Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9104 odpowiedzi w tym temacie

#6721 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 10:09

A nie wydaje się kolegom, że jako członkowie organizacji, powinniśmy takie uwagi i wnioski kierować właśnie do PZW. Przeca do załatwiania takich właśnie spraw są wybierani i opłacani, z naszych składek, nasi przedstawiciele !!!!????


  • biker1 lubi to

#6722 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 26 lipiec 2016 - 10:34

 Przeca do załatwiania takich właśnie spraw są wybierani i opłacani, z naszych składek, nasi przedstawiciele !!!!????

Dobre :D A okręg na to: nie dość że godnie przejadamy ich kasę to jeszcze nam na ręce patrzą! Co za czasy! :lol:


  • Slavobeer, xnt@ i s4mo lubią to

#6723 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 26 lipiec 2016 - 16:08

A może by tak zrobić zlot koło takiego gnojca i rzucać trokiem z ciężarkiem +40g. Ciekawe jakby zareagował na 20 osób.....z ciężką artylerią.  :bighair:



#6724 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 26 lipiec 2016 - 16:53

A może by tak zrobić zlot koło takiego gnojca i rzucać trokiem z ciężarkiem +40g. Ciekawe jakby zareagował na 20 osób.....z ciężką artylerią.  :bighair:

Tyle chłopa tu siedzi a ty chcesz się zbierać i robić lincz? Na emeryta ?! uważam że jak ktoś nie chce się szarpać powinien policję wezwać i próbować wezwać PSR. A jak ktoś chce się z bić z gównem to niech założy rękawiczki, dwa szybkie z lewej i dziada do wody. Sędziego i ławników nad wodą nie ma, a legitymować mu się nie będziesz.



#6725 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 26 lipiec 2016 - 18:35

E tam lincz, po prostu wyprowadziłbym go z równowagi aż by gnojca z butów wyrwało hehehe. 



#6726 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 26 lipiec 2016 - 19:58

Lepiej napiszcie jak spotkanie integracyjne sie zakonczylo. Byly jakies rybki wieczorem i w nocy? Bo, ze atmosfera byla przednia to nie watpie :)



#6727 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:02

No właśnie, w mieście jak to w mieście... a jak było w Lubiążu? ;)



#6728 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 27 lipiec 2016 - 10:27

Zlotem nikt się nie chwali to ja coś skrobnę. Pogoda dopisała, nie wiem kto zamawiał ale wielkie dzięki, było w sam raz. Na miejscu stawiło się, jak dobrze liczę, 12 osób. Lubiąż, rzeka ciekawa i hardcorowa :) Rybki...prawie dopisały. Wieczorem coś mi się spięło a w nocy miałem dwa sandaczowe brania na Bartasowego killera. Nie wiem jak Ziom i Slavo, oni poszli w chaszcze męczyć klenie i bolki, może sami się pochwalą ;) Mi udało się złowić kleksa 50+ następnego dnia, co widać na załączonym obrazku:)
Tradycyjnie w pudełkach nastąpiła rotacja. Z mojego zniknęło kilka sierściuchów a w zamian dostałem trochę pawich piór. I tu muszę powiedzieć że wszelkie sklepy internetowe i stacjonarne wciskają swoim klientom...resztki i odpady :wacko: Pióra, które dostałem są o kilka klas lepsze...!
Tak to jakoś było :)

Załączone pliki



#6729 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 11:51

I ja chciałbym podziękować za wspólne "zlotowanie", formuła zupełnie uległa zmianie w kierunku towarzysko-biwakowym i bardzo mi ta opcja pasuje choć łowienia było dwa dni i każdy nałowił się do oporu.

Z rybkami słabo, dwa wymęczone okonki i jedno piękne branie i emocjonujący hol a jak się wyłożył to dostał wiąchę, pan leszcz za przednią płetwę zaczepiony. 

No i chyba przełamię się do nocnego łowienia sandaczy na "patyczki", lekcje wziąłem, sprzęt obejrzałem a skuteczność niezła takiego łowienia, dzięki Rafał.

 

Połowa ludzi była z daleka, Poznań i Jelenia Góra. Miło było pogadać ze starymi znajomymi i poznać nowych. Dzięki i do następnego.

 



#6730 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 27 lipiec 2016 - 12:54

Panowie...potrzebuję porady/propozycji....przyszedł mi do głowy dość przebiegły i chytry plan B)

 

W przyszłą sobotę będę wracał z urlopu ze Szklarskiej, a że tam nie połowię i będę na głodzie to wymyśliłem, że może w drodze powrotnej do WA zajechałbym zadebiutować nad Odrą...nic zobowiązującego, taka krótka sesja ze 2-3h, żeby Kobita za bardzo nie marudziła.

 

Akcja z lżejszym sprzętem kleniowym, co zaproponujecie? Tak żeby nie zbaczać jakoś mega z trasy - zahaczyć o miejscówkę zdjąć parę dyżurnych 50taków i z powrotem do domu :lol: Myślałem nad jakąś miejscówką poniżej Wrocka, tak aby uderzyć tam prosto z gór.

 

Będę osobówką z rowerami na dachu także raczej jakieś bardziej dostępne miejsce.

 

Czekam na jakieś pomysły :P

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 27 lipiec 2016 - 12:54


#6731 OFFLINE   uliczny

uliczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 lipiec 2016 - 14:54

Po co poniżej Wrocławia, jak w centrum kręci się mnóstwo kleniorów i jazi. Żona marudzić nie powinna, bo pójdzie pozwiedzać wrocławski rynek, a Ty w okolicach Uniwersytetu Wrocławskiego i Wyspy Słodowej, Piaskowej, Daliowej powinieneś bez trudu namierzyć tych 50taków. Trochę gorzej z ich złapaniem, bo są mega płochliwe, ale jak łowca doświadczony, to pewnie sobie poradzi  :)


  • analityk i biker1 lubią to

#6732 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 16:40

Akcja z lżejszym sprzętem kleniowym, co zaproponujecie? Tak żeby nie zbaczać jakoś mega z trasy - zahaczyć o miejscówkę zdjąć parę dyżurnych 50taków i z powrotem do domu :lol: Myślałem nad jakąś miejscówką poniżej Wrocka, tak aby uderzyć tam prosto z gór.

 

 

Brzeg Dolny, główki poniżej mostu i powyżej, na lewym brzegu, ok 500 metrów w dół piękna i rybna opaska. Dojazd bajeczny. Może to nie są super-hiper tajne miejsca ale spełnią Twoje wymagania.


  • Slavobeer lubi to

#6733 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 28 lipiec 2016 - 11:10

 

 

W przyszłą sobotę będę wracał z urlopu ze Szklarskiej, a że tam nie połowię i będę na głodzie....

A zupełnie niedaleko masz malowniczą rzeczkę z dużą ilością pstrąga ;) Ja by nie odpuścił okazji by tam połowić :D  Zrewiduj plany :ph34r:


  • Slavobeer lubi to

#6734 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 28 lipiec 2016 - 11:40

A zupełnie niedaleko masz malowniczą rzeczkę z dużą ilością pstrąga ;) Ja by nie odpuścił okazji by tam połowić :D  Zrewiduj plany :ph34r:

 

Dokładnie, też bym się skupił na tamtych, pięknych, okolicznych rzeczkach.

Tylko tam kleni chyba trochę mniej :), a Kolega pisze o kleniach.



#6735 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 lipiec 2016 - 14:30

Nie wiem jak bede stał z czasem ale jak jesteś chetny to zaprasam na priv to może pokaże Ci miejscowke na kilka godzin dobrego łowienia klenio-jazio-boleni.
A i dupa nie zwrociłem uwagi na date 😄 wiec po ptakach 😒

Użytkownik Oleix edytował ten post 30 lipiec 2016 - 14:45


#6736 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 lipiec 2016 - 14:11

W nocy z soboty na niedzielę zaliczyłem wypad sezonu więc muszę się troszkę rozpisać. Nad wodą zameldowałem się przed 21:00 lekko już zmierzchało. Zaczęło się od wymiarowego klenika na niewielkiego smużaka, który został zaatakowany tuż po wpadnięciu do wody. Potem było już lepiej.

Przed 22 zaliczam mocniejsze przytrzymanie. Zacinam w tępo i czuje nietypowy opór. Przynętą była zielona żabka dorado prowadzona bardzo wolno wzdłuż opaski. Hol nietypowy. Widziałem szeroki garb więc stawiałem na jazia. Okazało się, że żabkę zaatakowała płoć ~38cm. Zabrakło 1cm, żeby wyrównać PB w tym gatunku. Co ciekawe bardzo potarmosiła mi obie kotwiczki.

Załączony plik  20160730_214514.jpg   90,04 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  20160730_214657.jpg   40,17 KB   12 Ilość pobrań

Ok. 22:40 zmieniam miejscówkę i obławiam dużą oską -smużakiem kamienistą opaskę. Na końcu zestawu melduje się klenik 38cm. Miejscówka ma potencjał więc za jakiś czas zmieniam przynętę i powracam do żabki dorado. Zarzuciłem daleko, poczekałem aż spłynie, napiąłem żyłkę i naaaaagle łup! Siedzi! Odjazd niesamowity. Hamulec gra długo i głośno aż miło! Myślałem, że mam klenia życia. W międzyczasie pojawił się kolega, dzięki któremu bardzo sprawnie udaje się podebrać pięknego 50cm klenia. Walczył tak zaciekle, że myślałem, że to brzana. Szybka sesja i po niecałej minucie kleń odpływa w głębiny.

Załączony plik  20160730_231237.jpg   36,96 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  20160730_231306.jpg   40,85 KB   11 Ilość pobrań

Zmiana miejscówki. Na koniec zestawu zakładam mocno pracującego Jaxona Feroxa. Rzut. Żyłka się napina i łup! Siedzi. Nie wiem co to ale holuję jak gałąź. Okazało się, że to boleń. Pierwszy raz trafił mi się nocny boleń na +40cm. Na szczęście odpiął się już w podbieraku więc po kilkunastu sekundach odpływa w dobrej kondycji.

Zmiana miejscówki. Na końcu zestawu wraca zielona żabka. Woda odbija w kierunku środka rzeki więc przy brzegu płynie dużo wolniej. Zwijam szybciej, żeby czuć pracę przynęty. Łup! Melduje się klenik 37cm.

Zmieniam miejscówkę, idę dalej. Woda jakby wolniejsza więc szukam w pudełku mocniej pracującego woblera. Na koniec zestawu ląduje 4cm kenart. Rzut, zejście wachlarzem i łuuup! Melduje się klenik 44cm. Szybkie foty i rybka odpływa.

Załączony plik  20160731_010107.jpg   70,53 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  20160731_010149.jpg   27,39 KB   11 Ilość pobrań

Zmieniam miejscówkę. Na końcu zestawu w dalszym ciągu kenart. Rzut! Mocniejsze podciągnięcie i… nie zgadniecie co! … a jakże! Łuuuup! Siedzi! Melduje się kolejny klenik 50cm. Pięknie zażarł całego kenarta mimo to udaje się go szybko wypiąć. Mimo, że wielkością dorównał temu poprzedniemu to walczył jak czterdziestka.

Załączony plik  20160731_011645.jpg   70,15 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  20160731_011836.jpg   475,45 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  20160731_011926.jpg   36,17 KB   12 Ilość pobrań

Godzina 01:30, kończę. Kołowrotek Catana nie wytrzymuje tak pięknego wypadu. Po zmianie miejscówki i jeszcze kilku rzutach wyzionął ducha. Chyba nie opłaca się go wskrzeszać.

RIP Catana 3000.  



#6737 OFFLINE   paco321

paco321

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWrocław- Psie Pole
  • Imię:Daniel

Napisano 31 lipiec 2016 - 16:01

Szkoda :(  że mało czasu na rybki

mhx 5-14

TP 3000 sdh

dociążona rybka k-j ;)  na żyłce 0.16

Załączone pliki



#6738 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 sierpień 2016 - 08:27

pozmienia się podwrocławski odcinek - pewno niedopoznania będzie bo to (jak sądzę) główne wąskie gardło

http://www.bankier.p...zl-7459752.html



#6739 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 01 sierpień 2016 - 10:48

pozmienia się podwrocławski odcinek - pewno niedopoznania będzie bo to (jak sądzę) główne wąskie gardło

http://www.bankier.p...zl-7459752.html

 

Jacek,

nie nowego w tym temacie....

Napisz lepiej co tam nad rzeką słychować :)



#6740 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 sierpień 2016 - 12:35

Jacek,

nie nowego w tym temacie....

Napisz lepiej co tam nad rzeką słychować :)

Coraz wiecej kasy planują na Oderką rzucić - czy to dobrze? nie wiem - woda wolniej będzie płynac ale może przynajmniej nie bedzie jej tak mało jak ostatnio.

 

Nad Odrą ostatnio mało bywam bo co chwilę jakiś urlop wyjazdowy (w tym dwa typowo wędkarskie) i w sumie sześć weekendów wcięło  + sporo czasu poświęciłem na trening muchy na ślęży/narwi/odrze  - efekty to sporo brań ale tylko mikrorybki. Kiedy jestem nad Odrą to bolki pokazują sie rzadko i dla mnie stały się trudniejsze niż kiedyś - coś tam zagryzie od czasu do czasu ale nie ma się czym chwalić bo wyniki gorsze niż w poprzednich latach. Wyjścia nad Odrę zaczynam traktowac jako relaks na świeżym powietrzu bo na ryby coraz mi trudniej liczyć - niestety takie fakty choć chciałbym zabrzmieć bardziej optymistycznie.

 

Mistrzowie jak slyszę i widzę nadal dają radę - szacunek. Daj znać co tam u Was.


  • Maciek_s lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych