Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2201 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 23 październik 2011 - 22:11

Łowiłem dzisiaj z kolegą przez około 10 godzin - ja okonka, a kolega szczupaczka, tragedia. W tym momencie jedyne co się w Odrze spławia to Bobry :mellow: pierwszy raz widziałem jak Bóbr skacze na główkę z główki :mellow:


Michał to masz zacięcie, ja po 3-4 godz takich intensywnych brań byłbym już w domu ;)
Wczoraj 7 albo 8 (bo straciłem rachubę B) ) szczupaczków i okoń a dziś 3 szczupaczki i okoń - szczupaczki do 45 cm okonie ok. 30 cm (jeden ponad, drugi poniżej) trochę maławe towarzystwo, ale zabawa przednia a większe niestety nie chciały współpracować, albo ich tam niebyło :unsure:

#2202 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 październik 2011 - 07:55

Wczoraj odbyły się otwarte zawody Krokodyl-Dragon i ludzie cos tam połowili. O ile dobrze słyszałem to dwa pierwsze miejsca to po dwa sumy. 3 miejsce dwa szczupaki i to forumowy kolego monk, Największy szczupak około 97 cm. Bardzo mało sandaczy i boleni. Wszystko na żywej rybie. Wspaniałe zawody. Jedzenie za darmo, kiełbasy kaszanki, karkówki, smalec, piwo chyba też. Wspaniałe nagrody które mogł wylosować każdy, wędki takie że aż strach podchodzić :D. około 80 łodzi

#2203 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 24 październik 2011 - 08:01

A przy brzegu, w trawach i w wodzie, norki amerykańskie sobie baraszkują.
Od dwóch lat nie widziałem aby zimorodki młodego wyprowadziły a miały norkę w skarpie nad samą rzeką przez kilkanaście lat.

Się zmienia ta nasza Oderka :( ...

Podziękujmy ekologom. Może jeszcze na kilku fermach otworzą klatki dla dobra przyrody. Mnie interesuje kiedy wypuszczą lwy i tygrysy z ZOO.
Sytuacja może się zmieni jak naturalne futra będą w modzie. Jednak Dżoanna Krupa musiałaby wrócić skąd przyjechała... kretynka jedna.

MONK, czekamy na relację!! :D

#2204 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 24 październik 2011 - 08:55

Wczoraj odbyły się otwarte zawody Krokodyl-Dragon i ludzie cos tam połowili. O ile dobrze słyszałem to dwa pierwsze miejsca to po dwa sumy. 3 miejsce dwa szczupaki i to forumowy kolego monk, Największy szczupak około 97 cm. Bardzo mało sandaczy i boleni. Wszystko na żywej rybie. Wspaniałe zawody. Jedzenie za darmo, kiełbasy kaszanki, karkówki, smalec, piwo chyba też. Wspaniałe nagrody które mogł wylosować każdy, wędki takie że aż strach podchodzić :D. około 80 łodzi


Istotnie coś tam połowili, ale jednak generalnie niezawiele.
Łodzi jak się nie mylę było 66 to ponad 130 zawodników, którzy mają pojęcie o łowieniu i w znają wodę, przynajmniej spora część z nich często łowi w tym rejonie. Podobno obie sumowe łodzie to stali bywalcy Portu Uraz i poławiacze sumów, także popłynęli po swoje i złowili.
Jeden szczupak istotnie prawie metrowy, pozostałe ok. 15 w granicach 60 cm, sandaczy może z kilka największy 58 cm, boleni brak, jeden kleń ok. 45 cm i duża ilość okoni ładnych okoni.
Czwarte miejsce miała łodź właśnie z okoniamichyba 21 szt i przegrali jednym okoniem (150 pkt).
Bardzo fajne zawody C&R na dość sporym bo ok. 25 km odcinku Odry, więc było gdzie pływać zawodnikom i sędziom.
Pogoda dopisała, rano trochę wiało chwilami, ale nie było mgły ani przymrozku, więc łowiło się sympatycznie. A i po łowieniu można było się posilić i odpocząć.
Organizacja zawodów jako całego przdsięwzięcia wg mnie bardzo porządna.




#2205 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 październik 2011 - 17:26

Czyli,

Czyli pomijając sumy (specjaliści - Brawo!) i okonie - czyli ryby których zwykle nie łowię to na 132 wędkarskich dniówek złowili Panowie to około 20-25 sandaczy, boleni i szczupaków to jakieś 0,17 drapieżnika na głowę to nie za dużo i zdaje się mniej niż na ubiegłotygodniowych zawodach w Brzegu D. :(.

Mało tych ryb tam czy nie brały ?



#2206 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 październik 2011 - 18:36

Ryby zgodnie z kalendarzem brań (hehe) słabo brały, z sandaczy to chyba tylko jeden miał wymiar. Jak dla mnie na 150 osób to bardzo słaby wynik

#2207 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 24 październik 2011 - 18:41

No jak widać po wynikach szału z żerowaniem ryby nie było wcale. My z kolegą zmarnowaliśmy kilka godzin w poszukiwaniu sandaczy, które po prostu nie żerowały. Dopiero w drugiej części zmieniliśmy miejsce i taktyke, co zaowocowało pudłem i pięknym szczupakiem kolegi @pepek. Szczupaki złowione w dość płytkich klatkach między rozmytymi ostrogami na lekko uzbrojone gumy prowadzone metodą wielebnego opadu :D Pochwały dla Krokodyla i Dragona za organizację - były to moje najlepiej zorganizowane zawody na jakich byłem - siano od sponsorów było to i festyn był (pieczone prosiaki itp), sędziowie rozgrzewali herbatą z rumem, nagród dużo (nie tylko dla zwycięzców) - generalnie moje słowa uznania za organizację.

#2208 OFFLINE   marcinwro

marcinwro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawroclaw

Napisano 24 październik 2011 - 18:59

ryby słabo żerowały ,a jak cos sie już uwiesiło to same kruciaki ja z ojcem na łódce miałem 3 niewymiarowe znajomy 8szt , organizacja zawodów bardzo dobra pieczony prosiak zrobił furore nagrody praktycznie dla wszystkich nawet jak ktoś nic nie złapał mogł wylosować silnik el., wędke/kręciol
imprezę uważam za bardzo udaną

#2209 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 październik 2011 - 19:54

Impreza bardzo fajna i jak widać, można spokojnie ogarnąć nawet 130 osób na żywej rybie. wystarczy chcieć... czego nie można powiedzieć o okręgu Wrocław.

Gratuluję chłopakom pięknego szczupaka. My wogóle odpuściliśmy te płytkie klatki... Nigdy tam nic przyzwoitego nie było. Widocznie czasem postępowanie wbrew logice przynosi dobre rezultaty.

Sandaczy trudno było się spodziewać, gdyż na tym całym odcinku z roku na rok sandacza mniej. Szczupak wytrolowany i zostaje dużo podwymiarszczaka. Tym bardziej zaskoczył nas ten 96cm okaz.

Okonie uaktywniły się 2 godziny przed zakończeniem zawodów i kto był w odpowiednim miejscu, mógł się wywindować na przyzwoite miejsce.

Bardzo trudne warunki, strasznie mało wody. Ryby poustawiały się w zupełnie innych miejscach. My liczyliśmy na więcej słonka i aktywność bolków (w końcu łowiłem z Andrzejem, a jemu ciężko wybić z głowy bolki) . Przeliczyliśmy się i kilka wydłubanych okonków pozwoliło zachować honor.

Poza tym, gdy my dopływaliśmy do miejscówki, koledzy zadzwonili że mają już da sumy, wiec jakby sprawa ewentualnego zwycięstwa była raczej rozstrzygnięta. Choć gdyby ktoś dobrze trafił.. to można było nawet okoniami przeskoczyć całe to sumowe towarzystwo!

Pozdrawiam i miło było was spotkać.

#2210 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 25 październik 2011 - 06:48

nooo impreza bardzo sytaaa, fajna atmosfera :D
szkoda, że upominki które wylosowaliśmy nie były silnikami 50 km- za najdłuższą rybę, tylko zestawem gum... :mellow:

#2211 OFFLINE   marcinwro

marcinwro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawroclaw

Napisano 25 październik 2011 - 07:45

nooo impreza bardzo sytaaa, fajna atmosfera :D
szkoda, że upominki które wylosowaliśmy nie były silnikami 50 km- za najdłuższą rybę, tylko zestawem gum... :mellow:

jak juz to chyba 50lbs , ja tam sie ciesze z tego worka;)) darowanemu koniu nie patrzy sie z zeby

#2212 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 25 październik 2011 - 08:38

nooo impreza bardzo sytaaa, fajna atmosfera :D
szkoda, że upominki które wylosowaliśmy nie były silnikami 50 km- za najdłuższą rybę, tylko zestawem gum... :mellow:


Za najdłuższe ryby w gatunkach były wędki a nie silnik ;) (który wylosował trener kadry spinningowej :o )
I jestem tego zdania co @marcinwro, każdy upomonek jest miłym akcentem a do tego pamiątką ze spotkania B)
Trudno oczekiwać aby rozlosowane były dla wszystkich upominki o wartości powiedzmy 5 stówek każda, choć było kilka które tą kwotę przekraczały, trzeba było tylko mieć szczęście jak to w życiu :mellow:

#2213 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 październik 2011 - 08:43

Panowie
Więcej o rybach, dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ;)

#2214 OFFLINE   pepek

pepek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWeybridge

Napisano 25 październik 2011 - 09:46

Witam,
Skoro więcej o rybach oto fotka świniaczka, który dał nam 3 miejsce.
Podziękowania dla szypera @monk :mellow:
.

Załączone pliki



#2215 OFFLINE   marcinwro

marcinwro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawroclaw

Napisano 25 październik 2011 - 09:53

piękna locha gratulacja

#2216 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2011 - 10:16

Piękna, zdrowa szczupaczyca!!
Gratulacje :D
Fajnie wiedzieć, że na tym straszliwie obleganym odcinku pływały i nadal pływają takie rybska :D

No i gratulacje pudła dla Ciebie i Monk'a!!

Pozdrawiam
Kamil

#2217 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 październik 2011 - 13:16

do usunięcia, dubel

#2218 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 październik 2011 - 13:17

[quote]
nooo impreza bardzo sytaaa, fajna atmosfera :D
szkoda, że upominki które wylosowaliśmy nie były silnikami 50 km- za najdłuższą rybę, tylko zestawem gum... :mellow:
[/quote]
jak juz to chyba 50lbs , ja tam sie ciesze z tego worka;)) darowanemu koniu nie patrzy sie z zeby
[/quote]
...tym bardziej że niektórzy nie wylosowali nic :unsure:
Z tego miejsca pozdrawiam drugiego szczęśliwca @danka B)

#2219 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 26 październik 2011 - 18:55

mnie zastanawia fakt dlaczego na tylu zawodników padł jeden wymiarowy sandacz, z kolegą złapaliśmy ok 10 krótkich, chonor uratowały dwa szczupaki, a impreza rzeczywiście udana..po osuszeniu Mietkowa pływam po tym odcinku i nie ma sandaczy większych niż 40cm, w tamtym sezonie trafiały się całkiem ładne ryby.
co o tym sądzicie?
pozdrawiam

#2220 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 26 październik 2011 - 19:16

już chyba wiem, nie umiemy łapać :lol: :lol: :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych