Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Please log in to reply
8300 replies to this topic

#7901 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,583 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 23 March 2024 - 18:19

A czym są europejskie normy ? Jakoś przywódcy jewropy nie patrzą na ekologię jeśli chodzi o ich przemysł ... Sami niedawno otworzyli największą kopalnie węgla w Europie, wykosili farmę wiatraków aby kopać węgiel itd....
  • skius, Fatso, miramar69 and 5 others like this

#7902 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,656 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 23 March 2024 - 18:22

Fabryka kołowrotków Daiwy pod Warszawą ... jestem za!


  • Friko, psd27, coma and 2 others like this

#7903 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,656 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 23 March 2024 - 18:26

A czym są europejskie normy ? Jakoś przywódcy jewropy nie patrzą na ekologię jeśli chodzi o ich przemysł ... Sami niedawno otworzyli największą kopalnie węgla w Europie, wykosili farmę wiatraków aby kopać węgiel itd....

 

Była kiedyś taka reklama PZU - duży może więcej! Tu jest lekka modyfikacja - Zachód może więcej! :rolleyes:  Ee tam Zachód ... Niemcy mogą więcej! :mellow:

Oj, oj! Co ja gadam, co ja gadam? Takie to nieprawomyślne  :blink:, no ale oni przecież są eko, zwłaszcza ich samochody, szczególnie fauwe :P


  • skius, strary, Pickerel and 4 others like this

#7904 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 23 March 2024 - 18:27

słuszna uwaga, w celu ratowania  ziemi należałoby zakazać w Europie sprzedaży wszelkich produktów wytwarzanych bez uwzględnienia europejskich norm środowiskowych, emisji CO2 itp czy też po prostu pokonujących zbyt długą drogę od producenta do rynku zbytu

Wreszcie jako tępawy staruszek zorientowałem się że Kolega Friko dworuje sobie z nas bez opamiętania ;)  :)  :P A wy dajecie się też wypuszczać :)


Edited by Marcin Rafalski, 23 March 2024 - 18:27.

  • radeqs and coma like this

#7905 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,656 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 23 March 2024 - 18:27

Wreszcie jako tępawy staruszek zorientowałem się że Kolega Friko dworuje sobie z nas bez opamiętania ;)  :)  :P

 Nie ze wszystkich, nie ze wszystkich ... B)


  • Marcin Rafalski, coma and S.N. like this

#7906 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 posts
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Posted 23 March 2024 - 18:28

A zwróciłes uwagę że jest tylko przycisk "znajdź podobne" bez mozliwości kupna?? Czyli to co kolega napisał -> niedostepny....

Mój błąd nie dopatrzyłem. 



#7907 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 March 2024 - 18:31

A czym są europejskie normy ?

 

Czymś bardzo namacalnym i policzalnym. Jak np. będziesz musiał wymienić piec gazowy w domu na pompę ciepła albo nie będziesz mógł wjechać do miasta starym dieslem  albo po prostu jak płacisz rachunek za energie elektryczną to właśnie natykasz się na europejskie normy.  Europa zamyka kopalnie a w tym czasie Chiny otwierają nowe, Europejczycy przesiadają się z samochodów na rowery a Chińczycy z rowerów na samochody,  przecież ci Chińczycy ugotują ziemię tym swoim ekspansjonizmem - jak tu od nich kupować ? I w sumie od innych też 


  • Sławek Oppeln Bronikowski, skius, Fatso and 4 others like this

#7908 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 23 March 2024 - 18:41

(...) Chińczycy ugotują ziemię tym swoim ekspansjonizmem - jak tu od nich kupować ? I w sumie od innych też 

Obawiam sie że Chińczycy mają inny plan na ugotownie naszej zielonej planety ! Prócz 300 nowych kopalń węgla budują na pustkowiach 3000 nowych silosów  na ICBM i to tak sprytnie że jeden od drugiego oddalony o 3 kilometry Trzeba by na każdy jeden jedną rakietę puścić by zniszczyć a tyle niema nikt na świecie  :)  A więc perspektywa ugotowania nie zależy od CO2 Nadto najwięcej tegoż na ziemi produkują ponoć....owady A tu zakazują środków chemicznych. Jak żyć ?


  • coma likes this

#7909 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 23 March 2024 - 18:51

Moja pierwsza muchówka była wlaśnie od nich, kupiona w Ali jeszcze przed vatowaniem. Potem kupiłem młynek muchowy, Alijoza 300 i parę innych gratów. Oficjalny sklep Piscifuna miał wtedy bardzo bogaty asortyment (sprzęt muchowy, castingowy, spinningowy, wędki, kołowrotki, różne akcesoria, torby śpiochy itp). Już nie kupuje u Chińczyków ale z ciekawości zajrzałem i widzę tylko kilka młynków spinningowych i castingowych. Cała reszta zniknęła... Jeśli to nie jest zwijanie marki, to nie wiem jak to nazwać.

Na podstawie jednej marki powstanie druga. Produkty będą droższe i troche ładniejsze. W środku będą najlepiej sprzedające się stare produkty wybrane ze starej marki. Normalna strategia. Skoro produkt się sprawdza trzeba go sprzedać drożej a pod dotychczasową marka się to nie uda bo.ludzie z samej przekory nie kupią

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka
  • eRKa and Przemek_M like this

#7910 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 23 March 2024 - 19:22

Nadto najwięcej tegoż na ziemi produkują ponoć....owady A tu zakazują środków chemicznych. Jak żyć ?


Napewno masz złe dane ;)
Nie zapomnij przyjacielu, że owady to my niedługo zaczniemy jeść i to będzie ok. Jeśli się nie obudzimy, a dużo wskazuje na to, że śpimy sobie smacznie i zgodzimy się na wszystko :/
  • Biesan and coma like this

#7911 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 23 March 2024 - 19:32

Masz racje Kolego ! Obecnie koncentracja CO2  w atmosferze wynosi około 400 ppm (Cząsteczek CO2 na milion cząsteczek powietrza) i rośnie w tempie dramatycznym ok 2 ppm na rok. A my śpimy !  :o


  • Fatso, strary and coma like this

#7912 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 23 March 2024 - 19:35

Nie to miałem na myśli. Mi CO2 nie przeszkadza. Obawiam się kolejnych super pomysłów ze strony KE. Tylko tego
  • Fatso and coma like this

#7913 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 23 March 2024 - 19:39

Nie to miałem na myśli. Mi CO2 nie przeszkadza. Obawiam się kolejnych super pomysłów ze strony KE. Tylko tego

Dyć rozumiem. Ale jako strachliwy starzec boję się kolejnego punktu. Ale za to nie boję co zrobi KE bo już mi nie dużo zostało :)


Edited by Marcin Rafalski, 23 March 2024 - 19:39.

  • strary, coma and Przemek_M like this

#7914 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 March 2024 - 20:45

Czyli co ? Ekologizm kończy się w momencie w którym na Ali zaczyna się promka na Alojza Piździfana ?


  • Marcin Rafalski, coma and venom_666 like this

#7915 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 23 March 2024 - 20:58

Czymś bardzo namacalnym i policzalnym. Jak np. będziesz musiał wymienić piec gazowy w domu na pompę ciepła albo nie będziesz mógł wjechać do miasta starym dieslem  albo po prostu jak płacisz rachunek za energie elektryczną to właśnie natykasz się na europejskie normy.  Europa zamyka kopalnie a w tym czasie Chiny otwierają nowe, Europejczycy przesiadają się z samochodów na rowery a Chińczycy z rowerów na samochody,  przecież ci Chińczycy ugotują ziemię tym swoim ekspansjonizmem - jak tu od nich kupować ? I w sumie od innych też 

 

Nie wiem jakim sposobem od groma ludzi ,pewnie można liczyć milion albo i więcej nie ma docieplonych domów ,mają stare okna stare ogrzewanie i nie są majętnymi bo mają zaledwie 2000 -2500 emerytury.  Jak można wydać więcej jak się ma ?  W miastach czy mniejszych miejscowościach jest nieco lepiej ale na wioskach . Do tego jeszcze podatek od emisji xa to ,że w zimie będziesz  ogrzewał dom . 


  • Fatso and coma like this

#7916 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 posts
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Posted 23 March 2024 - 21:39

Proponuję jednak wrócić do tematu Alipromocji.


  • nalewator likes this

#7917 ONLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 posts
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Posted 23 March 2024 - 21:53

Panowie o czym wy tu dyskutujecie?
https://magazynbioma...-2-3-populacji/
  • Biesan and M a r a s like this

#7918 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 posts
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Posted 23 March 2024 - 22:04

Masz racje Kolego ! Obecnie koncentracja CO2  w atmosferze wynosi około 400 ppm (Cząsteczek CO2 na milion cząsteczek powietrza) i rośnie w tempie dramatycznym ok 2 ppm na rok. A my śpimy !  :o

Tak obecnie jest 0.04% co2 w atmosferze. Średnia na początku badań to było 0,03%, przy 0.02% zanika wegetacja roślinna.
Są badania które twierdzą że co2 jest więcej ponieważ wzrasta temperatura w cyklu ziemskim a nie na odwrót.
 


  • Biesan and coma like this

#7919 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 24 March 2024 - 08:01

Czymś bardzo namacalnym i policzalnym. Jak np. będziesz musiał wymienić piec gazowy w domu na pompę ciepła albo nie będziesz mógł wjechać do miasta starym dieslem  albo po prostu jak płacisz rachunek za energie elektryczną to właśnie natykasz się na europejskie normy.  Europa zamyka kopalnie a w tym czasie Chiny otwierają nowe, Europejczycy przesiadają się z samochodów na rowery a Chińczycy z rowerów na samochody,  przecież ci Chińczycy ugotują ziemię tym swoim ekspansjonizmem - jak tu od nich kupować ? I w sumie od innych też 

te pompy ciepła przeciez produkowane sa w 90% z czesci i podzespołów w Chinach

wiec chronimy planetę w Europie a dym z tego chronienia po cichu wypuszczamy w Chinach

 

Promujemy fotovoltaikę  czystą energię do której produkcji (paneli) uzywane są minerały wydobywanych przez dzieci w Afryce - co już silnie potepiamy razem z parlamentem UE i maszerujemy i protestujemy przeciw takim niecnym i nieludzkim działaniom 

Tego ile chińczycy do tej produkcji paneli zuzyją wody, wydymią trujących spalin to juz chyba nawet szkoda wspominać.

Potem długa droigą transportu przy pomocy ropy czy tam mazutu statkami przywozimy je do EUropy i tu czyste ekologicznei i promowanie moduły do produkcji zielonej energii wieszamy na dachu - co wam to przypomiona  ?-  sami napiszcie .

Tak jest z każdą rzeczą

I to sie nazywa rozpędzanie czy pobudzanie gospodarki przez UE

A przeciez to wielkie koncerny  wywołały zatruwajac srodowisko w UE te sytuacje a teraz przy pomocy swoich przedstawicieli w parlamencie UE znalazły sobie nowy sposób zarabiania kasy na naszej naiwnosci produkcując i kupując na przykład panele i pompy ciepła w Chinach a nasz zmuszajac przez przepisy uchwalone przez ekologioczny parlament  UE (przy niewielkiej pomocy łapówek) do ich zakupu . teraz ich za zatrucie środwiska nei złapiemy bo dym poszedł w Chinach BEZ ŻADNEJ KONTROLI A ONI TYLKO PRZYKLEILI SWOJE NAKLEJKI NA URZADZENIU i zarobili NA NAS krocie na różnicy miedzy ceną produkcji a ceną sprzedazy.

To samo było z autami

Tylko chuńczycy nie sa w ciemie bici podpatrzyli jak sie to robi i teraz koncerny mają problem bo chuińczycy taniej sprzedają i ogniwa fotowoltaiczne i samochody na baterię które miały być kołem napędowym ewropejskiej gospodarki  i służyc jej wielkiemu ozywienmiu bo przeciez Unia zmusza wszystkich do ich zakupu poprzez restrykcje i ciezkie kary .

Zauważcie że juz Niemcy - motyor napędowy gospodarki UE nei chca samochodów na baterie - wg znajomych auta elektryczne stoją w komisch a niemcy szukają spaliny ewentualnie kupują nowe Hybrydy


  • Biesan, coma, WalterW and 5 others like this

#7920 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,394 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 24 March 2024 - 08:24

„ …. przecież ci Chińczycy ugotują ziemię tym swoim ekspansjonizmem - jak tu od nich kupować ? I w sumie od innych też

——————-

A ta mądra i na najwyższym poziomie intelektualnym „malutka” Unia uratuje planetę. Żyjąc w tej samej zamkniętej bańce. :D :D :D
  • Fatso, miramar69, Wojtek B. and 4 others like this