Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2481 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 marzec 2012 - 14:55

jakubwr - bez urazy oczywiście, bo to nie o Cioebie chodzi tylko podałeś fajny przykład.

To jest między innymi doskonałe podsumowanie. Większość z nas nie wie co się dzieje we własnym kole. Będę się upierał, że to zwyczajnie brak zainteresowania. Naturalnie interesuje nas tylko łowienie ryb. System nas tak wyhodował, że do PZW stawiamy nogę raz w roku płacąc składkę. Reszta dyskusji wydaje się zbędna. Znów człowiek oczekuje, że ktoś przyjdzie do niego, a nie że on przyjdzie do człowieka ze swoim zainteresowaniem. Sa też tacy, któzy mają swoje powody i mogli zostać zwyczajnie zniechęceni - przykąłd opisywany przez Fido. tylkop zawsze jest jakieś tło, kóre wypada uwzględnić w takiej ocenie.
Z braku laku, w PZW siędzą nieco przypadkowi ludzie, którzy sami nie podejmują najmniejszych inicjatyw. Oczywisćie aby być sprawiedliwym, nie wszędzie tak jest i nawet w PZW spotka się świetnych i zaangażowanych ludzi.

Kto ma się ogłaszać na forum? leśne dziadki z lokalnego koła? im to nawet pasuje. Coś tam wyskrobią dla siebie, ale brak zainteresowania jest gwarancjąspokoju. Nie napracują się przynajmniej. Myślę, że gdyby faktycznie większość brała udział w życiu koła, to nawet na tych dziadkacg ciążyłaby pewna odpowiedzialność i musieliby się nieco wykazać. To już byłby krok w dobrym kierunku. Bo gdyby dawali d..y, to nikt by ich ponownie nie wybrał.

Dużo prościej jest się samemu zainteresować i podjechać do koła. Tylko trzeba odwrócić myślenie. Może nawet coś zaproponować. Jak robiliśmy badania przepławki, czy zarybienia odry szczupakiem, to sami zaproponowaliśmy to ZO wrocław. Oni byli bardzo przyjaźnie nastawieni i nawet wspominali, że szkoda iż tak mało inicjatyw przychodzi od samych wędkarzy. Pewnie znalazłyby się nawet środki na takie działania, tylko ktoś się musi zainteresować i podjąć organizacji...



#2482 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2012 - 15:42

Czyli choćby w teorii jest szansa na choćby jedną rzekę górską z prawdziwego zdarzenia? Z nowymi przepisami i zasadami. Może ktoś podrzuci jakiś termin czy miejsce spotkania. Może rozkleić to info na dostępnych, innych forach? Tylko w realu można będzie oszacować ilu jest chętnych. Taka rzecz może wyjść. Zależy to w dużej mierze od Nas samych.

#2483 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 marzec 2012 - 16:20

MOim zdaniem jest, pod jednym warunkiem. Nie może być ogólnodostępna. Przy tak wielkim mieście, szanse na utrzymanie będą minimalne. W jakiś sposób trzeba byłoby ograniczyć presję...



#2484 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2012 - 17:09

A dlaczego miała by być ogólnodostępna ? Właśnie NIE!

1. Dostęp tylko dla członków np. klubu. Jeżeli trafi się chętny do łowienia, to adekwatna kasa do nic nie robienia. :lol: Kiedyś był, ale poległ Chroboczek, albo coś koło tego. Reaktywacja ?

2. Ilość członków klubu ograniczona ! Kto pierwszy ten lepszy. Ilość miejsc do dyskusji.

3. Całkowity No Kill.

4. Wymagane haki bezzadziorowe i podbierak.

5. Wszyscy członkowie klubu z prawami strażnika SSR.

6. Ryby to kwestia sponsora. Czasem jest to prostsze niż się myśli.

7. Łowisko to jedna rzeka lub nawet na początek woda stojąca jako łowisko tęczakowe. Dobre miejsce do podchowania ryb i przeniesienia do rzeki (selekty). Do dyskusji.

8. No i błogosławieństwo PZW. Wszystkie kwestie tego tematu muszą stety lub niestety być zatwierdzone odgórnie.

#2485 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 marzec 2012 - 21:40

YO! [/quote]

A te dwie stówy, które w zębach co roku niosę do mrukliwych pań z okienka to co?
Może jeszcze mam śmieci zbierać i ryb pilnować bo od stu lat zawsze tłuką na tarle lub na zimowiskach w tych samych miejscach a PZW udaje, że jest ok. Karasiem będą i kleniem zarybiać :angry: ? Może i ukleją też zarybiają?
[/quote]

Znowu jazia nie złowiłem (te ryby wyraźnie mnie nie lubią) ale dobry uczynek zaliczyłem - wyniosłem z nad Odry dwie reklamówki butelek <_<

Relatywnie często znad rzeki, na zakończenie wędkowania, ładuję do reklamówy śmieci i wyrzucam po drodze do najbliższego pojemnika na szkło i plastik. Nie robię tego z nadto altruistycznych powodów a raczej dla tego, że:
1. jest to rodzaj zadośćuczynienia dla natury m.in. za to, że sam śmiecę i szkodzę zostawiając w rzece żelastwo, ołów i plastik z przynęt,
2. bo niejednokrotnie bywam w tym samym miejscu i wolę kiedy za drugim razem jest czyściej niż za pierwszym - przyjemniej mi się wówczas wędkuje itd.

Zachęcam innych aby nieco śmieci zabrać (nie przejmując się tym że „bracia” wędkarze znowu naśmiecą)


#2486 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 24 marzec 2012 - 22:58

Jacek, Ty to jesteś młody duchem :huh: , serdecznie zazdroszczę, bo ja już nie mam tyle siły i wiary w takie działania.

#2487 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 marzec 2012 - 07:20

Panowie a tak poza tym to ktoś jeszcze wędkuje czy wszyscy już tylko narzekają??

#2488 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 marzec 2012 - 14:47

Orientuje się ktoś z forumowiczów co tam kombinują przy elektrowni w Walach Śl.? Znajomy był i mówił, że poszerzają koryto aż do wałów p/powodziowych (info od tubylców) - wie ktoś coś na ten temat?



Rozmawiałem z człowiekiem obsługi śluzy: robią tam coś więcej niż remont generalny - przebudowę jazu i śluzy. Nie spodziewałbym się jednak jakiejś zmiany koryta. Spodziewać się za to można zamknięcia terenu dla wędkarzy kiedy rozkręcą się prace budowlane.

#2489 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 21:17

Ale piękna niedziela :mellow:
Znów prawie cały dzionek nad wodą. Nad Widawą ludzi jak na pikniku ale ani śladu ryb.
No i w jednym z siurków uchodzących do Odry jazik się zainteresował woblerkiem ale spadł. Mały był ale coś się wreszcie ruszyło.

#2490 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 25 marzec 2012 - 21:23

Dzięki Jacku za info. Pozdrawiam


#2491 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 11:15

Dla łowiacych we Wro na Odrze i kanałach

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/1327925,wroclaw-zamkna -jaz-opatowicki-ruszy-przebudowa,id,t.html

pozdro

#2492 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 26 marzec 2012 - 12:07

Jak było w weekend na rybach ?
Zacznę od siebie ...
Sobota skoro świt Oławka, żadnego kontaktu z rybą. Przetestowałem chyba każdego woblera A.L. obrotówki 0,1 - nic poza zaczepami.
Niedziela w południe Odra w okolicy Ratowic - żadnego kontaktu z rybą.
Spławikowcy widziałem mieli więcej szczęścia co chwilę ciągnęli rybki, ale w sumie drobnicę 15-20cm.
No i zaliczyłem drugą kontrolę straży w tym roku :D Chodzą! Nawet dorwali gościa co łapał na trzy wędki.

#2493 OFFLINE   qban

qban

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 marzec 2012 - 09:24

Dużo prościej jest się samemu zainteresować i podjechać do koła. Tylko trzeba odwrócić myślenie. Może nawet coś zaproponować. Jak robiliśmy badania przepławki, czy zarybienia odry szczupakiem, to sami zaproponowaliśmy to ZO wrocław. Oni byli bardzo przyjaźnie nastawieni i nawet wspominali, że szkoda iż tak mało inicjatyw przychodzi od samych wędkarzy. Pewnie znalazłyby się nawet środki na takie działania, tylko ktoś się musi zainteresować i podjąć organizacji...

Śledze Wasze wypowiedzi i moze spróbujcie stworzyc klub. Ja pochodze z Olsztyna i u Nas stworzyli ludzie cos na ten styl pod nazwa Passaria. Maja własna strone wiec mozecie zadzwonic i sie spytac jak zaczac itp. Dostali dziki odcinek Łyny, rezerwat na rzece Pasłęka i jej dopływach. Organizuja prace na rzecz rzeki typu zbieranie śmieci, zarybianie, ochrona tarlisk. Kazdy kto nalezy musi odpracowac na rzecz rzeki 4 dni a w zamian ma szanse łapac na chronionych odcinkach rzeki:)

Pozdrawiam

#2494 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 marzec 2012 - 11:11

A jak z tym jazem opatowickim? Śluzy otworzą maksymalnie?
Co z kanałem powodziowym? Będzie szła nim duża woda :wacko:

#2495 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 27 marzec 2012 - 15:11

Ta...bedzie

@qban, dzięki za info ale jak widać...

#2496 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 marzec 2012 - 19:22

Panowie,

Mogę zaoferować bezpłatnie salkę konferencyjną w centrum miasta na spotkanie, na którym omówilibyśmy temat „Co można zrobić lokalnie aby pozytywnie przyczynić się do rybostanu naszych łowisk”.

Ja nie znam się na gospodarce rybackiej ani na niuansach życia wewnętrznego PZW. Przydałby się lider projektu. Niemniej jednak spotkać się można i poszukać dobrych pomysłów.

Ale zanim spotkanie to przydałoby się sprawdzić czy są chętni do społecznej pracy na rzecz naszych łowisk. Kto byłby skłonny poświęcić kilka (pełnych) dni w roku na taką pracę i kto byłby skłony przyjść na spotkanie któregoś popołudnia aby omówić temat?
Zapraszam o dopisywanie się do listy.
1. Analityk
2. ?
3. ?


#2497 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 20:21

Zapraszam o dopisywanie się do listy.
1. Analityk
2. Fido - a niech tam, zobaczę co i jak...
3. ?



#2498 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 27 marzec 2012 - 21:09

Piszę się na spotkanie ... może lepiej w plenerze ... jakiś grill przy okazji ... małe połowy po wszystkim ?

#2499 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 marzec 2012 - 21:15

1.Analityk
2.Fido
3.jakubwr
4.MichałR (chciałbym wiedzieć jak najwcześniej kiedy i gdzie - mam trochę zajęć i mało czasu)

#2500 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 28 marzec 2012 - 07:14

1.Analityk
2.Fido
3.jakubwr
4.MichałR (chciałbym wiedzieć jak najwcześniej kiedy i gdzie - mam trochę zajęć i mało czasu)
5. Baloo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych