Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#8201 OFFLINE   wojtt

wojtt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWrocławska Odra
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 listopad 2018 - 19:40

W rękach to się trzyma te małe bo te duże się w kadrze nie mieszczą :)

Sandacz70_Zmniejszacz.jpg


Chyba poznaję miejsce, fajnie widzieć że Smoki tam jeszcze są. Blizny na ogonie czasami nie miał?;)

#8202 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 25 listopad 2018 - 21:33

Dziś zmiana miejsca - chciałem obejrzeć, po raz pierwszy, jak jest teraz poniżej nowej tamy - najpierw się ździwiłem, że tam tyle aut stoi, potem usłyszałem że ktoś trotkę złowił i wszystko jasne,

 

„głodny lud” się zwiedział i poluje na ciężarne trotki które nadziały sie na nową przeszkodę (stopień wodny w Reczycy) w drodze do Bystrzycy

 

Straż wędkarska powinna tam obecnie często zaglądać do toreb, plecaków i wiader :(

 

 

P.S. 1 Następnym razem jak tam będę to fotki od frontu porobię "trociarzom".

attachicon.gif StopieńRzeczyca (3)_zmniejszacz.jpg

 

P.S. 2

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak woda w Odrze wygląda to prawie ostatnia chwila - dziś można było przejść na drugą stronę po wodzie do kolan. trzeba modlić sie do rydzyka po deszcz.

attachicon.gif StopieńRzeczyca (9) zmniejszacz.jpg

podobno bardzo często ,można tam spotkać  lokalnych celebrytów z Jerka  B)


  • paco321 i woblery L.E. lubią to

#8203 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 listopad 2018 - 08:29

Na jerku (sam się przekonałem) przynajmniej z Wrocławia jest sporo tym podobnych osób. Super przepisowych i etycznych a nad wodą robią swoje czyli samowola.


  • DanekM, PiotrL70 i daz wroc lubią to

#8204 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 26 listopad 2018 - 08:38

Na jerku (sam się przekonałem) przynajmniej z Wrocławia jest sporo tym podobnych osób. Super przepisowych i etycznych a nad wodą robią swoje czyli samowola.

 

A propos. Wczoraj po południu byłem na miejskim odcinku Odry z przyległymi kanałami. Koleś (nie twierdzę że z jerka) po sforsowaniu ogrodzenia łowił ze śluzy. Centralnie pod kamerą :D  Głodny i zdesperowany ten naród...



#8205 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 listopad 2018 - 08:44

Brak kontroli robi swoje....

Równie dobrze mógł bym nie wykupywać karty na Wrocław w przyszłym roku i w zasadzie sobie bezstresowo łowić.Przykre ale prawdziwe.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 26 listopad 2018 - 08:46

  • daz wroc i eRKa lubią to

#8206 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 listopad 2018 - 09:08

Na jerku (sam się przekonałem) przynajmniej z Wrocławia jest sporo tym podobnych osób. Super przepisowych i etycznych a nad wodą robią swoje czyli samowola.

Świętych jest niewielu (sam mam małe grzeszki na sumieniu) - samokontrola czasami niewystarcza bo pokusa duża, potrzebne są straszaki urzędowe i smokontrola społeczna aby eliminować przynajmniej najgrubsze przegięcia,

 

Fotki na forach wędkarskich to chyba dobry straszak i forma smokontroli społecznej - robić chłopaki fotki i wrzucać na jerka (i inne haczyki) - celebryci trochę sie naprostują, potracą kontrakty z producentami sprzętu/popyt na własne wyroby itp. itd.

(a i szarak nie lubi jak się go publicznie naznaczy naruszeniem zasad)


Użytkownik analityk edytował ten post 26 listopad 2018 - 09:09

  • daz wroc lubi to

#8207 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 listopad 2018 - 10:24

Będzie tylko gówno-burza  z takiego postępowania co pokazał mój wpis wcześniej.Jest wówczas obraza majestatu,wyżalenie się kolegą,groźby i etc. Nic to nie da bez bezwzględnych konsekwencji karnych. To są swego rodzaju cwaniaczki które miękną w starciu z prawem i rzeczywistością. Tutaj pomogła by policja ,PSR i surowe kary wraz z rekwirowaniem sprzętu na czas uiszczenia mandatu bądź odpracowania w czynie społecznym przewinienia. Kary powinny być surowe kwotowo,taryfikator jasny.Być może pomogły by i coś al'a punkty karne jak u driverów które by wykluczały możliwość łowienia i ponowny egzamin. Nie będzie to działać do puki odgórnie nie będzie wystarczającej ilości kontrolujących i samych kontroli. To głębszy temat a to są tylko nasze życzenia. 


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 26 listopad 2018 - 10:26

  • analityk i ODYSEUSZ lubią to

#8208 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 listopad 2018 - 10:59

Będzie tylko gówno-burza  z takiego postępowania co pokazał mój wpis wcześniej.Jest wówczas obraza majestatu,wyżalenie się kolegą,groźby i etc. Nic to nie da bez bezwzględnych konsekwencji karnych. To są swego rodzaju cwaniaczki które miękną w starciu z prawem i rzeczywistością. Tutaj pomogła by policja ,PSR i surowe kary wraz z rekwirowaniem sprzętu na czas uiszczenia mandatu bądź odpracowania w czynie społecznym przewinienia. Kary powinny być surowe kwotowo,taryfikator jasny.Być może pomogły by i coś al'a punkty karne jak u driverów które by wykluczały możliwość łowienia i ponowny egzamin. Nie będzie to działać do puki odgórnie nie będzie wystarczającej ilości kontrolujących i samych kontroli. To głębszy temat a to są tylko nasze życzenia. 

Wymagasz od innych żeby pilnowali kontrolowali, karali a może sam zrobisz papiery strażnika i zadziałaj coś w tym temacie i daj przykład.....będzie pilnował, kontrolował i karał ;)



#8209 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 listopad 2018 - 11:16

Wymagasz od innych żeby pilnowali kontrolowali, karali a może sam zrobisz papiery strażnika i zadziałaj coś w tym temacie i daj przykład.....będzie pilnował, kontrolował i karał ;)

To (nie po raz pierwszy) sprowadza dyskusję do wątku mamy co mamy (prawie za darmo) bo chętnych do czynow spółecznych niewielu albo bedzie pełna komercja i wysokie ceny za rybne łowiska - proza życia.

 

Myślę że fotki dokumentujące naruszenia mogłyby na wielu wpływać dyscyplinująco i samodyscyplinująco

Nie wiem tylko jakby to od strony prawnej wyglądało tj. czy wrzucajacy fotkę nie ryzykowałby nadmiernie jakimiś pozwami. Może PZW by jakaś rozgrzeszajacą regulacje wprowadził w regulaminie swoim (taki pomysł podrzucam) -  może jakiś prawnik/osoba zorientowana w temacie się wypowie?



#8210 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 listopad 2018 - 12:37

Wymagasz od innych żeby pilnowali kontrolowali, karali a może sam zrobisz papiery strażnika i zadziałaj coś w tym temacie i daj przykład.....będzie pilnował, kontrolował i karał ;)

Są od tego organy które rekrutują...Mam już swoją pracę.Innej nie potrzebuję PSR akurat za darmo nie pracuje.Wystarczyło by tylko aby włodarze gminy uczynili postępy w tym kierunku i aktywowały etaty na strażników a nie 4 strażników na Wrocław...Proszę Cię co oni mają zdziałać....



#8211 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 listopad 2018 - 13:06

Jest jeszcze coś takiego jak SSR i robisz wtedy dla idei i swojej satysfakcji a nie dla pieniędzy.....



#8212 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 listopad 2018 - 13:10

Ogólnie rzecz biorąc macie taki sam burdel jak u nas pod Krakowem Przewóz :) jak nie bierze na legalnym odcinku to zaczynają łowić na nielegalnym....



#8213 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2018 - 15:40

Są od tego organy które rekrutują...Mam już swoją pracę.Innej nie potrzebuję PSR akurat za darmo nie pracuje.Wystarczyło by tylko aby włodarze gminy uczynili postępy w tym kierunku i aktywowały etaty na strażników a nie 4 strażników na Wrocław...Proszę Cię co oni mają zdziałać....

 

PSR jest służbą wojewody i gmina nie może "aktywować etatów".

Problem niedoinwestowania tej służby i braku etatów dotyczy całego kraju. Żaden z rządów nie był i nie jest zainteresowany ochroną rybostanu, niestety.  :(


  • analityk, ziom7 i malinabar lubią to

#8214 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 19:33

To kto tam pod tą tamą siedzi?  :lol:  wydaje mi się, że zazwyczaj ci którzy mają problemy z wynikami na otwartej wodzie... (choć znam jeden wyjątek ;)


Użytkownik Tomasz K edytował ten post 26 listopad 2018 - 19:39

  • Oleix lubi to

#8215 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 listopad 2018 - 19:46

To powinien zrobić to człowiek odpowiedzialny za te działania czyli wojewoda  w tym wypadki.Ale jak widać mało ich to interesuje...hajs płynie w inne sektory i tak się to zamyka.Nie będzie lepiej a może być tylko gorzej.W zasadzie jest bo widać to z roku na rok.Dokładając do tego większą presję wędkarską ale akurat o to nie mam pretensji bo to nasze hobby.



#8216 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2018 - 22:46

Dwaj Panowie M, bardzo proszę o zakończenie tego kopania się po kostkach. Kolejny wpis odpowiednio nagrodzę, wyjaśniajcie sobie na priv, kto, gdzie, na co i ile złowił. Nie wszyscy mają ochotę czytać o Waszej wzajemnej sympatii. 


  • miras1983 lubi to

#8217 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 26 listopad 2018 - 22:50

Śledząc to forum i FB nie da się nie zauważyć, że wszelakie spiny i gównoburze są w zdecydowanej większości między wędkarzami odrzańskimi.Nie wiem czym to jest to spowodowane.Czy nadmiarem ryb w łowiskach, wybujałym ego,zazdrością czy taką konkurencją nad wodą.Wiem natomiast, że po takiej przeprowadzce na Mazowsze to powody do rzucania błotem dopiero by się pojawiły.Ale czy pojawiły by się ryby,tego już pewny nie jestem.

Użytkownik maicke82 edytował ten post 26 listopad 2018 - 22:52

  • miras1983 i Qcyk lubią to

#8218 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 listopad 2018 - 22:56

Bartku ja nie siedzę i nie kopie się po kostkach cały dzień czekałem żeby na spokojnie odpisać koledze Mirkowi a jego post z moim nazwiskiem. Był niemal cały dzień powszechnie dostępny czemu wtedy go nie usunales tylko teraz gdzie pokazuje co i jak i nikogo nie urażam oraz pokazuje i udostępniam super miejsce Odrzańskie? Może ktoś chciał by skorzystać z takich informacji a Ty popsules całokształt twórczości mojej... Prosił bym aby post wrócił to może chociaż otworzy niektórym oczka na odrzański świat.
Moich wywodów nikt nie miał zamiaru czytać ale cały Jerk mógł przez cały dzień czytać i formacje o siedzeniu na mnie i moim patrzeniu na super łowisko...
AA jeśli mój post nie wróci a ktoś vcial by zgłębienia się tej sytuacji to mam skopiowana 😂 zapraszam 😂
Pozdrawiam Pan Oleix

Użytkownik Oleix edytował ten post 26 listopad 2018 - 23:01

  • Slavobeer lubi to

#8219 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2018 - 23:06

Panie Oleix, jak się tytułujesz.

Twoje nazwisko zostało usunięte z postu po zgłoszeniu, a autor został upomniany.

Ty zaś nie masz zamiaru zastosować się do mojej sugestii w stosunku do autora tamtego postu, jak i do kolejnej, powyżej.

Powtarzał nie będę, nie życzymy sobie prywatnych wendett i osobistych animozji na forum, proszę wymieniać argumenty prywatnie.



#8220 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 26 listopad 2018 - 23:09

Maciek z tą zazdrością i wybujałym ego trafione w punkt nic dodawać nie trzeba. Nie wszyscy są tacy znam "normalnych" odrzańskich wędkarzy dla których wędkowanie to po prostu czyta przyjemność bez przesadnej rywalizacji. Co do rybostanu Odry nie będę się wypowiadał i nie będę go porównywał do rzeczywistości wiślanej a tym bardziej burzańskiej żeby nikogo nie denerwować :)

 

Śledząc to forum i FB nie da się nie zauważyć, że wszelakie spiny i gównoburze są w zdecydowanej większości między wędkarzami odrzańskimi.Nie wiem czym to jest to spowodowane.Czy nadmiarem ryb w łowiskach, wybujałym ego,zazdrością czy taką konkurencją nad wodą.Wiem natomiast, że po takiej przeprowadzce na Mazowsze to powody do rzucania błotem dopiero by się pojawiły.Ale czy pojawiły by się ryby,tego już pewny nie jestem.


Użytkownik Qcyk edytował ten post 26 listopad 2018 - 23:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych