Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#3041 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 styczeń 2019 - 11:21

Nawet niezła przecena, najtańszy u konkurencji wychodzi około 60 zł drożej 

https://www.aliexpre....17e32e0eaDbdXh

 

Niestety, szmelc.

Jak ktoś szuka mocnego i niedrogiego kołowrotka to znowu są w promocji Jeveco NeverStop. Za 43 $ mamy kołowrotek jakościowo zbliżony do Stradica.


  • eRKa i koszka lubią to

#3042 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 styczeń 2019 - 11:32

Niestety, szmelc.

Jak ktoś szuka mocnego i niedrogiego kołowrotka to znowu są w promocji Jeveco NeverStop. Za 43 $ mamy kołowrotek jakościowo zbliżony do Stradica.

 

Streścił byś co oni tam piszą? Dlaczego szmelc?

 

Ten Jeveco ma jedną irytującą wadę.

Kiepsko osadzony kabłąk przy rolce o który zaczepia plecionka po zamknięciu.Poza tym ok...



#3043 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 styczeń 2019 - 11:50

Można przetłumaczyć stronę w translatorze google. Ogólnie facet wymienia dużo wad, pisze że konstrukcja jest kompletnie nieprzemyślana. W podsumowaniu pisze, że lepiej będzie jeśli  Chińczycy pozostaną przy kopiowaniu konstrukcji niż wymyślaniu własnych :lol: No i końcowa ocena 2 na 20.

 

W Jeveco dałem kropelkę kleju epoksydowego w miejscu łączenia kabłąka z rolką, co załatwiło ten problem.


  • eRKa lubi to

#3044 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 17 styczeń 2019 - 13:38

Ktoś macał, zastanawiam się by wziąć na testy, ale może już ktoś próbował.

https://pl.aliexpres...2785990522.html



#3045 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 styczeń 2019 - 14:08

Przetłumaczyłem w Chrome - na codzień używam Opery...

 

Stwierdzenia z którymi nie bardzo mogę się zgodzić - jest ich sporo, a podam takie najbardziej dla mnie rażące.

 

"Walec jest przenoszony przez 2 łożyska, ale jego jakość wydaje się wątpliwa, wygląda jak mosiądz z cienką warstwą lakieru ..."

 

Chodzi o rolkę  - wygląda, że facet nigdy nie słyszał o napylanej warstwie azotku tytanu - TiN a to dość powszechny sposób zabezpieczania rolki czy krawędzi szpuli przed nadmiernym ścieraniem

No ale jemu się wydaje... 

 

"Koło sterujące jest podstawowym stopem cynku o złej jakości"

 

Ale na jakiej podstawie tak twierdzi????Na oko??? Super z niego materiałoznawca...

 

To takie najbardziej charakterystyczne a nie poparte żadnymi faktami jego stwierdzenia.

 

Czy sam kołowrotek jest dobry, czy zły - nie mam pojęcia. Lecz jego opinia bardzo mi przypomina te z naszego forum - chiński - znaczy zły...


  • Małkociniak lubi to

#3046 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 styczeń 2019 - 14:43

A tego ktoś próbował, wydaje się atrakcyjny w stosunku do ceny. Taki boleniowiec do zajechania bez niepotrzebnych łez :) Kupujący wracają po kolejne egzemplarze z tego co czytam w recenzjach.
PLN 73.03 56%OFF | SeaKnight TREANT II 5.0:1 6.2:1 Fishing Reel 1000H 2000H 3000H 4000H Spinning Reel 13KG Max Drag Power Bass Carp Fishing Tackles
https://s.click.alie....com/e/b9y4pvaZ
  • Pablo54 lubi to

#3047 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 styczeń 2019 - 15:04

Przetłumaczyłem w Chrome - na codzień używam Opery...

 

Stwierdzenia z którymi nie bardzo mogę się zgodzić - jest ich sporo, a podam takie najbardziej dla mnie rażące.

 

"Walec jest przenoszony przez 2 łożyska, ale jego jakość wydaje się wątpliwa, wygląda jak mosiądz z cienką warstwą lakieru ..."

 

Chodzi o rolkę  - wygląda, że facet nigdy nie słyszał o napylanej warstwie azotku tytanu - TiN a to dość powszechny sposób zabezpieczania rolki czy krawędzi szpuli przed nadmiernym ścieraniem

No ale jemu się wydaje... 

 

"Koło sterujące jest podstawowym stopem cynku o złej jakości"

 

Ale na jakiej podstawie tak twierdzi????Na oko??? Super z niego materiałoznawca...

 

To takie najbardziej charakterystyczne a nie poparte żadnymi faktami jego stwierdzenia.

 

Czy sam kołowrotek jest dobry, czy zły - nie mam pojęcia. Lecz jego opinia bardzo mi przypomina te z naszego forum - chiński - znaczy zły...

 

Takie stwierdzenia jak zacytowałeś faktycznie mogą budzić jakieś wątpliwości. Jednak gość ma całkiem spore portfolio zarecenzowanych kołowrotków, zarówno tych markowych jak i chińskich.  Sądzę, że ma niezłe pojęcie o azotku tytanu, stosowanych materiałach i innych szczegółach technologicznych dotyczących kołowrotków. Ja lubię czytać jego recenzje i mam do niego zaufanie. Z całą pewnością nie jest to gość żyjący stereotypem "chiński - znaczy zły".

 

Tak też sobie myślę, że w zdaniu o złej jakości stopu przekładni, mogło chodzić o złą jakość odlewu.


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 17 styczeń 2019 - 15:07

  • coma lubi to

#3048 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 styczeń 2019 - 15:53

A ja uważam, że to jest kołowrotek, a nie wiersz.

W wierszu owszem, można używać takich emocjonalnych określeń, ale nie w technice, gdzie wszystko można zważyć, zmierzyć i porównać.

 

Fakt - fajnie pisze, nawet po tłumaczu gogla jest to zrozumiałe, ale czy obiektywnie. Wg niego tak, ja mam zastrzeżenia.

Porównaj proszę to:

 

https://jeanpaulchar...ya-jaguar-2000/

 

Tam jest taka konkluzja:

 

WRESZCIE Mówię dobrze o chińskim kołowrotku, ponieważ trzeba przyznać, że ten Jaguar jest sukcesem, choć haniebnie skopiowany z japońskich modeli, ale skopiowany inteligentnie, różnica istnieje.

 

Co więcej dodać??

 

Może jeszcze to, że wszystkie praktycznie kołowrotki mają koło napędzające odlewane ciśnienowo ze stopów cynku.Wystarczająco mocne, ale i tańsze w produkcji niż takie samo koło wykonane obróbką skrawaniem.Bywają także odkuwane. - jeszcze tańsze w producji...



#3049 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 styczeń 2019 - 18:32

A ja uważam, że to jest kołowrotek, a nie wiersz.
W wierszu owszem, można używać takich emocjonalnych określeń, ale nie w technice, gdzie wszystko można zważyć, zmierzyć i porównać.

Racja, można sprawdzić skład metalu, twardość powłok itd. ale do licha, czy nie za dużo byśmy wymagali? Gość robi to za darmo i przede wszystkim z pasji. Trudno się dziwić emocjom, zobacz ile na tym forum jest emocji w kontekście sprzętu! Równocześnie nie musi to oznaczać braku obiektywizmu.  
 

Fakt - fajnie pisze, nawet po tłumaczu gogla jest to zrozumiałe, ale czy obiektywnie. Wg niego tak, ja mam zastrzeżenia.
Porównaj proszę to:
 
https://jeanpaulchar...ya-jaguar-2000/
 
Tam jest taka konkluzja:
 
WRESZCIE Mówię dobrze o chińskim kołowrotku, ponieważ trzeba przyznać, że ten Jaguar jest sukcesem, choć haniebnie skopiowany z japońskich modeli, ale skopiowany inteligentnie, różnica istnieje.[/size]
 
Co więcej dodać??

Nie wiem, co sugerujesz przytaczając ten cytat. Nie widzę w nim nic podejrzanego ani niestosownego :) Jeśli miałoby to wg Ciebie udowadniać niechęć autora do chińskich kołowrotków, to zobacz jak jedzie po markowych produktach (Twinpower SW 4000 XG to "oszustwo").
Jak dla mnie Jean_Paul odwala kawał dobrej roboty dla społeczności wędkarskiej i zawsze kiedy zainteresuje mnie jakiś kołowrotek, szczególnie z Chin, zerkam na jego stronę, żeby zobaczyć czy wcześniej jemu nie wpadł w ręce.

#3050 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 17 styczeń 2019 - 20:01

Niestety, szmelc.

Jak ktoś szuka mocnego i niedrogiego kołowrotka to znowu są w promocji Jeveco NeverStop. Za 43 $ mamy kołowrotek jakościowo zbliżony do Stradica.

Witam,zakupiłem ten młynek  Jeveco  NS rozmiar 2500 ,najbardziej napaliłem się w nim na wkręcaną korbę w przekładnie, ilość łozysk mnie tak nie przekonała jak ta korba wkręcana,kołowrotek poza metalowym body, fajnym ,nawojem,wkręcaną korbą że się powtórzę, pracą tyłka nie urywa, szumi rolka kabłąka,spory luz rotora,na boki, czuć stuki podczas zwijania w silniejszym nurcie rzeki,być może trafiłem na lipny egzemplarz,ciekawi mnie ta cena raz ponad 80 dolarów ,raz obniżają do 40 paru,wydaje mi się że w tej niższej cenie oferują kołowrotki niższej jakości, miałem na chwilę użyczony Spro Passion,i kołowrotek zdecydowanie przewyższał Jeveco  które posiadam kulturą pracy,pozdrawiam


Użytkownik Zack edytował ten post 17 styczeń 2019 - 20:20

  • coma lubi to

#3051 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 styczeń 2019 - 20:44

Raczej chodzi o odwieczny problem chińskiej kontroli jakości. Ja mam 2500 i 3000. O ile ten drugi chodzi pięknie to w 2500 mam gorszy nawój i przy szybkim kręceniu na sucho bije trochę na boki. Mimo wszystko, cenię obydwa zdecydowanie bardziej od Spro, których miałem kilka (i w sumie nic do nich nie mam) - od Passiona do wyższych modeli. 



#3052 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 17 styczeń 2019 - 21:44

A tego ktoś próbował, wydaje się atrakcyjny w stosunku do ceny. Taki boleniowiec do zajechania bez niepotrzebnych łez :) Kupujący wracają po kolejne egzemplarze z tego co czytam w recenzjach.
PLN 73.03 56%OFF | SeaKnight TREANT II 5.0:1 6.2:1 Fishing Reel 1000H 2000H 3000H 4000H Spinning Reel 13KG Max Drag Power Bass Carp Fishing Tackles
https://s.click.alie....com/e/b9y4pvaZ

Witam.

Za 85pln z przesyłką,cena jak z Biedronki .

11 łożysk,wkręcana korba -,, ala Daiwa."

Warto kupić.

 

https://pl.aliexpres...-63b8232c3c9a-6

 

Filmik pogłądowy ( co w środku ).

 


Użytkownik Pablo54 edytował ten post 17 styczeń 2019 - 21:47

  • Hesher, eRKa i nofy lubią to

#3053 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 styczeń 2019 - 22:07

Wreszcie dotarł do mnie ten Deukio HS 3000 czy jakoś tak. Jutro go rozpakuję i zobaczem co tam namotali w tem Bendżingu.

BTW o tego seaknighta zadałem pytanie o możliwość dokupienia dodatkowych szpulek. Jutro pewnie coś odpiszą.

Użytkownik Hesher edytował ten post 17 styczeń 2019 - 22:09


#3054 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 17 styczeń 2019 - 23:16

Wreszcie dotarł do mnie ten Deukio HS 3000 czy jakoś tak. Jutro go rozpakuję i zobaczem co tam namotali w tem Bendżingu.

BTW o tego seaknighta zadałem pytanie o możliwość dokupienia dodatkowych szpulek. Jutro pewnie coś odpiszą.

Czytałeś jakieś recenzje lub jakiś filmik na YT na temat młynka ?

 

To jeszcze by pasowało.

https://pl.aliexpres....12908.113971.0

 

Filmik poglądowy,tylko ten język?

 


Użytkownik Pablo54 edytował ten post 17 styczeń 2019 - 23:29


#3055 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 18 styczeń 2019 - 04:29

Nagram polski, jak w ogóle będzie sens o nim cokolwiek nagrywać.

Ed. A do tego seaknighta nie można dokupić szpulki, ale wydaje mi się, że inna marka ma pasujące tylko nazwy nie pamiętam.

Użytkownik Hesher edytował ten post 18 styczeń 2019 - 04:30


#3056 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:23

Raczej chodzi o odwieczny problem chińskiej kontroli jakości. Ja mam 2500 i 3000. O ile ten drugi chodzi pięknie to w 2500 mam gorszy nawój i przy szybkim kręceniu na sucho bije trochę na boki. Mimo wszystko, cenię obydwa zdecydowanie bardziej od Spro, których miałem kilka (i w sumie nic do nich nie mam) - od Passiona do wyższych modeli. 

 

Tutaj to ja bym się innej przyczyny  gorszego nawoju doszukiwał. Wygląda, z rysunków na stronie gdzie go sprzedają, że wielkości 2500 i 3000 są na tym samym mechaniźmie(body - bardzo nie lubię tego słowa), a różnica jest tylko w szpuli która ma większą wysokość (i szerokość)

O ile szerokość nie ma wpływu na nawój w sensie jego poprawności - to wysokość jak najbardziej.

 

A co ciekawsze - szpulki dla 3000 i 3500 są identyczne - wg rysunku - ale już wg tabeli mieszczą różne długości linki.

 

Ot taka ichniejsza ciekawostka hahahaha



#3057 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:52

Tutaj to ja bym się innej przyczyny  gorszego nawoju doszukiwał. Wygląda, z rysunków na stronie gdzie go sprzedają, że wielkości 2500 i 3000 są na tym samym mechaniźmie(body - bardzo nie lubię tego słowa), a różnica jest tylko w szpuli która ma większą wysokość (i szerokość)

O ile szerokość nie ma wpływu na nawój w sensie jego poprawności - to wysokość jak najbardziej.

 

Uściślając, wielkość mechanizmu jest ta sama, różnica jest w wielkości szpuli i rotora. Jednakże w tym przypadku raczej nie usprawiedliwia to gorszego nawoju w moim 2500, ponieważ na przytaczanej przeze mnie stronce z recenzjami kołowrotków jest model 2500 i tam nawój jest niemalże idealny. Być może zabawa z podkładkami pod szpule by coś poprawiła ale nie mam ich do tego kołowrotka. Nota bene do Nomury Isei dystrybutor daje w komplecie zapasowe podkładki...



#3058 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:01

A tego ktoś próbował, wydaje się atrakcyjny w stosunku do ceny. Taki boleniowiec do zajechania bez niepotrzebnych łez :) Kupujący wracają po kolejne egzemplarze z tego co czytam w recenzjach.
PLN 73.03 56%OFF | SeaKnight TREANT II 5.0:1 6.2:1 Fishing Reel 1000H 2000H 3000H 4000H Spinning Reel 13KG Max Drag Power Bass Carp Fishing Tackles
https://s.click.alie....com/e/b9y4pvaZ

 
Jeśli chodzi o SeaKnighta, to z takim samym przełożeniem dobrą recenzję ma model AXE xxxxH, znany także jako DAM QUICK FZ DLX FD.

Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 18 styczeń 2019 - 09:05


#3059 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 styczeń 2019 - 12:06

a tego nikt nie sprawdzał? - https://pl.aliexpres...sAbTest=ae803_4

Użytkownik snoek3 edytował ten post 18 styczeń 2019 - 12:07

  • Intro lubi to

#3060 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 styczeń 2019 - 12:10

a tak po za tym to są tu kołowrotki na nasze po 70 -100 zł na worm shaft co jest u nas chyba nieosiagalne w kołowrotkach za takie pieniadze !!!
  • Pablo54 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych