Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 13:22

Ryby dalej w Odrze jest sporo, wszyscy tylko narzekają i płaczą.
Ja od maja ponad 20 wymiarowych bolków, ale bez szału - nic grubo ponad 70 cm nie było, sandałów też kilka się trafiło - ale jeszcze na sandała przyjdzie czas - nie jest to moja koronna ryba w tym okresie, trafiały się szczupaki wymiarowe jako przyłów, jeden miał 65 cm, widziałem buszujace sumy, kwiecień i maj bez okonka, ale w czerwcu już kilka sztuk siadło ok 30 cm.
mimo,że ostatni tydzień cisza to i tak nie jest źle :D

#1882 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 17:19

szczupak póki co jedynie z bystrzycy w Skałce ugościł ale 20 cm a jak cieszy xD wiem że są większe drapieżniki w tych wodach bo miejscowy wyciągnał 85 cm sandacza ale to pewnie z mietkowa spłyneło ale nigdy nie mówie na pewn ;p[/quote]

powyżej skałki miejscowi sukcesywnie łowią brzany tylko że na czerwone robaki,ale może i na spining miały by ochote.

#1883 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 21:48

Czas na suma ruszać.

#1884 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 czerwiec 2011 - 21:58

Czas na suma ruszać.

Nooooooo...niewiele zostało...już można w godzinach, a nie dniach odliczać

#1885 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 29 czerwiec 2011 - 23:04

Ja dziś około 20 godz. zajechałem na Powodziówkę i zamiast łowić słuchałem opowieści Pana zamieszkującego pod mostem :lol:
Ciekawe rzeczy opowiadał o rybach, głównie kleniach, które poławia regularnie na wiśnie i czereśnie.

Wiecie jakiego złowił największego? :huh:
Kto z nim gadał pewnie wie....

Jak nie wiecie - zgadujcie.

Slavo

#1886 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 23:23

43cm - ale on ciągle rośnie :lol:

Pozdrawiam
Tomasz

#1887 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 07:17

Sławku ja z nim kilka razy gadałem, facet mieszka na sepolnie i robi sobie taki camp wędkarski hehehe, na imię ma Wojtek, kazał wołać na siebie Wąchu...
facet od ponad 2 miechów ciągnie codziennie klenie, musisz wiedzieć, że koleś nie jest przedstawicielem młodego pokolenia, wypuszczającego złowione kluski. Mówił, że złapał klenia jak ręka, ale dał go koledze, czy innym razem klenia ponad pół metra, którego dał wędkarzowi łowiącemu obok...
Wyciął wszsytkie kluski w promieniu kilometra - bo w to miejsce sporo ich przyplywało, łowienie koło niego też jest lipne, bo łazi po kamieniach i płoszy karpiowate...
Dobry moment, żeby połowić był jak zataczał się do namiotu mając 6 promili we krwi - była idealna cisza
pozdro

#1888 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 czerwiec 2011 - 08:00

Ja dziś około 20 godz. zajechałem na Powodziówkę i zamiast łowić słuchałem opowieści Pana zamieszkującego pod mostem :lol:
Ciekawe rzeczy opowiadał o rybach, głównie kleniach, które poławia regularnie na wiśnie i czereśnie.

Wiecie jakiego złowił największego? :huh:
Kto z nim gadał pewnie wie....

Jak nie wiecie - zgadujcie.

Slavo


A ja stałem obok i również go słuchałem, jestem skłonny uwierzyć w jego opowieści gdyż widać, że gość konkretny. Uwierzyłem jak przy mnie w trzech przepuszczeniach miał dwa konkretne brania. Ryba tam jest ciągle co widać z góry z mostu i stoją tam konkretne sztuki. Ale koledzy zgadywać jaki jest ten rekord.....

#1889 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 czerwiec 2011 - 08:04

Sławek stawiam że 70cm :mellow:
Ostatnio jak zerkałem z mostu to już było tych kleni o połowę mniej niż miesiąc temu. A brzany to nawet nie widziałem , a tak to ze 4 szt można było wypatrzeć.

#1890 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:18

[quote title=boseib napisał(a) dnia czw, 30 czerwiec 2011 09:00][quote title= Ryba tam jest ciągle co widać z góry z mostu i stoją tam konkretne sztuki. Ale koledzy zgadywać jaki jest ten rekord.....[/quote]

Widać, że często nie bywałeś w tamtym miejscu w poprzednich miesiącach i poprzednich sezonach i nie zdajesz Sobie sprawy czym jest wyjmowanie i nękanie klusków przez trzy miechy non stop po 20 godzin na dobę. Jeśli się mylę i łowiłeś sporo w tamtym miejscu to radziłbym się bardziej skoncentrowac na obserwacji wody i łowiska... Sama obecność dziadka jest już utrudnieniem w połowie. Sorry za szczerość, ale jaranie się dziadkiem i jego opowiesciami - może prawdziwymi, może nie - jest śmieszne. Co drugi dziadek siedzący z drgającą, gada sporo o wyimaginowanych rybach lub rybozaurach jakie przyszło mu w życiu złowić.
Walą mnie takie opowiesci :wacko:

#1891 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 21:12

Ziomek, popsułeś całą zabawę.

#1892 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 30 czerwiec 2011 - 21:55

Hihihi,
ziomek ja się nie jaram tymi opowieściami, ale koleś opowiada na tyle sympatycznie i wiarygodnie, że tylko dlatego nie zabiłem go śmiechem :lol:
Na pewno nie cenię go za to, że zjada lub rozdaje złowione kluseczki... :wacko: Wogóle go nie cenię bo nie mam za co. To takie ubarwienie mojej tułaczki nad naszymi wrocławskimi rzekami. I tyle w tym temacie.
A rekordowy kleń wg tego Pana miał 74cm.

Aż się boję wyobrazić sobie coś takiego w realu na kiju... :mellow:

Miło Cię było poznać w realu @boseib.
Do zobaczenia następnym razem nad rzeką.

Pozdrawiam

Slavo

#1893 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 07:22

Sławku, mój post nie był skierowany do Ciebie :D
kierowałem go do Kolegi , który twierdzi , że ryby widać z mostu i dalej tam są...
Często czytam Twoje realcje na kleniach i podziwiam fajne fotki, za które nie raz dawałem Ci oklaski :D
Od maja łowię praktycznie tylko bolki, z małymi przerwami na trolling lub sandałka, czasem oddam kilka rzutów za kluskiem, ale teraz muszę sobie zrobić przerwę i wziąść się za szczupaczki i sandałki.

Co do rekordu to kluska 50 + to już jest coś, a 74 ???
hmmmm masakrator

Pozdrawiam Chłopaki

#1894 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 lipiec 2011 - 21:03

Woda w Lipkach i Oławie poszła sporo w górę.. jak się po kościach nie rozejdzie to wrocławscy Koledzy spodziewajcie się większej wody. U mnie główek w ogóle nie było widać. 30g nie chciało za bardzo do dna docierać. Na normalnej wodzie w tych miejscach obstukiwałem kamienie 12-18g.

#1895 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 09:09

U nas już też wyskoko idzie, mętna... Ale to dobrze, tego było potrzeba za 2 dni jak nie będzie bardzo padać wszystko się może unormuje i będzie fajowo... :D

#1896 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 09:45

Ale zimno... i deszcz pada, czy Wy mokniecie???

#1897 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 09:50

Pada, pada, za ciepło też nie jest, wsumie lubię taką pogodę, ale bez wiatru i ze stabilniejszą wodą :D, dziś nie chce mi się łowić

#1898 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 10:08

Ja też się poddałem. Od wtorku poprawa pogody :D
Na opadającej wodzie biorą duuuuuuuuuuuuże sztuki :D

#1899 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 10:11

hehehe, też liczę na wtorek lub środę, zobaczmy jakie beda efekty

#1900 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 03 lipiec 2011 - 11:22

Skoro na opadającej wodzie takich dobrych wyników należy się spodziewać to powiedzcie drodzy Koledzy gdzie (jakie miejscówki: ostrogi, opaski, itd) i jak zamierzacie się dobrać okazom (na jakie gatunki się nastawiacie) do skóry?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych