Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Bolenie 2017


  • Please log in to reply
623 replies to this topic

#161 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 24 May 2017 - 22:06

To musi byc szeroki kat w tym aparacie.Prawie zawsze masz na fotach glowe i ogon ryby uciekajace do tylu a tak sie dzieje jak trzymasz bolka normalnie na prosto. Zeby wyszedl jaki jest realnie trzeba przegiac rybe leb i ogon w strone obiektywu. Prawie zawsze masz takie zdjecia wiec musi byc obiektyw o szerokim kacie. I nie chodzi o to ze sie do czegos przywalam po prostu to zauwazylem i chce pomoc. Przegnij kiedys rybe do fotki tak zeby jej srodek ciala liczac od glowy do ogona to byl srodek kadru. A leb i ogon do przodu. Zobaczysz roznice. EDIT: teraz sprawdzilem ogniskowa i to nie o to chyba chodzi bo minimalna jest 31mm. Widocznie tak trzymasz ryby do zdjec i tyle. Jak Ci to pasuje to ok. Jak nie to moze moja rada na cos sie przyda.

Edited by Krisu23, 24 May 2017 - 22:23.


#162 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,402 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Posted 24 May 2017 - 22:30

Jak wyginać rybę wtykaną w obiektyw, żeby wyszła duża i prosta.

 

Do czego to doszło :lol:


  • minkof, bieniaś and eRKa like this

#163 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 24 May 2017 - 22:47

Nie kumasz nic. Wiele osob robi teraz zdjecia szerokim katem. Bo wiele aparatow go ma.Lumix z ktorym teraz sie szwedam- z lenistwa ma 28mm. Juz taka ogniskowa powieksza ryby. Przy 14mm w GoPro i jego podrobach z kazdej ryby zrobisz potwora pod warunkiem ze ma z 7dych i sprytnie schowasz rece. Nikt nikomu nie zarzuca wtykania ryb w obiektyw. Widze jak sie @Andego ustawia do fotki to chce pomoc. Jak go to nie interesuje to zleje temat a ja nie zaplacze. Ryba moze sobie byc nadmuchana nie wiadomo jak. Wazne jest zdjecie na miarce. Bo ono pokazuje co zlowiles a nie bolek co niucha nosem matryce od I-fona.
  • kogut, godski, ziom7 and 3 others like this

#164 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,402 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Posted 24 May 2017 - 22:55

Wiem, wiem,

dworuję sobie.



#165 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 24 May 2017 - 22:58

A tak nawiasem mowiac to nadmuchiwania bolkow chyba nigdzie indziej na swiecie nie da sie nauczyc lepiej niz na Jerkbaicie. Sam jestem uczniem tej szkoly. Wystarczylo patrzec i obserwowac. Ja tylko od zawsze promowalem do kazdej napompowanej foty zdjecie na miarce- takiej z tekstylnego albo ze skladu budowlanego a nie drukowanej na kompie i to sie wielu osobom nie podobalo i nie podoba dalej.

Edited by Krisu23, 24 May 2017 - 23:01.

  • analityk and maicke82 like this

#166 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,402 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Posted 25 May 2017 - 06:43

- takiej z tekstylnego albo ze skladu budowlanego a nie drukowanej na kompie

 

czyli że ktoś drukuje miarkę z gęstszym rozstawem kreseczek??

 

no to jestem w szoku, a myślałem że w moim wieku już niewiele może mnie zaskoczyć :)


  • analityk likes this

#167 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 25 May 2017 - 06:56

Możesz to zrobić nawet nieświadomie. Aby uzyskać prawidłowy wydruk nie wystarczy podać jego wymiary. Musi się  jeszcze zgadzać z gęstością wydruku urządzenia drukującego zwanego DPI, czyli ilość pixeli na cal kwadratowy. Jak go nie znasz i podasz inne lub nie zmienisz standardowego ustawienia to na pewno 1 m nie będzie miał 1 m.



#168 OFFLINE   Pasza_Szp

Pasza_Szp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 posts

Posted 25 May 2017 - 08:00

Czy naprawdę trzeba się oszukiwać, w codzienności jest dość oszustwa, a teraz jeszcze przy prezentowaniu ryb, aż takie parcie?! Co z tego że będę miał 'życiówkę' z oszustwa!

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • Slavobeer and eRKa like this

#169 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 25 May 2017 - 08:11

Był taki baner przed sklepem czy smażalnią, "Wędkarzy i innych kłamców witamy" :)


  • analityk, Slavobeer, Hesher and 2 others like this

#170 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,402 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Posted 25 May 2017 - 08:20

Dlatego sądzę, że rywalizacja wędkarska na centymetry i kilogramy jest bez sensu.

Wszelkie "zawody wędkarskie" uważam za idiotyzm.

 

A jak jeszcze czytam relację z "zawodów", gdzie uczestnicy wyciągają z krzaków pochowane wcześniej ryby, to tylko się w tym przekonaniu utwierdzam. 


  • Oleix and Slavobeer like this

#171 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6,240 posts
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Posted 25 May 2017 - 08:41

A mi się takie zdjęcia zwyczajnie bardziej podobają, bo są estetyczne i jest na czym oko zawiesić. Jakie to będzie miało znaczenie za tydzień czy miesiąc, że ktoś (dajmy na to jakiś ch.j z Pułtuska ;)) zrobił z sześćdziesiątki siedemdziesiątkę. Ważne, żeby nie pokazywać zdjęć o estetyce wschodniej tj. ryba przetaczana w błocie i liściach która wygląda jakby jeszcze obrobiła wpie.ol za to, że po rosyjsku nie rozumie.



#172 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 25 May 2017 - 08:48

Dlatego sądzę, że rywalizacja wędkarska na centymetry i kilogramy jest bez sensu.

Wszelkie "zawody wędkarskie" uważam za idiotyzm.

 

A jak jeszcze czytam relację z "zawodów", gdzie uczestnicy wyciągają z krzaków pochowane wcześniej ryby, to tylko się w tym przekonaniu utwierdzam. 

Niech rywalizują na Jeziorze Tarnobrzeskim to się wyleczą. Ostatnio miejscowa elyta przez 6 godzin nie złowiła nawet marnego okonia :)


  • Slavobeer likes this

#173 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7,997 posts
  • LokalizacjaLondyn, UK

Posted 25 May 2017 - 09:03

A tak nawiasem mowiac to nadmuchiwania bolkow chyba nigdzie indziej na swiecie nie da sie nauczyc lepiej niz na Jerkbaicie. Sam jestem uczniem tej szkoly. Wystarczylo patrzec i obserwowac. Ja tylko od zawsze promowalem do kazdej napompowanej foty zdjecie na miarce- takiej z tekstylnego albo ze skladu budowlanego a nie drukowanej na kompie i to sie wielu osobom nie podobalo i nie podoba dalej.

 

eeee tam, wczoraj na fejsie widzialem bolka (nie z PL) wiekszego na zdjeciu niz lowca. Wiec jerk ma jeszcze troche do nadrobienia :D


  • Slavobeer, czocho, MichałAspiusFishing and 1 other like this

#174 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,086 posts

Posted 25 May 2017 - 09:07

a ja widziałem metrowego, który wyglądał na 80 +


  • Oleix, hlehle, Kamil Z. and 3 others like this

#175 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,402 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Posted 25 May 2017 - 09:08

Kolejnym krokiem może być już tylko fotoszop :)

 

 

Attached Files


  • kostom63, ketnik and marianosum like this

#176 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 25 May 2017 - 09:17

eeee tam, wczoraj na fejsie widzialem bolka (nie z PL) wiekszego na zdjeciu niz lowca. Wiec jerk ma jeszcze troche do nadrobienia :D

Też to widziałem Mansik mi podsyłał. Jeśli o to samo chodzi. Taki gościu co ma głowę do tyłu zadartą ze szczęścia? Bolek z gabarytu wygląda jak okoń nilowy:)



#177 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7,997 posts
  • LokalizacjaLondyn, UK

Posted 25 May 2017 - 09:18

Też to widziałem Mansik mi podsyłał. Jeśli o to samo chodzi. Taki gościu co ma głowę do tyłu zadartą ze szczęścia? Bolek z gabarytu wygląda jak okoń nilowy:)

 

Pewnie ten sam  :D



#178 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 25 May 2017 - 09:19

eeee tam, wczoraj na fejsie widzialem bolka (nie z PL) wiekszego na zdjeciu niz lowca. Wiec jerk ma jeszcze troche do nadrobienia :D

Nie w temacie jesteś. Jest tu zdjęcie bolka większego od łowcy.

A co do metrowych bolków to znalazłem rzekę za granicą gdzie oficjalnym  reokordem jest rapa pow. 1 m. Nie podam gdzie bo się tam wybiorę.


  • marianosum likes this

#179 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,951 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 25 May 2017 - 09:20

Według mnie lepiej zrobić zdjęcie z większego dystansu a potem ciaśniej skadrować. Scena będzie wtedy blisko i wyraźnie, ryby to nie powiększy ale przynajmniej palce nie bądą przypominać parówek na wagę z czasów, które pamiętam za dzieciaka.
  • Daaaro, Del Toro, malcz and 2 others like this

#180 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,963 posts
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Posted 25 May 2017 - 09:25

Zajebiste parówki :)


  • Slavobeer likes this