Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

THRILL SALMO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3770 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 20 lipiec 2006 - 20:18

Jako suplement jeszcze ciepła, a raczej gorąca fotka z przed kilku godzin. Bolek na Thrilla. Dziś było ciężko, ale złowiliśmy w sumie 4 bolenie.

Załączone pliki

  • Załączony plik  thrill.jpg   156,4 KB   442 Ilość pobrań


#42 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 20 lipiec 2006 - 21:03

Gorąca,gorąca bo i klimaty w Polsce bardzo gorące.Mnie coraz bardziej podoba się ten thrill,ciężkie warunki a i tak lowny. :D

#43 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 wrzesień 2006 - 19:04

Cześć,
Trochę siedzę cicho, bo postanowiłem napisać krótki artykulik na temat mojego weekendowego wędkowania ale udało mi się połowić przez te dwa dni na thrill'a. Łowiłem na Wiśle używając wędki castingowej, to dla tych, którzy chcieliby wiedzieć jak ten wobler lata. Łowiłem nim praktycznie dwa dni co może oznaczać jedno - dobrze lata, a nawet bardzo dobrze. Udało mi się również skusić na niego trzy bolenie w tym dwa bardzo ładne. Niebawem napiszę więcej.

Pozdrawiam
Remek

Załączone pliki



#44 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 wrzesień 2006 - 20:17

remas a moze w koncu jakies zdjecia na zywo thrilla :mellow:

#45 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 wrzesień 2006 - 20:18

mialem jednego salmo thrill w reku fajna zabawka ciezka i wogole chyba nawet mialem ten sam kolor co remek ,bolenia nie zlowilem bo nie dane mi bylo na niego lowic obejrzalem tylko i doszedlem do wniosku ze to moze byc to chociaz ma taki delikatny niesmak

#46 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 wrzesień 2006 - 20:20

doszedlem do wniosku ze to moze byc to chociaz ma taki delikatny niesmak


Co maz na myśli?

Pozdrawiam
Remek

#47 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 wrzesień 2006 - 20:29

wiesz to sa moje mysli wydaje mi sie ze teraz lowienie boleni bedzie bardzo latwe w koncu wchodzi na rynek naprawde dobry wobler (twierdze to po opisach i testach ludzi ktorzy na niego lowili) boje sie ze bolenie moga bys bardzo zagrozone sam strugam woblery i do tego co teraz robie dochodzilem dobre 4 lata a caly czas i tak kombinuje zeby byly jeszcze lowniejsze a teraz taki jegomosc ktory troche ma obycia w lowieniu na spinna :)wpadnie sobie do sklepu kupi salmiaka pojdzie nad rzeke i bedzie lowil cale szczescie ze bolenie roznie reaguja na przynety i nie zawsze sie chlapia ale obawiam sie ze moze byc cienko a lowienie boleni straci swoj urok ;/

#48 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 wrzesień 2006 - 20:33

Mam podobne obawy ale ... postępu nie zatrzymasz. No i tak koło zatoczyło się i trafiliśmy w to samo miejsce -> C&R, dbanie o wodę i zarybianie (ponoć w przypadku bolenia drogie).

Pozdrawiam
Remek

#49 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5846 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 wrzesień 2006 - 20:42

Dokładnie Szpiegu obawiam się że ten wobler przyczyni się znacząco do spadku populacji bolenia. Niestety teraz bedzie tak że gość który kompletnie nie zna się na łowieniu bolków pójdzie do sklepu kupi przynęte i będzie zabijał bolenia za boleniem. Prawdziwy boleniarz szanuje tę rybę bo wie ile wysiłku czasami trzeba włożyć żeby ją złowić. Na szczęście wędkarstwo to nie tylko przynęta.
Pozdrawiam Wujek

#50 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 wrzesień 2006 - 20:45

no ok ja wypuszcze ty wypuscisz i jeszcze parunastu wypusci a wiekszosc zabierze no bo to jak moglo by byc taka trudna ryba do zlowienia jak bolen to trzeba sie pochwalic zonie ,tesciowej czy krystynie z gazowni

#51 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 21 wrzesień 2006 - 21:04

Chłopaki, głowa do góry. Jakoś Slider Salmo nie wybił wszystkich szczupoli. Salmiaki trochę też kosztują i byle gumiak go nie kupi, bo woli 5 gum niż jednego cudaka, z którym nie będzie wiedział co zrobić. Także wypada się tylko cieszyć, że powstał w końcu seryjny wobler boleniowy z prawdziwego zdarzenia.

#52 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 wrzesień 2006 - 21:17

@baloo

miejmy nadzieje ze masz racje

#53 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 21 wrzesień 2006 - 21:29

Bardzo lubię przynęty Salmo i uważam że są świetne. Nie wierzę jednak w przynęty doskonałe. Pewnie będzie łatwiej przechytrzyć rapę ale nie wierzę, że bolenie bedą ustawiały się w kolejce po to by dać się złapać na tego czy innego woblera. Tak więc bez paniki.

#54 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3770 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 wrzesień 2006 - 02:01

Na szczęście bolenie mają swoje mechanizmy obronne i nadużywanie jakiejś przynęty powoduje, że jej skuteczność szybko spada. Tak było z moją łamana blaszka która po 6 latach intensywnego łowienia wypadła z obiegu i trzeba było 3 lata aby bolki o niej zapomniały. Teraz znowu jest skuteczna. Na wodach gdzie bolenie są poddawane dużej presji jest je dużo trudniej złowić. U mnie mało kto łowi woblerami wiec być może jest to przyczyną dużej skuteczności Thrilla. Ponad to są sytuacje kiedy bolenie tak polują, że nie zawsze wobler będzie odpowiednia przynętą. Oczywiście to nie załatwia problemu świadomości wędkarzy. Każda nowa skuteczna przynęta będzie u nas ciosem dla środowiska. Tematu nie ma co rozwijać bo konkluzje są podobne i kończą się w okolicy ulicy Twardej. Można jeszcze apelować do producenta by dodał do ceny Thrilla np. 1 zł które będzie przeznaczane na zakup palczaków bolenia. PZW odtwarza populacje tej ryby w śladowych ilościach. Zawsze mieli w dupie spinningistów a tym bardziej jakiegoś tam bolenia co nie ma głosu :angry:

#55 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5846 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 wrzesień 2006 - 06:21

Robert o tym samym myślałem, z chęcia zapłacę więcej jeśli te pieniądze pójda na słuszny cel. Można zaproponować Salmo takie rozwiązanie.

#56 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 22 wrzesień 2006 - 06:54

Myśl szlachetna ale naiwna. Złotówka na zarybianie to piękne. jednak pomysłodwaca zapomniał o administracji przedsięwzięcia. Po prostu system musi wyssać swoje.
przykład:
płyta CD z piosenkami na targu - 5 zł
płyty CD z piosenkami w sklepie- 30 zł
A ile z tej różnicy otrzymuje wykonawca???? Ja wiem, że jest to pytanie ratoryczne.
Lub podwyżka jakiejś opłaty stałej w firmie PZW przy opłatach racznych jak ma się do wyników zarybiania? ( z pominięciem karpia bo to zawsze jest na 1 miejscu) ?
Po prostu nie wierzę w skuteczność takiej operacji, że wpłacona złotówka dotrze do adresata cała, nieporysowana i nie uszkodzona. Nie wierzę.

#57 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3770 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 wrzesień 2006 - 07:12

Nie jestem biegły w temacie, ale wiem, że Salmo z odpisów podatkowych dokłada do różnych przedsięwzięć związanych z wędkarstwem. To temat dla doradcy finasowego. Nie zakładajmy z góry naszego sakramentalnego (a raczej sakramenckiego) „na pewno się nie uda” :D

#58 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 22 wrzesień 2006 - 07:28

ZO PZW Wrocław zarybia Odrę i zbiorniki boleniem dość intensywnie. Wyniki daje się odczuć. Szczodre chyba nieźle sobie radzi z produkcją materiału zarybieniowego ryb rzecznych (klenie, jazie, bolenie, certy, świnki, brzany itp.). :mellow:

#59 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3770 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 wrzesień 2006 - 07:59

Fakt, że Wrocław przoduje w produkcji bolenia, ale problem w tym, że PZW wyceniło palczaka rapy na 1 zł. Więc ta względna szczodrość może być wyrażona w zł a nie w sztukach. Jeśli znasz jakieś cyfry to je podaj. Ja o dorybianu Wisły nigdy nie słyszałem. 2x zarybiono pobliski zbiornik zaporowy. Trzeci chów skończył się klapą i producent już nie chce ryzykować. Niestety na stronach zarządów okręgów nie ma zbyt wielu informacji o zarybieniach lub zobowiązaniach wynikających z umów dzierżawnych rzek. Nasze władze nie chcą aby wyszło na jaw, że czasy zaśmiecania rzek i zaporówek karpiem się skończyły, bo to zrazi „klientów”.

#60 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 22 wrzesień 2006 - 08:00

Robercie to jest moje subiektywne zdanie, ale chciałbym się mylić. Nie mam pojęcia ile takich woblerów sprzedaje się rocznie w kraju na bolenie. Może 3 może 5 tysięcy sztuk. Po zamianie na złotówki będzie to 3-5 tyś złotych. Wiem, że każdy grosz się liczy. Ale również wiem, że ty wiesz jak wygląda egzekucja poprawności zarybień w/g planu w danym miejscu i czasie. Po odliczeniu opłaty ludzi, paliwa, diet, amortyzacji i.t.d. z tej sumy na narybek bolenia pozostanie niewiele. I zarybianie narybkiem za pozostałe złotówki będzie śladowe w skali naszego dużego kraju. A co będzie jak miłośnicy innych ryb drapieżnych upomną się o swój narybek?
Dlatego w to nie wierzę. Bardziej by do mnie przemawiała wpłata powiedzmy 10 czy 20 zł jednorazowo na jakieś podane konto, gdzie wzrost depozytu byłby uwidoczniony n.p. przy pomocy słupka wzrostu na stronie forumowej. Każdy wpłacający widziałby związek pomiędzy wpłatą, a środkami na zarybienie bolenia.

pozdrawiam





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych