Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 listopad 2009 - 17:48

Admin: proponuję ani kont ani wątku nie blokować – emocjonalne wypowiedzi wyciągają na plan pierwszy wędkarskie trudne tematy a dobrze jest je czasami omówić – nawet z tymi (a może przede wszystkim z tymi) którym nieco (jeszcze) brakuje ogłady,

Baloo– trzymaj klasę (niech mam do kogo równać).

Nie dziwie się Tornado (może jakiś portret pamięciowy tego złodziejaszka sporządzisz?) - i podzielam Jego zdanie co do „kultury” wędkarskiej braci.

Tak jak wyglądają często uczęszczane brzegi rzek tak też wygląda i rybostan. Kultura i etyka wędkarska pod psem.
Niech przynajmniej odwiedzający to forum będą tą dobrą grupą (niewielką na początek ale rosnącą) dającą dobry przykład nie tylko wędkarskiej kultury ale również kultury wypowiedzi na forum (bo obie podejrzewam idą w parze).

Żeby nie narzekać.
Trzeba coś robić bo chcąc nie chcąc jesteśmy częścią tej wędkarskiej braci. Mój wkład to
1. „lubię” zabrać z nad wody nazbieraną reklamówkę cudzych śmieci – jak jestem 2-3 raz w tym samym miejscu (w krótkich odstępach czasu) to zaczyna łowić się przyjemniej a dodatkowo mam cichą nadzieję, że niektóry brudas dwa razy zastanowi się zanim zostawi puszkę w czystym miejscu (jeżeli jest brudno niezawodnie zostawi ją nad woda tak jak poprzednik).
2. po raz pierwszy po latach zamierzam wybrać się na doroczne zebranie do mojego koła wędkarskiego (do czego i Was zachęcam) – może obecność nowych twarzy i ich przenikanie do władz kół stopniowo zacznie przyczyniać się do poprawy sytuacji – przykład idzie z przecież z góry.

P.S. etyka to nie tylko C&R ale też np. zakładanie przyponów stalowych kiedy sytuacja tego wymaga.



#662 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 18:01

Niech przynajmniej odwiedzający to forum będą tą dobrą grupą (niewielką na początek ale rosnącą) dającą dobry przykład nie tylko wędkarskiej kultury ale również kultury wypowiedzi na forum (bo obie podejrzewam idą w parze).


Bardzo dobre! Macie swoje miejsce w Internecie - szanujcie to co otrzymaliscie i skad czerpiecie wiedze. Jesli je zasmiecicie bedzie wygladalo tak jak wiekszosc naszych wod na ktore tak narzekacie.

#663 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 listopad 2009 - 20:03

Nie fizjonomi gostka nie znam ale znam miejsce zamieszkania.Ale gostek nie wie że ma wiele fartownych cukiereczków,które dostałem właśnie od kolegów z tego forum.No i mego cukiereczka zrobionego przy okazji Mifkowego.
Zgadzam się z adminem powoli do przodu, Balo tak trzymaj.

#664 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18660 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2009 - 20:48

Panowie, wracamy do meritum. Dla przypomnienia, tytuł wątku to Odra w okolicy Wrocławia.

#665 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2009 - 16:00

No to wracamy,

U mnie dzisiaj tak sobie dwa szczupaczki i trzeci spięty (na woblerka i obrotówkę). Brania sporadyczne. W między czasie na paprochy dwa okonki ale brania również sporadyczne - nie trafiłem na żerujace stado.

#666 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2009 - 17:22

Panowie,

Widziałem kiedyś, że w okolicy elektrowni w Wałach wędkarze autem potrafią dojechać na lewy brzeg do mostu kolejowego.

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak tam dojechać?

Przy okazji: dziś dwa szczupaczki i jeden spięty (na woblerka i obrotówkę).


#667 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 22 listopad 2009 - 11:06

Analityk,
byłem tam ze 3 albo 4 lata temu autem. Jechałem przez Lenartowice (za Prężycami) do Księginic i w tej wiosce trzeba w prawo na skrzyżowaniu skręcić w stronę rzeki, dojechałem do wału i przy wale skręciłem w lewo i jechałem dołem (tak jakby podnóżem usypanego wału) aż mi się droga skończyła. W zasięgu wzroku był właśnie początek mostu kolejowego. Wtedy żadnych zakazów wjazdu tam nie było, więc jechałem. Nie wiem jak to teraz wygląda... Droga była wtedy twarda i dość równa, nie miałem kłopotu żeby niskim autem przejechać. Chętnie bym się tam jeszcze raz wybrał. Ostatnio jak byłem na drugim brzegu niedaleko mostu (od strony brzegu Dolnego), bardzo mi się podobały duże baseny między dość długimi główkami, myślę że głębokie były.

Pozdrawiam

#668 OFFLINE   nawarlah

nawarlah

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjaw-o

Napisano 22 listopad 2009 - 14:29

Tam są płytkie kamieniste główki z nierównym dnem, zwłaszcza trzy pierwsze patrząc od mostu do promu, ogólnie nie ma głębokich w tym rejonie.
Pozdro

#669 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 listopad 2009 - 18:57

Analityk,
byłem tam ze 3 albo 4 lata temu autem. Jechałem przez Lenartowice (za Prężycami) do Księginic i w tej wiosce trzeba w prawo na skrzyżowaniu skręcić w stronę rzeki, dojechałem do wału i przy wale skręciłem w lewo i jechałem dołem (tak jakby podnóżem usypanego wału) aż mi się droga skończyła. W zasięgu wzroku był właśnie początek mostu kolejowego. Wtedy żadnych zakazów wjazdu tam nie było, więc jechałem. Nie wiem jak to teraz wygląda... Droga była wtedy twarda i dość równa, nie miałem kłopotu żeby niskim autem przejechać. Chętnie bym się tam jeszcze raz wybrał. Ostatnio jak byłem na drugim brzegu niedaleko mostu (od strony brzegu Dolnego), bardzo mi się podobały duże baseny między dość długimi główkami, myślę że głębokie były.

Pozdrawiam



Dzięki za info ale czy da się nią dojechać w okolice mostu? o ile się nie mylę to tylko do elektrowni - pytanie co dalej? Prawdopodobnie będę tam niedługo jechał to dam znać.

#670 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 22 listopad 2009 - 22:25

Dojechałem autem prawie do samych torów kolejowych. Pozostało przez nie przejść i zejść na dół do rzeki.

#671 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 listopad 2009 - 09:09

Nie wiem tylko, po co pchać się jakimiś wałami, skoro pod sam most kolejowy można dużo prościej dojechać od strony Brzegu D. Wystarczy potem tylko przejść przez most i łowić...

Główki są faktycznie płytkie i dużo tam kamieni, ale za to sporo rybek się kręci. B)

#672 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 listopad 2009 - 11:22

Super - dzięki za info. Mieszkam na południu Wrocka i dużo sprawniej mi jechać lewym brzegiem niż przedzierać sie na północ Wrocławia i jechać do Brzegu.

Pozdrawiam

#673 OFFLINE   nawarlah

nawarlah

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjaw-o

Napisano 23 listopad 2009 - 23:23

Nie wiem tylko, po co pchać się jakimiś wałami, skoro pod sam most kolejowy można dużo prościej dojechać od strony Brzegu D. Wystarczy potem tylko przejść przez most i łowić...

Główki są faktycznie płytkie i dużo tam kamieni, ale za to sporo rybek się kręci. B)


Wiem, to moja okolica.


#674 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 grudzień 2009 - 16:06

Witam,
1. Czy ktoś wie czy drapieżniki są aktywne na wrocławskich zatokach? Słyszałem z trzeciej ręki że bolenie jeszcze pojawiają się na powierzchni – czy ktoś może potwierdzić?
2. Byłem na główkach: jeden sandacz z zapływowego narożnika i był jeszcze podobnej długości zębaty ;)

Załączone pliki



#675 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 grudzień 2009 - 16:12

Cześć,

I jeszcze pytanko – czy można łowić we wrocku:
1. na zatoce Port Miejski przy końcu Kleczkowskiej?
2. na zatoce która jest na wysokości (poniżej) skrzyżowania ulicy Osobowickiej z Łużycką?

Widzę z mapy że są tam zatoki ale nigdy nie słyszałem aby ktoś tam łowił. Z góry dzięki za jakieś info.


#676 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 13 grudzień 2009 - 22:17

Analityk, szczere gratulacje za pięknego smoka z naszej Odry. :D
Mnie się taki marzy...
Może za tydzień uda się na ryby przepustkę od rodzinki dostać :lol:

#677 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2009 - 22:29

Witam,
1. Czy ktoś wie czy drapieżniki są aktywne na wrocławskich zatokach? Słyszałem z trzeciej ręki że bolenie jeszcze pojawiają się na powierzchni – czy ktoś może potwierdzić?
2. Byłem na główkach: jeden sandacz z zapływowego narożnika i był jeszcze podobnej długości zębaty ;)

Oooooo.
Jacku nie widziałem jakoś tego wcześniej...
Gratulacje mętnookiego

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.

Kamil

#678 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 13 grudzień 2009 - 23:06

Jacek, gratulacje ! Zastanawiam się tylko kto jest bardziej zdziwiony Ty czy ryba :mellow:

#679 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 grudzień 2009 - 21:28

Dziś nad Odrą widziałem złowioną tołygę około 20kg :D na kopytu, i kilka sandaczy do 65 cm - sezon jeszcze trwa i nagradza wytrwałych
a mi w udzile przypadła rybka pod 70 cm :D - też miło

Załączone pliki



#680 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 grudzień 2009 - 21:37

Jacku Gratuluję!Jak to mówiąostatni piękny i gładkiJa czekam na laxy.Pozdro.Paweł




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych