Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciężki sprzęt muchowy "na początek"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 11:24

A jaka linka? Będę łowił z brzegu i z belly boata, wiec pewnie przydadzą się dwie :D

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 maj 2011 - 11:31

A jaka linka? Będę łowił z brzegu i z belly boata, wiec pewnie przydadzą się dwie :D



Chyba niesmiertelna Airflo 40+. Dla mnie najlepiej dziala numer ciezsza, pozniej docinam troche glowice. Takim sposobem jest ona dosc krotka i ulatwia rzucanie duzymi muchami. Obecnie wydatek ok 20 funtow plus przesylka. Intermedium chyba najbardziej uniwersalne, jak chcesz lowic gleboko to jeszcze di5 badz di7.

Bujo

#23 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 maj 2011 - 11:43

Tak sobie gdybam ze chyba jesli chodzi o intermedium, to uniwersalniejsza byłaby fast intermedium, nie slow.
Do 2 m spokojnie daje radę slow- przecież mucha nie musi grzebać w dnie.

Tutaj tabelka
http://www.spent.com.pl/sklep/popup_image.php?pID=570&os Csid=16cc27365a5ada5cf04a20bed
w cenie w której jest obecnie dostępna można spokojnie kupić 2 i sobie poeksperymentować.

#24 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 12:23

A jakiś link do kijków? I jaka klasa 8 - 9? Mówisz obciąć kawałek głowicy :( ale jaki???

#25 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 maj 2011 - 12:30

A jakiś link do kijków? I jaka klasa 8 - 9? Mówisz obciąć kawałek głowicy :( ale jaki???



Ja kupuje numer ciezsze i obcinam 1.5 metra od przodu. Mi tak najlepiej pasuje. Linki to glowice zintegrowane z cienkim runningiem. Do duzych much czasem glowica jest ciut za dluga i ciezko lata.



#26 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 12:37

To tą sprawę mamy już rozwiązaną, pozostaje kwestia kijka,8 czy 9? I chyba 9` wystarczy?

Chyba sam już sobie odpowiem. Linki 40+ są tylko do #9 wiec kijek musi być klasy 8 :mellow: Dedukcja niczym u Sherlocka Holmesa :lol:

#27 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 maj 2011 - 12:45

To tą sprawę mamy już rozwiązaną, pozostaje kwestia kijka,8 czy 9? I chyba 9` wystarczy?

Chyba sam już sobie odpowiem. Linki 40+ są tylko do #9 wiec kijek musi być klasy 8 :mellow: Dedukcja niczym u Sherlocka Holmesa :lol:



Tu masz przyklad wedki: 9' #8-9 : http://www.tacklebargains.co.uk/acatalog/copy_of_Airflo_Blue _Tooth_Nano_Series_4pc_Fly_Rod.html

Z linka to juz sam zobaczysz. Jesli glowica bedzie dla ciebie ciut za dluga to smialo mozna obcinac. Muchy na szczupaka, nawet te z syntetykow sa dosc ciezkie i wedka bedzie sie ladowala.



#28 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2011 - 13:39

Z tym cięciem bym się wstrzymał i kupił 40+, ale w wersji cold salt water. Głowica jest mega krótka - ma 9 metrów, zwarta. Kupujesz w klasie wędki i jesteś w domu. Każdy kurczak na tym fruwa, każdy. Występuje jako intermedium i 7 stopień, polecam inter do normalnego łowienia, 7 stopień na rzeki, na duże banie.
Zdecydowanie najlepsza linka do tego typu zadań, w relacji do ceny jaką do tej pory miałem w rękach. Dodatkowo jest na tyle powerna, ze można spokojnie rwać 0,60 na niej i nie trzeszczy, pod warunkiem posiadania dobrych łączników oczywiście - tu polecam oferowane przez Rio, do głowic i linek speym o wytrzymałości 50lb...

Co do kija - brałbym #9, bez zastanawiania się, będzie najbardziej uniwersalny

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 maj 2011 - 13:57

@standerus,

Ukrywasz, ukrywasz te linki :D Trzeba bedzie zamowic, jeszcze gdzies znalazlem WF9 za 20 funciakow. Ciekawe ile ich maja na stanie :D



#30 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2011 - 14:00

Ja z miejsca bym dwie - trzy #8 i jedną - dwie #9 dla znajomych kupił.
Naprawdę - z czystym sercem moge je każdemu polecić do łowienia szczupaków. Drugi sezon na Wiślanym piachu i ciągle jest ok

#31 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 14:49

Czyli do tego kijka z linku Bujo ta Airflo 40+ Cold Saltwater WF9 Intermediate Clear linka będzie w sam raz :D To mnie cieszy. Będę miał fajny komplet, jeszcze tylko te łączniki do całości i mogę ruszać na kaczodziobe ;)

#32 OFFLINE   luxuss

luxuss

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaJaworzno

Napisano 13 maj 2011 - 17:31

Co do sznura nosiłem się z zakupem guideline pike series. Nie wiem czy słabo i za krótko szukam airflo 40+, ale jakoś nie widzę ich w polskich sklepach. Co do kursu, z pewnością dużo by mi dał, ale po pierwsze primo z wolnymi weekendami słabo (szkoła+praca w soboty), drugie primo duże obciążenie dla budżetu jak na 2 dni :(. Na razie spróbuje własnych sił, może uda się odświeżyć kontakty z kolegami po kiju z Jaworzna to pomogą mi przy double haul. Jeżeli nie będzie postępów wybiorę się na kurs.

#33 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 maj 2011 - 17:41

Co do sznura nosiłem się z zakupem guideline pike series. Nie wiem czy słabo i za krótko szukam airflo 40+, ale jakoś nie widzę ich w polskich sklepach. Co do kursu, z pewnością dużo by mi dał, ale po pierwsze primo z wolnymi weekendami słabo (szkoła+praca w soboty), drugie primo duże obciążenie dla budżetu jak na 2 dni :(. Na razie spróbuje własnych sił, może uda się odświeżyć kontakty z kolegami po kiju z Jaworzna to pomogą mi przy double haul. Jeżeli nie będzie postępów wybiorę się na kurs.



Bo my tacy swiatowi tu jestesmy: Londyn, Paris, New York :D :D :D Gadamy caly czas o linkach z UK. Guideline Pike series jest bardzo dobra.

Przy rzutach pamietaj o pracy calym cialem. W jednym z wywiadow Mr. Rajeff ( ten od Loomisa, z cala taczka medali z roznych mistrzostw w rzucaniu muchowka) mowil nawet o wizytach w silowni aby poprawic szybkosc :D



#34 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 17:45

Ja jeszcze muszę pomyśleć o koszu na sznur, bo na moim jeziorku jest dużo roślinności i nie da się położyć linki pod nogami :mellow:

#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2011 - 18:03

Wiadro z castoramy - duże, kładziesz pod nogami i wybierasz w to linkę

#36 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 18:37

Kuba i do tego jakiegoś tragarza żeby to za mną nosił :lol:

#37 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2011 - 18:50

Przeta nie mówię że masz tam wody nalać....

#38 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 18:55

Hmmm ja już sensacje wzbudzam sama muchówka, a jak jeszcze sobie wiaderko postawie to już mnie normalnie w Teleexpressie pokażą :mellow:

#39 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2011 - 18:56

Weź dwuręczną, kasuj za bilety <_<

#40 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 maj 2011 - 18:59

Kuba widaro na linkę stosuje z castoramy tylko jak na zlot jedzie to karkówkę w nim przywozi :lol: .Wiadro ma ruch w interesie przez cały rok B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych