Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 26 październik 2011 - 19:21

Łapać pewnie umiemy,trochę gorzej jest z wypuszczaniem.

#2222 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 26 październik 2011 - 21:25

[quote]
Juz niedlugo sumy na legalu! Musze sie przyznac do wielkiej radosci, gdyz tam, gdzie lowie jest ich sporo i wyparly w zasadzie inne drapiezniki, oprócz bolenia, a i tego nie ma na gesto.
(...)
[/quote]
A teraz wytrolują suma i będzie po dylematach co łowić. Pusto bydzie jak na Odrze pod Wrocławiem...


[/quote]
Trala lala bum bum bum...

#2223 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 październik 2011 - 09:18

Łapać pewnie umiemy,trochę gorzej jest z wypuszczaniem.



A może by tak zacząć promować propozycję wzrostu składki za wędkowanie dla tych co zabierają ryby?

np. dla tych co 100% C&R - składka bez zmian,
a dla zabierających ryby (zgodnie z regulaminem) - cena 100% w górę.

Mamy dwa efekty - promocja C&R i wzrost tak łowiących + więcej kasy na zarybienia (od tych co zabierają ryby).


#2224 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2011 - 09:31

[quote]
Łapać pewnie umiemy,trochę gorzej jest z wypuszczaniem.
[/quote]


A może by tak zacząć promować propozycję wzrostu składki za wędkowanie dla tych co zabierają ryby?

np. dla tych co 100% C&R - składka bez zmian,
a dla zabierających ryby (zgodnie z regulaminem) - cena 100% w górę.

Mamy dwa efekty - promocja C&R i wzrost tak łowiących + więcej kasy na zarybienia (od tych co zabierają ryby).

[/quote]
Sorry Jacku, ale wg mnie taki pomysł nie ma racji bytu. Kto to niby sprawdzi? Że jesteś 100% C&R?? Liczyć na uczciwość wypowiedzi wykupujących składki?? Nagle by się okazało, że wszyscy wszystko wypuszczają :mellow: - a później chowanie ryb po krzakach itd....

Lepiej chyba, żeby już istniejące przepisy były przez odpowiednie służby egzekwowane(na marginesie-w tym roku miałem 1- słownie jedną kontrolę panów z policji wodnej)

Zresztą, wniosek chyba już wypłynął w forum ogólnym, w wątku o zakazie echosondy- mnożenie zakazów do niczego nie prowadzi, skoro dla wielu te obecnie już istniejące nie mają żadnego znaczenia. Wątpię, że nagle te bardziej restrykcyjne cudownie odmienią ich podejście do wędkarstwa...

P.S
Poza tym wolałbym więcej pieniędzy na ochronę naturalnych tarlisk, niż dofinansowania do wpuszczania raz na jakiś czas hodowlanych zdechlaków


Pozdrawiam
Kamil

#2225 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 październik 2011 - 12:56

Kontrole jak dotychczas (albo lepiej) bo jak łowisz - masz ryby a nie masz wyższej opłaty to kara - czyli żadnych dalszych inwestycji - po prostu wyższa składka za mocniejszą eksploatację wody,


#2226 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2011 - 13:25

bo jak łowisz - masz ryby a nie masz wyższej opłaty to kara - czyli żadnych dalszych inwestycji - po prostu wyższa składka za mocniejszą eksploatację wody,

Rybę na agrafce zawsze można zapalikować gdzieś w krzakach... Tak jak teraz grunciarze chowają w krzaczorach bazarowe kije- w razie czego wszystkiego się wyprze, a szansa na filet z sandacza dużo większa...

Moim zdaniem to naprawdę nie do wyegzekwowania...


Dopóki nie będzie regularnych, drobiazgowych kontroli, a kary za przewinienie będą nieuchronne, dotkliwe i w 100% egzekwowane, do tego czasu wszystkie inne nowe przepisy można sobie......odpuścić

Pozdrawiam
Kamil

#2227 OFFLINE   KrystianVTS

KrystianVTS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 październik 2011 - 16:08

Przepraszam że zmienię temat ale mamy pytanie, mianowicie czy poławiacie coś ostatnio z ryb drapieżnych w Wrocławiu czy raczej średnio?

#2228 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 27 październik 2011 - 16:59

ja raczej głównie bolenie ale coś zębatego czasem ugryzie dla odmiany :D
dzisieszy wypad powyżej Wro za innym drapieżnikiem niż rapahttp://img835.imageshack.us/img835/9190/p2180003.jpg

Uploaded with ImageShack.us


#2229 OFFLINE   KrystianVTS

KrystianVTS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2011 - 18:39

A czy ktoś wybiera się jutro w okolice brzegu lub Lubiąża?

#2230 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 29 październik 2011 - 18:44

cze
ja jutro atakuję ... okolice Lubiąża - sam lub z kumplem jak go lepsza polowa spuści ze smyczy :lol:

#2231 OFFLINE   KrystianVTS

KrystianVTS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2011 - 18:47

Odezwij sie na priv bo też chciałem się wybrać gdzieś w te okolice.


#2232 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2011 - 07:42

Panowie podpowiedzcie dzie najlepiej o tej porze wybrać sie na poszukiwania sandacza??

#2233 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 30 październik 2011 - 12:56

Panowie podpowiedzcie dzie najlepiej o tej porze wybrać sie na poszukiwania sandacza??


Też bym chciał to wiedzieć... :mellow:
Chyba jednak takie słoneczko i temperatura to nie za bardzo na sandałki. Próbuj na odcinkach Odry gdzie jest dużo główek, może na jakiś opaskach w górę od Wrocka. Sam zresztą nie wiem...
Zawsze mam z tym kłopot żeby wytypować sobie miejscówkę pod te ryby. Ostatnio dwa niewymiarki złowiłem na dropshotową gumkę w okolicach Kamieńca Wr. Może tam spróbuj. Tam jest całkiem fajnie, chociaż wielce prawdopodobne, że spotkasz masę kolegów z gruntówkami :mellow:

Slavo

#2234 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2011 - 20:58

Witam
ja dziś obleciałem główki od ujścia Ślęzy aż do ujścia Bystrzycy. Powiem wam że takiego bezrybia już dawno nie widziałem nic się nie spławiło ani drapieżnik ani biała ryba. Strasznie niski stan wody.
Co do kontroli nad wodą to w tym roku nie byłem kontrolowany ani nie widziałem kontroli a na bystrzycy sie kłusownictwo szerzy ...

#2235 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 30 październik 2011 - 21:18

Dziś z mostu na Dmowskiego widziałem jak na środku rzeki szalały ryby. Chyba bolenie. Jeden gość próbował się do nich dostać ale miał zbyt duży dystans. Widok jednak był niezły !!! :huh:

#2236 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 październik 2011 - 12:19

Dziś z mostu na Dmowskiego widziałem jak na środku rzeki szalały ryby. Chyba bolenie. Jeden gość próbował się do nich dostać ale miał zbyt duży dystans. Widok jednak był niezły !!! :huh:



O której godzinie tak gryzły?

#2237 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 31 październik 2011 - 14:31

11.00 - 11.30. Z pół godziny stałem na moście.

#2238 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 31 październik 2011 - 19:34

Jacek, płyniemy! :D

#2239 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 31 październik 2011 - 20:34

W zeszłym tygodniu łowiłem dwa razy w Odrze za Zoo ( w stronę Opatowic, między kładką zwierzyniecką, a takim dosyć dużym portem). Coś się działo jednka niestety przeważały małe sandacze, trafił się jeden wymiarowy szczupak( zupełnie przypadkowo, zagapiłem się i zaczepiłem gumą o przybrzeżne kamienie, w momencie wyszarpanie przynęty nastąpiło branie). Jak wyniki u was koledzy, coś się dzieje?


We Wrocławiu studiuje co prawda drugi rok, jednak w zeszłym roku inne obowiązki i przyjemności zepchały wędkarstwo zupełnie na boczny tor. W tym roku już wszystko wróciło do normy :mellow: Nad wodą jestem przynajmniej dwa razy w tygodniu, celem moich połowów jest głównie sandacz i szczupak. I taka mała prośba do Was...gdzie jeszcze w miarę blisko centrum można wybrać się na sadndacza? Słyszałem, że dobre łowiska znajdują się w okolicach mostu milenijnego...łowił ktoś z was tam?
Byłbym wdzięczny za informację, za jakiś wspólny wyjazd w weekend też bym się nie pogniewał :D

#2240 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 listopad 2011 - 08:55

Jacek, płyniemy! :D


Powinni cofnąć czas o nieco więcej niż 1h ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych