zestaw szczupakowy #9

#3 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 maj 2011 - 20:15

Kijek już od niego nabyłem

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 maj 2011 - 20:20

A, takie buty
Na początek ict wydaje się być dobrym rozwiązaniem, tyle ze niezbyt wiadomo gdzie sie z nim udać w tym momencie, zeby nie czekać miesiącami jak na nowe ferrari.
Ew szukałbym scierra matuka lub ferox, kołowrotek też scierra ic3 czy greys grxi.
W wersji droższej - Vision Gt 4 SW fast, do tego kołowrotek Vision kom i jesteś w domu, w dwóch tysiącach się zmieścisz, a sprzęt dostępny od ręki, bez kombinowania


#5 OFFLINE   luxuss

luxuss

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaJaworzno

Napisano 12 maj 2011 - 20:42

Czytając o GT4 SW natrafiłem na Vision Big Daddy, niby typowo na szczupaka, niby tańsza. Może ktoś miał styczność z tym kijem?

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 maj 2011 - 20:45

brałbym gt4 sw-f, lub czekał na venus

#7 OFFLINE   luxuss

luxuss

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaJaworzno

Napisano 12 maj 2011 - 20:49

Domyślam się, że to już sprawdzony kijach, ale czy kolega miał styczność z dużym tatą B) , że stawia go na przegranej pozycji?

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 maj 2011 - 21:01

Do takich zadań mi osobiście bardziej leżą kije fast, niż medium fast. Pewnie do rzucania będzie podobnie, tak długo jak nie będzie to bardzo duża mucha, ale wyciągnięcie tonącej linki z kurczakiem na końcu - z tym może być kłopot.
W najbliższym czasie podjadę i porównam oba, odpisze na gorąco - ok?

#9 OFFLINE   luxuss

luxuss

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaJaworzno

Napisano 12 maj 2011 - 21:05

Ok, czekam z niecierpliwością i dziękuje za szybkie odpowiedzi na męczące pytania żółtodzioba :D

#10 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 maj 2011 - 08:29

Witam,
Zdaje sobie sprawę, że było już wiele tematów tego typu (pewnie przeczytałem większość z nich), lecz potrzebuję pomocy doświadczonych kolegów. Po dość długiej przerwie postanowiłem powrócić do łowienia, wybrałem muchę (metoda w której nie mam za dużego doświadczenia). Chcę łowić szczupaki na muchę (zarażony filmami na yt). Próbowałem łapać tym co mam, mianowicie Robinson aquarius 6/7 2,85m, Jaxon mega fly 6/, dokupiłem tani sznur 7 intermediate. Myślałem, ze jakoś dam rade (mimo wyczytanych ostrzeżeń w wielu postach/artykułach). No niestety rzuty wychodzą słabe na bank to nie wina tylko mojego sprzętu, ale również mojej zabójczej techniki (chociaż z każdą wyprawą idzie coraz lepiej). Dlatego proszę o pomoc, dysponuję kwotą ok 2ooo zł chciałbym za to kupić kij, kołowrotek (z przynajmniej 1 szpulą zapasową) i 2 sznury. Kij myślałem zamówić w którejś pracowni (tylko w jakiej?) na blanku CD ICT #9, zda egzamin, a może za tą cenę znajdę coś lepszego? Rozpisałem się zbytnio, koledzy proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Wojtek



Witam,

Za cene ICT 9' #9 nie znajdziesz nic lepszego, to juz jest prawdziwa armata aczkolwiek nie palowata jak wiekszosc konstrukcji saltwater. Pracownia: nic prostszego- Fishing Center. Bardzo solidnie i zawsze na czas co obecnie wydaje sie byc kryterium bardzo trudnym do zrealizowania. Upewnij sie aby ci zalozyli dosc duze przelotki, zarowno strippingi jak i snaki. Latwiej sie rzuca. Kreciolek to faktycznie Vision Koma, linki: ciezko powiedziec, moze Airflo 40+ jako ekonomiczna i dosc dobra opcja?

I chyba najwazniejsze- zapisac sie na lekcje rzucania, nawet pod katem Twojego zestawu, pare osob znajdziesz w Polsce, chociazby Adama Sikore. Daje wiecej niz dobry kij i linka wziete razem.

Bujo

#11 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 08:41

Pozwolę sobie wtrącić małego OT :D

Pytanko: Czy jest ktoś może z wawy lub okolic, chętny do pokazania prawidłowych rzutów muchówką? Łowie co prawda już od dłuższego czasu, ale nie jestem do końca przekonany czy robię to prawidłowo, wiec jak by ktoś był tak uczynny.. :D

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 maj 2011 - 08:44

O tak ja też chcę, szczególnie szczupakową... :mellow:

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2011 - 09:10

To dość trudny temat, nie wiem czy wielu chętnych znajdziesz
Ostatnio kolega ćwiczył podstawy pod czujnym okiem redaktora nad wisłą. Kupa śmiechu :lol: Dobrze że kilka much mam z demontowanymi hakami, bo polała by się krew :lol:

#14 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 09:31

Aż takim laikiem nie jestem. Moja przygoda z muchą zaczęła się ok 20 lat wstecz Mam już na koncie kilka przyzwoitych rybek, w tym trochę słusznych rozmiarów kaczodziobych :lol: Bardzo chodzi mi o to czy moje rzuty są wykonywane prawidłowo, bo uczyłem się sam, a wolałbym nie powielać błędów :D

Może w takim razie warto by się pokusić o jakieś warsztaty muchowe, ja jestem chętny :unsure:

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2011 - 09:36

Nie jest tajemnicą, ze na każdym zlocie nad Dunajcem jest szkółka muchowa. Żaden z nas nie jest masterem w rzutach, ale zawsze coś sobie wzajemnie doradzamy, pomagamy.
Co do rzutów - ciężki sprzęt to trochę inna bajka i na ogół nawet osoby z bardzo dużym doświadczeniem mają spore problemy z wyczuciem jak się to je, tak przynajmniej wynika z moich obserwacji kolegów którzy chcieli, by dać im rzucić kilka razy.
Najciekawsze jest próbowanie suszenia muchy kurczakiem <_<

#16 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 09:47

Suszenia much szczupakowych jeszcze nie widziałem <_< Kuba Dunajec jest spoko, ale daleko jak dla mnie. Może byśmy coś sklecili bliżej wawy?

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2011 - 09:50

No nie wychodząc z domu to się nie da <_<

#18 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 maj 2011 - 09:59

Witam,

Ja niestety nie jestem w stanie pomoc. Komus bardzo poczatkujacemu jak najbardziej ale to wszystko.

@TomCast- jesli rzucasz duza mucha szczupakowa ponad 20 metrow, jesli nie masz problemow posadzic sucharka tam gdzie chcesz niech to bedzie na 15, gdy nie jest problemem wyrzucenie 3/4 linki ze streamerem i w dodatku wszystko sie nie placze i nie ma suplow na przyponach to jest ok :D :D :D

Bujo

#19 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 10:10

Zaczynałem od kijka 10` #7-9, ale nie bylem zbytnio posłać tam gdzie chciałem dużych much. Później był Talon 10` #10-11, fajny ale bardziej na morze , wiec sprzedałem. Obecnie posiadam sam kreciął VK78 z druga szpulką i przymierzam się do kupna wędki i linki, tylko jeszcze nie wiem co i jak ;) Mam jeszcze dwa lżejsze kijki jeden #6 i #4.

#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 maj 2011 - 10:32

Zaczynałem od kijka 10` #7-9, ale nie bylem zbytnio posłać tam gdzie chciałem dużych much. Później był Talon 10` #10-11, fajny ale bardziej na morze , wiec sprzedałem. Obecnie posiadam sam kreciął VK78 z druga szpulką i przymierzam się do kupna wędki i linki, tylko jeszcze nie wiem co i jak ;) Mam jeszcze dwa lżejsze kijki jeden #6 i #4.



Najbezpieczniejsza opcja jest kupno czegos z seri saltwater. Bedzie szybkie i mocne. Bardzo przyzwoite wedki robi obecnie Airflo czy Scierra, z tych tanszych oczywiscie. Ja wczoraj odebralem Loomisa GL4 10' #8 za cale 85 funtow :D Mi na szczupaki starczy :D

Bujo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych