Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9092 odpowiedzi w tym temacie

#7621 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 kwiecień 2018 - 09:27

Panowie - Wesołych Świąt i więcej spokoju 😊
  • strary i biker1 lubią to

#7622 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 01 kwiecień 2018 - 09:32

Zmiany w Regulaminie nie musza oznaczac zmiany ''Podejscia'' .... ;)


Użytkownik daz wroc edytował ten post 01 kwiecień 2018 - 09:33


#7623 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 01 kwiecień 2018 - 09:40

Osobiscie jestem za modelem UK tylko kto to bedzie respektował proszę cię...chyba kpisz sobie jak psr obecnie ma niemoc po drugie kary za niskie a opłacalność większa. U nas jest dzicz na wodach i tyle. Są to wschodnie wzorce co złowisz ile złowisz to do wora.Metoda nie ma znaczenia widły,szarpak,agregat,sieć no i samo wedkarstwo w myśl aaa wezme wiecej jak biorą bo się nie powtórzy. Widze młodzików z kijami i przynętami jak na mamuśki teraz w okresie więc stwierdzam ze edukacja zawodzi a karybpowinny byc w wysokosci 10 miesiecznych pensji moze by poskutkowało.Dużo roboty przed PZW

Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 01 kwiecień 2018 - 09:42

  • marienty i karpiu08 lubią to

#7624 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 01 kwiecień 2018 - 09:49

Osobiscie jestem za modelem UK tylko kto to bedzie respektował proszę cię...chyba kpisz sobie jak psr obecnie ma niemoc po drugie kary za niskie a opłacalność większa. U nas jest dzicz na wodach i tyle. Są to wschodnie wzorce co złowisz ile złowisz to do wora.Metoda nie ma znaczenia widły,szarpak,agregat,sieć no i samo wedkarstwo w myśl aaa wezme wiecej jak biorą bo się nie powtórzy. Widze młodzików z kijami i przynętami jak na mamuśki teraz w okresie więc stwierdzam ze edukacja zawodzi a karybpowinny byc w wysokosci 10 miesiecznych pensji moze by poskutkowało.Dużo roboty przed PZW

Poczekaj niedlugo  zniosa wszystkie limity i okresy i nie bedzie o czym dyskutowac :D


  • pawelHERP lubi to

#7625 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 12:55

No i widzę, że wielu mnie nie posłuchało i nie było jajek przewietrzyć :D

 

Z całej tej dyskusji ciekawi mnie jedna sprawa: gdzie są te "betony"? Można na priv ;)



#7626 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 01 kwiecień 2018 - 13:09

A ja mam zupełnie inne pytanie. Łowi ktoś jakieś kropki w Bystrzycy? Pochwali się ktoś jak tam wyniki?

#7627 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 01 kwiecień 2018 - 15:04

A są tam w ogóle kropki ?czy raczej te nie liczne pojedyncze sztuki się ostały...



#7628 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 01 kwiecień 2018 - 18:03

Ponoć są. Od bodajże 2015 roku zarabiali tą rzekę dzięki Kingfisher Club Wrocław. Niestety nie widzę na ich stronie aktywności przez ostatni rok. Byłem dwa razy w tym roku na Bystrzycy i nic oprócz przyłowu w postaci szczupaków nie złapałem.
  • analityk i PiotrL70 lubią to

#7629 OFFLINE   Chmura

Chmura

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 18:34

jakieś niedobitki można trafić na odcinku Milin-Kamionna, niestety miejscowi z robakami zrobili swoje, ale lipienie ładnie się rozeszły po rzece, w zeszłym roku trafiłem dwa dużo niżej przy okazji nauki rzutów muchowką

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
  • Slavobeer lubi to

#7630 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 01 kwiecień 2018 - 18:52

jakieś niedobitki można trafić na odcinku Milin-Kamionna, niestety miejscowi z robakami zrobili swoje, ale lipienie ładnie się rozeszły po rzece, w zeszłym roku trafiłem dwa dużo niżej przy okazji nauki rzutów muchowką

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


No ja właśnie łowie w okolicy tego odcinka. Faktycznie pudełka po dendrobenie widziałem. Może dam jeszcze szanse tej Bystrzycy i wyskoczę tam jak się ociepli.

Z tymi lipieniami to mi teraz narobiłeś ochoty. Pojadę zatem kiedyś jeszcze w niższe partie rzeki. Może się trafi lipienia na jakiego mikro jiga.

Użytkownik Hermano edytował ten post 01 kwiecień 2018 - 19:44


#7631 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 01 kwiecień 2018 - 19:33

A okres ochronny lipienia to pies? :D

 

Aha, zapomniałem że jak się wypuszcza to nie trzeba przestrzegać... :D

 

Nie atakuje nikogo personalnie. Po prostu ostatnio wszędzie widzę takie podejście, z którym się absolutnie nie utożsamiam i piszę to ku opamiętaniu co niektórych czytaczy...


Użytkownik DanekM edytował ten post 01 kwiecień 2018 - 19:38


#7632 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 01 kwiecień 2018 - 19:48

A okres ochronny lipienia to pies? :D

Aha, zapomniałem że jak się wypuszcza to nie trzeba przestrzegać... :D

Nie atakuje nikogo personalnie. Po prostu ostatnio wszędzie widzę takie podejście, z którym się absolutnie nie utożsamiam i piszę to ku opamiętaniu co niektórych czytaczy...




Nie martw się. Dopisałem słowo „kiedyś” w swojej wypowiedzi. Nigdy lipienia nie złowiłem. Kiedyś widziałem jednego jak kolega złowił przy mnie na pożyczonego ode mnie woblera :-).

Jeśli chodzi o ryby prądolubne to chodzę za kropkiem. Jak już zupełnie się ociepli, czytaj lato, będę próbował na mikrojigi coś polowić. Wtedy będzie szansa na jakiegoś lipienia. Tak myśle... tzn marzy mi się :-)
  • DanekM lubi to

#7633 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 20:14

Albo takiego pstrąga, z wspomnianego odcinka Bystrzycy😉Załączony plik  IMG_20180401_200908_249.JPG   97,28 KB   11 Ilość pobrań
  • marienty i Hermano lubią to

#7634 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 20:17

To jeden z trzech, które w Bystrzycy zostały

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 01 kwiecień 2018 - 20:17

  • PiotrL70 i gryga lubią to

#7635 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 20:23

Jest to bardzo prawdopodobne...

#7636 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 01 kwiecień 2018 - 20:46

To raczej jeden z tych, które były wpuszczone w zeszłym roku. Już dawno zjedzone przez głodnych ludzi co to nawet bili się ze strażnikami...
Tak czy tak piękna ryba i smutkiem napawa fakt że takie ryby nie mogą tam żyć. Bo woda potencjał ma jak cholera.
Bystrzyca na odcinku górskim z odcinkiem nokill włącznie jest po prostu pusta...

#7637 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 20:58

Na wspomnianej akcji przez ciebie byłem. Wtedy podobnej wielkości pstrąga uratowałem, ale pewnie nie na długo. Bo tak jak piszesz pstrągi zniknęły. Albo tak zdziczały😉 problem co roku też są kormorany

#7638 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1891 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 kwiecień 2018 - 21:01

Plotki słyszałem, że częściowo wyłowili pstrągi ci sami którzy je wpuszczali :(

(może ktoś potwierdzi bo wieść tylko z jednego źródła mam)

 

Do tego pochwalili się Panowie szeroko fotkami z zarybienia  wiec za dużo typa wiedziało gdzie należy udać sie po wypuszczone pstrągi - niestety dobre intencje ale amatorska robota i efekt marny.


Użytkownik analityk edytował ten post 01 kwiecień 2018 - 21:01

  • DanekM i PiotrL70 lubią to

#7639 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 21:14

No to plotki słyszałeś...fakt,,wyławiane" były ,ale wypuszczane spowrotem do wody ,po to aby jak najwięcej skuć. Masz rację ,że błędem były fotki z zarybienia.

Pstrąg z fotki wyżej, to nie ryba z tego zarybienia, to z przed 3 czy 4 lat temu
  • DanekM lubi to

#7640 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 01 kwiecień 2018 - 21:19

Troche ogolnie (nie brac osobiscie) wedkarze to taka spolecznosc, ktora caly czas "sra na swoje podworko". A akcje przytoczone powyzej z wpuszczanymi pstragami sa tego dobrym przykladem. Tony wedkarskich smieci nad woda, lowienie ryb w trakcie tarla bo przeciez regulamin pozwala i nie ma znaczenia, ze wymyslil go jakis idiota to kolejne przypadki potwierdzajace regule. Patrzac sie na to wszystko co sie dzieje w naszej spolecznosci wedkarskiej nie widze nadziei na przyszlosc. Ktos mowi, ze dziadki tak robia a jak widzimy mlodzi ludzie nawet nie krepuja sie chwalic boleniami swiadomie zlowionymi w trakcie tarla. Dla mnie nie ma znaczenia czy ryba ma okres czy go nie ma. Jak wiem, ze jest w trakcie tarla to moje sumienie nie pozwala mi jej swiadomie lowic. Staram sie szanowac przyrode i ryby. Niestety wiekszosc z nas jak widac nie ma z tym zadnego problemu.


  • Adrian Tałocha i DanekM lubią to