Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1138 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 11 czerwiec 2017 - 19:44

Prośba do Kolegów nad wodą, szczególnie łowiących w Szkierach, a najlepiej blisko Valdemarsvik.
Napiszcie co się dzieje nad wodą. Jak oceniacie żerowanie szczupaków? My wyruszamy w piątek i aż mnie skręca z ciekawości.

#462 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 czerwiec 2017 - 20:56

Prośba do Kolegów nad wodą, szczególnie łowiących w Szkierach, a najlepiej blisko Valdemarsvik.
Napiszcie co się dzieje nad wodą. Jak oceniacie żerowanie szczupaków? My wyruszamy w piątek i aż mnie skręca z ciekawości.

 

Na Kallso żerowały mizernie, trzeba było się mocno natrudzić żeby je wydłubać.



#463 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2147 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 11 czerwiec 2017 - 22:30

Na Kallso żerowały mizernie, trzeba było się mocno natrudzić żeby je wydłubać.

A będzie jakieś podsumowanie, cyferki, wnioski...cokolwiek? Bo wyjazd szumny i dużo było o nim mowy....a jakaś taka cisza zapadła...każde info dobre pod kątem planowania następnych wypadów....

 

pozdrawiam,

malcz



#464 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 07:17

A będzie jakieś podsumowanie, cyferki, wnioski...cokolwiek? Bo wyjazd szumny i dużo było o nim mowy....a jakaś taka cisza zapadła...każde info dobre pod kątem planowania następnych wypadów....

 

pozdrawiam,

malcz

 

Będzie, jak napisałem w wątku Kallso zrobię to w tym tygodniu.


  • malcz lubi to

#465 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 czerwiec 2017 - 09:33

A będzie jakieś podsumowanie, cyferki, wnioski...cokolwiek? Bo wyjazd szumny i dużo było o nim mowy....a jakaś taka cisza zapadła...każde info dobre pod kątem planowania następnych wypadów....

Każdy z nas cieszył się na ten wyjazd jak mały misio.

Jak to zazwyczaj bywa uzbrojeni po zęby, mieliśmy duże nadzieje na podbój szczupaczej populacji na Kallsö.

Rzeczywistość trochę zweryfikowała nasze plany, life. Naprawdę nie było łatwo, nieźle się natrudziliśmy żeby trochę połowić.

Osobiście uznaję ten wyjazd jako jeden z moich najlepszych do SE choć wędkarsko dostałem lekcję pokory. Zebrałem kolejne, bardzo wartościowe doświadczenia, naoglądałem się i "dotknąłem" wspaniałej skandynawskiej, czasem szorstkiej przyrody, poznałem grupę świetnych ludzi i spędziłem fajny czas...

Wkrótce wrzucimy naszą relację, już wymieniamy cyferki, uwagi, zdjęcia, itd.



#466 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 13:40

Jano, My płynęliśmy z Wami piątkowym promem do Karlskrony. Również pełni nadziei. Niestety życie zweryfikowało plany brutalnie. Ogólnie to ryby można policzyć na palcach dwóch rąk. Największy szczupak 92 cm. Największy sandacz 56 cm (były ogólnie 4 sztuki). Okonie drobnica jak w pierwszym lepszym jeziorze na Kaszubach. Na bank w tym czasie na naszych łowiskach w Polsce połowilibyśmy znacznie lepiej. Wypływaliśmy kilometrów, ambitnie czesaliśmy wodę do nocy. Troling, łowienie z ręki,drop shot, ciężko, lekko, płytko, głęboko. Czasem na głębokiej wodzie widać było pojedyncze łuki w toni.  Ogólnie porażka totalna.

Na iFiske można było wyczytać wpisy że łowią sandacze i właściwie po to tam pojechaliśmy. Jak tylko dojechaliśmy i zobaczyłem, że prócz naszego jest jeszcze 7 domków w tej części jeziora (wszystkie obsadzone przez Niemców) coś przeczuwałem, że może nie być dobrze. Niemcy katowali jezioro głownie na fileta, martwą i żywą rybkę. Oczywiście zabierane było wszystko. A było tego też baaardzo mało. 

Jezioro Majsjon. Na prawdę nie polecam. 

Towarzysko było super. Druga część ekipy (seniorzy) zostali jeszcze na tydzień na innym jeziorze. I nawet nie najgorzej tam łowią. No będzie meta na za rok :D



#467 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 12 czerwiec 2017 - 15:17

Voxnan 27.05 - 03.06 ekipa 6 osobowa.

 

Łącznie około 280 szczupaków, 2 sandacze i kilkanaście okoni.

 

 

Pierwszego dnia zadziałało "szczęście nowicjusza"  i kolega złowił szczupaka 110cm.

 

Kolejne metrowce to: 108,103, 110 ( podejrzewamy, że to ten sam z pierwszego dnia).

 

Poniżej moja relacja wysłana do ET:

"Mimo zmiennej pogody padły 2 metrówki (110, 108) oraz 99, 97, 94, 93, 91, 90, 88. Bardzo dużo przedszkola. W załączniku zdjęcia ryby 108. Walczymy o kolejne grube sztuki. Pozdrawiamy!

Epilog: 
Ostatni dzień wyprawy przebił najśmielsze oczekiwania. Po wypłynięciu z przystani i zatrzymaniu na pierwszej obiecującej miejscówce, w pierwszym rzucie jeden z wędkarzy trafił szczupaka 103 cm. Wydawało się, że tego dnia nic lepszego już nie może się przydarzyć. Tymczasem w ostatniej godzinie, pod wieczór ten sam wędkarz złowił rybę 110 cm. Dodatkową satysfakcją był fakt, iż ryba wzięła na dżerka produkcji polskiej tj. „Fatso” 14s RHP.
Podczas całego wyjazdu wyholowanych i sfotografowanych zostały cztery metrowe szczupaki: 110, 110, 108, 103 cm. Była szansa jeszcze na kolejne dwie metrówki, jednakże próby podebrania samym chwytakiem zakończyły się niepowodzeniem. Na kolejną wyprawę każda łódź obowiązkowo zabiera podbierak :)"
"
 
Kilka fotek:
89228d45c7cf12c8med.jpg

 

 

 

3f6266e51caf1927med.jpg

e5f080de7a746ae3med.jpg

 

 

f5584c7c80dd19ecmed.jpg

 

13b77119689e011fmed.jpg

9a4118008533cc63med.jpg


Użytkownik tomaszGD edytował ten post 12 czerwiec 2017 - 15:19


#468 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 18:55

Voxnan 27.05 - 03.06 ekipa 6 osobowa.

 

Łącznie około 280 szczupaków, 2 sandacze i kilkanaście okoni.

 

 

Hej,  

 

Bylem po Was na Voxnan, moja ekipa 5 osób.

 

Wyniki ilościowe mieliśmy trochę lepsze, remis w sandaczach, ale nie mieliśmy ryb powyżej metra.

Pogodę też trafiliśmy delikatnie mówiąc zmienną.

 

Jeśli nie tajemnica to gdzie łowiliście? Jezioro czy rzeka? My z racji wiatru głównie na rzece.



#469 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 12 czerwiec 2017 - 19:40

Łowiliśmy "wszędzie", ale największe ryby złowiliśmy na jeziorku a w zasadzie w jednej z zatok (dopłynięcie wąskim przejściem między tyczkami). Wystarczyło cierpliwie obławiać zatokę w godzinach 17-20. Brania nie następowały od razu, ale często po kilkunastu czy więcej rzutach. Dobre miejsce jest również koło mostu vis a vis domku...

Zostawiliśmy mapkę w domku z opisem miejscówek, ale pewnie Szwed ją schował...

Hej,  

 

Bylem po Was na Voxnan, moja ekipa 5 osób.

 

Wyniki ilościowe mieliśmy trochę lepsze, remis w sandaczach, ale nie mieliśmy ryb powyżej metra.

Pogodę też trafiliśmy delikatnie mówiąc zmienną.

 

Jeśli nie tajemnica to gdzie łowiliście? Jezioro czy rzeka? My z racji wiatru głównie na rzece.



#470 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 20:06

Mapkę widziałem ale ja nieufny jestem  ;)

"Małe jeziorko" fajne, odwiedzaliśmy je o różnych porach ale największy wyjęty tam miał 93. Ryba ok 110 cm zdemolowała mi zestaw i pistoleta, którego akurat holowałem.

Reszta największych ryb czyli kilka 90+ było w całkiem innych miejscach niż Wasze.

Ja łapałem głównie na muchę więc obrabiałem blaty do 2,5 metra w okolicy koryta.

W okolicach grążeli okonia do bólu rąk, największe do 38 cm

Miejsce fajne.



#471 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 12 czerwiec 2017 - 20:10

Na małym jeziorku było 3:2 dla wędkarzy.

3 metrówki wyjęte i sfotografowane, 2 uciekły z gripa...

Mapkę widziałem ale ja nieufny jestem  ;)

"Małe jeziorko" fajne, odwiedzaliśmy je o różnych porach ale największy wyjęty tam miał 93. Ryba ok 110 cm zdemolowała mi zestaw i pistoleta, którego akurat holowałem.

Reszta największych ryb czyli kilka 90+ było w całkiem innych miejscach niż Wasze.

Ja łapałem głównie na muchę więc obrabiałem blaty do 2,5 metra w okolicy koryta.

W okolicach grążeli okonia do bólu rąk, największe do 38 cm

Miejsce fajne.


Użytkownik tomaszGD edytował ten post 12 czerwiec 2017 - 20:11


#472 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 20:40

Na małym jeziorku było 3:2 dla wędkarzy.

3 metrówki wyjęte i sfotografowane, 2 uciekły z gripa...

Grip be, podbierak cacy  :D

 

Miałem taki 70x80cm


  • Piotrek Milupa lubi to

#473 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 12 czerwiec 2017 - 21:02

Grip be, podbierak cacy  :D

 

Miałem taki 70x80cm

... a jak pakowałem samochód przed wyjazdem, spojrzałem jeszcze w stronę podbieraka... i go zostawiłem

..rybę 110 podebrałem już klasycznie...łapą :)



#474 OFFLINE   szumix

szumix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 14 czerwiec 2017 - 08:23

Panowie jakieś raporty z wody dawać! ;-)



#475 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 09:35

Witam

 

Chciał bym w dwójkę może w trójkę wybrać się do Szwecji na szczupaki i raczej chcieli byśmy sami bez biura czy pośredników ale nie jest to takie proste jak nie ma się punktu zaczepienia.

Wyjazd był by że portu Świnoujście i teraz mógł by ktoś polecić jakieś niedaleko oddalone łowisko z zakwaterowaniem itp. Myślałem aby może udać się na początek na małe jezioro Fiolen.

Nie interesuje nas grupowy wyjazd w 6-8 osób tylko w gronie przyjacielskim miło spędzić czas. 

Czy mógł by ktoś zaproponować jakieś miejsca oraz kontakt do miejsca zakwaterowania abyśmy mogli zaplanować sobie wyjazd.

Bardzo bym bym wdzięczny na jakieś namiary.



#476 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 14 czerwiec 2017 - 09:41

Jest wiele miejscówek w Blekinge (południowe wybrzeże). Nie mam konkretnych namiarów, ale w google znajdziesz dużo namiarów wpisując "pike fishing karlskrona" lub "pike fishing blekinge".



#477 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 09:43

Jest wiele miejscówek w Blekinge (południowe wybrzeże). Nie mam konkretnych namiarów, ale w google znajdziesz dużo namiarów wpisując "pike fishing karlskrona" lub "pike fishing blekinge".

Dzięki



#478 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 14 czerwiec 2017 - 09:50

Witam

 

Chciał bym w dwójkę może w trójkę wybrać się do Szwecji na szczupaki i raczej chcieli byśmy sami bez biura czy pośredników ale nie jest to takie proste jak nie ma się punktu zaczepienia.

Wyjazd był by że portu Świnoujście i teraz mógł by ktoś polecić jakieś niedaleko oddalone łowisko z zakwaterowaniem itp. Myślałem aby może udać się na początek na małe jezioro Fiolen.

Nie interesuje nas grupowy wyjazd w 6-8 osób tylko w gronie przyjacielskim miło spędzić czas. 

Czy mógł by ktoś zaproponować jakieś miejsca oraz kontakt do miejsca zakwaterowania abyśmy mogli zaplanować sobie wyjazd.

Bardzo bym bym wdzięczny na jakieś namiary.

Novasol.pl

Wybierasz lan jaki Cię interesuje i szukasz. W opcjach zaznaczasz domek z łódką lub domek dla wędkarzy. (to jeśli nie masz lub nie chcesz ciągnąć własnej łodzi). Byłem kilkanaście razy, zawsze bez najmniejszych problemów.


  • malcz lubi to

#479 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 09:53

Novasol.pl

Wybierasz lan jaki Cię interesuje i szukasz. W opcjach zaznaczasz domek z łódką lub domek dla wędkarzy. (to jeśli nie masz lub nie chcesz ciągnąć własnej łodzi). Byłem kilkanaście razy, zawsze bez najmniejszych problemów.

Także dziękuje interesuje mnie nie duże jezioro bo na szkiery to chyba za wysoka poprzeczka :)

Może zaproponuj sprawdzone miejsce.


Użytkownik ememiks edytował ten post 14 czerwiec 2017 - 09:56


#480 OFFLINE   szumix

szumix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 14 czerwiec 2017 - 10:25

Także dziękuje interesuje mnie nie duże jezioro bo na szkiery to chyba za wysoka poprzeczka :)

Może zaproponuj sprawdzone miejsce.

 

Dlaczego? Jak się uważa na echo i pływa wg mapy to żadna różnica ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych