Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9099 odpowiedzi w tym temacie

#8101 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 10 wrzesień 2018 - 01:21

Hans,

ciesze się, że od naszej ostatniej rozmowy dostosowałeś zestaw do sumowego kalibru zamiast skupiać się na sandaczach ;)

 

 A wiesz co... właśnie mnie dziś naszła myśl żeby jednak ten sumowy zestaw może trochę osłabić. Wpakowałem  wobler w zaczep tak nieszczęśliwie że nijak wyjść nie chciał a usiłując go wyrwać siłą i godnością osobistą rozciąłem sobei paskudnie dłoń plecionką prawie do kości.  I naszła mnie myśl taka że na cholerę mi 10 kg szmocy przy 6 kg hamulcu w młynku. Przez szmatę rwać probowałem, przez rękawicę kewlarową- wszystko na nic. Na szczęście  szamocąc sie z tym zaczepem wjechałem w końcu w linkę śrubą od silnika i problem rozwiązał się automatycznie :angry:

 

 nie zastopuję silnika i zobaczysz, o czym chłopaki z Wisły piszą :)

 

Co do rzeczy wypisywanych przez "chłopaków z Wisły" to podpłynąłem przedwczoraj do Pogromcy Sumów na Tarlisku, który łowi na linkę 0.14 ( on mi na łódkę radził 0.12 :o ) i opowiedziałem mu o całej chryi tutaj. Skomentował to tymi mniej więcej słowy " W anonimowej Sieci można przecież być kim się tylko chce. Zdumiewające jest więc dlaczego tak wielu ludzi wybiera opcję bycia idiotą". Chyba coś jednak w tym jest że im więcej i lepiej ktoś łowi tym mniej go widać na forach wędkarskich, więc jak się nauczę to raczej też zniknę. No chyba że mnie wcześniej zakneblują sami za pisanie prawdy- jak Galileusza :D  :D . Na razie dwa ostrzeżenia....Co do troci to niestety  nie mogę psa zostawić bo Agusi pól dnia nie ma w chałupie więc na razie raczej lipa.


Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 10 wrzesień 2018 - 02:13


#8102 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 wrzesień 2018 - 06:44

:o  :o  Osz jego mać po przeczytaniu tego wszystkiego jak i wątku sumowego.

Naszła mnie myśl po kiego ja łowię Bolenie na żyłkę 0.22 jak mogę na nanofila 0.06. 

Wyliczyłem sobie że nawet Brzana 80 cm nie ma tyle siły żeby sprostać 0.06  :lol:  :D  :wacko:  :blink:


  • Karol Krause i biker1 lubią to

#8103 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 wrzesień 2018 - 07:14

:o :o Osz jego mać po przeczytaniu tego wszystkiego jak i wątku sumowego.
Naszła mnie myśl po kiego ja łowię Bolenie na żyłkę 0.22 jak mogę na nanofila 0.06.
Wyliczyłem sobie że nawet Brzana 80 cm nie ma tyle siły żeby sprostać 0.06 :lol: :D :wacko: :blink:

Nie możesz na 0.06 bo będzie za szybki opad😆
  • Sebo i eRKa lubią to

#8104 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 wrzesień 2018 - 08:46

Nie możesz na 0.06 bo będzie za szybki opad

Opada to mi szczęka Przemek i nie tylko jak czytam czasem takie wywody , jakie ostatnimi czasy się tu pojawiają. 

 

A żeby nie było spamu Nocny Bolo.

 

Załączony plik  received_232271717411285.jpeg   41,87 KB   26 Ilość pobrań


Użytkownik Sebo edytował ten post 10 wrzesień 2018 - 08:51


#8105 OFFLINE   nito82

nito82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 wrzesień 2018 - 22:01

Sebo, butelke po browarze zabierz z lowiska:D


  • Jarek i woblery L.E. lubią to

#8106 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 wrzesień 2018 - 09:49

Sebo, butelke po browarze zabierz z lowiska:D

 

W przeciwieństwie co do niektórych ja po sobie zabieram co przyniosłem. 

Więc źle trafiłeś i nie proponuję dalej ciągnąć tematu.



#8107 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 14:23

Tak czytam wątek i natrafiłem na  połowy pod tamą.

Wwczoraj mały rekonesans na oderce w centrum a tu proszę koledzy się uczą :D

No i na pytanie czy bierze, to odpowiedz była jedna " Żre panie żre"

Załączony plik  20180818_072720_resized.jpg   116,22 KB   23 Ilość pobrań

 

Danek



#8108 ONLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 16:55

Jacy strażnicy tacy wędkarze. Skoro psr pierd*li to tacy tym bardziej... Na pewno łowiąc tam nie wyznają zasady C&R.

#8109 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 wrzesień 2018 - 21:04

Tak czytam wątek i natrafiłem na  połowy pod tamą.

Wwczoraj mały rekonesans na oderce w centrum a tu proszę koledzy się uczą :D

Danek

Być może to tylko moje wrażenie,ale dłuuugo Cię nie było. Cieszę się, że wróciłeś... B)



#8110 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:47

@elpojo
Dzięki, w życiu sa zeczy ważne i ważniejsze.
Ale jak to mówią wracam do gry😁, nie bedzie lekko.😊.
Do zobaczenia nad wodą.

Musze przeprosic sandacze za moja nieobecność , bo pewnie zapomnialy jak wyglądają moje przynety😃
Ale mogą byc pewne ze je odwiedzę na Turawie, ukochanym ale jednak zboleniałym Mietkowie.

Użytkownik danek edytował ten post 13 wrzesień 2018 - 19:50

  • oland, elpojo i strary lubią to

#8111 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 21:41

A co to za jedniodniowa cisza w temacie ;)

 

Się dziś wybrałem poniżej Wałów na lekko, zmokłem straszne, chyba mi kurteczka, membranka, zaczęła puszczać, tak że musiałem po kilku godzinach na kawkę do Brzegu wyskoczyć. Znalazłem bar w którym za kawę sypaną według mojego uznania+ ziemniaczki ze schabowym i surówką dałem 10,10 zyla :) Częściej tam będę wpadał...

 

A z rybami było słabo bo woda szła w górę i sałata jakaś całą rzeką szła, musiałem w "oczka" rzucać.  Wygooglowałem dwa okonki, bolaska krótkiego i jednego pięknego okonka. Pięknie pstryknał w jaskółę 12cm, myślałem, że ładny sandaś a tu piękny i grubiutki pasiaczek się okazało. Żadnych sumów nie widziałem ;) Ave.



#8112 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 14 wrzesień 2018 - 22:20

W Wrocławiu od tygodnia łowią sie jedynie szupaki,  przedwczoraj na sumowego wobka wyjąłem bolenia 70 cm. A jak na sumowym żerowisku pojawiają się dziwne ryby to zwykle oznacza ze sumków tam nie ma. Może czas szykować okoniówkę.....



#8113 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 16 wrzesień 2018 - 20:13

Po kilkunastu dniach przerwy w połowach dzisiaj rano pływałem na Odrze w teamie z synem.
Warunki atmosferyczne były super, woda 20 stopni C.,równe wysokie ciśnienie. Gdyby nie fakt, że sinica nadal płynie, byłoby super
Generalnie udany wypad. Spinka dużego suma podczas holu i dwa wyjęte. Duże nie atakowały. Były 107-siódemka i 80-tka.
Po południu najazd jednostek pływających Ruch jak w Wenecji
  • analityk lubi to

#8114 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 29 wrzesień 2018 - 19:15

Generalnie,jak widać po wpisach nic specjalnego się nie dzieje na naszych wodach. Dlaczego ? Rybki nie biorą. Zarówno z brzegu, gruntówki, spinning, jak i z pływadełek.
Popołudnia: środa, czwartek, piątek - spędziłem na wodzie. Zero brań w trolling i, spinningu na miejscówkach. Rybki zeszły do nurtu rzeki-Odra, lub w niewielkich ilościach grupują się tuż przy nim. Temperatura wody spadła do 15 stopni C.
Stan poziomu wody zmienia się każdego dnia. Ja na razie odpuściłem sobie wypad na rybki.☺️

Użytkownik Harjer edytował ten post 29 wrzesień 2018 - 19:17

  • analityk lubi to

#8115 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 październik 2018 - 07:39

R.I.P. Hans Kloss

 

Sobotni wypad z kolegą. Za dnia uganiałem się za okoniem/sandaczem z opadu ale tutaj mizeria bo tylko kilka małych okonków się połakomiło. Korci mnie, żeby zostać trochę dłużej i konsekwentnie łowić z opadu w nocy. To już nie pierwszy raz kiedy ja się zwijam a ludzie dopiero przyjeżdżają łowić.

Po zapadnięciu zmroku zmieniamy miejscówkę i łowimy wyłącznie na woblery. U mnie krótkie sandaczyki, niebrzydka płoć i ładny kleń 53cm. Kolega za to zalicza pierwszego w życiu wymiarowego sandacza 57cm.

 

Załączony plik  20180929_210707.jpg   647,75 KB   22 Ilość pobrań Załączony plik  20180929_213807.jpg   631,44 KB   22 Ilość pobrań Załączony plik  20180929_213905.jpg   577,17 KB   22 Ilość pobrań


  • analityk, rapek i kineret lubią to

#8116 OFFLINE   m4z189

m4z189

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 październik 2018 - 10:50

Gdzie na Odrze we Wrocławiu lub okolicach warto teraz połowić z łódki? Polecicie gdzie jest jakiś dobry slip do zwodowania się?



#8117 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 04 październik 2018 - 11:05

Co ty chcesz łowić???? tu nie ma ryb :D chyba że za kleniem i boleniem się wybierasz:D



#8118 OFFLINE   m4z189

m4z189

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 październik 2018 - 11:14

Jak już się wybiorę to przygotowany na wszystko, szczupak/sandacz/okoń, zestaw boleniowy też się znajdzie :)



#8119 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 04 październik 2018 - 12:35

Sandacza odpuść bo go brakuje.Nastaw się na szczupaka najlepiej to i z przyłowu garbuska możesz trafić.Może i sum nawet się trafić. Proponuje rędzin i okolice.Nie wiem jak poziom wody poniżej brzegu dolnego musiał byś sprawdzić na pogodynce.



#8120 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 październik 2018 - 21:24

Woda na wyschnięciu - 30 cm Niedługo łowić bedzie można już rękoma ale tymczasem jeszcze wędką - dzisiaj i wczoraj po 2h wieczorem - po jednym bolasku udało się złowić.