Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#7741 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 28 luty 2024 - 20:32

A widzisz, może masz racje a może nie ;)

Te plecionki po 8,20 (ostatnia cena) zł kupuję, używam, bardzo sobie chwalę i nie widzę różnicy w stosunku do niektórych podobnych, "firmowych", za 80 zł które do tej pory kupowałem i używałem.

I wcale nie są bardziej "ściemniane" z parametrami jak firmowe.

I to nie jest punkt widzenia tylko praktyka.


  • nalewator i eRKa lubią to

#7742 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2994 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2024 - 20:33

Nie musisz kupować eksperymentów, są plecionki z ali polecane przez tak dużo osób, że raczej nie masz szans się zawieść.



#7743 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 29 luty 2024 - 06:09

A ja się trochę zgubiłem w waszych wywodach. Które są za 8 zł? Bo polecany Leydun jest za 18-20.

#7744 OFFLINE   Okonek@123

Okonek@123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaNad wodą

Napisano 29 luty 2024 - 06:34

Leydun X4 tylko musisz kupić w ofercie,,,kup trzy z darmową dostawą,,,

#7745 OFFLINE   Okonek@123

Okonek@123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaNad wodą

Napisano 29 luty 2024 - 06:36

Jeśli korzystasz z aplikacji to masz na głównej stronie

Załączone pliki



#7746 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 luty 2024 - 08:30

A widzisz, może masz racje a może nie ;)
Te plecionki po 8,20 (ostatnia cena) zł kupuję, używam, bardzo sobie chwalę i nie widzę różnicy w stosunku do niektórych podobnych, "firmowych", za 80 zł które do tej pory kupowałem i używałem.
I wcale nie są bardziej "ściemniane" z parametrami jak firmowe.
I to nie jest punkt widzenia tylko praktyka.


Wierzę Ci i w takim razie nie rozumiem, po co dopytywać, skoro sam masz w tym temacie więcej doświadczenia, niż przeciętny czytacz tego wątku :-)

#7747 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 29 luty 2024 - 08:34

Jedni mają na startowej a inni nie. To zwykłe targetowanie podobnie jak wszędzie indziej.



#7748 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 luty 2024 - 09:28

Jedni mają na startowej a inni nie. To zwykłe targetowanie podobnie jak wszędzie indziej.

Dokładnie tak jest .

Nawet po czasie z ALI dostajesz oferty na podobne towary. Córka przegląda inne oferty i też dostaje oferty produktów podobnych do tych ,które kupiła ew. oglądała. Tak nas śledzą.

Inny przykład oglądałem przez net na kompie jakieś części do przyczepy na jednej ze stron .Na drugi dzień tel. do mnie  dzwonią z tej "strony" i tekst :  oddzwaniamy  !!!  

Kolejny , były ferie wiec żona z córką pojechały na weekend  do Poznania i będąc w Galerii Stary Browar żona odbiera telefon  : jesteś tak blisko ,zapraszamy na badanie wzroku  do Vision Express !! a nigdy tam nie była i nie pojechały na weekend aby badać sobie wzrok .

To co sobie oglądasz np. w domu na kompie /laptopie to po jakimś czasie wyświetlają ci podobne oferty/reklamy. W pracy gdzie tego nie robiłeś o dziwo też masz te reklamy mimo ,że na służbowym nigdy nie szukałeś ofert ani nic nie zamawiałeś. Pojawiają się jak np. czytasz w wolnej chwili jakieś wiadomości. 


  • jedin lubi to

#7749 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 29 luty 2024 - 09:38

Dokładnie tak jest .
Nawet po czasie z ALI dostajesz oferty na podobne towary. Córka przegląda inne oferty i też dostaje oferty produktów podobnych do tych ,które kupiła ew. oglądała. Tak nas śledzą.
Inny przykład oglądałem przez net na kompie jakieś części do przyczepy na jednej ze stron .Na drugi dzień tel. do mnie dzwonią z tej "strony" i tekst : oddzwaniamy !!!
Kolejny , były ferie wiec żona z córką pojechały na weekend do Poznania i będąc w Galerii Stary Browar żona odbiera telefon : jesteś tak blisko ,zapraszamy na badanie wzroku do Vision Express !! a nigdy tam nie była i nie pojechały na weekend aby badać sobie wzrok .
To co sobie oglądasz np. w domu na kompie /laptopie to po jakimś czasie wyświetlają ci podobne oferty/reklamy. W pracy gdzie tego nie robiłeś o dziwo też masz te reklamy mimo ,że na służbowym nigdy nie szukałeś ofert ani nic nie zamawiałeś. Pojawiają się jak np. czytasz w wolnej chwili jakieś wiadomości.

Jesteś zalogowany w pracy na koncie google tym samym co w domu i to wystarczy. Drugi wariant oglądasz na edge chrome lub Internet Explorer a powinieneś przeglądać wyłacznie na FF
Używaj w domu i w pracy wyszukiwarki duckduckgo i pozbędziesz się uciążliwych reklam w domu i pracy tych samych reklam dziwnym zbiegiem okoliczności. Ta wyszukiwarka ma jednak mniej udogodnień niż google. Ale coś za cos. chcesz mieć wygodniej to masz reklamy. Chcesz mieć prywatnie.. nie masz tylu udogodnień. No i koniecznie w FF.
Większość ludzi którzy poznali te wyszukiwarkę po pewnym czasie wraca do google i uważają że te nękanie reklamami stało się jakoś mniej uciążliwe jeśli muszą przysłowiowa dupę trochę ruszyć. Pamiętaj też że na telefonie przeglądasz cały czas zalogowany do konta google. Zmiana na telefonie na duckduck powoduje duży spadek reklam i spamu. A na telefonie nie ma aż tak dużej różnicy pomiędzy strona wyszukiwania Google a duckduck

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka
  • Aries i M a r a s lubią to

#7750 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 29 luty 2024 - 09:44

Dokładnie tak jest .
Nawet po czasie z ALI dostajesz oferty na podobne towary. Córka przegląda inne oferty i też dostaje oferty produktów podobnych do tych ,które kupiła ew. oglądała. Tak nas śledzą.
Inny przykład oglądałem przez net na kompie jakieś części do przyczepy na jednej ze stron .Na drugi dzień tel. do mnie dzwonią z tej "strony" i tekst : oddzwaniamy !!!
Kolejny , były ferie wiec żona z córką pojechały na weekend do Poznania i będąc w Galerii Stary Browar żona odbiera telefon : jesteś tak blisko ,zapraszamy na badanie wzroku do Vision Express !! a nigdy tam nie była i nie pojechały na weekend aby badać sobie wzrok .
To co sobie oglądasz np. w domu na kompie /laptopie to po jakimś czasie wyświetlają ci podobne oferty/reklamy. W pracy gdzie tego nie robiłeś o dziwo też masz te reklamy mimo ,że na służbowym nigdy nie szukałeś ofert ani nic nie zamawiałeś. Pojawiają się jak np. czytasz w wolnej chwili jakieś wiadomości.

Dokładnie
Wpisuję np frazę "multiplikator bfs" w wyszukiwarkę Google, a później mam np na tapatalk same reklamy AliExpress z multikami i wędkami do bfs.
Sprawdzam ile kosztuje sprzęgło do mojego samochodu, a później wszędzie mam reklamy z ofertami dot. sprzęgła.
Tutaj to akurat tylko personalizowane reklamy.

Znajomy rozmawiał z żoną o kupieniu nowej patelni przed wyjazdem do sklepu.
Wyświetlały mu się później reklamy patelni...
A nie szukał nic w tym temacie w internecie

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk

#7751 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 29 luty 2024 - 09:48

Dokładnie
Wpisuję np frazę "multiplikator bfs" w wyszukiwarkę Google, a później mam np na tapatalk same reklamy AliExpress z multikami i wędkami do bfs.
Sprawdzam ile kosztuje sprzęgło do mojego samochodu, a później wszędzie mam reklamy z ofertami dot. sprzęgła.
Tutaj to akurat tylko personalizowane reklamy.

Znajomy rozmawiał z żoną o kupieniu nowej patelni przed wyjazdem do sklepu.
Wyświetlały mu się później reklamy patelni...
A nie szukał nic w tym temacie w internecie

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk

Alexa, hallo google czy inne udogodnienie masz właczone w telefonie. Nie bedziesz wyszukiwał w nawigacji głosowo ale podsłuch z reklamami ustanie. Ale ja sądzę że jak zabrać wszystim wyszukiwanie głosem w telefonie to podsłuch google w telefonie od razu stanie się mniej uciążliwy a w sumie całkiem prawie przestaje przeszkadzać... 85 procent ludzi tak zrobi

Pamiętajcie tylko że nie tylko google Was podsłuchuje a pieniądze są kradzione i wyłudzane przez hackerów codziennie i cały dzien. I to nie są frazesy opowiadane dla przestraszenia maluczkich. To jedne z poważniejszych zagrożeń jakie może każdego dotknąć personalnie każdego dnia podczas przeglądania , kupowania, rejestrowania czegoś w necie takE na stronach rządowych. To nie tylko kasa, to wasze dane które posłuza do zakładania kont w bankach, brania pożyczek, zastawów albo chociażby wstawienia kradzionych rzeczy do lombardu

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 29 luty 2024 - 10:15

  • Aries i eRKa lubią to

#7752 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 29 luty 2024 - 11:09

Bo w telefonie trzeba powyłączać udogodnienia i szpiegi głosowe. Mikrofon tylko dla słuchawki, wyłączenie wszelkiego raportowania. Czasem trzeba i ze 2h spędzić zanim się wszystko wyłączy.


  • nalewator, Aries i Umbra lubią to

#7753 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 29 luty 2024 - 11:17

Znajomy rozmawiał z żoną o kupieniu nowej patelni przed wyjazdem do sklepu.
Wyświetlały mu się później reklamy patelni...
A nie szukał nic w tym temacie w internecie

 

Rozmawiałem kiedyś ze znajomym o jakiejś konkretnej agroturystyce, którą mu polecałem, a o której nigdy wcześniej nie słyszał. Pytał o coś, czego nie wiedziałem więc mówię, słuchaj mają swoją stronę wejdź i wszystkiego się dowiesz. Jak zaczął w telefonie w googlach wpisywać, to po pierwszej literze pierwszą podpowiedzą była właśnie ich strona!
 


  • Umbra lubi to

#7754 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 luty 2024 - 11:36

Rozmawiałem kiedyś ze znajomym o jakiejś konkretnej agroturystyce, którą mu polecałem, a o której nigdy wcześniej nie słyszał. Pytał o coś, czego nie wiedziałem więc mówię, słuchaj mają swoją stronę wejdź i wszystkiego się dowiesz. Jak zaczął w telefonie w googlach wpisywać, to po pierwszej literze pierwszą podpowiedzą była właśnie ich strona!
 

Podczas jakiegoś grilla mieliśmy maniaka motocyklowego co cały czas nawijał o moto  a konkretnie o  KTM , wieczorem odpalam telefon aby coś poszukać a tam KTM-y !!! 


  • Michal_ i Umbra lubią to

#7755 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1307 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 29 luty 2024 - 12:04

Pegasus działa :ph34r: 


  • drChlubicz lubi to

#7756 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 29 luty 2024 - 12:47

Jak kiedyś przekonają ludzi do powszechnego czipowania, to dopiero będzie wesoło. :) To teraz to tylko jeszcze dziecinne igraszki. A sposoby przekonywania już teraz mają. Przypomnijcie sobie w jaki sposób załatwili kanadyjskich kierowców blokujących tam miasta na początku pandemii.


  • Biesan i eRKa lubią to

#7757 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 luty 2024 - 12:53

Strasznie nisko tych ich oceniasz. Przekonywać ? Ciekawe słówko tylko po co kogo przekonywać jak sami zainteresowani jescze za takie opcje podziękują 😅 przecież to takie super nie mieć przy sobie kasy i zapłacić telefonem, a jeszcze lepiej zegarkiem 😂

#7758 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 luty 2024 - 12:59

Uwielbiam płacić telefonem 😀

#7759 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 29 luty 2024 - 14:32

Strasznie nisko tych ich oceniasz. Przekonywać ? Ciekawe słówko tylko po co kogo przekonywać jak sami zainteresowani jescze za takie opcje podziękują przecież to takie super nie mieć przy sobie kasy i zapłacić telefonem, a jeszcze lepiej zegarkiem

Fachowo to się Sławku właśnie nazywa miękkim sposobem perswazji. Łagodnie, stopniowo, zanim się większość połapie. Pawle, telefony już nie będą nikomu potrzebne. Je też zabiorą. 



#7760 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 29 luty 2024 - 14:42

To jest tzw powolne gotowanie żaby.
Wracając do wędek obecnie pojawiła się promka na ciekawe wędeczki obei huricane po 80 zyli
https://pl.aliexpres...SmartRedirect=y


  • jachu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych