Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#5001 OFFLINE   sliwinsky

sliwinsky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Śliwiński

Napisano 01 lipiec 2014 - 19:52

Witam grono wszechobecnych

Panie analityk po co te piekło :D

A co do postow to jesli jesteś Pan 1 w tygodniu na rybach  to nic dziwnego ze wyniku slabe.

Co do rybek .. dawno nad odriczką nie byłem z kijem , za to znajomy łowią piękne klenie na czereśnie. najwiekszy przy mnie 58 cm :)



#5002 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 lipiec 2014 - 20:14

...

Panie analityk po co te piekło :D

....

 

Jakie piekło?  (co złego to nie ja) ale ogólnie jerbaitowanie to dla sportu i rekreacji

 

Tak wiem, co roku ładne klenie na czereśnie padają (dosłownie) ale to forum spinningowe z elementami słownych sportów ekstremalnych  (Twardym trzeba być) i C&R. 

 

Z drobnymi wyjątkami bywanie na rybach częściej niż raz w tygodniu mnie osobiście nudzi i uwiera (jeszcze innych parę ciekawych rzeczy w tygodniu wówczas uda się zrobić). Największa satysfakcja jest jak raz na tydzień człowiek wyrwie się na zasłużony spacer po krzakach i rozrusza kości. Ilość rybek ma znaczenie, ale bez przesady. Najważniejsze jest jak to mówił mistrz Małysz, „aby oddać udany skok”. Czytaj, aby z tego cotygodniowego pobytu nad wodą wycisnąć maksa satysfakcji.

 

Bolerioza mija z wiekiem, więc co młodsi pewno jeszcze z choroby nie wyszli a choroba jak widać miewa różne nieprzyjemne objawy.

.....

To jak tam nad wodą jest biorą czy nie? Coraz więcej tych ryb w Odrze czy coraz mniej? Dobrze wiedzieć, aby jak to pisał mądrze Ziom „jeździć na ryby bez spinki” J


Użytkownik analityk edytował ten post 01 lipiec 2014 - 20:19


#5003 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 lipiec 2014 - 20:31

Strasznie skaczą z poziomem wody ostatnio :(



#5004 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 01 lipiec 2014 - 20:56

Witam koledzy, w sobotę o świcie ktos gdzieś we wro by miał ochotę minie zabrać i poznać, na jakiś spinning? (Szczupak bolen) albo poprostu jakias zapoznawcza wyprawa ? Jct pw.

#5005 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:09

Strasznie skaczą z poziomem wody ostatnio :(

To fakt.

Ja już byłem kilka razy i klenia jest sporo tak średnio na wypad 10/15 szt. Największe jakie mi się trafiły to 3 szt w jednym dniu takie pod 50 cm.

Zdjęcia jakieś tam mam ale ogólnie szkoda mi czasu na cykanie bo wszystkie kleniochy wyglądają podobnie.

 

Przynęta to mrówa Tomka i bromby. 

 

Ale tak jak Kamil napisał woda skacze góra/dół i nawet dobrze połowić nie można.

 

Łukasz musimy się zgadać jakoś i popływać razem bo ja wszystko z brzegu.


Użytkownik Sebo0707 edytował ten post 01 lipiec 2014 - 21:11

  • Monk lubi to

#5006 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:31

Najgorsze jest to, że poziom wody zmienia się tak szybko, że wyjeżdżając z domu i sprawdzając stan, nie mogę być pewny tego, co zastanę nad rzeką. Suszę kompletną, lub całkiem sporą wodę...

 

Ale z drugiej strony, zostając w domu, nic nie złowię, choćby warunki były idealne :D


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 01 lipiec 2014 - 21:34


#5007 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:39

Taki juz urok Odry ponizej BD :) ja juz nawet nie patrze na to czy rosnie czy spada tylko jade na ryby. Jedyne co kontroluje to czy nie ma stanow uniemozliwiajacych lowienie. Nie ma co narzekac tylko cieszmy sie tym pieknym odcinkiem bo niedlugo wszystko zaleja i bedziemy wtedy dopiero tesknic za tym "bezrybnym" kawalkiem Odry....



#5008 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:47

dlaczego będzie bezrybny jak go zaleją?



#5009 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:53

Nie twierdze, ze bedzie bezrybny tylko niektorzy twierdza, ze teraz jest malo ryb i do tego sie odnioslem. Ryby beda ale to bedzie calkiem inna rzeka a raczej kanal albo zalew :-)



#5010 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:55

jasne...przysypiam ;)  znasz jakąś konkretną datę?



#5011 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 01 lipiec 2014 - 22:01

W roku 2013 planowana data zakonczenia budowy byly lata 2015/2016 ale chyba sie to przesunie. Moj kolega z lawki szkolnej jest dyrektorem budowy stopnia "Malczyce" i to byly informacje z pierwszej reki. Dosyc dawno go nie widzialem takze nie mam najswiezszych informacji...



#5012 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 01 lipiec 2014 - 22:04

A ja tam dzisiaj bez spinki podjechałem na moje odrzańskie rewiry, przy okazji krótkiego pobytu w Polsce. Woda rosnąca, pełno syfu, ale rybki jakieś były. W sumie miałem osiem kontaktów boleniowych z czego 5 wyjętych, 2 spięte i jedno branie. Do tego na jednej główce namierzyłem klenie, ale udało się wyjąc tylko 2, do tego było jeszcze kilka zbiórek. Wprawdzie okazów nie było, ale jak na dośc trudny czas na Odrze to myślę, że wynik nie najgorszy. Wszystkie ryby na moje woblery.

Załączone pliki



#5013 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 22:21

W roku 2013 planowana data zakonczenia budowy byly lata 2015/2016 ale chyba sie to przesunie. Moj kolega z lawki szkolnej jest dyrektorem budowy stopnia "Malczyce" i to byly informacje z pierwszej reki. Dosyc dawno go nie widzialem takze nie mam najswiezszych informacji...

myślę ,że rybą spodoba się taka zmiana otoczenia, wędkarsko może być o wiele lepiej niż teraz



#5014 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 lipiec 2014 - 22:31

...W sumie miałem osiem kontaktów boleniowych z czego 5 wyjętych, 2 spięte i jedno branie. Do tego na jednej główce namierzyłem klenie, ale udało się wyjąc tylko 2, ...

Konkret info. Gratki i szacun.



#5015 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 lipiec 2014 - 22:32

Kanał będzie, jak w okolicach Urazu....



#5016 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:25

Ktoś może wie do jakiej wysokości maja oni zamiar spiętrzać wodę? Czy Odra zostanie w korycie (tak podejrzewam) czy zaleją częściowo międzywale?



#5017 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 12:02

miras ma racje, wydaje mi się, że przez jakiś czas bedzie bardzo dobrze, ryba bedzie troszkę ogłupiona zmianą sytuacji

Jacek, za wysoko tez nie mogą podnieść wody, bo wszędzie wałów nie ma,  nie każdy chciałby mieć wodę we wiosce lub na polach uprawnych

Panowie, jeszcze długa droga do otwarcia nie ma co się przejmować ;)


  • miras1983 lubi to

#5018 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 lipiec 2014 - 19:27

Dla ciekawskich o tej budowanej elektrowni

 

Po spiętrzeniu wód rzeki Odry w przekroju stopnia zwierciadło wody średniej na odcinku 17,5km tj. do stopnia wodnego w Brzegu Dolnym zastanie podniesione o 1,0 do 4,0m w stosunku do poziomu obecnego. Powierzchnia zalewu wyniesie ok. 200 ha. Prawa linia brzegowa zalewu przebiega wzdłuż naturalnej skarpy wysokiego brzegu doliny. Tereny depresyjne wzdłuż awanportu górnego zostaną podwyższone. Prace makroniwelacyjne w górnym stanowisku stopnia doprowadzą do likwidacji płycizn. W miejscach wskazanych przez ekologów utworzone zostaną wyspy, które umożliwią zachowanie grup starych drzew oraz stanowić będą enklawy dla ptaków.

 

http://wroclaw.rzgw....acji_inwestycji

 

 

i nieco komentarzy

http://www.skyscrape...d.php?t=1023075


  • miras1983 lubi to

#5019 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 02 lipiec 2014 - 21:08

Najblizej tamy woda na pewno bedzie spietrzona do samych walow bo skoro usypuja tam sztuczne wyspy miedzy korytem a walem to nie moze byc innej opcji.... Bedzie to wygladalo podobnie jak na Walach Slaskich gdzie przy tamie jest rozlewisko a wyzej woda w korycie praktycznie po same krawedzie. Bez plywadla raczej sie nie polowi...



#5020 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 21:13

 trzeba pochodzić z gpsem i trochę pozaznaczać ;)


  • Riqelme lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych