Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

THRILL SALMO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 26 grudzień 2006 - 15:11

Dobry pomysł, ale na takie pomysły się wpada podczas testów, fajnie mają wybrańcy :D

Ciekaw jestem czy wczesniej będzie można kupić coś podobnego do Thrill'a od jakiegoś rzemieślnika, a takowych na forum nie brakuje

#122 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 26 grudzień 2006 - 16:10

Ciekaw jestem czy wczesniej będzie można kupić coś podobnego do Thrill'a od jakiegoś rzemieślnika, a takowych na forum nie brakuje


Pewnie tak i to jest przykre,że ktoś ot tak sobie skorzysta z pomysłu właściciela przynęty. Wiem co to znaczy zobaczyć w sklepie niby swoją przynetę a zrobiona przez kogoś innego.Thrilla jeszcze w ręku nie miałem a szkoda bom mocno ciekaw łobuza :mellow: :mellow:


#123 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 26 grudzień 2006 - 16:30

Ja sobie wystrugałem kilka sztuk na podobieństow thrilla. Kształt jest podobny choć niektóre trochę zmieniłem, poza tym inaczej porozmieszczałem obciążenie, ster i zmieniłem jego wielkość. Kolorystyka też będzie trochę inna, sprawdzona już w bojach. Niby przynęta podobna, ale zupełnie inna. Testy przeprowdzę niebawem, oczywiście na sucho.
Pozdrawiam Wujek :D

#124 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 grudzień 2006 - 16:32

Przed nami okres ochronny więc nie ma takiej pilnej potrzeby. Moje doświadczenia z Thrillem opisałem najlepiej jak umiem w artykule który ukaże się w numerze 04.2007 WW. Mam nadzieję, że będzie to dobra „instrukcja obsługi”. Być może jesienią napisze o doświadczeniach wiosennych. Będzie też okazja do porównania moich obserwacji z obserwacjami innych. Miejmy nadzieje, że ryby dopiszą i wszyscy połowią.

#125 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:46

Mam wrażenie, że wszyscy mają już te woblery, tylko ja ich dostać jeszcze nie mogę :angry:

allegro1
allegro2
allegro3

#126 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:54

Mam jedno pytanie. Po co Ci teraz thrill jeżeli sezon na bolenia dopiero za 5 miesięcy? Myślę że spokojnie można poczekać aż się 'oficjalnie' pojawi w sklepach.

#127 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:56

Mam jedno pytanie. Po co Ci teraz thrill jeżeli sezon na bolenia dopiero za 5 miesięcy?


pewnie po to żeby go MIEC, mam podobnie czasami :D

#128 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 grudzień 2006 - 14:00

pewnie po to żeby go MIEC, mam podobnie czasami :D


Dokładnie :D

W zimowe wieczory lubię rozłożyć swój sprzęt, pomajsterkować przy nim, sprawdzić przynęty i wyobrazić sobie, gdzie na nie w sezonie będę łowić.

Z praktycznego punktu widzenia jest nieistotne kiedy uda się nabyć thrill'a - czy teraz, czy później, skoro i tak musi poczekać na sezon. Chodzi po prostu o czysto hobbystyczne wędkarskie skrzywienie

#129 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 28 grudzień 2006 - 21:05

widzę,że chęć posiadania Thrilla,jest ogromna :huh: widać to po zainteresowaniu wątkiem,i aukcjami na allegro,mogę napisać tylko,że mam przodka niestety jużtylko jednego :( tej przynęty który powstał przed 4laty na podlaskich łowiskach pełnych bolenia :)długo czekaliśmy i jest też u Salmo,mogę tylko dodać,że 90% wedkarzy podlasia ,łowi bolki na takie wobki prod.Pana Parfieniuka,a 10%redszta chyba na bezsterowce z Łomży :mellow: jesłi thrill bedzie,choć w połowie tak skupeczny,TO BOLKI MARNY WASZ LOS <_< do czsu wypuszczenia oczywiście :mellow:

pozdro
hasior

Załączone pliki



#130 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 21:37

Bardzo ładny woblerek! Wczesniej go nie widziałem ale bardzo mozliwe ze to protoplasta tego typu boleniowców. mam u siebie małą kolekcję produkcji ręcznych z kraju (m.in. z Łomży).
Mozna takiego gdzieś kupić (w celach naukowych ;) )?
Wchodzi w grę zamiana na Thrilla.

PP

#131 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 grudzień 2006 - 22:02

hmm - wygląda bardzo atrakcyjnie - jak to się mówi: przynęta na początku musi spodobać się wędkarzowi :mellow:

Czy mógłbyś podać jego parametry: waga, długość, pływalność ...?

I oczywiście dołączam się do pytania @Pepe: gdzie i jak takie wobki można nabyć?

#132 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 28 grudzień 2006 - 22:15

@hasior odwiedzaj sklep na krakowskiej tam paweł parf. przywozi wobki, jutro jade zoabczyć pstrągowe, zrobił nową dostawę.

#133 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 28 grudzień 2006 - 23:45

Te wobki też kupiłem na krakowskiej w Białymstoku sklep WMW ul Krakowska 1,tel,@Pepe (85)746-61-18,lub 602 374 469 to do sklepu napewno dadzą kontakt do Pana Parfieniuka :D , ogłaszają sie w prasie wedkarskiej np w WP i WW bywałem tam prawie codziennie (przez 5 lat :mellow:) u Bogdana :D,miałem podrodze na uczelnię ,zawsze ma jakieś recznie robione wibki,z całego regionu :)też ciekawe Jerki od Fachowców z Siemianowki(zbiornik zaporowy)
@pafek
pstragowych wobków już kupiłem z poprzedniej dostawy,do pstraga jeszcze troche ale jak waliły w To klenie :huh: KILLER istny :mellow:
pozdro
hasior

#134 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 29 grudzień 2006 - 09:52

a dasz rade zrobic fotki tych woblerkow?

#135 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 grudzień 2006 - 11:29

lewa strona wobki Parfieniuka,prawa moje robactwo na karpiowate jeszcze przed lakierowaniem i malowaniem,zeszłoroczne są gdzieś na podwodnych badylach :lol:,fotki jerka,postaram się zrobić jak wpadnę do Bogdana.może juz są.
ps.jestem na etapie ciosania z lipy swoich jerków jak już zrobie to się pochwalę,oby nie wyszła tylko LIPA z lipy :lol:
pozdro
hasior

Załączone pliki



#136 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 29 grudzień 2006 - 16:16

Ja dziś kupiłem takiego:
http://img245.imageshack.us/img245/5839/img5387zv4.th.jpg

@hasior, jakiego polecasz wobka na klenie od parfieniuka ?

#137 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 grudzień 2006 - 16:38

takiego jak ten Twoj wobek nie mam, ale całkiem fajny jest :D moje pierwsze 3 od gory sa dobre za klonko-jazie,wydarłem na nie sporo jazików w Żóltkach,wmarcu i kwietniu,zapytaj Bogdana w sklepie czy będa jakieś bączki albo osy,też na jazia i klonka dobre,ja sam zacząłem takie robić.(jak na foto)
szkoda tylko,że w Narewce jest tak duuuużo wydr 2 razy miałem branie takiej wdry na żywca tj. na cholowanego jazika :lol: takiego 35-40cm,niestety dla jazia skończyło to sie nie ciekawie :(
pozdro
hasior



#138 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 29 grudzień 2006 - 19:03

Hm to spore jak na klenia/jazia.
Teraz też są jakieś bączki, ale nie zadużo.
Mieszkasz w Narewce, czy tam łowisz ?:D

#139 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 grudzień 2006 - 20:00

Pawle ja mieszkam w Płocku w tym roku skonczyłem architekture w Bialymstoku,(wiec % lat maiałem przyjemność lowic w Waszych wodach)a gdzie ja łowię uuuu tam u Was to łowiłem już chyba wszędzie :mellow: biebrza miło zaskakuje nawet sandałka 77cm wyrwałem ,a jazie zapewniam z Żóltek kolo mostu i dalej okolo 3 km od mostu ,tamte Jaziska łowiłem na 5 a nawet 7cm wobki tam duzo spinningistów nie chodziło w te krzaki,raczej łowia przy moście na tyczki i groch.
jak jedziesz trasa warszawską w kierunku Żóltek to idz w lewą stronę rzeki pod prąd,jest tam mnóstwo zwalonuch drzew i wyrw w skarpach tam zazwyczaj siedza jażki niestety wydry też :(
zdazraja sie fajne okonki najwiekszy 38cm ale może już podrusł od tamtej pory :mellow:
jak woda trochę opadnie,to baczki są swietne smużą wodę i jazki wala z weirzchu,
niezapomnij przyponu jaziom nie szkodzi a i szczupły sie trafi niezły
pozdro hasior

#140 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2007 - 13:40

Zbliża się majowy weekend, wielkie boleniowe otwarcie... Tysiące wędkarzy, szczęśliwych z powodu posiadania tej cudownej, rozreklamowanej przynęty, wylegnie nad brzegi rzek i będzie często, i gęsto łowiło piękne bolenie. W sieci pokaże się wiele zdjęć medalowców z Thrillem w paszczy. Już się nie mogę doczekać, wzruszyłem się. Dziękujemy ci Salmo!