Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9104 odpowiedzi w tym temacie

#8141 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 28 październik 2018 - 16:31

Faktycznie, okonie dalej rozproszone pod brzegami. W sobotę sprawdziliśmy pierwsze zimowisko - pojedyncze sztuki. Chyba w tym roku nie doczekam się okoniowego Eldorado.

Ślady sandaczy w Odrze w okolicach Wrocka zaginęły lata temu, gorzej, że i sum się już pochował. Liczyłem na ciepłą wodę pod Elektrociepłownią - puścili z tydzień temu - niestety, w piątek bez jakichkolwiek efektów ze trzy godziny smaliliśmy tam gumami i woblerami. Można by spróbować z ręki po dołkach na Kozanowie, ale jak raz potrząsanie jakimiś glizdami nad sumią głową nie jest w moim stylu. Miło by było jakiegoś wąsatego przed zimą namierzyć, ale chyba trzeba poczekać do czerwca :)

Średniego szczupaka trochę pod brzegami stoi. Cały czas da się coś sensownego wyjąć, choć coraz ciężej. Presja wędkarska duża. Ryby do cna pokłute, a i kilka grasujących po moim odcinku Odry ekip, nazwijmy ich konsumentami, też swoje zrobiło. Ale trzeba się cieszyć każdym zdatnym dniem do wędkowania. I wykorzystać, końcówka sezonu i byle załamanie pogody może nas wysłać na odwyk :)


  • analityk i katek lubią to

#8142 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 październik 2018 - 22:13

Nie samymi rybami człowiek żyje. Zdjęcia z września, zrobione w przeciągu kilku sekund. Uwielbiam takie "podpalone niebo". Jak człowiek posiedzi chwilę pod Milenijnym albo na Rędzinie koło obwodnicy to zaczyna doceniać takie rzeczy. Miejscówką się nie sugerować - jeszcze tam nic nie złowiłem ;-)

 

Załączony plik  20180926_190018.jpg   32,22 KB   20 Ilość pobrań    Załączony plik  20180926_190022.jpg   30,42 KB   21 Ilość pobrań

 

Wczoraj za dnia próbowałem złowić jakiegoś okonia ale nie skusiłem ani jednego. Za to trafił się krótki sandacz a po zmroku jeszcze jeden, któremu do wymiaru już nie dużo brakowało. Trafił się też nocny szczupak. Bardzo nietypowy wypad.


  • analityk, jacekp29 i rapek lubią to

#8143 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 29 październik 2018 - 00:09

Landszafty proszę bardzo ale posiedzenie pod Milenijnym to jeszcze mało. Posiedzisz ze trzy lata we Wronkach albo Rawiczu, to dopiero takie rzeczy docenisz :) I nieśmiała rada. Nie wypisuj, że rybami żyjesz, bo Cię zaraz fanatycy nokila dopadną :)

 

To takie niewinne żarciki a co do okonków, to lipa faktycznie. Co prawda przerzuciłem ich wczoraj ze trzydzieści - znaleźliśmy je w końcu na zatoczce przy przystani harcerskiej - ale rozmiarówka haniebna. Ten ze zdjęcia to chyba największy...

 

okonek-haniebny.jpg



#8144 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2018 - 20:03

Sorry za off. Ta zielona uć to z łódexu?? Smiem spytać

#8145 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 listopad 2018 - 19:41

Dzisiaj na godzinkę nad wodę - kleniki wychodziły do suchej muchy jak latem - małe ale fajnie

 

(ale glównie to piszę bo szukam chętnych na wyjazd jutro rano na grzyby - dwa wolne miejsca w aucie - jak ktoś chętny to prosze priv - jedziemy w okolice Bolesławca)


  • strary i marienty lubią to

#8146 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 19:35

Co tu takie nudy, na tym wrocławskim wątku... ;)

Załączony plik  SAM_4668.JPG   61,97 KB   18 Ilość pobrań



#8147 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 19:47

Hallelujah... a kto to teraz się za bolkami ugania? Dziwne zwyczaje kolega ma :)  Ja dziś za okonkiem, jak zwykle, ale zupełna deupea, przesiadłem sie na sandaczówkę i to okonka dostałem, na 4" kopyto. I tak to se leci... ;)


  • Tomasz K, skalka i biker1 lubią to

#8148 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 20:13

Gania człowiek nad tą wodą pół życia, to musi być choroba jakaś;)


  • strary lubi to

#8149 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 04 listopad 2018 - 20:20

Bolenioza
  • strary lubi to

#8150 OFFLINE   ikcarg

ikcarg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 23:07

W weekend odwiedziłem rodzinę we Wrocławiu i zaliczyłem gościnny występ nad wodą. W sobotę nad Widawą 40 cm pistolet obciął zestaw okoniowy i nic więcej. Dzisiaj debiut nad Odrą. Na google maps wytypowałem "Różankę" jako potencjalne miejsce gromadzenia się ryby przed zimą. Zabrałem dzieciaki ( 10 i 2) i dwie okoniówki. Było bardzo dobrze jak na dwie i pół godziny nad wodą. Starszy syn pokazał mi jak się łowi i pokonał mnie 20 do 10. Mogę się usprawiedliwiać opieką nad małym ;). Okonie brały tak dobrze, że nawet najmłodszy złowił dziś pierwszego okonia w życiu ( z moją delikatna pomocą w podtrzymywaniu wędki. Zwijał sam :) ) Ryby przyzwoite tak do 25 cm. Co ciekawe 80 procent wymiarowych. Jest to dla mnie szokiem w porównaniu do standardów warszawskich, gdzie proporcje są zgoła odmienne. Muszę stwierdzić, że całkiem fajna ta Wasza Odra :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#8151 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 20:24

Bolenie łupią srogo :D pogoda letnia i miła:)

 

Załączony plik  SAM_4692.JPG   75,76 KB   18 Ilość pobrań



#8152 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 listopad 2018 - 20:27

A sandacze nie łupią... bynajmniej mi :( jutro lecę na bolki ;)

#8153 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 20:39

A no nie łupią, dzisiaj cztery godziny za sandaczem, jeden bolek, jeden szczupaczek i dwa brania sandacza ale jakie brania, na wklejce widziałem, oba w pół wody, jeden zawinął ogonek w kopycie na hak  :blink:  ale jak są to i dadzą się złapać :D

 

Eee, Tomek, czapeczka się znalazła, to dobrze bo jakoś ta bandana mi nie końweniowała ;)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 06 listopad 2018 - 20:41

  • Tomasz K, jerzy6 i malinabar lubią to

#8154 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 21:04

Darku, muszę kupić porządną czapkę, szukam...  :D  Sandacza złowiłem dziś też, ale słabo łupnął;) i fotek za karę nie miał  :)


  • strary lubi to

#8155 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 07 listopad 2018 - 10:27

Mam pytanie ,zna może ktoś tego gościa z profilu? Może jest nawet na naszym lub haczykowym forum???

łowca odrzański a raczej kłusownik odrzański... Oficjalnie sprzedałem go do PSR w związku z łowieniem w niedozwolonym miejscu. Podałem parę miejscówek odnośnie podobnych sytuacji we Wrocławiu. Gość łowi w zatoce między elektrowniami, tam jest śluza,ponad to przyległa przepławka od elektrowni. Miejsce mi znane jako ostoja dla ryby jak i tarlisko Skurwesyn nawet tam wejdzie bo inaczej nie da się o takim człowieku powiedzieć no bo fotka najważniejsza!!! Tutaj profil delikwenta!!!

 

https://www.facebook...sz.zawadzki.581


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 07 listopad 2018 - 10:27

  • analityk i BartoszC lubią to

#8156 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 12:54

Ot ciekawostka😵
https://www.facebook...24111437713252/
  • korol i katek lubią to

#8157 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 07 listopad 2018 - 21:18

I po co to całe PZW można się spytać?! Skoro nawet prezes koła kradnie nam ryby z naszych wód - 140 kg poszło na mięso - mają rozmach skur...syny.


  • eRKa lubi to

#8158 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 07 listopad 2018 - 22:04

Ryby w wodzie mają znaczenie dla nas, wędkarzy, związek to ilość członków, tylko to się liczy.


  • eRKa lubi to

#8159 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 listopad 2018 - 23:03

PZW- polski związek warcholstwa...

#8160 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 09 listopad 2018 - 12:26

Mam pytanie ,zna może ktoś tego gościa z profilu? Może jest nawet na naszym lub haczykowym forum???

łowca odrzański a raczej kłusownik odrzański... Oficjalnie sprzedałem go do PSR w związku z łowieniem w niedozwolonym miejscu. Podałem parę miejscówek odnośnie podobnych sytuacji we Wrocławiu. Gość łowi w zatoce między elektrowniami, tam jest śluza,ponad to przyległa przepławka od elektrowni. Miejsce mi znane jako ostoja dla ryby jak i tarlisko Skurwesyn nawet tam wejdzie bo inaczej nie da się o takim człowieku powiedzieć no bo fotka najważniejsza!!! Tutaj profil delikwenta!!!

 

https://www.facebook...sz.zawadzki.581

Sprostowanie sytuacji bo widzę że są tutaj koledzy,znajomi ów łowcy.  Kontaktowałem się z PSR odnośnie miejsca połowu w tych rejonach. Jasne stwierdzenie ze strony PSR można łowić ale jak kończą się ceglane umocnienia ściany. Wg nich od tego miejsca jest dopuszczalne łowienie.Nieregulaminowy połów wywnioskowałem po :patrząc na zdjęcia na których widać przyległy budynek elektrowni w zatoce może jest tam 50m od jazu ale od przyległej przepławki elektrowni już nie. Pozostałe zdjęcia pokazują odległość ciut poniżej cypla dzielącego kanał.To mój wniosek po zdjęciach. Poprosiłem strażników o kontrole w paru miejscach gdzie podejrzewam notoryczne łamanie przepisów.Wg mnie to dobra inicjatywa.Może faktycznie przesadziłem z nazwą kłusownik ale z drugiej strony jak ktoś świadomie łowi w takich miejscach to jak można inaczej nazwać. Kolega jeśli jest świadomy przepisów nie powinien się gniewać o to. W sumie nie potrzebnie pisałem o tej sytuacji co po niektórzy zdziwili by się co najwyżej kontrolą lub mandatem.


  • analityk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych