Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#5161 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 16 wrzesień 2014 - 23:15

Cos tu cicho w "okolicach Wroclawia" ;)

 

Od czasu sierpniowego ochłodzenia jakby trudniej coś we wrocławskiej  Odrze ułowić niestety. Letnie miejscówki nie działają, a na nowych łowią się głównie niewymiarowe bolenie i szczupaczki. Pod warunkiem że woda jako tako klarowna płynie.



#5162 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2014 - 00:22

Jak rybka znowu nie pójdzie w dół to może i taki chwilowy zastój nie jest zły. Więcej rybich istnień zostanie na kolejne sezony ;)



#5163 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 17 wrzesień 2014 - 21:42

Dzisiaj pojechałem nad Ślęzę pobawić się smużakami. Woda jak kawa z mlekiem, ale klenie czasem się pokazywały więc postanowiłem zostać. Po wyłowieniu w ciągu godziny trzech niesionych z nurtem gałęzi oraz znacznej liczby płynących z prądem liści postanowiłem się poddać. Gliździarze narzekali że od poniedziałku brania niemal całkowicie ustały.


Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 17 wrzesień 2014 - 22:23


#5164 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 18 wrzesień 2014 - 07:35



Jakiś zagraniczny wypad zaplanować bo Odra nie rozpieszcza.

Ja właśnie w trakcie ale po pierwszym dniu mogłem juz wracać spełniony do domu - zabrałem Dagę na wyspy celem złapania swojego pierwszego sandacza i... złapała 18 szt pierwszego dnia (niecałego nawet :/ ) ja dołożyłem 32 i ręce bolą :) nie jakieś mutanty ale takie 55-60 głownie, kilka w granicach 70. Zawsze chciałem polowic aż do bólu metnookich i się udało. Wczoraj zmieniliśmy zbiornik na taki, na którym miało być mniej sandaczy ale więcej okazów - sprawdziło się - cały dzien bez brania :) Ja na otarcie łez złowiłem ladnego teczaka a kumpel szczupłego 114cm/15,5 kg. Walczymy jeszcze dwa dni i szukam tego okazu. Koniec demotywujacego offtopu, bo to daleko od Wrocławia. Pozdrawiam

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1411022082.554648.jpg   203,63 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1411022103.979841.jpg   273,77 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1411021688.579231.jpg   141,92 KB   11 Ilość pobrań

Użytkownik Monk edytował ten post 18 wrzesień 2014 - 07:35


#5165 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 07:37

Ach te paznokietki  ;)


  • Monk lubi to

#5166 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 18 wrzesień 2014 - 08:23

A słyszeliście moze cos o zbiorniku w Stradomii Wierzchniej? Mnie doszły niepotwierdzone słuchy, że spuścili wodę i ryb masa - największy szczupły ponoć 136 cm i 30kg+, sandaczy 6 ton (wtf?) w tym wiele ponad metr, liny po 6 kg i sumy ( tu nie słyszałem legend ilościowo/rozmiarowych) :/ ponoć były skrzynki na ryby dla prezesów ale okazy drapieżników ponoć pojechały na Mietkow i Odrę a karpiowate do Oleśnicy. Kto cos słyszał albo tez ma numer do dilera u którego zaopatruje sie autor tej relacji? ;)

#5167 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 wrzesień 2014 - 09:36

Potwierdzam to co napisałeś z tym ze ja wiem o 4.5 tony sandacza. Szczupak taki był sumy były takie do 1.5 metra i ogromne leszcze.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
  • Monk lubi to

#5168 OFFLINE   tomfish6

tomfish6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomek

Napisano 18 wrzesień 2014 - 10:26

Również spuszczają , albo już dziś do końca spuścili zbiornik w Łagiewnikach "TAMA" .

Z opowieści działaczy i ludzi którzy rozmawiali z nimi.

Mówione jest ze 30% idzie do mietkowa, jakas część pojdzie z woda spuszczana rzekami , ktore idą przez wioski ( to raczej zanim ryby trafi do odry czy tam slezy) to juz bedzie dawno na kujawskim pływała.

A tez obiło mi się o uszy pare razy , ze sandacz juz jest sprzedany , wiec jak potem maja byc jakieś korzysci z tego dla wedkarzy , a zanim odrodzi sie taki zbiornik to dobre 10 lat jak nie lepiej. przy takim pilnowaniu.

 

Jak ktos ma jakies informacje na temat TAMY mile posłucham.



#5169 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:24

Ja widziałem wczoraj strażników pilnujących odłowów jak wytargiwali z samochodów czarne pełne wory , obstawiam że nie były to brudne ubrania.

Zresztą sam ten odłów to jakaś paranoja ogrom sandaczy padł :(



#5170 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:51

Jak to miło widzieć Panie w naszym, szaro - burym gronie  :) Brawo Daga i Monk !!!

 

Ja tymczasem z forum na czas jakiś się pożegnam i pogonię w innych spraw niuanse. 

 

Pamiętajcie mnie takim... - z boleniem. :)

 

Załączony plik  SAM_4266.JPG   259,72 KB   12 Ilość pobrań



#5171 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 wrzesień 2014 - 13:26

Łukasz- fajne sandokany. Dobrze tak się wyłowić, szkoda, że się nie da "na zapas" :D

 

Quo Vadis, Tomaszu? ;)

Już miałem się pytać, co tak dawno się nie pokazywałeś, a Ty piszesz, że dopiero teraz znikasz...



#5172 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 wrzesień 2014 - 19:19

Ja właśnie w trakcie ale po pierwszym dniu mogłem juz wracać spełniony do domu - zabrałem Dagę na wyspy celem złapania swojego pierwszego sandacza i... złapała 18 szt pierwszego dnia (niecałego nawet :/ ) ja dołożyłem 32 i ręce bolą :)

 

Już zaczynam szukać jakiegoś biznesowego pretekstu żeby trochę na te wyspy pojeździć.


  • Monk lubi to

#5173 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 wrzesień 2014 - 20:04

Jacku, a pretekst wędkarski, to mało?? ;)

#5174 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 12:48

Jacek to prawdziwy rekin - nie zadowoli go byle płotka  :)

 

Ja też Kamilu, idę po dużego bolenia... naprawdę dużego  :)



#5175 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 wrzesień 2014 - 20:10

Jacek to prawdziwy rekin - nie zadowoli go byle płotka  :)

 

Ja też Kamilu, idę po dużego bolenia... naprawdę dużego  :)

Zagadkowy Koleś: nie wiadomo jak Bolenie łowi i nie wiadomo gdzie się wybiera ;)  Zwykle bardziej komunikatywny jest nad wodą ale trudno go tam spotkać :). Gratki - Jak zwykle gruby bolek.

 

Dobrze, że przynajmniej znam to drzewo - jak nie spotkam Tomka to może chociaż jego znajomego Bolka.


Użytkownik analityk edytował ten post 19 wrzesień 2014 - 20:15

  • Tomasz K lubi to

#5176 OFFLINE   Radeon

Radeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radosław

Napisano 21 wrzesień 2014 - 13:53

 Jestem nowy na forum i witam wszystkich serdecznie. Przygodę ze spiningiem dopiero zaczynam i nastawiam się na początek na ultra i lekki spining.

Chciałem poznać Wasze opinie w pewnej kwestii. To będzie off topic, ale chciałem poprosić o radę osób z Wrocławia i okolic, łowiących w Odrze. 

Planuję zakupić kołowrotek do wędziska Catana CX 2,70m /1-11g do łowienia jazi i kleni, głównie w Odrze. Nie ukrywam, że zależy mi na cenie do 120zł oraz wadze.

Na oku mam te kręciołki:

- Okuma Inspira FD IP 425I  (105 zł, 230 g) Link

- Dragon Viper 820 I             (112zł, 285g)   Link

- Mikado Iron Reel 2009 FD  

 

Mam zamiar łowić głównie na woblery 2-6 gram, kopytka, może boczny trok.

 

Może ktoś z Was ma lub miał do czynienia z tym sprzętem, czytałem pozytywne opinie o Dragonie, niestety o pozostałych nie mogę nic znaleźć. Czy taki sprzęt sprosta Odrzańskim wodom i pływającym w nich maleństwach :D

 

Pozdrawiam



#5177 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 22 wrzesień 2014 - 10:07

Witam pytanko czy ktoś z okolic wrocka, Legnicy, Wałbrzycha leci może na weekend na Pomorze (trociowo)? Chętnie bym się zabrał bo mi się ekipa wysypala :@. Pozdrowienia

#5178 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 wrzesień 2014 - 13:53

Jestem nowy na forum .... 
Może ktoś z Was ma lub miał do czynienia z tym sprzętem, czytałem pozytywne opinie o Dragonie, niestety o pozostałych nie mogę nic znaleźć. Czy taki sprzęt sprosta Odrzańskim wodom i pływającym w nich maleństwach :D
 
Pozdrawiam



Rozumiem ograniczenia budżetowe ale z moich doświadczeń wynika, że schodzenie z ceną poniżej 200 zł za kołowrotek mija się z celem bo za szybko wysiadają.

#5179 OFFLINE   Radeon

Radeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radosław

Napisano 22 wrzesień 2014 - 17:05

Rozumiem ograniczenia budżetowe ale z moich doświadczeń wynika, że schodzenie z ceną poniżej 200 zł za kołowrotek mija się z celem bo za szybko wysiadają.


Sprzęt ma wytrzymać sezon, 3~4 wypady na miesiąc. Chodzi mi raczej o to czy poradzi sobie z nurtem Odry podczas zwijania woblerków 3 i 5g. Na papierze i testach w necie wszystko ładnie wygląda, wole jednak wysłuchać Waszej opinii, macie duże doświadczenie na Odrze.
Pozdrawiam

#5180 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:00

Sprzęt ma wytrzymać sezon, 3~4 wypady na miesiąc. Chodzi mi raczej o to czy poradzi sobie z nurtem Odry podczas zwijania woblerków 3 i 5g. Na papierze i testach w necie wszystko ładnie wygląda, wole jednak wysłuchać Waszej opinii, macie duże doświadczenie na Odrze.
Pozdrawiam


Odra to nie San czy Dunajec - o siłę nurtu się nie martw.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych