Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8318 odpowiedzi w tym temacie

#7281 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 02 maj 2023 - 11:08

Przecież od jakiegoś czasu ceny na Ali uwzględniają już VAT. Za co chcecie dopłacać?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#7282 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 maj 2023 - 11:57

https://www-telepoli...commerce-oplata

#7283 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 02 maj 2023 - 12:14

Przecież od jakiegoś czasu ceny na Ali uwzględniają już VAT. Za co chcecie dopłacać?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Niekoniecznie, tak jak koledzy piszą, przy niskich kosztach VAT jest doliczony od razu ale przy np ok 1000 ( patrzyłem na jeden kołowrotek) cena została podana bez VAT z dopiskiem że opłaty zostaną doliczone w kraju .739fe86adac2e356f3f4c01a958b6920.jpga14e3af7981e99ad00cd67383c207731.jpg

#7284 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 maj 2023 - 12:45

Na kołowrotki wędkarskie z krajów trzecich w Polsce jest cło 3.7%. Nie wiem czy od jednej sztuki też naliczą, ale mogą. Czyli cło+vat+8.50zł odprawa celno podatkowa PP

Użytkownik GrzesM edytował ten post 02 maj 2023 - 12:47

  • Zybi81 lubi to

#7285 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 02 maj 2023 - 20:29

Z tego co kojarzę ali dostosowało się do przepisów eu i nalicza VAT już na etapie zamówienia. Artykuł z lipca 2021 jest nieaktualny. Dlatego nie ma oplat dla poczty, a cena towaru zawiera VAT. Załączony plik  Screenshot_20230502_212530_AliExpress.jpg   60,97 KB   26 Ilość pobrań

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#7286 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 maj 2023 - 20:52

Artykuł z lipca 2021 jest aktualny, a to że PP nie zawsze nalicza opłatę 8.50 zł wynika z tego że chińczyk pokombinował i przesyłki aliexpress standard shipping są nadawane w Unii.

Załączone pliki



#7287 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 02 maj 2023 - 20:56

Zapytam wprost: czy ktoś z Was zapłacił dodatkowo VAT albo oplate dla poczty za odprawe celna w Polsce w 2022 roku za przesyłkę z Aliexpress?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#7288 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 02 maj 2023 - 20:58

Z tego co kojarzę ali dostosowało się do przepisów eu i nalicza VAT już na etapie zamówienia. Artykuł z lipca 2021 jest nieaktualny. Dlatego nie ma oplat dla poczty, a cena towaru zawiera VAT. attachicon.gif Screenshot_20230502_212530_AliExpress.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

A teraz dodaj ten kołowrotek do koszyka i kontynuuj zakup.
I będziesz miał korektę ceny.0b320455bfdb7a6b15da66a2ac79750c.jpg

Użytkownik neronhell edytował ten post 02 maj 2023 - 21:01


#7289 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 maj 2023 - 21:14

Dodatkowo vat-u nie zapłacisz, ale opłatę celno podatkową w kwocie 8.50 ja zapłaciłem. Chińczyk wysłał mi paczkę przez Sellers shipping method. Paczkę dostarczyła PP w nr przesyłki kraj nadania widniało Chiny i PP doliczyła opłatę.

#7290 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 02 maj 2023 - 21:20

Zapytam wprost: czy ktoś z Was zapłacił dodatkowo VAT albo oplate dla poczty za odprawe celna w Polsce w 2022 roku za przesyłkę z Aliexpress?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ja. Tzn mi naliczyli. Przysłali oficjalny papier itd

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 02 maj 2023 - 21:21


#7291 ONLINE   SzczupakRzeczny

SzczupakRzeczny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 03 maj 2023 - 06:44

Zapytam wprost: czy ktoś z Was zapłacił dodatkowo VAT albo oplate dla poczty za odprawe celna w Polsce w 2022 roku za przesyłkę z Aliexpress?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Ja dostałem pismo z wezwaniem do zapłaty cła. Przez firmę feedex, wędka kosztowała mnie jakieś 300 zł. Odwołałem się, wysłałem w załączniku na maila screen że zostało opłacone. Przez aplikację "Aliexpress" , po kilku bardzo poważnych mailach. Dostałem końcową odpowiedź, że opłata ta zostaje przeniesiona na nadawcę. Tzn. Sprzedawcę z Aliexpress.
Z tego co się zorientowałem, firma ta robi to notorycznie. Osoby nie będące doinformowane, zazwyczaj opłacają. W moim przypadku dwa razy było to coś pomiędzy 80-100 zł. Nie mówię, tutaj już o droższych przedmiotach.

#7292 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 03 maj 2023 - 08:21

Ja dostałem pismo z wezwaniem do zapłaty cła. Przez firmę feedex, wędka kosztowała mnie jakieś 300 zł. Odwołałem się, wysłałem w załączniku na maila screen że zostało opłacone. Przez aplikację "Aliexpress" , po kilku bardzo poważnych mailach. Dostałem końcową odpowiedź, że opłata ta zostaje przeniesiona na nadawcę. Tzn. Sprzedawcę z Aliexpress.
Z tego co się zorientowałem, firma ta robi to notorycznie. Osoby nie będące doinformowane, zazwyczaj opłacają. W moim przypadku dwa razy było to coś pomiędzy 80-100 zł. Nie mówię, tutaj już o droższych przedmiotach.

Interpunkcja tak kuleje, że dwa razy musiałem czytać zanim zrozumiałem.



#7293 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 03 maj 2023 - 08:33

Ja dostałem pismo z wezwaniem do zapłaty cła. Przez firmę feedex, wędka kosztowała mnie jakieś 300 zł. Odwołałem się, wysłałem w załączniku na maila screen że zostało opłacone. Przez aplikację "Aliexpress" , po kilku bardzo poważnych mailach. Dostałem końcową odpowiedź, że opłata ta zostaje przeniesiona na nadawcę. Tzn. Sprzedawcę z Aliexpress.
Z tego co się zorientowałem, firma ta robi to notorycznie. Osoby nie będące doinformowane, zazwyczaj opłacają. W moim przypadku dwa razy było to coś pomiędzy 80-100 zł. Nie mówię, tutaj już o droższych przedmiotach.

Tzn kto te poważne maile pisał.? Bo poczta ma w d.... Co im tam piszesz. Albo masz dowód uiszczenia opłat VAT od sprzedawcy- taki numerek z ich dowodu sprzedazy albo nie masz. Jak nie masz to żadne tłumaczenia nie pomogą ani prośby ani groźby . Płacisz i potem z aliexpress gadasz o ewentualnym zwrocie kwoty albo nie płacisz to zwracają paczkę do nadawcy. Ostatnio wszelkie zwroty są coraz rzadsze więc nie liczyłbym zbytnio na te opcję. Słysze z F. że coraz więcej osób dostaje od większych zakupów wedkarskich VAT do opłacenia bo Chińczycy kombinują. Wpisy są skrzętnie usuwane z pewnych znanych forów F. promujących zakupy na aliexpress żeby nie zniechęcać ludzi do zakupów z wklejanych linków bo admini forów ciągną kasę z kupijacych


Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 03 maj 2023 - 08:35


#7294 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 03 maj 2023 - 08:50

Stara zagrywka fedexu, i jak piszesz, ludzie nie doinformowani i głupi to płacą. A powinni po każdym takim meilu najpierw im napisać że jeśli dalej będą próbowali wymusić dodatkową opłatę to zgłoszenie do prokuratora.
Admini forów ali, (zwłaszcza jeden, który na fejsie pod kilkoma nickami się zarejestrował w tym własnym i sam siebie często poleca jako speca od wszystkiego), z kasują wszystko co dla nich nie wygodne, bo zasypują linkami afilacyjnymi.

Napisanie że jakiś sprzęt jest gówno warty albo że taniej to samo można w Polsce kupić powoduje automatyczną kasacją postu albo banem, bo im psuje interes.


  • Wojtek B. lubi to

#7295 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 05 maj 2023 - 20:34

Witam czy ma ktoś namiar na w miarę względne i w rozsądnej cenie haki jigowe w rozmiarach od 5/0 do 8/0



#7296 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 maj 2023 - 20:36

Witam czy ma ktoś namiar na w miarę względne i w rozsądnej cenie haki jigowe w rozmiarach od 5/0 do 8/0


Zapytaj Pawła Psulka o sasame😉Jeśli cena pasuje...

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 05 maj 2023 - 20:38


#7297 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2673 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 06 maj 2023 - 19:19

Dokonałem takiego zakupu , za całe 106 zł  :o  :D  .

Załączone pliki


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 06 maj 2023 - 19:20


#7298 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 06 maj 2023 - 19:27

Dokonałem takiego zakupu , za całe 106 zł :o :D .


Proszę o puente :-) Zadowolony/niezadowolony i więcej szczegółów (marka, model)?

#7299 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2673 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 06 maj 2023 - 19:35

Proszę o puente :-) Zadowolony/niezadowolony i więcej szczegółów (marka, model)?

Kołowrotek jeszcze wody nie widział , ale jak za te pieniądze to mocno zadowolony :) . Wielkość # 5/6 , waga 148 g . 

https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol


  • mariusz-net lubi to

#7300 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2023 - 20:01

Ja dostałem pismo z wezwaniem do zapłaty cła. Przez firmę feedex, wędka kosztowała mnie jakieś 300 zł. Odwołałem się, wysłałem w załączniku na maila screen że zostało opłacone. Przez aplikację "Aliexpress" , po kilku bardzo poważnych mailach. Dostałem końcową odpowiedź, że opłata ta zostaje przeniesiona na nadawcę. Tzn. Sprzedawcę z Aliexpress.
Z tego co się zorientowałem, firma ta robi to notorycznie. Osoby nie będące doinformowane, zazwyczaj opłacają. W moim przypadku dwa razy było to coś pomiędzy 80-100 zł. Nie mówię, tutaj już o droższych przedmiotach.

opłata przeniesiona na sprzedawcę, ten nie odpowiada a ty dostajesz propozycje: opłacasz albo towar wraca do chin:(  u mnie tak to wyglądało... na koniec udało się odzyskac zalaedwie 40zł ze 160-ciu... teraz na alli kupuję tylko drobiazgi, zwykle tansze niż koszt samej wysyłki w pl...